Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,075 μηνύματα σε 78,924 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 328 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γραφικός χαρακτήρας

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 21:55, 20-05-12:

Εγώ δε κλείνω τα "ο" και μου λένε ότι είναι θέμα βιασύνης.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 22:12, 20-05-12:

Εμένα πολλές φορές γέρνουν προς τα κάτω οι λέξεις, άμα δεν έχει γραμμή το τετράδιο βλέπω τη διαφορά...ειδικά παλιότερα Τώρα το'χω διορθώσει κάπως..
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 23:10, 20-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ὄχι, νὰ μὴν κοιταχθῇς Τὰ γράμματα ποὺ κάνεις κάθε φορά, ἀντικατοπτρίζουν σὲ μεγάλο βαθμὸ τὴν ἐσωτερική σου κατάσταση ἐκείνη τὴ στιγμή. Ἐγὼ π.χ., ὅταν εἶμαι ἥρεμος καὶ ἔχω τὰ πράγματα σὲ τάξη, τὰ γράμματά μου εἶναι στρωτὰ καὶ εὐανάγνωστα (ἂν καὶ δὲ θὰ ἔλεγα ὅτι κάνω καὶ πολὺ καλὰ γράμματα). Ὅταν ὅμως εἶμαι ἀγχωμένος ἢ κάτι μὲ ἀπασχολεῖ, τότε τὰ γράμματά μου εἶναι ἀτίθασα καὶ ἀσύμμετρα. Ἐπίσης ἔχω παρατηρήσει ὅτι ὅταν γράφω ἕνα κείμενο καὶ ἔχω πολλὲς σκέψεις στὸ μυαλό μου τὶς ὁποῖες θέλω νὰ τὶς χωρέσω σὲ περιωρισμένη ἔκταση κειμένου, τότε τὰ γράμματά μου εἶναι πυκνὰ καὶ πιὸ μικρὰ σὲ μέγεθος. Ἀντιθέτως, ὅταν θέλω νὰ «γεμίσω» κείμενο ἐπειδὴ δὲν ἔχω πολλὰ νὰ γράψω, τότε τὰ γράμματά μου εἶναι ἀραιὰ καὶ πιὸ μεγάλα. Φυσικὰ ὁ πυρῆνας τοῦ γραφικοῦ χαρακτῆρα μένει ὁ ἴδιος, ἁπλῶς κάθε φορὰ ἐκφράζεται μὲ διαφορετικὲς ποικιλίες.
Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για εμένα
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,870 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 16:33, 21-05-12:

Γουελ, το γραπτό σήμερα πήγαινε κάπως έτσι:
τέλεια γράμματα στη πρώτη σελίδα (καθόλου κουρασμένη)
λιγο πλάγια γράμματα στη δεύτερη σελίδα, αλλά πάλι στρογγυλα, κι από από τη τρίτη σελίδα και όσο πήγαινα προς το τέλος, ΧΑΛΙΑ γράμματα.
Δηλαδή, αν κάποιος έβλεπε την αρχή και το τέλος, θα ορκιζόταν ότι έχει γράψει διαφορετικό άτομο.

Το' χω παρατηρήσει βέβαια αυτό, από πολύ μικρή, όταν είμαι καλά, κάνω ωραία γράμματα, αλλά όταν βαριέμαι που ζω, ή είμαι κουρασμένη, ή γενικά δεν είμαι πολύ συγκεντρωμένη σ' αυτό που γράφω, κάνω πιο μικρά και πιο "άσχημα" γράμματα.
Καλά, ας μη μιλήσω καν για τετράδια σημειώσεων, λογοτεχνία πχ. Ούτε εγώ η ίδια μερικές φορές δε καταλαβαίνω τι έχω γράψει.
2
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 21:25, 24-05-12:

Για πείτε μου...

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 23:25, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette
Για πείτε μου...

Me gusta!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 27-05-12 στις 23:43. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην εικόνας της παράθεσης
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 23:29, 27-05-12:

Gracias Dalian!

Κάν' τε μου και ανάλυση όμως!
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε: στις 23:37, 27-05-12:

μοριακη και αναπτυξιακη βιολογια φυτων το μαθημα! γονιδια σχετικα με την αναπτυξη της ριζας το θεμα

καλικατζουρες
2
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 23:39, 27-05-12:

Δὲ γνωρίζω καὶ πολλὰ ἀπὸ γραφολογία, ἀλλὰ ἐκ πρώτης ὄψεως παρατηρῶ τὰ ἑξῆς· Τὰ γράμματά σου εἶναι πολὺ ὁμοιόμορφα καὶ κάθετα πρὸς τὶς γραμμὲς τοῦ τετραδίου (δὲν ἔχουν δηλαδὴ κάποια κλίση). Μοῦ ἔκανε ἐντύπωση ποὺ ἀφήνεις πολὺ περιθώριο πρὶν ἀρχίσῃς μιὰ παράγραφο ἐνῷ εἶναι ἀξιοσημείωτο ὅτι γιὰ νὰ τονίσῃς μιὰ φράση δὲν τὴν ὑπογραμμίζεις (ἔτσι κάνω ἐγὼ συνήθως), ἀλλὰ τὴν μαυρίζεις. Ὅποιος τώρα γνωρίζει περισσότερα ἀπὸ αὐτά, ἂς κάνῃ μιὰ ἀνάλυση...

(Γιὰ τὴ Μάρω)
4
Παράθεση

dr.tasos

Περιβόητο Μέλος

Ο dr.tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

O dr.tasos Fuck y'all If you doubt me. έγραψε: στις 23:41, 27-05-12:

http://imageshack.us/photo/my-images/534/physics0301.png/

Αναλυστε με.
1
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,207 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε: στις 00:00, 28-05-12:

Πολύ ωραία γράμματα!
Μου φαίνεται η παραείναι στρογγύλα; Παραείναι λοιπόν για μένα () κάτι που σημαίνει οτι εδώ έχουμε να κάνουμε με άνθρωπο εγκάρδιο, θερμό και δεκτικό.
Λοιπόν για πες μου..το πιεζεις το στυλό όταν γράφεις;
Επιπλέον..τα α και τα ο σου επειδή (έτσι όπως τα βλέπω εγώ τουλάχιστον) είναι ανοιχτά αυτό σημαίνει ότι ανοίγεσαι σχετικά εύκολα στους άλλους... Τι ίδιο ισχύει και με τα δ και τα θ σου. Είναι σχετικά ανοιχτά.
Παρακαλώ βοηθήστε με΄...προς τα που τα βλέπετε να κλίνουν τα γράμματα; Γιατί εγώ δεν τα βλέπω προς τα πουθενά..
Επιπρόσθετα το τ είναι ένα γράμμα που μπορεί να γραφτεί με πολλούς τρόπους, ακόμα και στο χειρόγραφο του ίδιου ατόμου (και αυτό διαπίστωσα ότι κάνεις μερικές φορές διαφορετικό το τ (βλ. 3η σειρά απο το τέλος σε κάθετες και τότε.) )σε αυτή την περίπτωση προδίδει ευστροφία, αλλά αστάθεια αυτοελέγχου.
Κάτι τελευταίο και τελειώνω..είσαι καθόλου συντηρητική;
Αν κάνω λάθος στους χαρακτηρισμούς διόρθωσε με..
2
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 00:21, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Δὲ γνωρίζω καὶ πολλὰ ἀπὸ γραφολογία, ἀλλὰ ἐκ πρώτης ὄψεως παρατηρῶ τὰ ἑξῆς· Τὰ γράμματά σου εἶναι πολὺ ὁμοιόμορφα καὶ κάθετα πρὸς τὶς γραμμὲς τοῦ τετραδίου (δὲν ἔχουν δηλαδὴ κάποια κλίση). Μοῦ ἔκανε ἐντύπωση ποὺ ἀφήνεις πολὺ περιθώριο πρὶν ἀρχίσῃς μιὰ παράγραφο ἐνῷ εἶναι ἀξιοσημείωτο ὅτι γιὰ νὰ τονίσῃς μιὰ φράση δὲν τὴν ὑπογραμμίζεις (ἔτσι κάνω ἐγὼ συνήθως), ἀλλὰ τὴν μαυρίζεις. Ὅποιος τώρα γνωρίζει περισσότερα ἀπὸ αὐτά, ἂς κάνῃ μιὰ ἀνάλυση...

(Γιὰ τὴ Μάρω)
Αρχική Δημοσίευση από amalia 6
Πολύ ωραία γράμματα!
Μου φαίνεται η παραείναι στρογγύλα; Παραείναι λοιπόν για μένα () κάτι που σημαίνει οτι εδώ έχουμε να κάνουμε με άνθρωπο εγκάρδιο, θερμό και δεκτικό.
Λοιπόν για πες μου..το πιεζεις το στυλό όταν γράφεις;
Επιπλέον..τα α και τα ο σου επειδή (έτσι όπως τα βλέπω εγώ τουλάχιστον) είναι ανοιχτά αυτό σημαίνει ότι ανοίγεσαι σχετικά εύκολα στους άλλους... Τι ίδιο ισχύει και με τα δ και τα θ σου. Είναι σχετικά ανοιχτά.
Παρακαλώ βοηθήστε με΄...προς τα που τα βλέπετε να κλίνουν τα γράμματα; Γιατί εγώ δεν τα βλέπω προς τα πουθενά..
Επιπρόσθετα το τ είναι ένα γράμμα που μπορεί να γραφτεί με πολλούς τρόπους, ακόμα και στο χειρόγραφο του ίδιου ατόμου (και αυτό διαπίστωσα ότι κάνεις μερικές φορές διαφορετικό το τ (βλ. 3η σειρά απο το τέλος σε κάθετες και τότε.) )σε αυτή την περίπτωση προδίδει ευστροφία, αλλά αστάθεια αυτοελέγχου.
Κάτι τελευταίο και τελειώνω..είσαι καθόλου συντηρητική;
Αν κάνω λάθος στους χαρακτηρισμούς διόρθωσε με..
Νομίζω πως το πιέζω το στυλό...φαίνεται ολίγον άλλωστε
Ναι δεν κλίνουν πουθενά. Τι πάει να πει αυτό;

Τον συντηρητισμό από που τον διέκρινες?

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε χαρακτηρισμό. (Είδες...είμαι δεκτική!χεχε)

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,870 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 00:37, 28-05-12:

Εεεεεεεεεεεεε θέλω κι εγώ, δικαιολογίες:τα γράμματα είναι πολύ βιαστικά, το καταλαβαίνεις από το ότι δεν είναι "ολοκληρωμένα" μερικά γράμματα.
[είναι από κινητό]

ΑΚΟΥΩ.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1338164898244.jpg
Εμφανίσεις:  712
Μέγεθος:  40,5 KB  
6
Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε: στις 01:06, 28-05-12:

Oρίστε κι ο δικός μου. http://img850.imageshack.us/img850/8...0528010214.jpg
6
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su έγραψε: στις 12:01, 29-05-12:

Παρακαλώ να είστε επιεικής.. Τα μάτια μου ενδεχομένως να κάνουν πουλάκια και να μην βλέπω καλά προς τα που κλίνουν τα γράμματα αν είναι μικρά μεγάλα κλπ. Oδηγός μου είναι ένα άρθρο που έχει αναρτηθεί σε Blog.

Προς Noisette

Προς ^prinCess^

Προς Nightcrawler

Προς dr.tasos

Προς Γιώργος Mt
3
Παράθεση

nafs

Δραστήριο Μέλος

H nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H nafs έγραψε: στις 13:00, 29-05-12:

Αμαλία(και όποιος άλλος ξέρει φυσικά) θέλω και εγώ ανάλυση.. Ορίστε:
Συνημμένο Αρχείο 45107
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nafs : 29-09-12 στις 17:50.
3
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 13:13, 29-05-12:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00175.jpg
Εμφανίσεις:  1169
Μέγεθος:  600,0 KB

Θέλω κι εγώ.
5
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su έγραψε: στις 14:18, 29-05-12:

Προς nafs

Προς rakels
Παράθεση

nafs

Δραστήριο Μέλος

H nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H nafs έγραψε: στις 14:29, 29-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από amalia 6

Προς nafs
Ημερολόγιό επαγγελματικό που το εχω ως πρόχειρο γιατί έχει πολυ γράψιμο
Το στυλο δε το πιεζω και γράφω πολύ γρήγορα συνήθως. Νομίζω ότι είναι πλατιά, δεν είμαι σίγουρη κι εγώ.
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su έγραψε: στις 14:39, 29-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafs

Ημερολόγιό επαγγελματικό που το εχω ως πρόχειρο γιατί έχει πολυ γράψιμο
Το στυλο δε το πιεζω και γράφω πολύ γρήγορα συνήθως. Νομίζω ότι είναι πλατιά, δεν είμαι σίγουρη κι εγώ.
Γράφει γρήγορα όποιος σκέφτεται και γρήγορα, και η ταχύτητα στο γραπτό προδίδει ευστροφία και διεισδυτική σκέψη.
H ακανόνιστη πίεση, πάλι, σημαίνει ότι η δύναμη της θέλησης είναι ασταθής και το άτομο υποφέρει από εσωτερικές συγκρούσεις και αισθήματα ανασφάλειας.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Ιππολύτη

Βρείτε παρόμοια