Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,087 μηνύματα σε 75,687 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 421 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

What about a programming camp?

Ποια γλώσσα θα σας ενδιέφερε περισσότερο να μάθετε?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
C
1
5,26%
C++
4
21,05%
Java
5
26,32%
Python
7
36,84%
Ruby
2
10,53%

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O Junior_aromeo έγραψε: στις 13:46, 20-01-10:

Τι θα λεγατε να οργανωσουμε online μαθηματα για c++?Αρκετα μελη απο εδω γνωριζουν c++.....βεβαια σιγουρα ενας(ξερει...) μπορει να κανει τον καθηγητη και εμεις τους μαθητες.Εκει θα μπορουμε να κανουμε ερωτησεις για την c++ να μας κανει παρουσιαση των βασικων εντολων και hello word πχ.
Φυσικα πρεπει να βρουμε καποιο μερος να μας hostαρει τα online μαθηματα αλλα αυτο ευκολα το βρισκουμε.Θα κανονισω εγω να παραβρεθει και ενας guru της γλωσσας
Περιμενω γνωμες...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψάχνω . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 14:20, 20-01-10:

Εγώ θέλω εδώ και χρόνια να μάθω αλλά μου είναι αδύνατον νακάτσω να μελετήσω μία γλώσσα από βιβλία...Είμαι μέσα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O Junior_aromeo έγραψε: στις 14:39, 20-01-10:

1. Junior_aromeo
  2. mechanicarts

Παράθεση

Mariosxania (Μάριος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε: στις 23:46, 20-01-10:

Ωραία η ιδεά σου φίλε μου αλλά δεν νομίζω να πιάσει.Και εγώ μέσα πάντως...
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,977 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 02:09, 21-01-10:

πιστευω οτι θα αρχισετε πρωτα απο τη C
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψάχνω . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 14:12, 21-01-10:

Μωρέ ας αρχίσουμε από κάπου κι ας είναι 1+1=2
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 16:33, 21-01-10:

Καλή ιδεούλα.

Θα έπαιρνα και εγώ μέρος αλλα δυστυχώς δεν ξέρω C++ και δεν θα θελα να μάθω και όλας.

Άν θέλατε κάτι για python, ευχαρίστως

Προχωρήστε το πάντως, καλό κάνει.
Παράθεση

sofia21 (sofia)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H sofia21 έγραψε: στις 16:35, 21-01-10:

τι ειναι το c++?
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 16:39, 21-01-10:

Η C++ είναι γλώσσα προγραμματισμού.
Παράθεση

sofia21 (sofia)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H sofia21 έγραψε: στις 16:41, 21-01-10:

α σε ευχαριστω!
Παράθεση

Mariosxania (Μάριος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε: στις 17:11, 21-01-10:

Να το κάνουμε καλύτερα c?τι λές junior?
Παράθεση

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

O Junior_aromeo έγραψε: στις 19:35, 21-01-10:

Και c και python οτι θελετε.Εχω ατομο που πιστευω να θελει να κανει τον καθηγητη.
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 19:38, 21-01-10:

Μπορούμε επιτέλους να μάθουμε μία οποιαδήποτε !*#^&^&@$ γλώσσα χωρίς να διαφωνούμε στο ποια?

Α και αρομέο, αν μπορείς να αλλάξεις τον τίτλο σε ελληνικά για να μπουν και οι όχι-και-τόσο-αγγλομαθείς, μήπως μαζέψουμε έναν αξιοπρεπή αριθμό ατόμων?
Παράθεση

Rania.

Διακεκριμένο μέλος

H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε: στις 21:51, 21-01-10:

Εγω ειμαι μεσα για C ή python.
Αν και δεν ξερω που σκατα θα βρισκω το χρονο. :p
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 23:40, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Junior_aromeo
Τι θα λεγατε να οργανωσουμε online μαθηματα για c++?Αρκετα μελη απο εδω γνωριζουν c++.....βεβαια σιγουρα ενας(ξερει...) μπορει να κανει τον καθηγητη και εμεις τους μαθητες.Εκει θα μπορουμε να κανουμε ερωτησεις για την c++ να μας κανει παρουσιαση των βασικων εντολων και hello word πχ.
Φυσικα πρεπει να βρουμε καποιο μερος να μας hostαρει τα online μαθηματα αλλα αυτο ευκολα το βρισκουμε.Θα κανονισω εγω να παραβρεθει και ενας guru της γλωσσας
Περιμενω γνωμες...
Και γιατί μας το λες στα αγγλικά, για να μας εντυπωσιάσεις;
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 00:13, 22-01-10:

Νομίζω οτι κάτι σε python θα ήταν το πιο εύκολο, αλλα είναι και κάτι που έχει ήδη υλοποιηθεί πολλάκις. Τόσο σε forums (όπως πχ το ubuntu-gr) όσο και σε ανεξάρτητα tutorials και στα ελληνικά.

Σε C/C++ απο την άλλη θα χουμε προβλήματα με τα διαφορετικά περιβάλλοντα που έχει ο καθένας.

Μια πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση, κάτι που γενικά δεν διδάσκεται στα ελληνικά ιδρύματα απο ότι ξέρω και είναι τελείως διαφορετικής προσέγγισης, πολύ απλή (αλλα πολύ δυνατή) γλώσσα είναι η lisp.
Μια άλλη εναλλακτική της pythonείναι η Ruby (την οποία δεν γνωρίζω)

Αλλα νομίζω οτι ένα τέτοιο tutorial δεν κάνει για σχολικό forum και ειδικά για forum στο οποίο γράφουν/διαβάζουν μαθητές Γ' Λυκειου Τεχνολογικής.
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

O mechanicarts τσιμπα το παπαρι έγραψε: στις 00:20, 22-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από 932df0a57b
Και γιατί μας το λες στα αγγλικά, για να μας εντυπωσιάσεις;
Βασικά για να στην μπει εσένα

Άντε πότε ξεκινάμε
Παράθεση

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

O Junior_aromeo έγραψε: στις 19:34, 22-01-10:

Όπως το ειπε ο mechanicarts......playmobil man....το καλυτερο για 'σενα.
Δεν μπορω να κανω edit να αλλαξω την γλωσσα.Το online e-camp θα γινει με σκοπο την εκμαθηση της γλωσσας python.
Όποιος θελει να δηλωσει συμμετοχη παρακατω μπορει να το κανει(βάζω εγω μερικους σιγουρους )
  1. Junior_aromeo
  2. mechanicarts
  3. Rania.(μαλλον)
  4. Eruyomo
  5. Φιλος Junior_aromeo
Όποιος θέλει βάζει το όνομα του,αλλά και το βγάζει
Η ωρα θα βρεθει αφου βρουμε τον τροπο να γινει κατι τετοιο.Εχω στο μυαλο μου το centra
Επίσης θέλω να ρωτήω αν ο Eruyomo θελει να κανει τον καθηγητη,φυσικα αν θελει.Διαφορετικα πρεπει να τον κανει αλλος.
Σάββατο κατά της 19:00 καλα είναι?Μιλάω για Σάββατο 6 Φεβρουαρίου.
Οποιαδηποτε προταση δεκτη
Have a nice programing day.
Παράθεση

Mariosxania (Μάριος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Mariosxania έγραψε: στις 19:46, 22-01-10:

1. Junior_aromeo
  2. mechanicarts
  3. Rania.(μαλλον)
  4. Eruyomo
  5. Φιλος Junior_aromeo
  6. mariosxania
Δεν κάνουμε μια ψηφοφορία για την γλώσσα?
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 20:04, 22-01-10:

1. Junior_aromeo
  2. mechanicarts
  3. Rania.(μαλλον)
  4. Eruyomo
  5. Φιλος Junior_aromeo
  6. mariosxania
  7. Zed

Ψηφίζω C για αρχή.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Python Programming Language - Από Aggelos17
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-03-12 στις 22:15.
    • D Programming Language - Από emufear
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-03-06 στις 08:29.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα