Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,804 μέλη και 2,441,189 μηνύματα σε 76,708 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 309 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εμφιαλωμένο νερό

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O chris80 έγραψε: στις 17:12, 05-02-10:

Εδώ και μερικές μέρες έχω αρχίσει να πίνω εμφιαλωμένο νερό. Άρχισα δοκιμάζοντας ζαγόρι και μετά άβρα, αυτές τις μέρες είπα να δοκιμάσω και το Ηβη Λουτράκι, νομίζω οτι μέχρι στιγμής είναι το καλύτερο από θέμα γεύσης και τιμής. Ποιό άλλο νομίζεται οτι λέει; Θέλω να μην έχει γεύση εμφιαλωμένου όπως έχουν μερικά!! Thnks!!
2
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 17:55, 05-02-10:

Γιατί πίνεις εμφιαλωμένο; Το καλύτερο θα ήταν να δώσεις κάποια χρήματα και να βάλεις φίλτρο στη βρύση της κουζίνας..
4
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,426 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 18:11, 05-02-10:

Τωρα μου θυμισες ενα γνωστο μου που πίνει μόνο Ηβη Λουτρακιου.
Κανενος ειδους αλλο εμφιαλωμενο και μη νερό καθως λεει τον πειραζουν στο στομαχι.
Να πω την αλήθεια διαφορά εγω δεν καταλαβαίνω παρα μόνο στην τιμή αγοράς.
1
1
Παράθεση

sukerakos13

Νεοφερμένος

Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O sukerakos13 mpravo ... na dw sto derby ti tha ginei. έγραψε: στις 20:29, 15-03-10:

εγω πινω απο μπουκαλακι αβρα αλλα ειναι της βρυσης
3
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 21:32, 15-03-10:

Όταν πίνεις πολλά χρόνια εμφιαλωμένο αποκτάς και δεξιότητες γευσιγνώστη. Δηλαδή το νερό της βρύσης, ακόμα και αν είναι φίλτρου, το βρίσκω λιπαρό και με γεύση και κάθε φορά που εκ των πραγμάτων αναγκάζομαι να πιω το νοιώθω βαρύ στο στομάχι και μου φέρνει μία ελαφριά αναγούλα. Μερικές φορές δε, το καταλαβαίνω ακόμα και όταν βράζω τσάι με τέτοιο νερό ή διαλύω αναβράζον παναντόλ. Για το λόγο αυτό όταν δεν έχω εμφιαλωμένο στο σπίτι θα προτιμήσω να διψάσω μέχρι να αξιωθώ να κατέβω να πάρω παρά να πιω από τη βρύση.

Στα εμφιαλωμένα τώρα, είναι δύσκολο να περιγράψω με λέξεις τις λεπτές διαφορές στην αίσθηση. Είμαι απολύτως ευτυχής με αύρα και κορπή, σχετικά ικανοποιημένη με ζαγόρι και αποστρέφομαι το λουτράκι και το βίκος.
3
Παράθεση

Φεγγαρένια..

Νεοφερμένος

H Φεγγαρένια.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Φεγγαρένια.. έγραψε: στις 02:02, 16-03-10:

Χμμ... Λουτράκι δαγκωτό!! Είναι απλα...γλυκό νερό, πολύ ξεχωριστό απ όλα τ αλλα που μου μοιάζουν ίδια!! Μισώ το αυρα λόγω συσκευασίας (είναι πολυ σκληρη και κάνει κρουτσου κρουτσου οταν πίνω)
1
1
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε: στις 16:20, 22-03-10:

Πολλοί κάνουν το λάθος να πιστεύουν ότι δεν αναπτύσσονται παθογόνοι μικροοργανισμοί σε εμφιαλωμένο νερό. Το εμφιαλωμένο νερό από τη στιγμή που θα ανοίξει το μπουκάλι θα πρέπει να διατηρείται στο ψυγείο και να αποφεύγεται γενικά η πόση του από το στόμιο, καλύτερα σε ποτήρι. Γενικά από έρευνες στην Θεσσαλονίκη στο εργαστήριο Υγιεινής της Ιατρικής του ΑΠΘ δεν έχουν βρεθεί ανησυχητικά ποσοστά παθογόνων μικροοργανισμών αν και καλύτερα εμφιαλωμένο νερό όποιος μπορεί, αρκεί να μην μας πιάνει και υστερία. Εγώ εκτός από το μαγείρεμα, άντε και για τον καφέ φίλτρου, δεν μπορώ να πιω νερό βρύσης, με πιάνει αναγούλα και το στομάχι μου, βγάζω σπυράκια και αηδιάζω.
2
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 16:35, 22-03-10:

Το εμφιαλωμένο νερό το σιχαίνομαι. Αν το νερό είναι γλυκό, δε με ξεδιψάει.
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 16:39, 22-03-10:

Σε λίγο θα πούμε το νερό νεράκι....συνέλθετε!!!
2
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:47, 22-03-10:

το αυρα ειναι το χειροτερο..παλια ηταν στιφο σαν θαλασσας σχεδον ,χαλια,τωρα το εφτιαξαν λιγο...τα καλυτερα νερα ειναι της ηπειρου ιωαννινων και λουτρακι..
1
Παράθεση

chrisss

Δραστήριο Μέλος

H chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H chrisss γεια χαρα! έγραψε: στις 00:45, 23-03-10:

εξαρταται και απο που ειναι το παιδι...και γω παλια δεν επινα εμφιαλωμενο.τωρα πια επιβαλεται αφου σχεδον καθε μερα το νερο ειναι θολο και βρωμαει χλωριο,λες κ πινεις απο πισινα.....αλλες φορες παλι εχει τοσο χλωριο που κανει σαπουναδα!!!ουτε φαι μπορεις να κανεις!!!!!
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε: στις 23:02, 10-05-10:

το ήβη λουτράκι είναι το χειρότερο με διαφορά.. είναι σαν αλεσμένο φιστίκι! έχει ph8.1 Και απαίσια γεύση! γιάκ..!
παίρνω οτιδήποτε άλλο εκτός αυτό! βίτσι, ζαγόρι, μπέλες, κτλ κτλ..!
όσο για την τιμή που λες όλα 0,50 έχουν βρε..!
3
Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε: στις 23:31, 10-05-10:

Για μένα το ΚΟΡΠΗ είναι από τα καλύτερα κ το Εβιαν αλλά από τιμή είναι απλησίαστο
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,941 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε: στις 00:34, 11-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από chris80
Εδώ και μερικές μέρες έχω αρχίσει να πίνω εμφιαλωμένο νερό. Άρχισα δοκιμάζοντας ζαγόρι και μετά άβρα, αυτές τις μέρες είπα να δοκιμάσω και το Ηβη Λουτράκι, νομίζω οτι μέχρι στιγμής είναι το καλύτερο από θέμα γεύσης και τιμής. Ποιό άλλο νομίζεται οτι λέει; Θέλω να μην έχει γεύση εμφιαλωμένου όπως έχουν μερικά!! Thnks!!
Εμένα πάντως όλα ίδια μου φαίνονται.
1
Παράθεση

annakaloge

Νεοφερμένος

H annakaloge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H annakaloge Hello!!! έγραψε: στις 15:46, 28-05-10:

Παιδιά sorry κι εγώ μόνο ΗΒΗ Λουτράκι πίνω.Για μένα είναι το καλύτερο. Και το Αύρα δεν πίνεται....
6
1
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 16:03, 28-05-10:

Μεγα λαθος ! Καλο ειναι να ενημερωνονται οσοι χρησιμοποιουν πλαστικα μπουκαλια πως οχι μονο καλο στην υγεια περισσοτερο απο το νερο βρυσης κανει, αλλα και στη μολυνση του περιβαλλοντος.
Ολοι μας οφειλουμε μια μερα να αποκτησουμε περιβαλλοντικη συνειδηση κι οχι απλα να παραπονιομαστε.
Δε θετω καν θεμα ποιο ειναι καλυτερο και ποιο οχι, αφου χημικα συστατικα εμπεριεχονται ακομα κι εκει. Μην παραπλαναστε.

''Σύμφωνα με την έκθεση της βιομηχανίας εμφιαλωμένου νερού (...) διαπιστώθηκε πως το εμφιαλωμένο νερό είναι υπεύθυνο για την τεράστια αύξηση στη παγκόσμια παραγωγή πλαστικών μπουκαλιών(...)Ρύπανση, ενέργεια που καταναλώνεται για τη κατασκευή, τεράστια χρηματικά ποσά που ξοδεύονται για την εξαγωγή, τη συσκευασία και τη μεταφορά του, μολύνσεις που δημιουργούνται όταν το νερό αποθηκεύεται σε μπουκάλια από τοξικά και καρκινογόνα συστατικά (...)
Τα κυκλικά βέλη της ανακύκλωσης που παρουσιάζονται στα μπουκαλάκια είναι παραπλανητικά
αφού στις περισσότερες περιοχές ούτε ανακυκλώνονται ούτε επιστρέφονται έναντι κάποιου χρηματικού ποσού. Μόνο το 25% όλου του εμφιαλωμένου νερού που πωλείται στη Βόρεια Αμερική περνάει μέσα από φίλτρα και επεξεργάζεται με μέταλλα. Το υπόλοιπο αντλείται από υδροφόρα στρώματα υπόγειων υδάτων! Έλεγχος και δοκιμή νερού γίνεται σπάνια εώς ποτέ (εγκαταστάσεις εμφιάλωσης νερού στις ΗΠΑ επιθεωρούνται κάθε πέντε με έξι χρόνια)(...)
''

ΠΗΓΗ, ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
2
1
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 00:57, 31-05-10:

Εγώ πίνω ΙΟΛΗ όταν επιλέγω εμφιαλώμενο και μου φαίνεται απίστευτα νόστιμο!
1
Παράθεση

NikosN

Νεοφερμένος

Ο NikosN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O NikosN έγραψε: στις 17:16, 31-05-10:

ΗΒΗ Λουτράκι!Με διαφορά
4
1
Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε: στις 17:37, 31-05-10:

Εγω,πάντως δεν καταλαβαίνω καμία διαφορά...Μαλλον ,εχω πάθει ανοσία.
Πίνω απο την τουαλέτα,για αυτό !
3
1
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:39, 31-05-10:

Μια που μιλάμε για εμφιαλωμένο νερό, έχω την εξής απορία: Συχνά-πυκνά βλέπω στο σούπερ-μάρκετ οικογενειάρχες με στοίβες τις εξάδες εμφιαλωμένου νερού σαν να χρησιμοποιούν μόνον αυτό στο σπίτι και όχι το νερό της βρύσης. Ισχύει κάτι τέτοιο; Γνωρίζετε δηλαδή οικογένειες που πίνουν μόνο εμφιαλωμένο και έχουν καταργήσει ολοσχερώς αυτό της βρύσης;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σύνδεση με ΔΕΗ/ΟΤΕ/ΝΕΡΟ - Από xraxra
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικό σπίτι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-07-15 στις 01:45.
    • Νερό - Από antara
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-08 στις 22:52.
    • Το νερό και το διαμάντι - Από Resident Evil
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-08-08 στις 18:46.
    • Νερό εμφιαλωμένο ή βρύσης; - Από Xaria2
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-04-08 στις 21:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα