Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,047 μηνύματα σε 75,685 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 241 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς βγαίνει ο λεκές από ... ;

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε: στις 17:35, 15-02-07:

Συχνά ξεχνιέμαι και βάφομαι με στυλόΓια προτείνετε κανά τρόπο για να φύγει το μέλανι(είναι και καινούρια τα ρούχα)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 18:15, 15-02-07:

Να προσέχεις;

Πάρε την γραμμη σκίπ δεν θυμάμε το νούμερο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 18:29, 15-02-07:

Χα χα χα κι εγώ πέρσι αυτό έκανα!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:41, 15-02-07:

Με οινόπνευμα ίσως; Ή θα χαλάσει το χρώμα;
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 21:43, 15-02-07:

Με χλωρίνη ;;
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 21:44, 15-02-07:

Αμα θες να καταστραφει το χρωμα....

Δεν ξερω απο τετια ρε παιδια, αλλα εχω την εντυποση οτι το μελανι δεν φευγει....
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:47, 15-02-07:

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι οτι πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός στο τι θα κάνεις, διότι μπορεί να απλώσει και να σου καταστρέψει το ρούχο. Οπότε μην κάνεις πειράματα! Περίμενε να σου πει κάποιος στα σίγουρα!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 21:49, 15-02-07:

Δώστε μου λίγο χρόνο και θα σας απαντήσω! (Πάω να βάλω τη μικρή μου στο κρεβάτι!)

EDIT:
Λοιπόν, ένας τρόπος είναι να ρίξεις στο λεκέ λίγο γάλα και μετά να πλύνεις το ρούχο.
Ένας άλλος τρόπος είναι να ψεκάσεις το λεκέ με λάκ για τα μαλλιά.
Φυσικά καλό θα είναι να δοκιμάσεις τη λάκ πρώτα σε κάποιο σημείο που δε πολυφαίνεται...
Ψεκάζεις και μετά τρίβεις

Πάντως το απλό μπικ-μελάνι βγαίνει μια χαρά με ένα απλό πλύσιμο στο πλυντήριο!

Μπορείτε επίσης να ρίξετε μια ματιά εδώ που δίνει συμβουλές για πολλών ειδών λεκέδες!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 15-02-07 στις 22:12.
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,875 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 08:44, 16-02-07:

Λοιπόν, ένας τρόπος είναι να ρίξεις στο λεκέ λίγο γάλα και μετά να πλύνεις το ρούχο.
Τι μου θύμισες. Ο πατέρας μου το έκανε πριν 28 χρόνια σε ένα χαλί που έπεσε μελάνι. Όταν τους είπα εδώ ότι έριξε γάλα πάνω για να βγάλει τον λεκε###8230;γελάσανε. Και ώμος παιδιά, ο λεκες από μελάνι βγαίνει με γάλα αν είναι φρέσκος.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 08:49, 16-02-07:

με κρυο γάλα και τριβεις
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε: στις 11:22, 16-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
EDIT:
Ένας άλλος τρόπος είναι να ψεκάσεις το λεκέ με λάκ για τα μαλλιά.
Φυσικά καλό θα είναι να δοκιμάσεις τη λάκ πρώτα σε κάποιο σημείο που δε πολυφαίνεται...
Ψεκάζεις και μετά τρίβεις

Πάντως το απλό μπικ-μελάνι βγαίνει μια χαρά με ένα απλό πλύσιμο στο πλυντήριο!

Μπορείτε επίσης να ρίξετε μια ματιά εδώ που δίνει συμβουλές για πολλών ειδών λεκέδες!
Ευχαριστώ!Θα το δοκιμάσω
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 10:20, 20-02-07:

με "διαβολακο του λεκε" ρε παιδια βγαινουν τα παντα...
εχει σκευασματα στα σουπερ μαρκετ για ολους τους δυσκολους λεκεδες.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 11:29, 03-04-08:

Μήπως γνωρίζει κανείς πως φεύγει ο λεκές από λιωμένο κερί σε ρούχο;
Μετά από μια διακοπή ρεύματος, κατέληξα να λεκιαστεί από κερί το αγαπημένο μου πουκάμισο και η ζακέτα μου και δεν έχω ιδέα πως φεύγει
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 11:33, 03-04-08:

Νόμίζω πως αν το σιδερώσεις βάζοντας πάνω εφημερίδα φεύγει το κερί!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε: στις 11:33, 03-04-08:

Βαζεις ενα πανι πανω στο πουκαμισο και το σιδρωνεις!
Ετσι το κερι κολλαει πανω στο πανι και φευγει απο το πουκαμισο!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 11:33, 03-04-08:

Το αφήνεις να στεγνώσει και μετά το σιδερώνεις. Βάζεις μία εφημερίδα από πάνω από το πουκάμισο και το σιδερώνεις. Αυτό θα κολλήσει στο χαρτί μετά και θα είναι σαν καινούριο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 11:34, 03-04-08:

Λοιπον:
1. Βάζεις το σίδερο στην πρίζα.
2. βάζεις αποροφητικό χαρτί κουζίνας (2-3 κομμάτια) ή εφημερίδα πάνω στο λεκέ
3. περνάς πολλές φορές από πάνω με το ζεστό σίδερο.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 12:01, 03-04-08:

Ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 12:02, 03-04-08:

Φοβερή ανταπόκριση βλέπω πάντως. Απαντήσαμε και όλες την ίδια ώρα!!!
Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H princess έγραψε: στις 21:24, 14-08-09:

Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη κάποιο παρόμοιο θέμα...
Αλλά θα ήθελα συμβουλές για κάτι. Από λάθος συγγενικού μου προσώπου,δικό μου ρούχο, μαγιό για την ακρίβεια , πλύθηκε στο πλυντήριο μαζί με άλλα σκουρόχρωμα. Ως αποτέλεσμα , από ροζ με σχέδια που ήταν , έγινε "μωβ" με σχέδια. Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει για να επανέλθει το παλιό του χρώμα ;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια