• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εχουμε και λέμε:600 ευρώ συνολικά για πόδι ολόκληρο και μπικινι ολόκληρο..τονίζω οτι το ποσο αυτο περιέχει απεριοριστες συνεδρίες..π.χ αν νομίζω οτι πρέπει να επαναληφθεί,το κανω χωρίς περαιτέρω κόστος...να το επιχειρησω ή θέλουν να με αφαιμαξουν οικονομικά στο κέντρο αισθητικής;
Αποτρίχωση laser με Αλεξανδρίτη (που είναι το τελευταίο που χρησιμοποιείται) γίνεται σε ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ. Στο κέντρο αισθητικής κάποια άλλη μέθοδο θέλουν να χρησιμοποιήσουν και σαφέστατα να σε αφαιμάξουν με τη "προσφορά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Αποτρίχωση laser με Αλεξανδρίτη (που είναι το τελευταίο που χρησιμοποιείται) γίνεται σε ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ. Στο κέντρο αισθητικής κάποια άλλη μέθοδο θέλουν να χρησιμοποιησουν και σαφέστατα να σε αφαιμάξουν με τη "προσφορά".
Συμφωνώ. Και εγώ σε δερματολόγο πάω. Λέιζερ με αλεξανδριτη κάνω. Δύο επισκέψεις και ενα επαναληπτικό μέχρι στιγμής στο μπικίνι( τα επαναληπτικα είναι δωρεάν) και μετά από δυο μήνες από την τελευταία φορά μόνο λιγο χνουδι εχω. Οι τριχες ως δια μαγείας εξαλείφωνται:D

Δοκίμασα να κάνω και πόδια αλλά επειδή είμαι ξανθιά, δυστυχώς δεν είχα αποτέλεσμα οπότε η γιατρός μου ειπε να συνεχίσω μόνο με αποτρίχωση. Πάντως αξίζει κορίτσια το λέιζερ! Απαλό δέρμα σαν του μωρού! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Συμφωνώ. Και εγώ σε δερματολόγο πάω. Λέιζερ με αλεξανδριτη κάνω. Δύο επισκέψεις και ενα επαναληπτικό μέχρι στιγμής στο μπικίνι( τα επαναληπτικα είναι δωρεάν) και μετά από δυο μήνες από την τελευταία φορά μόνο λιγο χνουδι εχω. Οι τριχες ως δια μαγείας εξαλείφωνται:D

Δοκίμασα να κάνω και πόδια αλλά επειδή είμαι ξανθιά, δυστυχώς δεν είχα αποτέλεσμα οπότε η γιατρός μου ειπε να συνεχίσω μόνο με αποτρίχωση. Πάντως αξίζει κορίτσια το λέιζερ! Απαλό δέρμα σαν του μωρού! :clapup:
Εγώ κάνω παρειές και πηγούνι και σκέφτομαι από χειμώνα τα πόδια. Συμφωνώ πως αξίζει τα λεφτά του!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
κορίτσια εγώ τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω! μετά από πολύ ψάξιμο και επιφύλαξη...:worry: σε πρόσωπο θα κάνω (λίγες έχω αλλά δεν μπορώ άλλο με τα κεριά και τα τσιμπήδια:P) . έλεγα να το ξεκινήσω από σεπτέμβρη που δεν θα είμαι μαυρισμένη-που δεν θα έχει τόσο ήλιο. εσείς πότε θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να ξεκινήσω; ισχύει ότι το καλοκαίρι πρέπει να το σταματάμε ετσι; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
κορίτσια εγώ τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω! μετά από πολύ ψαξιμο και επιφύλαξη...:worry: σε πρόσωπο θα κάνω (λίγες έχω αλλά δεν μπορώ άλλο με τα κεριά και τα τσιμπήδια:P) . έλεγα να το ξεκινήσω από σεπτέμβρη που δεν θα είμαι μαυρισμένη-που δεν θα έχει τόσο ήλιο. εσείς πότε θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να ξεκινήσω; ισχύει ότι το καλοκαίρι πρέπει να το σταματάμε ετσι; :worry:

Και γω ύστερα από ψάξιμο και επιφύλαξη ξεκίνησα. Ομως διαπίστωσα πως δεν υπάρχει λόγο ανησυχίας αρκεί να πας σε κςποιο έμπειρο και γνώστη δερματολόγο. Κατεληξα στο λέιζερ καθως εχω αρκετά ευαίσθητο δέρμα και η αποτρίχωση με κερί μου προκαλούσε θυλακιτιδα και ερεθισμό.

Το καλοκαίρι το σώμα μαυρίζει και το λέιζερ δρα άριστα σε ανοιχτοχρωμες επιδερμίδες με σκουροχρωμες τριχες. Οπότε το καλοκαίρι αντενδεικνυται. Δε ξέρω αν πρέπει να σταματάς το καλοκαίρι οπωσδήποτε αλλά αυτα θα στα πει καλυτερα ο γιατρός. Καλή αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Και γω ύστερα από ψάξιμο και επιφύλαξη ξεκίνησα. Ομως διαπίστωσα πως δεν υπάρχει λόγο ανησυχίας αρκεί να πας σε κςποιο έμπειρο και γνώστη δερματολόγο. Κατεληξα στο λέιζερ καθως εχω αρκετά ευαίσθητο δέρμα και η αποτρίχωση με κερί μου προκαλούσε θυλακιτιδα και ερεθισμό.

Το καλοκαίρι το σώμα μαυρίζει και το λέιζερ δρα άριστα σε ανοιχτοχρωμες επιδερμίδες με σκουροχρωμες τριχες. Οπότε το καλοκαίρι αντενδεικνυται. Δε ξέρω αν πρέπει να σταματάς το καλοκαίρι οπωσδήποτε αλλά αυτα θα στα πει καλυτερα ο γιατρός. Καλή αρχή!

Και εμενα με ταλαιπωρει η θυλακιτιδα δυστυχως...Και ως ανοιχτοχρωμη,μου προκαλει κοκκινα σημαδακια το κερι...:down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Και εμενα με ταλαιπωρει η θυλακιτιδα δυστυχως...Και ως ανοιχτοχρωμη,μου προκαλει κοκκινα σημαδακια το κερι...:down::down:
μια απο τα ιδια! Ουσα ξανθιά ειχα καιρό αυτό το πρόβλημα. Τώρα ησύχασα!

Είμαστε και γειτονισσες! Ελληνικό εσύ, Αργυρούπολη εγω!:)χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλησπέρα!!
Αυτά που θα πω είναι αντιεπαγγελματικά (δερματολόγος είμαι) αλλά είναι η αλήθεια:
Δυστυχώς δεν έχουμε ακόμα καλό laser αποτρίχωσης. Έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολλά laser (από YAG μέχρι αλεξανδρίτη IPL φωτολύσεις κλπ). Δεν υπάρχει laser που να πετυχαίνει πλήρη αποτρίχωση. Ναι σίγουρα θα έχεις μείωση αλλά πλήρη ποτέ. Αμέσως μετά την θεραπεία είναι το δέρμα "γυαλί" και μετά από λίγες βδομάδες αρχίζουν να ξαναβγαίνουν. Εξάλλου για να καταστρέψεις τη ρίζα της τρίχας πρέπει να την πετύχεις στη φάση που "γεννιέται". Στατιστικά ένα 30% είναι σε αυτή τη φάση. Φαντάσου δηλαδή ότι με κάθε θεραπεία πετυχαίνεις στην καλύτερη 30% μείωση των τριχών. Με τη δεύτερη θεραπεία δε θα πετύχεις άλλο 30%, αλλά 30% των υπολοίπων 70% άρα σύνολο περίπου 20% των συνολικών τριχών κοκ..
Επίσης αν υπάρχει ορμονικό θέμα (θυρεοειδής, πολυκυστικές κλπ.) ό,τι και να κάνεις δεν θα έχει το παραμικρό αποτέλεσμα. Πρώτα λύσε το ορμονολογικό πρόβλημα και μετά το laser.
Τέλος από τα laser (για μένα πάντα) σχετικά καλύτερο αποτέλεσμα έχει το Nd:YAG, γενικότερα από θεραπείες αποτρίχωσης η ηλεκτροαποτρίχωση (την οποία δεν κάνει κανείς πλέον για λόγο χρόνου).
Ευχαρίστως απαντάω σε απορίες σχόλια.
:)

Που μπορούμε να βρούμε το Nd:YAG, ή την ηλεκτροαποτρίχωση στα Βόρεια Προάστια της Αττικής?
Μας εξηγείς λίγο τί ακριβώς είναι αυτά τα δύο? Δεν τα έχω ξανακούσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Και γω ύστερα από ψάξιμο και επιφύλαξη ξεκίνησα. Ομως διαπίστωσα πως δεν υπάρχει λόγο ανησυχίας αρκεί να πας σε κςποιο έμπειρο και γνώστη δερματολόγο. Κατεληξα στο λέιζερ καθως εχω αρκετά ευαίσθητο δέρμα και η αποτρίχωση με κερί μου προκαλούσε θυλακιτιδα και ερεθισμό.

Το καλοκαίρι το σώμα μαυρίζει και το λέιζερ δρα άριστα σε ανοιχτοχρωμες επιδερμίδες με σκουροχρωμες τριχες. Οπότε το καλοκαίρι αντενδεικνυται. Δε ξέρω αν πρέπει να σταματάς το καλοκαίρι οπωσδήποτε αλλά αυτα θα στα πει καλυτερα ο γιατρός. Καλή αρχή!

σε ευχαριστώ! :) εγώ για μεγαλύτερη ασφάλεια θα το ξεκινήσω από σεπτέμβρη, γιατί είμαι και αρκετά φοβιτσιάρα.. θα κάνω λίγη υπομονή ακόμη..για να είμαι πιο σίγουρη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
μια απο τα ιδια! Ουσα ξανθιά ειχα καιρό αυτό το πρόβλημα. Τώρα ησύχασα!

Είμαστε και γειτονισσες! Ελληνικό εσύ, Αργυρούπολη εγω!:)χαχα
αληθεια??ελα να μαζευομαστε οι των νοτιοανατολικων προαστιων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Τελικα εκλεισα για τον σεπτεμβρη συνεδριες σε δερματολογικο ιατρειο που κανει και λειζερ.. μπορει καποια να μου δωσει ενα μπουσουλα σχετικα με τις ενεργειες που πρεπει να κανω ΠΡΙΝ το λειζερ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Τελικα εκλεισα για τον σεπτεμβρη συνεδριες σε δερματολογικο ιατρειο που κανει και λειζερ.. μπορει καποια να μου δωσει ενα μπουσουλα σχετικα με τις ενεργειες που πρεπει να κανω ΠΡΙΝ το λειζερ??
Τίποτα. Μόνο να μην τις αφαιρέσεις από τη ρίζα, γιατί πρέπει να υπάρχει θύλακας. Α, και μην γίνεις κατράμι από την ηλιοθεραπεία, ώστε να μπορεί να σου τις χτυπήσει το Σεπτέμβρη. Αυτά. Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα πήγα για τη 3η συνεδρία στο πρόσωπο και πάλι από Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Τίποτα. Μόνο να μην τις αφαιρέσεις από τη ρίζα, γιατί πρέπει να υπάρχει θύλακας. Α, και μην γίνεις κατράμι από την ηλιοθεραπεία, ώστε να μπορεί να σου τις χτυπήσει το Σεπτέμβρη. Αυτά. Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα πήγα για τη 3η συνεδρία στο πρόσωπο και πάλι από Σεπτέμβρη.

Ok!!!thank you :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ φέτος το καλοκαίρι ύστερα από ένα περιστατικό με θυλακίτιδα στα πλαϊνά στο μπικίνι μου είπε η δερματολόγος ότι η μόνη επιλογή μου πια είναι το λέιζερ στο μπικίνι,το οποίο και σκέφτομαι μετά το πέρας του καλοκαιριού να ξεκινήσω. Να σημειώσω ότι έχω δοκιμάσει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και δεεεεν. Με τρομοκρατεί το θέμα του πόνου, του γεγονότος ότι υπάρχουν 800 είδη λέιζερ και φυσικά και το οικονομικό.
Θα σας ήμουν υπόχρεη αν με κατατοπίζατε κάπως. Ευχαριστώ προκαταβολικά.!:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ειναι πολυ της μοδας τωρα τελευταια η αποτριχωση με laiser ... εχει κανει κανεις και αν ναι ποσο κοστιζει και ποσο διαρκει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Διαρκει ουτε πεντε λεπτα!Μολις γυρισα μια φιλη μου απο εκει πριν λιγο!
Κοστος κανει πενηντα αλλα πληρωσε 40(παζαρια)!
Γενικα αξιζει!
Σας θελουμε ατριχες εννοειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
καλησπέρα κ εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι. Πριν πας για λέιζερ οι τρίχες πρέπει να είναι ξυρισμένες; Αν πχ θέλω να κάνω λέιζερ στα χέρια οι τρίχες θα ξυριστούν επιτόπου και μετά θα χτυπηθούν έτσι; ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σου λένε να τις ξυρίσεις 2-3 μέρες πριν, για να έχουν μεγαλώσει λίγο, αλλά και να μην το κάνεις, δεν τρέχει μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
θενκς. απλά κάπου είχα διαβάσει ότι αν δεν ξυριστούν είναι επικίνδυνο, κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Αν χρειαστεί στα ξυρίζουν κι οι ίδιοι. Αλλά καλύτερα να μιλήσεις με το ινστιτούτο/ιατρείο στο οποίο θα πας για να σε καθοδηγήσουν κατάλληλα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top