[Symbian] Sony Ericsson M600i

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχω παλιά έκδοση ... θα δοκιμάσω να το κάνω update
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μαριε είχες δίκαιο ... Με το update έγινε αρκέτα πιο γρήγορο.

Το uiq 3 μου φαίνεται αρκετά συμπαθητικό ειδικά αν το συγκρίνω με το p800. Πάντως είναι αρκετά πιο εύχρηστο, και το today είναι πιο παραμετροποιημένο σε σχέση με το S60 v9.1

Βέβαια το λειτουργικό δεν είναι τόσο καλαίσθητο όσο το S60 v9.1 αλλά είναι εύχρηστο.

Το πληκτρολόγιο θέλει πολύ προσπάθεια για να το συνηθίσεις, ειδικά τα ελληνικά είναι θάνατος, μοιάζει να έχει πολύ καλή αυτονομία.

Αυτό που δεν μου άρεσε στην οθόνη είναι ότι είναι πολύ τραχιά σε σχέση μετά pda που έχω δουλέψει

Τέλος δεν υπάρχει το πρόβλημα με τις επαφές που φοβόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μαριε είχες δίκαιο ... Με το update έγινε αρκέτα πιο γρήγορο.

Το uiq 3 μου φαίνεται αρκετά συμπαθητικό ειδικά αν το συγκρίνω με το p800. Πάντως είναι αρκετά πιο εύχρηστο, και το today είναι πιο παραμετροποιημένο σε σχέση με το S60 v9.1

Βέβαια το λειτουργικό δεν είναι τόσο καλαίσθητο όσο το S60 v9.1 αλλά είναι εύχρηστο.

Το πληκτρολόγιο θέλει πολύ προσπάθεια για να το συνηθίσεις, ειδικά τα ελληνικά είναι θάνατος, μοιάζει να έχει πολύ καλή αυτονομία.

Αυτό που δεν μου άρεσε στην οθόνη είναι ότι είναι πολύ τραχιά σε σχέση μετά pda που έχω δουλέψει

Τέλος δεν υπάρχει το πρόβλημα με τις επαφές που φοβόμουν.

Στις περισσοτερες συσκευες (ειδικα σε Symbian os) η αναβαθμιση ειναι κατι σαν εμβολιο!Μονο καλο θα κανει και χρειαζεται σχεδον παντα.Αυτο το καταλαβαινουν κια οι κατασκευαστριες οι οποιες για να μην χασουν την "προθεσμια" (ΑΚΑ αγοραστικο κοινο) βγαζουν το μοντελο στην αγορα) και "ταυτοχρονα" βγαζουν και την αναβαθμιση.;)
Το παραμετροποιησημο today screen ειναι πολυ καλο.Φυσικα το UIQ 3 απο το προηγουμενο εχει βελτιωθει.Και λειτουργικα και αισθητικα.(κι εγω την ιδια συγκριση ειχα στο μυαλο μου.)

Το πληκτρολογιο και ειδικα με τα Ελληνικα ειναι ζορι ε;:/:
Με την οθονη απ' οτι καταλαβεινω ειναι θεμα pixels...απλως ειναι πιο "χοντρα" σε σχεση με το e50 ή και καποια αλλα PDA...Καταλαβαινω.:worry:

Ημπαταρια αν θυμαμαι καλα ειναι 1000αρα και "νεας" τεχνολογιας λιθιου,οποτε καλα θα τα παει.Τι να πω κι εγω για την νοκια που οσο παει ριχνει τα mAh;:mad:
Εδω σου λεει οτι το Ν95 θα το βγαλει με 950αρα...που πα ρε Καραμητρο;;;:|
Αnyway, o ενσωματομενος HTML τι λεεi;Ton οπερα 8 δεν εχει;
(πρεπει να εχει και RSS reader αβ θυμαμαι καλα...)
Ποιοτητα ηχου;Τοσο ομιλιας οσο και "ακουστικα".(ενταση-καθαροτητα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το πληκτρολογιο και ειδικα με τα Ελληνικα ειναι ζορι ε;:/:
Ένα θα σου πω, για να γράψεις ελληνικά με το Qwerty πρέπει να πατήσεις 5-6 για να πας στα αντίστοιχα ελληνικά γράμματα. π.χ. στο Α πρώτα έχει το αγγλικό μετά κάποια σύμβολα βασισμένα στο α και μέτα το ελληνικό ...

Με την οθονη απ' οτι καταλαβεινω ειναι θεμα pixels...απλως ειναι πιο "χοντρα" σε σχεση με το e50 ή και καποια αλλα PDA...Καταλαβαινω.
Όχι όχι, απο άποψη "γραφικών" είναι εντάξει, απλώς η επαφή με το πενάκι νιώθω περισσότερο τριβή σε σχέση με το Dell x51v ...

Το παραμετροποιησημο today screen ειναι πολυ καλο.Φυσικα το UIQ 3 απο το προηγουμενο εχει βελτιωθει.
Δεν μου εμφανίζει τα e-mail από το Visto (push), τα εμφανίζει με popup. Το e50 μου τα έμφανιζε στην today που με βόλευε περισσότερο. Αλλά θα ρωτήσω την Vodafone αν μπορεί να διορθωθεί.

Ημπαταρια αν θυμαμαι καλα ειναι 1000αρα και "νεας" τεχνολογιας λιθιου,οποτε καλα θα τα παει.Τι να πω κι εγω για την νοκια που οσο παει ριχνει τα mAh;:mad:
Li-Polymer (3.6V) στα 900mAh είναι. Βέβαια σε 3G διάβασα ότι τρώει πολύ μπαταρία.

o ενσωματομενος HTML τι λεεi;Ton οπερα 8 δεν εχει;
Σαν τον ενσωματομένο του e50 είναι, θα ρωτήσω την SE αν πρέπει εγώ να εγκαταστήσω τον opera
πρεπει να εχει και RSS reader αβ θυμαμαι καλα.
Ναι έχει, και μάλιστα αρκετά καλό ίσως και ισάξιο του RSS Reader της SPB που είναι για PocketPC.

Ποιοτητα ηχου;Τοσο ομιλιας οσο και "ακουστικα".
Μέχρι στιγμή έχω πραγματοποιήση κλήσεις με το Bluetooth Handsfree και δεν έχω αναπαράγει κάποιο mp3

Κάτι ακόμη: Δεν είναι κάθολου βολικό για χρήση on road, νιώθω ακριβώς όπως με το Qtek 2020. Με το e50 μπορούσα να γράψω e-mail την ώρα που περαπτούσα, τώρα είναι αδύνατον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Kατατοπιστκοτατος Πανο!Thanx Man!!!;)
Τωρα οσον αφορα την οθονη καταλαβα τι εννοεις.(αργησα λιγο αλλα το πιασα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέχασα να πω ότι μου κόστισε 200? (χωρίς τα extra) :) Αρκετά καλή τιμούλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μια χαρα ρε συ!Πραγματικα!!
Καινουργιο ετσι;Με επιδοτηση ή χωρις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χωρίς επιδοτηση. :) Καινούριο ;) Έκανε μια προσφορά το e-shop :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Χωρίς επιδοτηση. :) Καινούριο ;) Έκανε μια προσφορά το e-shop :)

Παααααααρα πολυ καλα!!!!!!!!:clapup:
Να φανταστεις οτι η μεση τιμη του βρισκεται (εδω Ιταλια) στα 330 με 360 Ευρω!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωωωωχ με αυτά που ακούω φοβάμαι οτι δεν θα το χαρώ εγώ το Ε50 :( Μάλλον θα μου το ζητήσει πίσω σε λίγο καιρό... :P

ΥΓ: Δεν το έχω πάρει ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ωωωωχ με αυτά που ακούω φοβάμαι οτι δεν θα το χαρώ εγώ το Ε50 :( Μάλλον θα μου το ζητήσει πίσω σε λίγο καιρό... :P

ΥΓ: Δεν το έχω πάρει ακόμα

Δεν νομίζω, αν και έχει πολλά αρνητικά η touch screen με βολεύει απίστευτα*

*Μονο οταν ειμαι στο δρομο μου σπάει τα νεύρα

Ένα άλλο αρνητικό που πρόσεξα είναι ο άθλιος ενσωματομένος PDF reader. Τα γραμμάτα τα εμφανίζει πολύ γωνιακά σαν να μην υπάρχει καθόλου clear type.

Ο Browser οφείλω να ομολογήσω ότι είναι υπερβολικά πολύ καλός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Στα καταστήματα wind η συσκευή κοστίζει 200 ευρώ για όποιον ενδιαφέρεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπάρχει ακόμη; Θυμάμαι ότι πολλοί το έψαχνα και δεν το έβρισκαν πριν 2 (περίπου) μήνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Το έχω βάλει στο μάτι, μοιάζει τέλειο!

Αξίζει να το αγοράσω; Βέβαια θα μου λύπει το wifi αλλά εντάξει ...

Άμα δεν έχει HSDPA δεν αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ενταξει ειναι κινητο εναμιση ετους παλιο (τα περισσοτερα ακομα και τωρα δεν εχουν High-Speed Downlink Packet Access ή αλλιως High-Speed Downlink Protocol Access, θα ειχε αυτο?:P
Οχι οτι αυτο ειναι λογικη, αλλα τεσπα...
Βαση τιμης χαρακτηριστικων ηταν πολυ καλη λυση και εχει τουλαχιστον (τουλαχιστον?) 3G οποτε η πλοηγηση του στο διαδικτυο σε θεμα ταχυτητας ειναι ιακνοποιητικοτατη.
Εδω σε ολοκληρο iphone δεν εβαλαν κατι απο τα δυο..και δεν νομιζω να μην "αξιζει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγω θα παραλαβω το δικο μου αυριο,

τωρα ειδα οτι δεν εχει καμερα :(

λαλακια ρε γμτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
εγω θα παραλαβω το δικο μου αυριο,

τωρα ειδα οτι δεν εχει καμερα :(

λαλακια ρε γμτ
:P
Kαλορίζικο λοιπόν.
Δεν έχει και wifi όπως επίσης έχει και Touch screen.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
200? είναι πολύ φθηνό κατά την γνώμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ευτηχως δεν το πληρωνω εγω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top