Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,087 μηνύματα σε 75,687 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 422 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές απορίες και προβλήματα σχετικά με την DSL

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 02:11, 28-12-06:

Forthnet 2048 με 19,5 ευρώ!!! Δέσμευση μόνο για 6 μήνες. Ό,τι φθηνότερο κυκλοφορεί στα 2048:
http://www.forthnet.gr/templates/cor...spx?c=10007868

Forthnet 2048+απεριόριστες αστικές κλήσεις 35 ευρώ:
http://www.forthnet.gr/templates/cor...spx?c=10007875

Τα πακέτα αυτά είναι με εξοπλισμό και δεν χρειάζεται να μπεις σε κάποιο δίκτυο -π.χ. Tellas- που όπως είδα παραπάνω δεν σε βολεύει .
Εγώ έχω πακέτο στα 2048 κ είμαι πολύ ευχαριστημένος.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 02:23, 28-12-06:

Αυτο της Forthnet, πολυ καλο μου ακουγεται!! Αν και ληγει συντομα η προσφορα οποτε πρεπει να βιαστω... Να ρωτησω ομως κατι, δλδ το μονο που θα πληρωνω ειναι 19.4 η +8 ευρω που ηδη πληρωνω στον οτε?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 02:31, 28-12-06:

Τα πακέτα In a box τα έχουν όλα πληρωμένα. Διαλέγεις τον τρόπο που θα πληρώσεις τα χρήματα και δεν δίνεις τίποτα παραπάνω.
Όταν είχα πάρει το πρώτο μου πακέτο, το είχα προπληρώσει. Τώρα που έχω ένα άλλο πληρώνω κάθε 2 μήνες.
Μόνο όμως τα χρήματα του πακέτου, τίποτα άλλο.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 10:49, 28-12-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Αυτο της Forthnet, πολυ καλο μου ακουγεται!! Αν και ληγει συντομα η προσφορα οποτε πρεπει να βιαστω... Να ρωτησω ομως κατι, δλδ το μονο που θα πληρωνω ειναι 19.4 η +8 ευρω που ηδη πληρωνω στον οτε?
Τι πληρώνεις 8 εύρω; Ακόμη και το πάγιο της απλης τηλεφωνικης γραμμης κάνει 14?
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 12:25, 28-12-06:

OnDsl γραμμη..?
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:24, 29-12-06:

με τιποτα ... η πιο φτηνη adsl γραμμη απο τον οτε ξεκιναει γυρω στα 17 ...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 15:46, 29-12-06:

Για μένα που ενδιαφέρομαι για aDSL τι έχετε να προτείνετε; Με ενδιαφέρει πρώτα απ' όλα η σιγουριά της σύνδεσης, δηλ. να μην έχω προβλήματα. Εννοώ ότι έχω ακούσει ότι τα πακέτα εκτός ΟΤΕ παρουσιάζουν περοβλήματα κλπ οπότε λέω να μην μπλέξω μ'αυτά. Δεν ξέρω όμως αν πράγματι ισχύει. Σας έχει τύχει; Πχ με τη Forthnet;

Από ταχύτητες με ενδιαφέρουν 768 ή 1024, αν και απ' ό,τι έχω ακούσει από καλές πηγές η 768 τείνει να καταργηθεί. Ισχύει ή όχι; Μετά μπορώ να την αναβαθμίσω σε 1024; (Ε, δεν είμαι και ο πιο σχετικός μ'αυτά)

Επίσης να υπενθυμίσω ότι δικαιούμαι aDSL μέσω του Diodos (φοιτητικό ίντερνετ). Έχω βρει διάφορες προσφορές εκεί. Αξίζουν;
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:07, 29-12-06:

Τα πακετα δεν εχουν επιπλεον προβληματα. Μπορει να σου τυχει προβλημα ακομη και αν δεν επιλεξεις πακετο. Απλως προσπαθησε να επιλεξεις εταιριες που σου φαινονται αξιοπιστες. Ξέρω 3 ατομα που χρησιμοποιουν πακετα και κανενας δεν εχει καποιο προβλημα. Προσωπικα 2 χρονια εχω adsl χωρις καποιο πακετο και ποτε δεν ειχα καποιο αξιολογο προβλημα

Οσο για την καταργηση της 768 αν καταργηθει λογικα θα γινει με τον τροπο που εγινε η καταργηση της 384 και 512 όποτε αν επιλεξεις 768 λογικα δεν θα βρεθεις αδικημενος

Οσο για το διαδος δεν εχω ασχοληθει
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 17:55, 29-12-06:

Λοιπον, εγω πληρωνω:
adsl ote (εξαμηνη προσφορα connx) παγια τελη-βασικη ταχυτητα: 28,84
OTE OnDsl Home (...) - Παγια τελη : 8.98

Αυτα για δυο μηνες ομως οπως συνειδητοποιησα. Δλδ 1/12 - 31/1
Μου φαινεται ομως πως θα ανεβει πολυ απο τον επομενο, γιατι ληγει το εξαμηνο. Θα παρω να ρωτησω! Μηπως ξερει κανεις ποιες ειναι οι βασικες χρεωσεις connx?
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 02:16, 03-01-07:

Συνεχιζουμε απο εδω!

Γιωργο, δεν ξερω για το φοιτητικο γιατι δεν το δικαιουμαι ετσι κι αλλιως! Αλλα 11 ποσα ευρω το μηνα μια χαρα μου ακουγονται!! Για ποιοτητα, τι να σου πω, εγω εχω ηδη connx, και ειμαι πολυ ικανοποιημενη, δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα, ουτε και μετα την αναβαθμιση! Η συνδεση μου εγινε πολυ γρηγορα και γενικα ολα καλα!

Α, επισης, ειμαι πολυ πιο δυτικα απο εκει που υπολογιζεις...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 02:20, 03-01-07:

(Καματερό; )

Χμμ, ξέρεις αν η ταχύτητα που παίρνεις (η πραγματική όχι η ονομαστική) εξαρτάται από την περιοχή που είσαι;

Όσο για φοιτητικό είναι 11,90ευρώ / μήνα (768) και 17,80ευρώ / μήνα (1024) παρεμπιπτώντως..
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 02:31, 03-01-07:

Εγω παντως ειμαι στα 786.4 μονιμως, και μενω και σε υποαναπτυκτη περιοχη!

(Οχι Καματερο! Δεν σου λεω, δεν σου λεω! Μακρια εισαι ακομα)
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 02:35, 03-01-07:

Οκέι, θενξ πάντως

[Άνω Λιόσια; ]
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 02:36, 03-01-07:

Καλα, εσεις οι Αθηναιοι, νομιζετε πως Ελλαδα ειναι μονο η Αθηνα!
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 02:39, 03-01-07:

Λονδίνο; [συνέχισε στην Κουβεντούλα]
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 03:14, 03-01-07:

Έγιναν κάποιες μικρές μειώσεις στις τιμές των προσβάσεων adsl

Περισσότερα εδώ ...
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 14:15, 03-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Καλα, εσεις οι Αθηναιοι, νομιζετε πως Ελλαδα ειναι μονο η Αθηνα!
Τι λες είναι και ο Πειραιάς.
ομολογώ είναι κλεμένο
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 14:36, 03-01-07:

Και το Πασαλιμάνι...
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 10:04, 17-01-07:

παιδια γνωρίζετε καποια σελίδα που να έχει αναλυτικά τις προσφορες ADSL απο όλες τις εταιρίες?

και μια ακομα ερωτηση έχω φορθνετ και οπου να'ναι θα λήξει η ανανέωση αν κάνω θα γίνει αμέσως ή θα χρειαστούν πάλι 5-10 ημέρες??
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 11:28, 17-01-07:

Αυτόματα.
Για θέματα adsl στην Ελλάδα www.adslgr.com .Ευτυχώς υπήρξαν και αυτοί στην Ελλάδα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giostau : 17-01-07 στις 14:51. Αιτία: διόρθωση link
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια