Τα σημάδια του έρωτα

the metal boy

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
αληθεια πως ξερετε οτι εχετε ερωτευτει καποιον/α ;;;αλλα λεμε για ερωτα και οχι αγαπη (αν τα λεω σωστα το 1ο ειναι λιγο πρωσορινο-μια ερχεται μια φευγει)...
ποια ειναι τα "συμπτωματα" ;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
αληθεια πως ξερετε οτι εχετε ερωτευτει καποιον/α ;;;αλλα λεμε για ερωτα και οχι αγαπη (αν τα λεω σωστα το 1ο ειναι λιγο πρωσορινο-μια ερχεται μια φευγει)...
ποια ειναι τα "συμπτωματα" ;;;:hmm:

Το τελευταίο. 'Οταν την γνώρισα είχαμε συμφωνήσει την πρώτη μέρα να μην φάμε έξω αλλά στο σπίτι, και να ήμουν εγώ αυτός που θα μαγείρευε, γιατί δεν πίστευε ότι μπορούσα, αλλά για εκείνη τα μπορούσα όλα και το είχα μάθει. 'Ετσι λοιπόν μαγείρεψα μα κάηκα γιατί γυρνούσα κάθε δυο λεπτά και την κοίταζα σαν αποβλακωμένος αντί να κοιτάζω το φαί, χαμογελώντας της συνέχεια. Της είπα ότι είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου και το εννοούσα. Το φαγητό δεν κάηκε. Δεν κοιμηθήκαμε καθόλου, οι ερωτευμένοι δεν κοιμούνται. Το πρωί φύγαμε μαζί, την κοίταζα επίσης σαν χαζός χαμογελώντας κρατώντας της το χέρι μέσα στο ταξί. 'Ηταν όλα πολύ εύκολα.


Κρίμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
πω πω! δε θυμαμαι! αληθεια! νομιζω οτι εχω πααρα πολυ καιρο να ερωτευτω....απο την εφηβεια μου! δεν πιστευω οτι οσα ενιωσα μετα ηταν ερωτας, αλλά άλλα πραγματα....
απ οτι θυμαμαι παντως τον σκεφτομουν συνεχως, ολα αρχιζαν αργα και στο τελος απλα με κατεκλυζαν τα συναισθηματα, και θυμαμαι οτι συγκρατουσα στη μνημη μου τρελες λεπτομεριες για τον τροπο που κινουταν, για τον τροπο που τοποθετουσε τα χερια του (τα λατρευα τα χερια του).....
αληθεια ρε παιδια ξερω οτι σιγουρα εμπλουτιζονται τα συναισθηματα με τα χρονια, το δει και στη ζωη μου αυτο, αλλα ηθελα να ρωτησω, αλλαζουν και τα συμπτωματα του ερωτα? μηπως οταν και αν τον ξανανιωσω να ειναι διαφορετικος? για αποκαλυψτε μου το αποσταγμα της εμπειριας σας.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Έρωτας, πιο υπέρτατος από κάθε άλλο συναίσθημα, πιο φωτεινός και απʼ τον ήλιο, πιο δυνατός και από ανεμοστρόβιλο. Συγκλονίζει όλο σου το είναι, σε αλλάζει. Το κέντρο του κόσμου σου δεν είναι πια ο εαυτός σου αλλά Αυτός. Το χαμόγελο του, το άγγιγμά του, τα μάτια του. Ονειροβατείς. Περπατάς και τον ακούς να σου ψιθυρίζει στο αυτί ή τον βλέπεις να σου γνέφει. Όπου και να κοιτάξεις είναι εκεί. Είναι εθισμός. Είναι αρρώστια. Νιώθεις ότι σʼ ολόκληρη τη γη δεν υπάρχει πιο ευτυχισμένος άνθρωπος από σένα, πιο πλήρης. Ξαφνικά πιάνεις τον εαυτό σου να απορεί “Πως ζούσα χωρίς αυτόν;”
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δε μου κολλαει υπνος τα βραδυα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
μυριζω το αρωμα του παντου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:inlove::inlove::inlove:κατανταει τρελο ωρες ωρες.........:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το χαζό χαμόγελο ή μία ανεξήγητη λύπη...αυτά είναι τα συμπτώματα για μένα.


Νομίζω...:worry:

Μπορεί...:whistle:

Δεν ξέρω...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rapounzel

Νεοφερμένος

Η Rapounzel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εξαιρετική αναφορα...σου εύχομαι να το νιώθεις ακόμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
είχα διαβάσει κάπου ότι: Ο έρωτας είναι ο θρίαμβος του παραλογισμού πάνω στην λογική και νομίζω έχει δόση αλήθειας ..
τα "στάνταρ/κυρίαρχα" θα έλεγα συμπώματα για έμενα ειναι:
η ευχαρίστηση που νοιώθω όταν τον κοιτάζω
η ανάγκη που έχω, για να τον δω
η αδυναμία μου να τον αποχωριστώ
οι δυνατοί κτύποι της καρδιάς μου όταν τον αγγίζω
και η -ανεξήγητη λύπη- που είπε η Μάρω :) βέβαια η δύναμη όλων αυτών αλλάζουν ανάλογα με το άτομο
και φυσικά υπάρχουnν και ακόμα ποιο πολλά συναισθήματα/καταστάσεις καθώς ο κεθένας το βιώνει με δικό του ιδιαίτερο τρόπο

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top