• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

PPOOPPII

Νεοφερμένος

Η PPOOPPII αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ψαχνω καποια να μου πει για το ινστιτουτο που αναφερει η elpap....οποια γνωριζει παρακαλω να μου πει ειμαι απεγνωσμενη.....thanks..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maggie_nm

Νεοφερμένος

Η maggie_nm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και γω θα ηθελα αν ξερει καποια ποιο ειναι αυτο το ινστιτουτο να μου στειλει πμ παρακαλω.. ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ερώτηση προς όσες έχουν κάνει laser, γιατί αν και διάβασα όλο το θέμα από την αρχή, δε βγάζω άκρη.
Έχω αποφασίσει να κάνω σε πόδια, μπικίνι και άνω χείλος και είμαι σε φάση αναζήτησης γιατρού.
Ωστόσο, απ'ότι προβλέπεται, μέχρι να βρω γιατρό, να κανονιστούν όλα και να κάνω την πρώτη συνεδρία, θα περάσει τουλάχιστον καμιά βδομάδα. Εγώ όμως σε μερικές μέρες πρέπει να κάνω πάλι αποτρίχωση για εχμμ...ευνόητους λόγους (να βάλω φούστα ας πούμε :P). Μέχρι τώρα έκανα κερί για χρόνια. Μήπως πρέπει να ξεκινήσω ξυράφι, ώστε όταν πάω στη συνεδρία να έχουν "ξεμυτίσει" όσο το δυνατόν περισσότερες (ας πούμε στην παρούσα φάση φαίνονται οι μισές και έχω να κάνω αποτρίχωση κοντά μήνα);
Επίσης, αν τελικά βρω γιατρό γρήγορα και κάνω σύντομα την πρώτη συνεδρία, σε τι χρονικό διάστημα από τότε θα ...βλέπονται τα πόδια μου; (δηλαδή θα είναι χωρίς ερεθισμούς, τρίχες κτλ) Κάτι διάβασα ότι οι τρίχες υπάρχουν ακόμα μετά τη συνεδρία και ...πέφτουν 1 βδομάδα μετά, ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ερώτηση προς όσες έχουν κάνει laser, γιατί αν και διάβασα όλο το θέμα από την αρχή, δε βγάζω άκρη.
Έχω αποφασίσει να κάνω σε πόδια, μπικίνι και άνω χείλος και είμαι σε φάση αναζήτησης γιατρού.
Ωστόσο, απ'ότι προβλέπεται, μέχρι να βρω γιατρό, να κανονιστούν όλα και να κάνω την πρώτη συνεδρία, θα περάσει τουλάχιστον καμιά βδομάδα. Εγώ όμως σε μερικές μέρες πρέπει να κάνω πάλι αποτρίχωση για εχμμ...ευνόητους λόγους (να βάλω φούστα ας πούμε :P). Μέχρι τώρα έκανα κερί για χρόνια. Μήπως πρέπει να ξεκινήσω ξυράφι, ώστε όταν πάω στη συνεδρία να έχουν "ξεμυτίσει" όσο το δυνατόν περισσότερες (ας πούμε στην παρούσα φάση φαίνονται οι μισές και έχω να κάνω αποτρίχωση κοντά μήνα);
Επίσης, αν τελικά βρω γιατρό γρήγορα και κάνω σύντομα την πρώτη συνεδρία, σε τι χρονικό διάστημα από τότε θα ...βλέπονται τα πόδια μου; (δηλαδή θα είναι χωρίς ερεθισμούς, τρίχες κτλ) Κάτι διάβασα ότι οι τρίχες υπάρχουν ακόμα μετά τη συνεδρία και ...πέφτουν 1 βδομάδα μετά, ισχύει;


Λια μου, εαν πρεπει οπως-και-δηποτε να βαλεις π.χ. φουστα, απο τη στιγμη που εχεις αποφασισει να κανεις λειζερ, ξυρισε τις κανονικα και μετα κανε υπομονη να σου βγουν ολες οι τριχες κανονικα, ωστε να εχει μια σωστη εικονα αυτος που θα σε αναλαβει...

Να σε ρωτησω, το οποιο μαυρισμα που μπορει να ειχες αποκτησει κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου, εχει φυγει? Διοτι εαν δεν...πολυ πιθανο (ή μαλλον σιγουρα, εαν ειναι σωστος επαγγελματιας) να σου πουν πως δεν μπορεις να κανεις ακομα και πως θα πρεπει να το αναβαλεις για αργοτερα. Δεν αξιζει να δωσεις χρηματα και να σου κανουν συνεδρια με χαμηλη ενταση...πεταμενα χρηματα ειναι.

Τωρα οσον αφορα στο ποτε φευγει ο ερεθισμος...μεσα σε μια μερα οι οποιες κοκκινιλες θα εχουν φυγει. Απο κει και περα, η αληθεια ειναι πως δεν πεφτουν ολες κατευθειαν και μπορει να χρειαστουν και 2 βδομαδες...Αλλα αυτο μπορεις να το "βοηθησεις" κανοντας σκραμπ χρησιμοποιωντας παραλληλα ενα σφουγγαρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.



Λια μου, εαν πρεπει οπως-και-δηποτε να βαλεις π.χ. φουστα, απο τη στιγμη που εχεις αποφασισει να κανεις λειζερ, ξυρισε τις κανονικα και μετα κανε υπομονη να σου βγουν ολες οι τριχες κανονικα, ωστε να εχει μια σωστη εικονα αυτος που θα σε αναλαβει...

Να σε ρωτησω, το οποιο μαυρισμα που μπορει να ειχες αποκτησει κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου, εχει φυγει? Διοτι εαν δεν...πολυ πιθανο (ή μαλλον σιγουρα, εαν ειναι σωστος επαγγελματιας) να σου πουν πως δεν μπορεις να κανεις ακομα και πως θα πρεπει να το αναβαλεις για αργοτερα. Δεν αξιζει να δωσεις χρηματα και να σου κανουν συνεδρια με χαμηλη ενταση...πεταμενα χρηματα ειναι.

Τωρα οσον αφορα στο ποτε φευγει ο ερεθισμος...μεσα σε μια μερα οι οποιες κοκκινιλες θα εχουν φυγει. Απο κει και περα, η αληθεια ειναι πως δεν πεφτουν ολες κατευθειαν και μπορει να χρειαστουν και 2 βδομαδες...Αλλα αυτο μπορεις να το "βοηθησεις" κανοντας σκραμπ χρησιμοποιωντας παραλληλα ενα σφουγγαρι.
Το ξέρω αυτό για το μαύρισμα. Ναι, έχει φύγει, άλλωστε αποφεύγω τον ήλιο το καλοκαίρι γιατί μαυρίζω πολύ εύκολα και δε μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
Το ξέρω ότι ειναι θέμα για γυναίκες όμως απ'ότι βλέπω ξέρετε πολλά πράγματα για το θέμα και είναι κάτι που θέλω απο καιρό να ρωτήσω.

Εχω πάρα πολύ πυκνά και πολύ σκληρά γένια. Θα ήθελα να σταματήσω να ξυρίζομαι αν αυτό είναι δυνατόν. Ποτέ δεν μου πήγαιναν μούσια μουστάκια οπότε σκέφτηκα την ριζική αποτρίχωση με λειζερ. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

Είναι μόνιμη; Δεν θα ξαναχρειαστεί;
Θα φύγουν όλες;
Είναι επικίνδυνο για τα μάτια τη μύτη τα αφτιά ή κάτι άλλο στο κεφάλι;
Κοστίζει πολύ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Έλα παναζία μου! :blink:

Κι εγώ έχω πυκνά και κατσαρά μαλλιά, που μου σπάνε τα νεύρα γιατί φουντώνουν και θέλουν περιποίηση, να πάω να κάνω αποτρίχωση με laser για να μείνω καραφλή;
Και δεν είναι τόσο άστοχος ο παραλληρισμός, γιατί ό,τι είναι για τις γυναίκες το μαλλί είναι για τους άντρες τα γένεια.
dont do it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έλα παναζία μου! :blink:

Κι εγώ έχω πυκνά και κατσαρά μαλλιά, που μου σπάνε τα νεύρα γιατί φουντώνουν και θέλουν περιποίηση, να πάω να κάνω αποτρίχωση με laser για να μείνω καραφλή;
Και δεν είναι τόσο άστοχος ο παραλληρισμός, γιατί ό,τι είναι για τις γυναίκες το μαλλί είναι για τους άντρες τα γένεια.
dont do it
Είναι εντελώς άστοχος, διότι εσύ δεν ξυρίζεις το κεφάλι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Είναι μόνιμη; Δεν θα ξαναχρειαστεί;
Θα φύγουν όλες;
Είναι επικίνδυνο για τα μάτια τη μύτη τα αφτιά ή κάτι άλλο στο κεφάλι;
Κοστίζει πολύ;
Δε ξέρω πολλά για αυτές τις επεμβάσεις (αφού δεν ενδιαφέρθηκα εγώ ή κανα γνωστός/η μου ακόμα) :)

-Ο θύλακος τη; τρίχας έχει την ιδιότητα να αναγενάται (από κύτταρα του υγιού ιστού που έχουν μείνει στην επιδερμίδα. Για να γίνει επιθυμητό αποτέλεσμα πρέπει η διαδικασία laser να επαναλαμβάνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα (κάθε 2 βδομάδες αρχικά μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα στην συνέχεια) μέχρι να σταματήσει ο θύλακος να παράγει τρίχα.

-Δεν είμαι πάλι σίγουρος αλλά κατά βάση παίζει να μην φύγουν όλες αλλά σίγουρα θα φύγει ένα μεγάλο ποσοστό ειδικά σε πυκνές περιοχές για να εξασθενήσει θέλει πολλές συνεδρίες.
- Δεν είναι επικύνδινο (γιατί τα μηχανήματα είναι αρκετά ακριβή και πειράζουν μόνο την επιδερμίδα), παρόλα αυτά κατά την διάρκεια της επέμβασης και στα μεσοδιαστήματα των επεμβάσεων πρέπει να αποφεύγεται η επαφή με υπεριώδη ακτινοβολία. (ηλιος)
- Τα λεφτά για ολική αποτρίχωση είναι πολλά ( μέχρι 600 ευρώ με τουλάχιστον 6 συνεδρίες οι οποίες πρέπει να γίνουν σε κοντικό χρονικό διάστημα αλλιώς δεν εχει νόημα). Γενικά δεν πρέπει να κοιτάζει κανείς τοσο τον ιατρό όσο το μηχανημα (όσο πιο καινούριο τόσο πιο ασφαλές, τόσο πιο αποδοτικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
- Τα λεφτά για ολική αποτρίχωση είναι πολλά (600 ευρώ η συνεδρία με τουλάχιστον 6 συνεδρίες οι οποίες πρέπει να γίνουν σε κοντικό χρονικό διάστημα αλλιώς δεν εχει νόημα).

Πολλά λες. Τα μισά το πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
Είναι εντελώς άστοχος, διότι εσύ δεν ξυρίζεις το κεφάλι σου.
Πόσο μάλλον κάθε μέρα. Εκτός και άν θέλεις να μοιάζεις με γύφτο οπότε το κάνεις κάθε 4-5 μέρες. Και μοιάζεις με γύφτο αν οι τρίχες σου είναι σε σημεία διπλές και τριπλές, ή γυρίζουν συχνά πρός τα μέσα αν ξυρίσεσαι κάθε μέρα, οπότε δεν ξυρίζεσαι κάθε μέρα. Ή άν το δέρμα του προσώποιυ σου είναι peaux de bebe και το ξύρισμα το ερεθίζει εύκολα ή το ξεραίνει, ή κόβεσαι ή, αν πάς να τα αποφύγεις όλα αυτά με την ξυριστική μηχανή, σε καθημερινή βάση, απλά στρίβει τις τρίχες τόσο πολύ που το πρόβλημα γίνεται μεγαλύτερο.

Αποτέλεσμα; Αναγκαστικά Αρναούτογλου, και με τις τριπλές τρίχες απο αυτόν και πιο μαύρες. Οπότε η ριζική αποτρίχωση θα ήταν λύση.

Όμως έκατσα και διάβασα κάποιες σελίδες του θέματος εδώ και η γενική ιδέα που έχω είναι ότι είναι πολύ δύσκολο και τα αποτελέσματα πολύ διαφορετικά. Κυκλοφορούν πολλοί απατεώνες και τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα για 300-400 ευρώ προκειμένου να γλυτώσεις απο το βραχνά όμως έλα που δεν έχει αποτέλεσμα. Οι γυναικείες τρίχες δεν είναι τόσο χοντρές, ή σκληρές, όμως οι τρίχες του ποδιού είναι καμποσο και του μπικίνι σίγουρα αρκετά χοντρές. Κι εκεί βλέπω πολλές που έχουν κάνει πάρα πολλές φορές μέχρι να φτάσουν σε ένα αποτέλεσμα τουλάχιστον ανεκτό.

Η σύζυγος μου που κάνει συχνά κερί, έχει σημαντικότατη αραίωση στις τρίχες της με την πάροδο των ετών. Θα έκανα κι εγώ κερί όμως είναι τόσο πυκνές οι τρίχες μου που φοβάμαι ότι θα μου βγεί και το δέρμα μαζί με αυτές.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κάνεις. Και να μη φύγουν όλες, θα φύγει σίγουρα ένα 80%, οπότε θα γλιτώσεις σημαντικά. Τις υπόλοιπες, τις κάνεις και κερί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Είναι εντελώς άστοχος, διότι εσύ δεν ξυρίζεις το κεφάλι σου.
Ναι, έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, αλλά δεν είπα "ό,τι είναι για τις γυναίκες το μαλλί, είναι για τους άντρες το μούσι" αλλά τα γένεια, σαν χαρακτηριστικό θηλυκότητας ή αρρενωπότητας αντίστοιχα.

Δεν μπορώ να φανταστώ έναν άντρα χωρίς καθόλου γένεια και έναν σπανό που έχω δει όλο κι όλο είχε μια "περίεργη" αλαβάστρινη επιδερμίδα που δε με παρέπεμπε σε αρσενικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι, έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, αλλά δεν είπα "ό,τι είναι για τις γυναίκες το μαλλί, είναι για τους άντρες το μούσι" αλλά τα γένεια, σαν χαρακτηριστικό θηλυκότητας ή αρρενωπότητας αντίστοιχα.

Δεν μπορώ να φανταστώ έναν άντρα χωρίς καθόλου γένεια και έναν σπανό που έχω δει όλο κι όλο είχε μια "περίεργη" αλαβάστρινη επιδερμίδα που δε με παρέπεμπε σε αρσενικό.
Υποθέτω είναι στον άνθρωπο. Εγώ πχ δεν θα είχα πρόβλημα, ίσα ίσα που τα γένεια γρατζουνάνε κιόλας.
Άλλωστε απ'όσο ξέρω ο Buggs είναι παντρεμένος, οπότε φαντάζομαι η γυναίκα του συμφωνεί και δεν το βρίσκει αντισεξουαλικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
Δεν μπορώ να φανταστώ έναν άντρα χωρίς καθόλου γένεια και έναν σπανό που έχω δει όλο κι όλο είχε μια "περίεργη" αλαβάστρινη επιδερμίδα που δε με παρέπεμπε σε αρσενικό.

Ναι ναι, αυτό είναι ακριβώς ο στόχος, peux de bebe ! :D

Υποθέτω είναι στον άνθρωπο. Εγώ πχ δεν θα είχα πρόβλημα, ίσα ίσα που τα γένεια γρατζουνάνε κιόλας. Άλλωστε απ'όσο ξέρω ο Buggs είναι παντρεμένος, οπότε φαντάζομαι η γυναίκα του συμφωνεί και δεν το βρίσκει αντισεξουαλικό.

Η γυναίκα μου δεν ανέχεται να είμαι αξύριστος ούτε μια μέρα. "Αχ τί ωραίος που είσαι όταν είσαι φρεσκοξυρισμένος.." ή "τι ωραίος που ήσουν τότε που ήσουν διευθυντής πωλήσεων και ξυριζόσουν κάθε μέρα και φορούσες τα κουστούμια σου" και όλες αυτές οι γαληφιές.
Φυσικά και εγώ δεν θέλω να είμαι σα γύφτος, όμως το δέρμα μου υπέφερε πάντα απο το ξύρισμα. Οπότε απο τότε ηδη που δούλευα σανανεξάρτητος γραφίστας, αφήνω το δέρμα μου να ξεκουράζεται ανάμεσα στα ξυρίσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μήπως να προσπαθήσεις με μια ακριβή ξυριστική μηχανή. (είναι μερικές που δουλεύουν μαζί με αφρό και πραγματικά κάνουν καλή δουλειά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
H τιμη που σου δινουν εχει να κανει με την εκταση της περιοχης που θελεις να κανεις αποτριχωση.
Τα 600? που ειπωθηκαν θεωρω πως ειναι υπερβολικα για μια συνεδρια ανδρικο φουλ φεις. Πανω απο 150? η συνεδρια για φουλ φεις σε γυναικειο προσωπο δεν κοστιζει. Και αυτο περιλαμβανει παρειες, ανω και κατω χειλος, σαγονι και ενιοτε κατω απ' αυτο.
Σε περιπτωση που σας δωσουν πακετο συνεδριων και σας πουν οτι "τοσες" θα χρειαστειτε για να φυγουν, φροντιστε το τελευταιο να εξασφαλισετε γραπτως, διοτι κατα πασα πιθανοτητα θα χρειαστειτε τις διπλες.
Εχετε υποψιν πως το λειζερ ειναι αποτελεσματικοτερο (απο θεμα χρονου και χρηματων) σε εκεινα τα ατομα που εχουν λευκη επιδερμιδα και πολυ σκουρες τριχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
H τιμη που σου δινουν εχει να κανει με την εκταση της περιοχης που θελεις να κανεις αποτριχωση.
Τα 600? που ειπωθηκαν θεωρω πως ειναι υπερβολικα για μια συνεδρια ανδρικο φουλ φεις. Πανω απο 150? η συνεδρια για φουλ φεις σε γυναικειο προσωπο δεν κοστιζει. Και αυτο περιλαμβανει παρειες, ανω και κατω χειλος, σαγονι και ενιοτε κατω απ' αυτο.
Σε περιπτωση που σας δωσουν πακετο συνεδριων και σας πουν οτι "τοσες" θα χρειαστειτε για να φυγουν, φροντιστε το τελευταιο να εξασφαλισετε γραπτως, διοτι κατα πασα πιθανοτητα θα χρειαστειτε τις διπλες.
Εχετε υποψιν πως το λειζερ ειναι αποτελεσματικοτερο (απο θεμα χρονου και χρηματων) σε εκεινα τα ατομα που εχουν λευκη επιδερμιδα και πολυ σκουρες τριχες.

Αν και η απάντηση σου δεν απευθύνεται προσωπικά σε μένα, ευχαριστώ Νεράίδα. απότι διάβασα σε προηγούμενες απαντήσεις σου οι συνεδρίες είναι πολλές μέχρι να φύγουν τελικά όλες οι τρίχες. Αν λοιπόν υποθέσουμε ότι η μια συνεδρία είναι 150 ευρώ, επι 8 συνεδρίες που θα χρειαστούν αν το κατάλαβα καλά μέχρι να μήν χρειάζεται πλέον να ξυρίζομαι, κάνουν 1200 ευρώ. Το υπολογίζω σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
Μήπως να προσπαθήσεις με μια ακριβή ξυριστική μηχανή. (είναι μερικές που δουλεύουν μαζί με αφρό και πραγματικά κάνουν καλή δουλειά).
Η Braun ήταν καλή και απαλή και δεν μου έκανε ερεθισμό. Μ'αυτή ξυριζόμου και όταν ήμουν διευθυντής πωλήσεων που είχε καλομάθει στην άψογη εμφάνιση μου και η σύζυγος. Ομως ενεκα οι χοντρές τρίχες έσπαγε διαρκώς το πλέγμα της :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έκανα την πρώτη συνεδρία τη Δευτέρα, και ακόμη δεν έχουν πέσει (μου είπε βέβαια σε 1 βδομάδα με 10 μέρες πέφτουν, δεν έχουν περάσει ακόμα).
Δε μου λέτε, όσοι έχετε κάνει στις πόσες μέρες άρχισαν να πέφτουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top