Eurovision

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δεν σε ειρωνεύομαι (πώς θα τολμούσα άλλωστε) αλλά έχω συχνά αυτή την απορία : έκανε η κότα το αβγό ή το αβγό την κότα ;
έχει δει κανείς την τηλεμαχία του διευθυντή ειδήσεων του σταρ Μαλέλη με τον συγγραφέα Πέτρο Τατσόπουλο γαι το αν ο λαός πρώτα απαιτεί τι θέλει και μετά του το δίνουν ή το αντίθετο ; Εγώ δεν είμαι σίγουρος και μην βιαστείτε να απαντήσετε το προφανές

Ναι βεβαιως, φαντασου να το τολμουσες κιολας...

Για το συγκεκριμενο θεμα να μην την εχεις, οπως επισης και για τα της τηλεορασης.
Αλλωστε σε μια "πολη" (λεμε τωρα), οπως π.χ ειναι η Αθηνα, εχει κανεις απειρες επιλογες διασκεδασης και δυναται να βρει αυτο ακριβως που του αρεσει. Απο μπουζουκια και κλαμπς μεχρι λαιβ ροκ σκηνες, ρεμπεταδικα κ.ο.κ.
Οταν κανεις θα παει Σαββατο βραδυ στη Γλυφαδα και ολα τα καφε-μπαρ ειναι φουλ απο κοσμο, τι σημαινει? Οτι αρεσει η νταπα ντουπα μουσικη, που προσωπικα μπορει να τη βρισκω αθλια, αλλα σε παρα πολλους αρεσει και να την ακουν απλα, οπως επισης και να τη χορευουν. Γουστα ειναι αυτα. Το θεμα ειναι ομως, οτι μας δινουν αυτα που μας αρεσουν. Γεματα τα θελουν τα μαγαζια τους, οχι αδεια.

Τωρα οσον αφορα στα Μ.Μ.Ε, οση πλυση εγκεφαλου και να σου κανουν με ενα συγκεκριμενο ειδος μουσικης, εαν εγω τη βρισκω να χαλαρωνω σπιτι μου με ροκ/εντεχνο, αυτο δε θα αλλαξει ποτε, ακομα και εαν επιλεγω στις 4 το πρωι που γουσταρω να χορεψω και να πιω ποτο να παω μπουζουκια ή σε ελληναδικο.
Καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιος τον Αυγουστο.

Στη Γιουροβιζιον δηλαδη, τι ακριβως θελουμε? Και τι ακριβως ειναι για εμας που την παρακολουθουμε? Μια βραδια χαλαρωσης προσφερει και ναθινγκ ελς. Θες κατι πιο ψαγμενο παρακολουθησε το φεστιβαλ τραγουδιου της Θεσσαλονικης.
Πολυ θα ηθελα να στελναμε ενα τραγουδι σαν το , αλλα θα αρεσε μονο σε εμας, αντε και τους Κυπριους. Οπως και το περσινο της Κυπρου, ενα πολυ ομορφο τραγουδι που αρεσε μονο σε εμας και για αλλη μια φορα εμεινε εκτος τελικου. Διαγωνισμος ειναι και πρεπει να "παιξουμε" αναλογως, εαν θελουμε να κερδισουμε. Εαν απλα θελουμε να δωσουμε το παρον, χωρις αξιωση καποιας θεσης μεσα στη δεκαδα τουλαχιστον, ας στειλουμε και την Καραγκουνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top