Γραφικός χαρακτήρας

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Να και τα δικά μου γράμματα..:P

Εικόνα5360.jpg

Εικόνα5359.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
DrHouse επείδη τα γράμματα σου (με όλο το θάρρος) πηγαίνουν λίγο βάρκα γιαλό:

Στις περιπτώσεις που στο ίδιο χειρόγραφο ενός ατόμου εμφανίζονταιλέξεις ή γράμματα με διαφορετικές κλίσεις, αυτό σημαίνει ότι πρόκειται για χαρακτήρα εύστροφο, αυθόρμητο αλλά και ταυτόχρονα υπερβολικά ευέξαπτο, με ελάχιστο αυτοέλεγχο, που αντιδρά έντονα και έχει ευμετάβλητη διάθεση. Eπιπλέον δυσκολεύεται να αναλάβει μεγάλες ευθύνες.

Mπορώ να σου πω μόνο αυτό...

Ολα ισχυουν :hypno: :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Oh! Τι καλά! :D Danke schön!:)
Τίποτα! :thumbup:


Ολα ισχυουν :hypno: :hypno:



Να και τα δικά μου γράμματα..:P
View attachment 45274
View attachment 45275
Ιωάννα δεν φαίνονται καλά.. :hypno: Αλλα εγώ βλέπω.. :P
Σου την στέλνω την ανάλυση στον τοίχο σου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ιωάννα δεν φαίνονται καλά.. :hypno: Αλλα εγώ βλέπω.. :P
Σου την στέλνω την ανάλυση στον τοίχο σου! ;)

Το ξέρω, δεν φαίνονται επειδή είναι από κινητό.
Οκ, ευχαριστώ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
P6031004.jpg

Αμαλίαααα..ακούωω :P ..είναι τα βιαστικά μου γράμματα αυτά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Παρ'όλο που είναι βιαστικά είναι ωραία!! :D
Έχεις γράψει σε λευκό χαρτί και αν βλέπω καλά τα γράμμες σου έχουν μια τάση να πηγαίνουν προς τα πάνω..
Όταν οι γραμμές τείνουν προς τα πάνω, δηλώνουν άνθρωπο αισιόδοξο, ενεργητικό και με αυτοπεποίθηση.
Τα γράμματα σου τείνουν να κλίνουν προς τα αριστερά σήμαινει ότι είσαι άνθρωπος ντροπαλός, που διστάζει να εκφραστεί και μάλλον μοναχικός. Δεν αρέσκεται στις συναισθηματικές δεσμεύσεις και εκτιμά την ειλικρίνεια.
Τα γράμματα σου επίσης δεν είναι κολλημένα μεταξύ τους και δηλώνουν ότι είσαι άνθρωπος του πνεύματος και σχολαστικός, που πάντα σκέφτεται προτού πράξει.
Τα κενά μεταξύ των λέξεων σου είναι μάλλον στενά, και δηλώνουν άνθρωπο ενεργητικό, που αρέσκεται να μιλά πολύ. :whistle:
Έχεις ανεβασμένη αυτοεκτίμηση γιατί τα κεφαλαία έχουν σχετικά μεγάλη διαφορά ύψους απο τα πεζά.
Το γράψιμο σου είναι σχετικά μικρό, (τα γράμματα σου, στην πλειοψηφία τους, δεν ξεπερνούν τα τρία χιλιοστά,) συνεπώς:
το μικρό γράψιμο είναι χαρακτηριστικό δημιουργικών ανθρώπων με αίσθηση της λεπτομέρειας, που προσαρμόζονται εύκολα στις περιστάσεις, δεν είναι ιδιαίτερα φιλόδοξοι και χαρακτηρίζονται από μετριοφροσύνη
Να σε ρωτήσω γράφεις γρήγορα η αργά; Το στυλό το πατάς;
Αυτά ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Όλα ισχύουν..:eek: Ορισμένες φορές γράφω γρήγορα,άλλες φορές αργά..αναλόγως με τη διάθεσή μου,όταν είμαι στις καλές μου γράφω αργά,αν πάλι δεν έχω όρεξη και βαριέμαι (:P) γράφω γρήγορα.. Ελάχιστες φορές πατάω το στυλό..συνήθως όμως όχι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
DSC00744.jpg για πειτε μου κι εμενα αν ειναι ευκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Πείτε μου γιατρέ,είναι σοβαρό? :P
Να επισημάνω ότι αυτά είναι τα γράμματα που κάνω...συνήθως...
Χάλια το ξέρω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 04062012420nkl.jpg
    04062012420nkl.jpg
    1.4 MB · Εμφανίσεις: 169
  • 04062012422.jpg
    04062012422.jpg
    1.4 MB · Εμφανίσεις: 188

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
“Δείξε μου το φίλο σου αν σου πω ποιος είσαι” λέει η παραδοσή μας αλλά καλύτερα μάλλον να ήταν “Δείξε μου το γραφικό σου χαρακτήρα να σου πω ποιος είσαι”. Δυστυχώς ή ευτυχώς, ο τρόπος που γράφουμε φανερώνει πολλά για την προσωπικότητα μας καθώς και για την εκάστοτε ψυχολογική μας κατάσταση. Όπως λένε οι ειδικοί, η διαδικασία του γραψίματος ελέγχεται από το κεντρικό νευρικό σύστημα καθώς συμμετέχουν πολλοί μυς όπως του μπράτσου, του αγκώνα, του χεριού, των δαχτύλων και της ωμοπλάτης. Άν κανετε υπομονή μέχρι το τέλος, στα δείγματα γραφής που ακολουθούν και στην ερμηνεία τους, ίσως κάποιοι συναντήσετε τον εαυτό σας ή κάποιο κοντινό σας πρόσωπο.

ΓΕΝΙΚΑ:

- Ο ειλικρινής = μεγάλα στρογγυλά και ομοιόμορφα γράμματα, σε ευθεία γραμμή.
- Ο φιλότιμος = στρογγυλά γράμματα και τονίζει τα σημεία στίξης – σημάδι ανθρώπου με προσοχή στη λεπτομέρεια.
- Ο οικονόμος = προσεχτικά και ομοιόμορφα, με ελαφριά κλίση στις γραμμές και χωρίς να τονίζει τα κεφαλαία.
- Ο γενναιόδωρος = ευρύχωρα και καθαρά, ξεχωρίζοντας έντονα τα μεγάλα γράμματα και τα κεφαλαία από τα υπόλοιπα γράμματα.
- Ο ταπεινός = μικρά, απλά και ομοιόμορφα γράμματα, ενώ οι γραμμές τείνουν να κάνουν ζικ-ζακ.
- Ο μελαγχολικός = ξεχωρίζει από την έντονη κλίση των γραμμάτων του. Η πίεση είναι στην αρχή σταθερή, αλλά σιγά-σιγά χάνεται. Τα σημεία στίξης είναι αρχικά έντονα, αλλά καθώς προχωρά το γραπτό, τείνουν να εξαφανίζονται.
- Ο υπερήφανος = μεγάλα γράμματα, τονισμένα κεφαλαία, ενώ το τελευταίο γράμμα κάθε λέξης φαίνεται να είναι πιο έντονο από τα υπόλοιπα.
- Ο καλλιτέχνης = καλλιγραφικά και το μέγεθος των γραμμάτων τείνει να μικραίνει καθώς προχωρά το γραπτό.
- Ο αλτρουιστής = με έντονη κλίση και πίεση. Τα γράμματα είναι στρόγγυλα και τα κεφαλαία σχεδόν καλλιγραφικά.
- Ο διακριτικός = μικρά γράμματα, με ελαφριά πίεση και οι γραμμές τείνουν προς τα πάνω. Τα γράμματα τείνουν να έχουν αρκετές σπείρες και καμπύλες, αλλά το τελευταίο γράμμα κάθε λέξης είναι μάλλον σεμνό και περιορισμένο.
- Ο αλαζόνας = τονίζει υπερβολικά τα κεφαλαία γράμματα και συνήθως η υπογραφή του είναι μεγάλη και πολύπλοκη, καταλήγοντας σε περιττές “διακοσμήσεις” με κάμπυλες γραμμές.
Περισσότερα εδώ να λυθούν οι απορίες σας!
;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μπα, δεν συμφωνώ...δηλαδή όσοι κάνουν ορνιθοσκαλίσματα, τι είναι? 'Η όσοι είναι σαν κι έμένα και ξενικάνε με τέλεια γράμματα αλλά στην πορεία κουράζονται/βαριούνται και αλλάζουν 3-4 είδη μέχρι να τελειώσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evdokia...

Νεοφερμένος

Η Evdokia... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
:hmm:
Εν μέρη ακούγεται λογικό από τη στιγμή που ελέγχεται απο τον εγκέφαλο, να συνδέεται κατά κάποιο τρόπο και με τον χαρακτήρα μας. Αλλά δεν νομίζω πως αυτές οι ερμηνείες είναι ακριβής και αναμφίβολες. Συνδέεται...αλλά όχι ολοκληρωτικά. Πιστευώ πως είναι σωστές αλλά ως προς ένα μέρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

Απ' τα πιο ωραια γραμματα ειλικρινα. Μου θυμιζουν τα γραμματα μιας καθηγητριας που 'χαμε φετος. Καραρα, συμμαζεμενα, ομορφα, ουτε μεγαλα ουτε μικρα. Μπραβο.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.

Τα δικά μου τι λένε για μένα;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.

Τα δικά μου τι λένε για μένα;:D
Μοντέλο αντώωωνη έχεις γράμματα πολυτεχνείτη ρε φίλε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Born to be ΗΜΜΥ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ κάνω πολυυυυυυ περίεργα γράμματα,με την πρώτη ευκαιρία θα σας τα δείξω (μάλλον λίγο αργότερα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Τα δικά μου τι λένε για μένα;:D
Προς το παρόν καλά. Πόσταρε τα γράμματά σου στο τέλος του 1ου και του 2ου έτους για σύγκριση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
H γραφολογια ειναι ψευδοεπιστιμη, εχουν γινει επαρκως πολλες μελετες επι του θεματος και ΟΛΕΣ εχουν βγαλει αρνητικο αποτελεσμα (προφανως)

Furnham, Adrian; Barrie Gunter (1987), "Graphology and Personality: Another Failure to Validate Graphological Analysis.", Personality and Individual Differences 8 (3): 433–435,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top