Monitor-Tv

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Λοιπόν θέλω 1 οθόνη για games αλλά με ψηφιακό δέκτη!
Έχω τσεκάρει αυτήν https://multirama.gr/products/product?pid=0438484&catid=060100 και μου αρέσει πάρα πολύ!Αν και έχει 5 ms απόκριση είναι πολύ καλή πιστεύω!Τουλάχιστον εμένα με ικανοποιεί!Εσεί τι λέτε;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Στα Συν της συγκεκριμενης οθονης ειναι οτι εχει πληθωρα συνδεσεων. Απο ποιοτητα κατασκευης και εικονας δεν εχω ιδεα ομως , οποτε αν την εχει καποιος ας πει εντυπωσεις. Για ψαξε και σε αλλα καταστηματα μηπως και υπαρχει σε ποιο χαμηλη τιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Στην θέση σου θα έψαχνα λίγο ακόμα και θα έβλεπα..Προτείνω να την πάρεις αν το αντέχει η τσέπη σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εγω προτεινω αυτην
Τρομερο μονιτορ/τβ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Κώστα αυτή που δείχνεις είναι και λίγο πιο ακριβή!
Μάλλον αυτήν που σας είπα θα αγοράσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, πήρα μια νέα οθόνη για των υπολογιστή μου(monitor-tv) samsung t22b300ew hdd και όταν πήγα να βάλω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο με κάτι βίντεο στη θύρα usb δεν μου έκανε τίποτα (εν τω μεταξύ, τα usb flash τα παίρνει κανονικά) τι να κάνω για να δουλέψει ο εξωτερικός;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αν προσπαθείς να βάλεις το HDD στην οθόνη κατ ευθείαν μπορεί να μην υποστιρίζει NTFS αν είναι formatted σε τέτοιο, ή απλά μπορεί να μη σηκώνει τόσο μεγάλο device και να θές μικρότερο δίσκο. Το manual της οθόνης πρέπει κανονικά να αναφέρει τέτοιους περιορισμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Αν προσπαθείς να βάλεις το HDD στην οθόνη κατ ευθείαν μπορεί να μην υποστιρίζει NTFS αν είναι formatted σε τέτοιο, ή απλά μπορεί να μη σηκώνει τόσο μεγάλο device και να θές μικρότερο δίσκο. Το manual της οθόνης πρέπει κανονικά να αναφέρει τέτοιους περιορισμούς.
το manual ειναι ενα 3σελιδο πραμα ανδε να μην πω (:P) που δεν γραφει τετια.. θα πρωσπαθησω να ξανακοιταξω το manual αυριο και να κανω format σε fat32 (αυριο) και να δω τι θα γινει, ωστοσο μεχρι τοτε ηπαρχει καμια αλλη ιδια μηπος και δεν δουλεψει αυτη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
EDITED!:
Αν προσπαθείς να βάλεις το HDD στην οθόνη κατ ευθείαν μπορεί να μην υποστιρίζει NTFS αν είναι formatted σε τέτοιο, ή απλά μπορεί να μη σηκώνει τόσο μεγάλο device και να θές μικρότερο δίσκο. Το manual της οθόνης πρέπει κανονικά να αναφέρει τέτοιους περιορισμούς.
Ευχαριστώ πολυυ gademi!!, πήρα τον κοτσοβολο και μου ειπανε πως το ntfs φταίει.. (ενώ η samsung.. ) το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το διαμορφώσω σε fat32, μόνο σε ntfs και σε exfat
τώρα έχω μια άλλη ερώτηση, πως μπορώ να το διαμορφώσω σε fat32;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Η Microsoft μέσα στην απέραντη σοφία της θεωρεί οτι δε χρειάζεσαι να κάνεις format σε fat32 τίποτα πιά
οπότε https://www.online-tech-tips.com/computer-tips/formatting-external-hard-drive-to-fat-32/
επίσης μπορείς να bootαρεις με ενα linux live cd και να τρέξεις το gparted που δεν εχει τέτοια κολλήματα.

Μια και θα τον φορμάρεις το δίσκο βέβαια μπορείς πρώτα να δοκιμάσεις αν η τηλεόραση βλέπει exfat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Η Microsoft μέσα στην απέραντη σοφία της θεωρεί οτι δε χρειάζεσαι να κάνεις format σε fat32 τίποτα πιά
οπότε https://www.online-tech-tips.com/computer-tips/formatting-external-hard-drive-to-fat-32/
επίσης μπορείς να bootαρεις με ενα linux live cd και να τρέξεις το gparted που δεν εχει τέτοια κολλήματα.

Μια και θα τον φορμάρεις το δίσκο βέβαια μπορείς πρώτα να δοκιμάσεις αν η τηλεόραση βλέπει exfat.
Ευχαριστώ gademi!!!!! πιστεύω ότι μόλις τελειώσει η διαδικασία διαμόρφωσης θα είναι όλα εντάξει!!!! Είσαι ο καλύτερος!!:clapup::clapup:
(πάλι ααν προκύψει κανά απρόοπτο θα σου πω :redface:)
αα και ναι, το δοκίμασα το πρωί, ούτε exfat βλέπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
το manual ειναι ενα 3σελιδο πραμα ανδε να μην πω (:P) που δεν γραφει τετια.. θα πρωσπαθησω να ξανακοιταξω το manual αυριο και να κανω format σε fat32 (αυριο) και να δω τι θα γινει, ωστοσο μεχρι τοτε ηπαρχει καμια αλλη ιδια μηπος και δεν δουλεψει αυτη;;
Κάλύτερα να να βάλεις καλώδιο HDMI απο Η/Υ σε οθόνη (5μετρο 10€)... αυτή είναι η καλύτερη λύση, γιατί οι τηλεοράσεις δεν παίζουν υπότιτλους αν δεν είναι ενσωματωμένοι.
Φορμάρεις το δίσκο ΝΤΦΣ έχει τις λιγότερα απώλειες....Μετά κατέβασε-Φουλάρησε τον σκληρό με ταινίες, συνδέεις λάπτοπ/Η-Υ και οθόνη με καλώδιο παίζεις τις ταινίες με πάμπολλα προγράμματα ανάλογα το φορμάτ της ταινίας και απολαμβάνεις ποιότητα&εικόνα λάπτοπ/Η-Υ αλλά σε μεγάλη οθόνη...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Κάλύτερα να να βάλεις καλώδιο HDMI απο Η/Υ σε οθόνη (5μετρο 10€)... αυτή είναι η καλύτερη λύση, γιατί οι τηλεοράσεις δεν παίζουν υπότιτλους αν δεν είναι ενσωματωμένοι.
Φορμάρεις το δίσκο ΝΤΦΣ έχει τις λιγότερα απώλειες....Μετά κατέβασε-Φουλάρησε τον σκληρό με ταινίες, συνδέεις λάπτοπ/Η-Υ και οθόνη με καλώδιο παίζεις τις ταινίες με πάμπολλα προγράμματα ανάλογα το φορμάτ της ταινίας και απολαμβάνεις ποιότητα&εικόνα λάπτοπ/Η-Υ αλλά σε μεγάλη οθόνη...:clapup:
Το κακό είναι ότι το windows media player βγάζει μαύρες μπάρες δεξιά και αριστερά από το βίντεο όποτε δεν μπορώ να το δω καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Η Microsoft μέσα στην απέραντη σοφία της θεωρεί οτι δε χρειάζεσαι να κάνεις format σε fat32 τίποτα πιά
οπότε https://www.online-tech-tips.com/computer-tips/formatting-external-hard-drive-to-fat-32/
επίσης μπορείς να bootαρεις με ενα linux live cd και να τρέξεις το gparted που δεν εχει τέτοια κολλήματα.

Μια και θα τον φορμάρεις το δίσκο βέβαια μπορείς πρώτα να δοκιμάσεις αν η τηλεόραση βλέπει exfat.
Διαμόρφωσα το usb μου με ntfs και δούλεψε, που σημαίνει ότι δεν φταίει αυτό, τώρα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,875 μηνύματα.
Εγώ σήμερα πήρα στη γιαγιά μου αυτήν εδώ:



24 ίντσες TV-Monitor είναι αλλά οκ, ούτως ή άλλως και στο χωριό standalone τις έχω τέτοιες, χωρίς πισί.

LED είναι, ότι θύρα θες έχει, Full HD και DVB-T/MPEG4

θα δει η γιαγιά το τούρκικο σε "χάι ντεφινίσον"!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Εγώ σήμερα πήρα στη γιαγιά μου αυτήν εδώ:



24 ίντσες TV-Monitor είναι αλλά οκ, ούτως ή άλλως και στο χωριό standalone τις έχω τέτοιες, χωρίς πισί.

LED είναι, ότι θύρα θες έχει, Full HD και DVB-T/MPEG4

θα δει η γιαγιά το τούρκικο σε "χάι ντεφινίσον"!:P
και γω αύριο, λέω να φτιάξω μπιφτέκια, άλλο είναι το θέμα μας! :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,875 μηνύματα.
και γω αύριο, λέω να φτιάξω μπιφτέκια, άλλο είναι το θέμα μας! :P:P:P:P

Ποιό είναι το θέμα μας; Monitor-TV είναι το θέμα μας και το πρώτο μήνυμα του θέματος αφορά σε κριτική συσκευών/δεκτών. Κοίτα καλά το πρώτο μήνυμα.

Βιάστηκες να ειρωνευτείς μάλλον. Σου συνιστώ να το αποφεύγεις, δημιουργούνται άδικες παρεξηγήσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ποιό είναι το θέμα μας; Monitor-TV είναι το θέμα μας και το πρώτο μήνυμα του θέματος αφορά σε κριτική συσκευών/δεκτών. Κοίτα καλά το πρώτο μήνυμα.

Βιάστηκες να ειρωνευτείς μάλλον. Σου συνιστώ να το αποφεύγεις, δημιουργούνται άδικες παρεξηγήσεις.:)
1ον κάλε πλάκα έκανα, δεν τα είδες τα ":P" ;; :D
2ον, είχα φτιάξει άλλο thread άλλα με κάναν προώθηση σε αυτό :(
όπως και να χει sorry! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,875 μηνύματα.
1ον κάλε πλάκα έκανα, δεν τα είδες τα ":P" ;; :D
2ον, είχα φτιάξει άλλο thread άλλα με κάναν προώθηση σε αυτό :(
όπως και να χει sorry! :)

Τίποτα ρε. Αφού διόρθωσες και την ψήφο και ζήτησες και σόρρυ ποιός είμαι εγώ να στο αρνηθώ;

Κι όσο για το πρόβλημά σου, επειδή δεν είχα σκοπό να απαντήσω πρίν, ως ένα ευχαριστώ που είσαι τόσο ευγενικός, θα σου προτείνω κι εγώ μια λύση:

Οι θύρες της TV μάλλον είναι κλασσικές 500άρες στα μιλιαμπέρ. Δοκίμασε δίσκο με εξωτερική τροφοδοσία γιατί παίζει να θέλει παραπάνω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Τίποτα ρε. Αφού διόρθωσες και την ψήφο και ζήτησες και σόρρυ ποιός είμαι εγώ να στο αρνηθώ;

Κι όσο για το πρόβλημά σου, επειδή δεν είχα σκοπό να απαντήσω πρίν, ως ένα ευχαριστώ που είσαι τόσο ευγενικός, θα σου προτείνω κι εγώ μια λύση:

Οι θύρες της TV μάλλον είναι κλασσικές 500άρες στα μιλιαμπέρ. Δοκίμασε δίσκο με εξωτερική τροφοδοσία γιατί παίζει να θέλει παραπάνω. ;)
είχες δίκιο, είσαι number #1, ο πρώτος thnnnnxxxx!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
πως να σε ευχαριστήσω;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top