Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,804 μέλη και 2,441,251 μηνύματα σε 76,720 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 123 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Eurovision

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,169 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 18:58, 26-02-07:

δεν με ενδιαφέρει πιο τραγούδι θα στείλουμε. ελπίζω να πάει ένα αποτυχημένο τραγούδι μπας και δεν συμμετέχουμε του χρόνου
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 19:04, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Βρε το Μαρια μια χαρα ονομα ειναι δεν ειπα εγω το αντιθετο, αλλα οταν τον ακουω να μου λεει "ο...ο... Geia sou Maria", με χαλαει απιστευτα.
Μι του, κάτι παθαίνω, ντρέπομαι δηλαδή που το 'χουν ακούσει κι οι ξένοι (όσοι μπόρεσαν)
Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Neverland_fairy έγραψε: στις 19:08, 26-02-07:

Εφόσον εκπροσωπούν τη χώρα μας (οι καλλιτέχνες), το λιγότερο που απαιτώ είναι να είναι Έλληνες. Δεν είναι θέμα ρατσισμού, απλά δε μπορώ να δεχθώ να εκπροσωπεί την Ελλάδα ένας Λιβανεζο-κύπριος ή μια Γεωργιανή. Συγνώμη, αλλά αυτή είναι η άποψή μου.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 19:29, 26-02-07:

Τότε κακός μπήκε η Βίσση πέριση; τα παιδιά τα πάω πολλύ και οι δύο κάνουν σεμνά την δουλειά τους και δεν ενοχλούν κανένα, αλήμονο στους δικούς μας που τα βρήκαν όλα έτοιμα
Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Neverland_fairy έγραψε: στις 19:37, 26-02-07:

Εφόσον θέλεις να το κάνουμε διάλογο, ναι Μάνια, κατ εμένα κακώς πήγε πέρσυ. Έχει γεννηθεί στην κύπρο, την είχε εκπροσωπήσει. Δεν τη χρειαζόμασταν νομίζω. Τόσους καλλιτέχνες έχουμε και κάθε μέρα ξεπετάγονται νέα φυντάνια. Ας τα δοκιμάζαμε.
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 20:38, 26-02-07:

Οποιος νοιωθει Ελληνας, για μενα ειναι Ελληνας! Και προφανως και για οποιοδηποτε αλλο λαο. Neverland_fairy, μαντευω οτι δεν εχεις ζησει στο εξωτερικο, γιατι αλλιως θα καταλαβαινες πως ειναι να εχεις περασει τοσα χρονια σε καποιο μερος και ακομα να σε θεωρουν ξενο.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 20:51, 26-02-07:

παιδιά τότε ούτε παπαρίζου θα είχαμε ουτε τίποτα, εγώ ξερετε τι ξέρω; η Βανδή ειναι απο δώ και το παίζει μάγκας και η Βίσση ειναι απο κύπρο και μετά την έξωδο στο νυχτερινό μαγαζί την βλέπεις να τρώει κουλουράκι με σισάμι, Η τάμτα θέλει να φέρει την Ελλάδα μπροστά(άσχετα αν αποτύχει) αλλα η Βανδή δεν θέλει να χάσει την αξιωπρέπιά της και το όνομα της αντί να προσπαθήσει για μάς, μην ειμαστε κακοι ο σαρμπέλ σε συνέντευξη ήταν με το κεφάλι κάτω όταν μηλούσε και δεν έδωσε σε κανέναν δικαίωμα και ο κάθε νίνο και κάτι άλλοι νέοι το πέζουν κάποιοι. θέλω να ομωλογίσω ότι αγαπώ τους ανθρώπους που θέλουν να βοηθήσουν και σιχαίνωμαι αυτούς που κοιτάζουν τον εαυτό τους και το όνομα. Συγνώμη αλλα αυτά πιστέυω

Ιο ιο μαζί σου +5 απο μένα
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 23:23, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Απορώ γιατί δεν στέλνουν την κατά τ΄άλλα συμπαθέστατη Καλομοίρα που και native speaker είναι και κομμένη και ραμμένη για τέτοια πανηγυράκια.
μάλλον γιατί είναι άφωνη και φάλτσα
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 739 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε: στις 00:32, 27-02-07:

Συμφωνώ με την mania και την io-io, τι σημασία έχει η εθνικότητα; Αρκεί να νιώθει ο άλλος Έλληνας. Επιπλέον σιγά το χαζοδιαγωνισμό που θα παίξει και ρόλο η εθνικότητα. Μόνο στην Eλλάδα το παίρνουμε σοβαρά. Στις άλλες χώρες τον κοροιδεύουν..
Πάντως φέτος με τα τραγούδια που έχουμε ούτε στους πρώτους 20 δεν μας βλέπω εκτός κιαν βγάλουν το geia sou Maria απο το τραγούδι του Sarbel ή η Τάμτα πει το τραγούδι του Δάντη...Όπως και να 'χει θα γελάσουμε με τα χάλια μας..

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
μάλλον γιατί είναι άφωνη και φάλτσα
Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Neverland_fairy έγραψε: στις 00:40, 27-02-07:

Δεν οφείλω να αποδείξω πουθενά το τι έχω κάνει (και τι δεν έχω κάνει) στη ζωή μου. Απλά όπως ο καθένας μας έχει την άποψή του, ασκώ το δικαίωμα να την εκφράζω ελεύθερα.
Άλλο το να είσαι γόνος ελλήνων μεταναστών ( βλέπε Παπαρίζου) κι άλλο να είσαι διαφορετικής εθνικότητας από γενιές. Η Βίσση είναι ιδιαίτερη περίπτωση γιατί αν και είναι κύπρια καριέρα έκανε στην Ελλάδα. (ασχέτως αν δε μου αρέσει σαν τραγουδίστρια).

Και ναι, στο πανηγυράκι εφόσον πάμε και θέλουμε να έχουμε και αξιόλογες εμφανίσεις ας μη συναινούμε τόσο εύκολα στην κατακρεούργηση των όσων ελληνικών στοιχείων μας απομένουν. Και ναι, η καταγωγή είναι ένα από αυτά. ¨οπως είναι και η γλώσσα. Εγώ είμαι ενάντια στο γεγονός που τα κομμάτια της Ελλάδας είναι σε γλώσσα διαφορετική και δεν έχουμε στοιχεία του χαρακτήρα μας. Δηλαδή η Ελλάδα για τους ξένους θα πρέπει να είναι μέρος φτηνών διακοπών, σουβλάκι, μεθυσιών και ελαφριών ηθών? Ή θα πρέπει να γινόμαστε χαζοχαρούμενα κομμάτια του ευρωβιζιονόχλου ??

Μάλλον θα είμαι εγώ η μόνη παράξενη στον τόπο αυτό....
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 00:49, 27-02-07:

Καταρχας, μην παρεξηγεισαι. Δεν σου ζητησα να μου δωσεις λογαριασμο για τιποτα, και ουτε και σε κατηγορησα για κατι. Οπως εξεφρασες εσυ τη γνωμη σου, το ιδιο εκανα κι εγω! Τωρα, θα συμφωνησω μαζι σου για την γλωσσα των τραγουδιων και την ελλειψη του ελληνικου στοιχειου. Αλλα δεν νομιζω οτι για αυτο φταιει η Ταμτα η ο Σαρμπελ! Γιατι, ο Δαντης σε τι στιχο τραγουδαει? Για να μην θυμισω εποχες Ρακιντζη....
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 01:12, 27-02-07:

Πλεον στην eurovision ΔΕΝ παμε για να κανουμε επιδειξη της γλωσσας μας και του Ελληνικου πολιτισμου.
Ελεος να χρειαζομασταν αυτο το πανηγυρι για να κανουμε την παραπανω επιδειξη!
Παμε καθαρα για να απρουμε οσο το δυνατον καλυτερη θεση και σε περιπτωση που κερδισουμε να κανουμε πολυ πιο αμεση διαφημιση της Ελλαδας με αποτερο στοχο τον τουρισμο.
Οποτε εμενα τουλαχιστον ειλικρινα δεν με ενδιαφερει οτι τραγουδαμε στα Αγγλικα.
1000 φορες σε μια "παγκοσμια" γλωσσα μπας και βγουμε κερδισμενη απο το παραπανω πανηγυρι, παρα Ελληνικα και τραγουδια του παρελθοντος που ηταν για κλαματα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 27-02-07 στις 01:14. Αιτία: βιασμος λεξεων κατα συρροη!
Παράθεση

kazmir84

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O kazmir84 έγραψε: στις 02:00, 27-02-07:

Μία φράση μόνο. Να μην συμμετάσχει η Ελλάδα, Ο θεσμός είναι μία μπούρδα.
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 11:33, 27-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Τότε κακός μπήκε η Βίσση πέριση;
Μεταξυ μας..
Κακως πηγε, αλλα οχι επειδη ειναι Κυπρια.

Ασχετο.. η Κυπρος φετος παει με καλυτερο κομματι απ'οτι η Ελλαδα (οποιο κι αν επιλεξουν τελικα).
Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 115 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε: στις 12:52, 27-02-07:

Για μένα η κάθε χώρα πρέπει να πηγαίνει με την δικιά της παράδοση και γλώσσα
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 13:58, 27-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από thodoris7
Για μένα η κάθε χώρα πρέπει να πηγαίνει με την δικιά της παράδοση και γλώσσα
Ναι αλλά είναι διεθνής διαγωνισμός τραγουδιού κι όχι λαογραφίας
Τόσα χρόνια που πήγαινε με ελληνικά κομμάτια μόνο το Μάθημα Σολφέζ κι αυτό λόγω της απίστευτης μουσικής αλλά και του ρεφρέν είχε καλή τύχη.Ακόμα κι η Άνοιξη που είχε εκπληκτική ερμηνεία πάτωσε.
Τα ελληνικά είναι πολύ δύσκολη να κατανοηθεί γλώσσα και μόνο ένα κομμάτι που θα σου αποτυπωνόταν ο ρυθμός θα μπορούσε να ξεχωρίσει χωρίς να θυμάσαι ούτε ένα στίχο
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 02:28, 01-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
δεν με ενδιαφέρει πιο τραγούδι θα στείλουμε. ελπίζω να πάει ένα αποτυχημένο τραγούδι μπας και δεν συμμετέχουμε του χρόνου
Νομίζω η ευχή της zanoukas πραγματοποιήθηκε...:

Ladies and Gentlemen: Σαρμπέλ - Yassou Maria για τη φετινή Eurovision!

...περαστικά μας!

(ΟΚ, αν βγει πρώτος, θα φάω το καπέλο μου! )
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 02:33, 01-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel

...περαστικά μας!

μου άρεσε περισσότερο ο δάντης :/
then again θα προτιμούσα να μη πήγαινε κανένας
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 04:50, 01-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel

...περαστικά μας!

ξέρετε τι μου θυμίζει???

Γεια σου Ελλάδα... ποιος θεός δεν ζήλεψε... τα θαύματα σου!!!

Ρε χάλιες!!! Ε Λ Ε Ο Σ!!! στείλτε καλύτερα Θώδη!!!
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 05:17, 01-03-07:

Έφη Θώδη...
Να μάθουν και τι είναι τα γίδια στο μαντρί.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Eurovision 2016 - Από Γκρινιάρης Gkrr
      Το θέμα έχει λάβει 71 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-08-16 στις 20:00.
    • Eurovision 2012! - Από Εχέμυθη
      Το θέμα έχει λάβει 73 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-12 στις 00:45.
    • Eurovision 2011 - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 265 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-05-11 στις 02:19.
    • Eurovision 2010 - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 251 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-06-10 στις 00:22.
    • anti - Eurovision - Από actaestfaboula
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-05-07 στις 15:45.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα