[Windows Phone] To νέο Windows Mobile 6 παρουσιάζει η Microsoft

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
H Microsoft πρόκειται να παρουσιάσει τη Δευτέρα τη νέα έκδοση του λειτουργικού συστήματος Windοws για φορητές συσκευές, υποσχόμενη βελτιωμένη λειτουργία αναζήτησης, αυξημένη ασφάλεια και εφαρμογές Windows Live. Οι πρώτες συσκευές με το λογισμικό αναμένονται την άνοιξη.
Η πιο εμφανής αλλαγή, αναφέρει το CNet.com, είναι στη γραμμή αναζήτησης, όπου ο χρήστης μπορεί να πληκτρολογήσει μερικά γράμματα από τον τίτλο ενός τραγουδιού ή ενός email και να δει να εμφανίζονται τα αντίστοιχα αποτελέσματα.
Το Windows Mobile 6 έχει επίσης τη δυνατότητα να απεικονίζει τα e-mail σε φορμά HTML, με ενσωματωμένα links, καθώς και αρχεία Word, Excel και Powerpoint στην κανονική τους διαμόρφωση.
Οι ενσωματωμένες υπηρεσίες Windows Live επιτρέπει τη στιγμιαία ανταλλαγή γραπτών και ηχητικών μηνυμάτων, εικόνων και άλλων αρχείων, μεταδίδει το Reuters.
Το Windows Mobile 6 έρχεται σε τρεις εκδόσεις: τη Windows Mobile Professional (πρώην Pocket PC Phone Edition), για συσκευές με οθόνη αφής, τη Windows Mobile Standard (πρώην Smartphone), για συσκευές άνευ οθόνης αφής, και Windows Mobile Classic, για PDA χωρίς ενσωματωμένο κινητό.
Η Microsoft έχει ακόμα πολύ μικρό μερίδιο της αγοράς όσον αφορά το λογισμικό για φορητές συσκευές, αρκετά πίσω από τα αντίστοιχα λειτουργικά της Symbian και της Nokia. Η Vodafone, ωστόσο, ανακοίνωσε το Νοέμβριο ότι το Windows Mobile θα είναι ένα από τα τρία λειτουργικά συστήματα που θα υποστηρίζει, μαζί με τα Symbian/Nokia Series 60 και το Linux.
Ο γίγαντας του λογισμικού εκτιμά ότι οι πωλήσεις συσκευών με το Windows Mobile θα έχουν διπλασιαστεί το τρέχον οικονομικό έτος μέχρι τα μέσα του 2007 και θα διπλασιαστούν ξανά τον χρόνο που θα ακολουθήσει.

Πηγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτό που παρατηρώ είναι ότι σιγά σιγά τα απλά pda ξεχνιούνται, κάτι αρνητικό για εμένα. Κάποιος που δεν τον βολεύει η touch screen στο κινητό θα πρέπει είτε να κάνει την ζωή του δύσκολη είτε να διαλέξει κάποιο smartphone που σημαίνει λιγότερες δυνατότητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όποιος θέλει να δεί εικόνες από το νέο λειτουργικό ας δοκιμάσει εδώ
Επίσης ένα κάλο video-review
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σημαντικο θεμα παντως θα ειναι και η συμβατοτητα του με προγραμματα για τα WΜ05.
Οπως και να εχει τα παραθυρα συνεχιζουν να εχουν δυναμικη παρουσια στον τομεα των pda κινητων και κανουν ολο και πιο αισθητη την παρουσια τους στην αγορα.
Τoοοοο bad που προσωπικα μου ειναι αμεσης αναγκης το κινητο να μην εχει οθονη αφης ή εστω μονο οθονη αφης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για το Treo 750 και τρέχουσες συσκευές της i-mate όπως JAQ3 θα υπάρξει αναβάθμιση σε WM6 :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaspyr21

Νεοφερμένος

Ο ΒΑΣΙΛΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα όλα καλά;
Είμαι καινούργιος στο στέκι (άσχετο αυτό)
Θέλω να ρωτήσω αν το mio A701 που έχω μπορώ να βάλω τα WM6 ή όχι.
Ας μου λύσει κάποιος φίλος την απορία που έχω.
Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Από την ίδια την εταιρία δεν έχει ανακοινωθεί κάτι ωστόσο ίσως να βρεις τρόπο να εγκαταστήσεις τα wm6 στην συσκευή αλλά αυτό είναι παράνομο αλλά και πολύ επικίνδυνο για την συσκευή σου. Για αυτό αν δεν είσαι σίγουρος για τις γνώσεις σου θα πρότεινα να μην δοκιμάσεις γιατί σε περίπτωση που καταστρέψεις την συσκευή σου η εγγύηση δεν θα σε καλύψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top