PHP editors: Ποιον να προτιμήσω;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ψάχνω κάποιον PHP editors ποιον μου προτείνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

un chien andalou

Νεοφερμένος

Ο un chien andalou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αποκλειστικά για php δεν ξέρω κάποιον, όμως ο καλύτερος για web development (φυσικά και για php) είναι κατά την γνώμη μου ο Zend, αλλά δυστυχώς είναι ακριβός...
Αυτήν την εποχή χρησιμοποιώ το Dreamweaver MX, το οποίο δεν με βολεύει (ξέρω βρίστε με) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από un chien andalou :
Αποκλειστικά για php δεν ξέρω κάποιον, όμως ο καλύτερος για web development (φυσικά και για php) είναι κατά την γνώμη μου ο Zend, αλλά δυστυχώς είναι ακριβός...
Αυτήν την εποχή χρησιμοποιώ το Dreamweaver MX, το οποίο δεν με βολεύει (ξέρω βρίστε με) :D
O zend υποστηρίζει να γράφεις σχόλια στα ελληνίκα γιατί ο PHP Designer 2005 που χρησιμοποίω εγώ ότι και να γράψω με ελληνικούς χαρακτήρες μου το βγάζει κινέζικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
O zend υποστηρίζει να γράφεις σχόλια στα ελληνίκα γιατί ο PHP Designer 2005 που χρησιμοποίω εγώ ότι και να γράψω με ελληνικούς χαρακτήρες μου το βγάζει κινέζικα
Πανε αλλαξε το font που χρησιμοποιεί για τον editor και βαλε ενα unicode και στο script greek.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Πανε αλλαξε το font που χρησιμοποιεί για τον editor και βαλε ενα unicode και στο script greek.
thnks, το εφτίαξα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
χάλια είναι το εργαλείο της zend, πολύ αργό ρε γμτ....
ένα πολύ καλό IDE είναι το phped (με δικό του virtual web server για live testing && debugging)
αν θες απλά έναν editor, notepad++ rulez (και όχι μόνο για php)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dt008:
χάλια είναι το εργαλείο της zend, πολύ αργό ρε γμτ....
ένα πολύ καλό IDE είναι το phped (με δικό του virtual web server για live testing && debugging)
αν θες απλά έναν editor, notepad++ rulez (και όχι μόνο για php)
χμμμ πλέον χρησιμοποιώ το dreamweaver παρόλλο που είναι υπερβολικά βαρύ....
τώρα που το σκέφτομαι ίσως κοιτάξω το phped
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrpc

Νεοφερμένος

Ο mrpc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ο πιο βολικός editor ήταν, είναι και θα είναι το notepad. Είναι πάντα η no1 επιλογή μου.
Σε κάποιες περιπτώσεις μόνο χρησιμοποιώ dreamweaver.
Και όταν έχω κάποιο μεγάλο project και δουλεύω, χρησιμοποιώ το kdevelop, στο linux.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από mrpc:
Σε κάποιες περιπτώσεις μόνο χρησιμοποιώ dreamweaver.
Αυτό που με χάλασε στο dreamweaver είναι που είχα με το find
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dazed

Νεοφερμένος

Ο dazed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ τον Editplus και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

netescape

Νεοφερμένος

Ο netescape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ notepad++ και έχω βρει το κεφάλι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
όμως για κάποιον που δεν ασχολείτε πολύ καιρό καλό θα ήταν να έχει και κάποιες βοήθιες ή κάποια πράγματα έτοιμα...
Πάντως έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το notepad++ μάλλον θα το δοκιμάσω τελικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αφού καταφέυγεις σε απλό editor δες και το επίσης πολύ καλό PSPad. Βέβαια όλα αυτά είναι υποκατάστατα για το UltraEdit το οποιο πραγματικά αξίζει 10 φορές τα λευτά του (αλλά δεν έχω πιστοτική γμτ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οντως, μου γέμισε πολύ το μάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Notepad++ για μέχρι τριάντα γραμμές κώδικα. Μετά δυστυχώς κολλάει πολύ άσχημα το άτιμο. Κρίμα γιατί κατά τα άλλα μου αρέσει υπερβολικά. Με λίγα λόγια κι εγώ στο ψάξιμο είμαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top