Μαρία η άσχημη

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το θεωρείς αρκετό? Δηλαδή 1200 νοικοκυριά (έστω και αν προέρχονται από πολλές περιοχές της Ελλάδας) να σχηματίζουν την εικόνα του ελληνικού τηλεοπτικού κοινού? Εμένα μου φαίνεται πολύ λίγο.

Κατα κύριο λόγο οι μετρήσεις της AGB χρησιμέυουν στις δαφημιστικές εταιρείες για να κατανέμουν το budget των εταιρειών τους, οπότε σε εκείνους πέφτει η βαρύτητα της αξιοπιστίας και όχι στον τηλεθεατή.
Η AGB πέρνει ένα κομματι που είναι μικρογραφεία του πληθησμού κάτι σαν τα exit poll των εκλογών. Η αξιοπιστία του η μη είναι αλλο θέμα, αλλα γενικά πέφτει μέσα.




Και σ'αυτό διαφωνώ. Θα μπορούσε να είναι καθρέφτης η τηλεόραση όταν θα είχε τη δυνατότητα να σου προσφέρει μια τεράστια γκάμα επιλογών θεάματος. Η ελληνική τηλεόραση δυστυχώς δεν έχει εκπλήξεις. Αν αφαιρέσει από την οθόνη της συσκευής σου το λογότυπο σηματάκι του εκάστοτε τηλεοπτικού σταθμού, δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις ποιό κανάλι παρακολουθείς αφού είναι όλα "μία από τα ίδια". Τι να σου κάνει ο δόλιος ο τηλεθεατής? Σαβούρα του πασσάρουν, σαβούρα παρακολουθεί.

Κοίτα πότε παίζουν οι ποιοτικές σειρές και τι ακροαματικότητα έχουν. Φυσικά και ο Δανέζης είναι ποιοτικός και οι εκπομπές του (εμπολεμη ζώνη) αλλα αν τον βάλεις στην prime time θα κάνει 9% τηλεθέαση και το Deal 60%,. Αν ο κόσμος ήθελε να βλέπει ποιότητα το discovery θα ήταν Νο 1. Οι εκπομπές κόβονται η μένουν βάση τηλεθέασης, οπότε η Μαρία πέρνει τις καλύτερες ώρες γιατί αυτό θέλει το κοινό! Επιλογές έχεις υπάρχει και η Νετ που την ίδια ώρα βάζει κάποιες φορές ποιοτικό ντοκυματέρ, ξέρεις τι κάνει 2-3%;)

Και please μη μου πεις να κλείσει την τηλεόρασή του, διότι η οικονομική κατάσταση του μέσου έλληνα, ας μην ξεχνάμε, ότι δεν του επιτρέπει και πολλές διεξόδους για διασκέδαση.

Κάθε μέρα απο τις 9 και μετά βλέπουν συνολικά τηλεόραση πάνω απο 6.500.000 τηλεθεατές, δεν νομίζω ότι κανένας κλείνει την τηλεόραση και κανέναν δεν τον χαλάει αυτό που βλέπει, άσχετα αν την επόμενη μέρα μπορεί και να γκρινιάξει για αυτό που είδε το προηγούμενο βράδυ!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πειτε με ηλιθια, αλλα μ'αρεσει πααααρα πολυ.
Καταλαβαινω και τη βλακεια της υποθεσης και ολα, αλλα οταν γυριζω 9 παρα δεν εχω διαθεση να δω ΤΙΠΟΤΑ που να με κανει να σκεφτω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. Ειμαι ψοφιο κρεας που θελει να δει κατι ανωδυνο.
Τη βρισκω πολυ ευχαριστη λεπον, και μ'αρεσει που μεξικανοφερνει, την κανει cult:p
Αντε παω, γιατι αρχιζει σε λιγο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οι γονείς μου πάλι έχουν κόλλημα μ' αυτή τη σειρά. Μέχρι και το μεξικάνικο βλέπουν τώρα.. :P



Αντε παω, γιατι αρχιζει σε λιγο :hehe:
Μαζί σου Κάθριν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Πάνω από 5 λεπτά είναι αδύνατον να το παρακολουθήσει κάποιος αυτό. Συμφωνώ με όσους το κατέκριναν.
Μα τι περιμένετε να βλεπει ένας λαός του οποίου το 60% και παραπάνω δεν εχει διαβάσει ΟΥΤΕ ένα βιβλίο τον τελευταίο χρόνο.
Φυσικά όταν κάποιος γυρίζει πτώμα από την δουλειά του σιγά να μην κάτσει να διαβάζει Καμύ και Τζόις, Μαρία η άσχημη θα δει. Είναι φυσιολογικό.
Αλλά ας μην ξεχνάμε ότι παίζει ρόλο και η κουλτούρα του λαού. Είμαστε από τους μεγαλύτερους τελεορασάκηδες της Ευρώπης. Από μικρά παδιά τελεόραση βλέπουμε...ειναι απίστευτο το ότι καθόλη την διάρκεια της σχολικής φοίτησης δεν είναι υποχρεωτικό να διαβάσουμε ούτε ένα βιβλίο, μόνο αν σου τύχει καμία φιλότιμη δασκάλα και σε βάλει αυτή.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα άτομα μεγαλύτερης ηλικίας τα οποία αφού δεν τους προσφέρεται καμία άλλη διέξοδος, (άντε το πολύ πολύ να πάνε σε κανένα Κ.Α.Π.Η) όλη την ημέρα κάθονται μπροστά στην τηλεόραση.
Γι'αυτό και η Μαρία η άσχημη κανει 2.000.000 τηλέθέαση (αν κάνει βέβαια γιατί από εδώ το διάβασα) και γι' αυτό σειρές όπως το Παρά-5 θεωρούνται αριστουργήματα...Αν είναι δυνατόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πάνω από 5 λεπτά είναι αδύνατον να το παρακολουθήσει κάποιος αυτό. Συμφωνώ με όσους το κατέκριναν.
Μα τι περιμένετε να βλεπει ένας λαός του οποίου το 60% και παραπάνω δεν εχει διαβάσει ΟΥΤΕ ένα βιβλίο τον τελευταίο χρόνο.
Φυσικά όταν κάποιος γυρίζει πτώμα από την δουλειά του σιγά να μην κάτσει να διαβάζει Καμύ και Τζόις, Μαρία η άσχημη θα δει. Ελιναι φυσιολογικό.
Αλλά ας μην ξεχνάμε ότι παίζει ρόλο και η κουλτούρα του λαού. Είμαστε από τους μεγαλύτερους τελεορασάκηδες της Ευρώπης. Από μικρά παδιά τελεόραση βλέπουμε...ειναι απίστευτο το ότι καθόλη την διάρκεια της σχολικής φοίτησης δεν είναι υποχρεωτικό να διαβάσουμε ούτε ένα βιβλίο, μόνο αν σου τύχει καμία φιλότιμη δασκάλα και σε βάλει αυτή.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα άτομα μεγαλύτερης ηλικίας τα οποία αφού δεν τους προσφέρεται καμία άλλη διέξοδος, (άντε το πολύ πολύ να πάνε σε κανένα Κ.Α.Π.Η) όλη την ημέρα κάθονται μπροστά στην τηλεόραση.
Γι'αυτό και η Μαρία η άσχημη κανει 2.000.000 τηλέθέαση (αν κάνει βέβαια γιατί από εδώ το διάβασα) και γι' αυτό σειρές όπως το Παρά-5 θεωρούνται αριστουργήματα...Αν είναι δυνατόν...

Επιτέλους!!! Μπράβο και πάλι μπράβο, απο τα λίγα άτομα που επιτέλους καταλαβένει αυτό που τόσες φορές λέω και ξαναλέω, δεν φταίει η τηλεόραση αλλα φταίμε οι ίδιοι, οπότε μην διαμαρτυρόμαστε για την ποιότητα της τηλεόρασης αλλα ας αποδεχτούμε κάποια πράγματα.
Ειλικρίνια παιδιά κάποιος την κάνει την τηλεθέαση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
την έχω παρακολουθήσει κανά δυο φορές και σε γενικές γραμμές μου είναι αδιάφορη.
πιστεύω ότι έχουν βγει κατά καιρούς πολύ μεγαλύτερες σαχλομπίχλικες σειρές.
πάντως επειδή αναφέρθηκε παραπάνω πολλάκις, δεν αισθάνομαι σε καμία περίπτωση να με ξεφτιλίζει το επίπεδο της συγκεκριμένης σειράς.
το προϊόν που πασσάρει είναι γνωστό και ούτε παρουσιάζεται σαν κανένα αριστούργημα της τέχνης από καμία άποψη, σεναρίου, σκηνοθεσίας, ερμηνείας κτλ.

δεν υποστηρίζω τη σειρά αλλά με ξεφτιλίζει και υποτιμά πολύ περισσότερο τη νοημοσύνη μου να παρακολουθώ πολιτικές εκπομπές που ακούω τα χίλια δυο για την οικονομία, τη λιτότητα και το πόσο έπεσε η ανεργία ή πόσο πολύ αναπτύχθηκε η χώρα γιατί με κάνουν να νιώθω ή ότι εγώ ζω σε άλλη χώρα ή ότι τελικά αυτοί λένε τις λαλακίες του αιώνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κι εγώ την βλέπω, περνάω και φάση έρωτα στη δουλειά κι έχω πάθει ταύτιση:redface::P άσε που αν αυτή καταφέρει να τυλίξει τον Αλέξη γιατί να μην τα καταφέρω κι εγώ;Τι παραπάνω έχει αυτή;Σιδεράκια, γυαλάκια και φρύδια;;;;:D
Δεν είναι απο τις σειρές που δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω πχ.Παρα πέντε αλλά αν είμαι στο σπίτι θα την δω.
Και δεν θεωρώ πως υποτιμάει την νοημοσύνη μου καθώς δεν είναι τίποτα παραπάνω απο αυτό που δηλώνει "μια ανάλαφρη σειρά πραιμ τάιμ" πιο πολύ εκνευρίζομαι με τις δήθεν ενημερωτικές,κοινωνικές, ποιοτικά συγκαλυμμένες αηδίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν έχω διάβασει όλες τις απαντησεις αλλά... να ρωτήσω κάτι?
άσχετο με το αν το βλεπω ή αν δεν το βλέπω....

είμαι η μόνη που δεν την βρίσκω "άσχημη" αυτη την κοπέλα? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Καλε η κοπελιτσα ειναι πολυ γλυκια ακομα κ με τα γυαλια κ τα σιδερακια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
είμαι η μόνη που δεν την βρίσκω "άσχημη" αυτη την κοπέλα? :worry:

Ασχημη δεν ειναι, απλα της βαλανε τα σιδερακια και τα γυαλια, της φουντοσανε και το μαλι και λενε οτι ειναι ασχημη... Αλλα φυσικα πρεπει να ειναι και καπια πολυ ομορφη ωστε να "μεταμορφοθει" και να γινει η πιο ομορφη εκει μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν πλεον ασχημες, μονο απεριποιητες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
είμαι η μόνη που δεν την βρίσκω "άσχημη" αυτη την κοπέλα? :worry:

Ουτε εγω την βρισκω ασχημη. :)
Ακομα και τα σιδερακια της πανε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Η κοπελίτσα δεν είναι από μόνη της άσχημη...είναι φτιαγμένη άσχημη!!Αν περιποιηθεί μια χαρά θα 'ναι..αλλά ακόμα και τώρα είναι γλυκούλα απλά έτσι όπως την έχουν φτιάξει δε μπορείς με τπτ να τη πεις όμορφη!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ξέρω ότι θα σας αρέσει :P
μου έστειλαν mail με όλες τις Μαρίες τις άσχημες ανα τον κόσμο αυτή τη στιγμή... σας τις παραθέτω
(δε θα μπορούσα άλλωστε να μην μοιραστώ μαζί σας ΤΕΤΟΙΟ κελεπούρι :P)
με τη σειρά...
Μεξικό, Ισραήλ, Τουρκία, Βερολίνο, Ρωσία, Ολλανδία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 01mexico.jpg
    01mexico.jpg
    22.3 KB · Εμφανίσεις: 219
  • 02israel.jpg
    02israel.jpg
    14.6 KB · Εμφανίσεις: 132
  • 03tourkia.jpg
    03tourkia.jpg
    23.9 KB · Εμφανίσεις: 138
  • 04berlin.jpg
    04berlin.jpg
    20.7 KB · Εμφανίσεις: 122
  • 06holland.jpg
    06holland.jpg
    13.1 KB · Εμφανίσεις: 190
  • 05russia.jpg
    05russia.jpg
    10.9 KB · Εμφανίσεις: 135

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και φυσικά υπάρχει και συνέχεια.. :P
Ινδία, Ισπανία, ΗΠΑ και φυσικά... Ελλάδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 07india.jpg
    07india.jpg
    24.2 KB · Εμφανίσεις: 133
  • 08spain.jpg
    08spain.jpg
    17.3 KB · Εμφανίσεις: 135
  • 09usa.jpg
    09usa.jpg
    19.1 KB · Εμφανίσεις: 126
  • 10greece.jpg
    10greece.jpg
    19.3 KB · Εμφανίσεις: 124

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πολύ fake η Ολλανδέζα. :P




Η Ισπανίδα μ' αρέσει εμένα. :D (όχι η μεταλλαγμένη :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Καλύτερη είναι η Ελληνίδα:P ...!Α Σ Τ Ε Ρ Ι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top