Αδιαφορία για το περιβάλλον

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Φυσικά και εγώ με τη σειρά μου έχω δει πολλούς αναίσθητους στο δρόμο μου που βαριούνται να κουνήσουν τα χέρια τους και τα πόδια τους για να κάνουν μια απλή κίνηση, όπως το να ρίξουν το σκουπίδι στη θέση του!

Δεν είναι απλά η Παιδεία που εννοείται ότι μας λείπει και κανείς δεν μεριμνεί ώστε οι νέες γενιές να έχουν νέες ιδέες αλλά λείπει και ανθρωπιά, σεβασμός.

Για πολλά χρόνια φυτεύαν στο μυαλό μας ότι το περιβάλλον είναι κάτι ξένο σε εμάς...ελάχιστοι μάθαιναν τι θα πει κινητοποίηση για αυτό το θέμα και πόσο σοβαρό είναι.

Το περιβάλλον, η φύση γενικότερα έχει ''αγανακτήσει'' και όποια αντίδραση είναι απολύτως δικαιολογημένη.

Μην έχουμε ΚΑΙ σε αυτό το θέμα την νοοτροπία αν δεν το κάνει ο άλλος, τι θα κάνω εγώ; εγώ θα σώσω τον πλανήτη;
Έτσι λέμε όλοι... Και ιδού.

Κάδοι ανακύκλωσης στη περιοχή μου υπάρχουν, αλλά φυσικά κανείς δεν υπολογίζει και δεν παρατηρεί το σχετικό αυτοκόλλητο που υπάρχει πάνω στους κάδους. Πετάνε μέσα ό,τι προκύψει.

Φυσικά και από τα αυτοκίνητα ό,τι καλό υπάρχει...
Ας ξυπνήσουμε και να σκεφτόμαστε καλύτερα πριν κουνήσουμε τα χέρια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

star65

Νεοφερμένος

Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
πολλά ζητάτε όταν περιμένετε στην Ελλάδα της ρεμούλας και της αρπαχτής να ενδιαφέρεται κάποιος για την καθαριότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Δεν ζηταμε πολλα..ζηταμε τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ.Ακριβως επειδη υπαρχει αυτη η νοοτροπια ,δεν γινεται τιποτα σωστο.Ας κοιταξουμε τι κανει ο καθενας μας,και ας αφησουμε το ότι φταινε παντα οι αλλοι,και ότι ειναι θεμα νοοτροπιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

star65

Νεοφερμένος

Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
όταν η ίδια η πολιτεία δεν μπορεί να καλύψει την ανάγκη των πολιτών για καθαρό περιβάλλον,

όταν δεν λειτουργεί καμία βαθμίδα των θεσμών

τότε απευθυνόμαστε στον απλό πολίτη και το φιλότιμο του ε?


όχι ότι αντιτίθεμαι με αυτό που έγραψες..

απλά εξετάζω το αν θα πρέπει κάποιοι να είναι υπεύθυνοι για αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Όλα στην πολιτεία τα ρίχνουμε, μα δεν καταλαβαίνουμε ότι εμείς οι ίδιοι είμαστε η πολιτεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Όλα στην πολιτεία τα ρίχνουμε, μα δεν καταλαβαίνουμε ότι εμείς οι ίδιοι είμαστε η πολιτεία.

και για πες μου εσύ..., που θα ανακυκλώσει ο κόσμος τους ατελείωτους σωρούς από σκουπίδια....
που μόνο σκουπίδια δεν είναι, αλλά το μεγαλύτερο μέρος τους, αποτελείται από ανακυκλώσιμα υλικά, που για τον Έλληνα είναι σκουπίδι και για τον Γερμανό πηγή ενέργειας και ανάπτυξης....
και μετά παραπονιόμαστε για τις χωματερές....
τόσα χρόνια σας έκλεισαν τα μάτια και σας έπεισαν ότι δεν είναι έτσι, είναι γιουβέτσι και εσείς το φάγατε με όρεξη....
(δεν πάει σε εσένα η σκέψη μου, αλλά στους μεγαλυτέρους....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μα οι περισσότεροι αδιαφορούν και πετάνε κάτω τα σκουπίδια τους, η ανακύκλωση μας πείραξε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ποιος κερδίζει από την ανακύκλωση που κάνουν οι απλοί πολίτες; (οέο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Ποιος κερδίζει από την ανακύκλωση που κάνουν οι απλοί πολίτες; (οέο)
΄

ποιος...; όχι δε γνωρίζω, μα ούτε θέλω και να μάθω....
άστους να κερδίζουν..., σίγουρα γνωρίζουν καλά τί θα πει να χάνεις....
και εγώ το ίδιο μπορεί να έκανα στη θέση τους..., εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
και για πες μου εσύ..., που θα ανακυκλώσει ο κόσμος τους ατελείωτους σωρούς από σκουπίδια....
που μόνο σκουπίδια δεν είναι, αλλά το μεγαλύτερο μέρος τους, αποτελείται από ανακυκλώσιμα υλικά, που για τον Έλληνα είναι σκουπίδι και για τον Γερμανό πηγή ενέργειας και ανάπτυξης....
και μετά παραπονιόμαστε για τις χωματερές....
τόσα χρόνια σας έκλεισαν τα μάτια και σας έπεισαν ότι δεν είναι έτσι, είναι γιουβέτσι και εσείς το φάγατε με όρεξη....
(δεν πάει σε εσένα η σκέψη μου, αλλά στους μεγαλυτέρους....)

Κι ομως... Οταν εχει 5 καδους ολο κι ολο... Και μολις μπαινουν τους καταστρεφουν πετωντας τα μη ανακυκλωσιμα σκουπιδια... Ε οκ, φταει για πολλα η Πολιτεια... Αλλα οχι και γι' αυτο...

Αν μαθουμε να κραταμε καθαρους τους 5 καδους, οι 5 θα γινουν 10 συντομα... κι 10, 20 κ.ο.κ.

Αλλα, πρεπει πρωτα να βαλουμε μυαλο... Οταν δεν κανεις το πιο απλο που μπορεις να κανεις μονος σου, ειναι πραγματικα ανοητο, να απαιτεις απο τον αλλο, να κανει ενα βημα παραπανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Κι ομως... Οταν εχει 5 καδους ολο κι ολο... Και μολις μπαινουν τους καταστρεφουν πετωντας τα μη ανακυκλωσιμα σκουπιδια... Ε οκ, φταει για πολλα η Πολιτεια... Αλλα οχι και γι' αυτο...

Αν μαθουμε να κραταμε καθαρους τους 5 καδους, οι 5 θα γινουν 10 συντομα... κι 10, 20 κ.ο.κ.

Αλλα, πρεπει πρωτα να βαλουμε μυαλο... Οταν δεν κανεις το πιο απλο που μπορεις να κανεις μονος σου, ειναι πραγματικα ανοητο, να απαιτεις απο τον αλλο, να κανει ενα βημα παραπανω...
Συμφωνώ!
Στη γειτονιά μου είχα έναν κάδο ανακύκλωσης, και για χρόνια έριχναν τα κοινά σκουπίδια μέσα, το καλοκαίρι βρώμαγε από τις φλούδες των φρούτων, τελευταία εξαφανίστηκε και ψάχνω να βρω σε άλλη γειτονιά που να ρίχνω τις παλιές εφημερίδες και περιοδικά.
Αν δεν μας γίνει στους ίδιους συνείδηση, δεν μπορούμε να ρίχνουμε το άδικο μόνο στην πολιτεία, ας κοιτάξουμε οι ίδιοι τι παιδεία έχουμε και τι συνείδηση οικολογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και τις εφημεριδες και τα περιοδικα τα πεταγες ματαια σ' εκεινο τον καδο γιατι πολυ απλα, δεν γινοταν πλεον να ανακυκλωθουν τα περιεχομενα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Οι κάτοικοι της Κρήτης αντιδρούν στα σχέδια για γιγάντιες επενδύσεις Αιολικών Πάρκων και Φωτοβολταϊκών. Οργανώνονται σε παγκρήτιο δίκτυο και απαιτούν τον σεβασμό του τοπίου και της αγροτικής παραγωγής. Τάσσονται υπέρ των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας αλλά με σχεδιασμό προς όφελος των πολιτών και όχι για το κέρδος των εταιριών.

Η Τηλεόραση από τους Πολίτες βρέθηκε στο Αμάρι του Ρεθύμνου και μίλησε με τους κατοίκους αλλά και με τους ειδικούς για τα σχέδια μετατροπής της Κρήτης σε μια γιγάντια μπαταρία που θα τροφοδοτεί όλη την Ελλάδα με ενέργεια. Οι κάτοικοι κατέθεσαν τον προβληματισμό τους για την ανάπτυξη εις βάρος άλλων τομέων της οικονομίας όπως η κτηνοτροφία και ο τουρισμός και μίλησαν για τη γη τους που βλέπουν να κινδυνεύει από τις ορέξεις μεγάλων εταιριών παραγωγής ενέργειας.

Οι ειδικοί επισημαίνουν πως η σχεδιαζόμενη παραγωγή είναι περίπου πενταπλάσια από τις ενεργειακές ανάγκες της Κρήτης και καταθέτουν τη διαφωνία τους με την κατασπατάληση φυσικών πόρων μιας περιοχής για να ευνοηθούν κάποιες άλλες, χωρίς περίσκεψη, με μόνο κριτήριο το κέρδος αλλά και με πενιχρά αντισταθμιστικά οφέλη.

Οι κάτοικοι της Κρήτης έχουν ήδη ενωθεί σε ένα παγκρήτιο δίκτυο κατά των Βιομηχανικών εγκαταστάσεων Ανανεώσιμων Πηγών ενέργειας και συντονίζουν τη δράση τους από τα Χανιά μέχρι τη Σητεία για την προστασία των περιοχών τους. Αντιπροτείνουν αδειοδότηση για μικρές εγκαταστάσεις για την κάλυψη των αναγκών κάθε τόπου και όχι υπερπαραγωγή προς όφελος ιδιωτών ενώ αμφισβητούν βάσιμα και το επιχείρημα για αύξηση των θέσεων εργασίας από τις βιομηχανικές εγκαταστάσεις των ΑΠΕ.

πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αλληλεγγύη στους Κρητικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Θυμάμαι μια φορά πήγα να πάρω από το αεροδρόμιο κάτι θειάδες της μάνας μου και σε κάποια φάση δίνω σε μια από αυτές που καθόταν από πίσω να κρατήσει ένα κουτάκι χυμό που έπινα. Τυχαία ρίχνω μια ματιά από τον αριστερό καθρέφτη του αυτοκινήτου μου και βλέπω ένα κουτάκι να κάνει τούμπες στο δρόμο. Σκέφτομαι α-πο-κλεί-ε-ται. Αλλά ας ρωτήσω καλού κακού.
"Από εμάς έφυγε αυτό;" ρωτάω τη θειά μου.
"Ποιο;" μου κάνει
"Το κουτάκι με το χυμό" της λέω
"Αααααα νόμιζα μου το έδωσες για να το πετάξω" μου λέει
:stunned::stunned::stunned::stunned::stunned:

Άμα ήταν έτσι το πετούσα και μόνη μου.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Φαντάζομαι τι θα σκέφτηκε ο από πίσω οδηγός ....ελληναράδες κι έτσι.:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Το καλύτερο που έχω κάνει γιατί ήμουν και σε μεγάλα πρωινά κέφια, ήταν όταν μια δεσποινίς πέταξε στο φανάρι έξω από το παράθυρο της ένα ποτηράκι με καφε, το έπιασα και της το πέταξα παλι μέσα πάνω της στολίζοντας της με ανάλογα κοσμητικά επίθετα.

Εχω κανει και γω κατι παρομοιο αλλα με πακετο απο τσιγαρα...ενας τυπος σταματησε στο στοπ ενω στεκομουν στο πεζοδρομιο και στα ποδια μου επεσε ενα πακετο τσιγαρα ...ε το πακετο ξαναμπηκε μεσα στο αυτοκινητο με φορα απο τα δικα μου χερια...και φυσικα τον στολισα ....

αυτα ειναι θεματα παιδειας....δηλαδη πως αλλιως εξηγειται οταν βλεπω παιδακια να πετανε το χαρτι της σοκολατας κατω...; Μαγκια;

εν τω μεταξυ ειχα δει κατι περιεργο, σε ερημικη παραλια οπου η προσβαση ηταν σχετικα δυσκολη με αυτοκινητο...οικογενεια...εφαγε, ηπιε...αραξε και μετα μαζεψε τα σκουπιδια σε μια μαυρη σακουλα σκουπιδιων και ...τη παρατησε στη παραλια...απλα δε καταλαβα ποιος περιμεναν οτι θα τη μαζεψει; το σκουπιδιαριικο του λιμενικου;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δυστυχώς ή ευτυχώς ο άνθρωπος πάντα ήθελε να βρίσκει λύσεις προκειμένου να διευλύνει τη ζωή του καθώς δεν του άρεσαν οι χρονοβόρες διαδικασίες.
Δυστυχώς αυτή τη διάθεση να μη διαθέτει αρκετό χρόνο σε κάτι την είχε και όσον αφορά το περιβάλλον.Βλέπεις,το να κρατήσεις με το κουλόχερό σου 2 λεπτάκια ακόμη το εισιτήριο και να το πετάξεις στον κάδο που βρίσκεται στο επόμενο φανάρι είναι τόσο δύσκολο και επίπονο όσο το να σηκώσεις βάρη να πούμε.
Εγώ δεν μπορώ,πραγματικά τσαντίζομαι όταν βλέπω σκουπίδι κάτω στο δρόμο. Μη μιλήσω για τις γόπες στην παραλία.
Σκοτώθηκα μία φορά με'ναν άγνωστο για τη γόπα.:P
Ναι,συγγνώμη όμως το σκεπτικό μου είναι το εξής,γιατί να μολύνεις το χώρο όπου θα ζήσουν και άλλες γενιές και τα παιδιά σου μαζί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τί θυμήθηκα τώρα... Περπατοῦσα μιὰ φορὰ στὸ δρόμο καὶ περνάω ἔξω ἀπὸ ἕνα μαγαζί. Ἐκεῖ λοιπὸν ποὺ περπατοῦσα, ξαφνικὰ βλέπω ἀπὸ τὸ μαγαζὶ νὰ ἐκσφενδονίζεται σὲ ἀπόσταση ἀναπνοῆς ἀπὸ ἐμένα ἕνα ἀναμμένο τσιγάρο... Ἂν ἤμουν ἐλάχιστα ἑκατοστὰ πιὸ μπροστά, θὰ εἶχε πέσει πάνω μου... Ἐκείνη τὴ στιγμὴ βέβαια δὲ σκέφθηκα τόσο πολὺ τὸ ζήτημα τοῦ περιβάλλοντος ὅσο τὸ ὅτι παρὰ τρίχα γλίτωσα νὰ ἔλθῃ πάνω μου τὸ ἀναμμένο τσιγάρο... Τουλάχιστον ὁ ἄνθρωπος ἀπὸ τὸ μαγαζὶ ἦταν εὐγενικὸς καὶ βγῆκε ἔξω καὶ μοῦ ζήτησε συγγνώμη... Δὲν μπορῶ νὰ καταλάβω ὅμως γιατί εἶναι τόσο δύσκολο νὰ ἔχῃ κάποιος ἕνα τασάκι αφοῦ θέλει ντὲ καὶ καλὰ νὰ καπνίσῃ στὸ μαγαζί...

Νὰ πῶ πάντως ὅτι κι ἐγὼ δὲν εἶμαι πάντα πρότυπο σχετικὰ μὲ τὸ περιβάλλον... Μπορεῖ στὸ λεωφορεῖο νὰ ἔχῃ καλαθάκι γιὰ νὰ πετάξῃς τὸ εἰσιτήριο, ἀλλὰ ἐγὼ πολλὲς φορὲς ξεχνιέμαι καὶ τὸ πετάω στὸν δρόμο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

Νὰ πῶ πάντως ὅτι κι ἐγὼ δὲν εἶμαι πάντα πρότυπο σχετικὰ μὲ τὸ περιβάλλον... Μπορεῖ στὸ λεωφορεῖο νὰ ἔχῃ καλαθάκι γιὰ νὰ πετάξῃς τὸ εἰσιτήριο, ἀλλὰ ἐγὼ πολλὲς φορὲς ξεχνιέμαι καὶ τὸ πετάω στὸν δρόμο...:redface:
Πώς μπορείς και το κάνεις αυτό ρε συ;;;; Μου φαίνεται πολύ χοντρό να πετάξω κάτι στο δρόμο. Ακόμα και χαρτάκι από τσίχλα.
Εγώ σχεδόν σε όλες τις τσέπες από τα ρούχα μου ή μέσα στην τσάντα μου ή στο αμάξι μου βρίσκω ξεχασμένα χαρτάκια ή μικροσκουπιδάκια που τα κρατούσα για να τα πετάξω αργότερα αλλά ξεχνούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Πώς μπορείς και το κάνεις αυτό ρε συ;;;; Μου φαίνεται πολύ χοντρό να πετάξω κάτι στο δρόμο. Ακόμα και χαρτάκι από τσίχλα.
Εγώ σχεδόν σε όλες τις τσέπες από τα ρούχα μου ή μέσα στην τσάντα μου ή στο αμάξι μου βρίσκω ξεχασμένα χαρτάκια ή μικροσκουπιδάκια που τα κρατούσα για να τα πετάξω αργότερα αλλά ξεχνούσα.

Εγώ να δεις, που οι τσέπες μου είναι ζωντανό αρχείο των μετακινήσεων μου με ΜΜΜ από τα εισιτήρια :whistle: των επισκέψεων και συναλλαγών όπου υπάρχει μηχάνημα με χαρτάκι για νουμεράκια, και βάλε ακόμα με το νου σου...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top