Προφυλάξεις

Παίρνετε προφυλάξεις στις ερωτικές σας επαφές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 132)
  • Πάντοτε

    Ψήφοι: 56 42.4%
  • Δεν παίρνω μόνο σε μακροχρόνιες σχέσεις κι αφού έχουν προηγηθεί εξετάσεις

    Ψήφοι: 24 18.2%
  • Παίρνω, μέχρι να αποφασίσω ότι θέλω να κάνω παιδί

    Ψήφοι: 19 14.4%
  • Πάντοτε, πριν τον γάμο

    Ψήφοι: 4 3.0%
  • Πάντοτε, εκτός από κάποια "ατυχήματα" που είχα

    Ψήφοι: 6 4.5%
  • Μόνον όταν το ζητήσει ο/η συντροφός μου.

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Μόνον με περιστασιακούς ερωτικούς συντρόφους.

    Ψήφοι: 6 4.5%
  • Για λίγο καιρό στην αρχή της σχέσης. Μετά τραβιέται/μαι.

    Ψήφοι: 11 8.3%
  • Ποτέ! Δεν πιστεύω ότι χρειάζονται ή ότι με προστατεύουν.

    Ψήφοι: 4 3.0%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ό,τι γράφουμε όμως γίνεται αντικείμενο σχολιασμού... Αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ. Εάν δεν ήθελες να σχολιαστεί γιατί το έγραψες;
Και προπαντός δεν κρίνουμε εσένα σαν άτομο, αλλά τη συγκεκριμένη στάση σου, στο συγκεκριμένο ζήτημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Δεν μιλάω για το θέμα του σχολιασμού ,αυτό εννοείται οτι θα γίνει! Αλλά όχι κριτική! Τέλος πάντων, επιλογές του καθενός είναι αυτές, και εγώ έκανα την δική μου! Απο κει και πέρα αποφασιστε για τις δικες σας πράξεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εχετε σκεφτει τουλαχιστον το γυναικειο προφυλακτικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και ποια η διαφορά; Ίδια αίσθηση με το προφυλακτικό θα'ναι απλά το φοράει η γυναίκα.:worry:
Χαχ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και πιο περίπλοκο βασικά.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
εχετε σκεφτει τουλαχιστον το γυναικειο προφυλακτικο?
Ό,τι πιο ...αστείο να το πω; ...έχω δοκιμάσει. Σαν να φοράς σακούλα σκουπιδιών! :P (Κάνει και χριτς-χριτς...α πα πα...)
Δεν θα το συνιστούσα.
Βέβαια, πάνε 16-17 χρόνια που το δοκίμασα και μπορεί να έχει βελτιωθεί από τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
isiliel προχωρημένη σε βρίσκω :O Εγω δεν φοράω είμαι free spirit αμολάω κουτσούβελα εδώ και κει :P



Πως να αντισταθείς? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skoumas

Νεοφερμένος

Ο skoumas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ε μα πάντα. δεν τίθεται θέμα και δεν βρίσκω κάποιον λόγο για να μην πάρω προφύλαξη πέρα από την λίγο καλύτερη αίσθηση που έχει η απουσία του. με τα slim ομως πλησιάζει κάποιος σε αυτή την αίσθηση και προστατευμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Διάβαζα σήμερα ένα πολύ σημαντικό άρθρο επιστημονικών ερευνών, όπου έλεγε πως δυστυχώς τα κορίτσια στην χώρα μας δεν παίρνουν τις απαραίτητες προφυλάξεις και μάλιστα αρχίζουν να δραστηριοποιούνται ενεργά σεξουαλικά από την ηλικία των 16 ετών! Προσέχετε ρε σεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πάντοτε προφυλάξεις. Μέχρι πριν 3 χρόνια προφυλακτικό, χωρίς εξαιρέσεις. Εδώ και 3 χρόνια, ολική αποχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πάντοτε προφυλάξεις. Μέχρι πριν 3 χρόνια προφυλακτικό, χωρίς εξαιρέσεις. Εδώ και 3 χρόνια, ολική αποχή.
Αρχική Δημοσίευση από Καραγκιόζης:
(και σύζυγος αριστερόχειρης γυναίκας η οποία τον έχει πρήξει τόσα χρόνια με την γκρίνια της για το πόσο άδικος και ανάποδος είναι ο κόσμος ;) )
Α γι' αυτό γκρινιάζει η γυναίκα, δε φταίει η αριστεροχειρία της... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μπα, όχι, και πριν την έναρξη της αποχής γκρίνιαζε για τον ανάποδο και άδικο κόσμο των δεξιοχείρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallen angel <3

Νεοφερμένος

Η Όποιος θέλει ας με ρωτήσει... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
προσωπικα δεν θα σταματουσα τη χρηση προφυλακτικου και για κανενα λογο....οκ ειναι καλυτερο χωρις αλλα γιατι να ρισκαρεις να καψεις τη γουνα σου?αν εχετε αποφασισει απο κοινου να μην βαζετε για να κανετε παιδι και να προχωρησει η κατασταση οκ αλλιως ο,τι εξετασεις και αν εχετε κανει δεν νομιζω οτι θα μπορεσουν να σε καθησυχασουν για το αν εχει ή οχι κατι ο αλλος...προσωπικα δεν θα συνιστουσα τη μη χρηση του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ο,τι εξετασεις και αν εχετε κανει δεν νομιζω οτι θα μπορεσουν να σε καθησυχασουν για το αν εχει ή οχι κατι ο αλλος...

Speak about yourself. kthxbai :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Παντα φυσικα.
Δεν θελω να γινω ουτε μανα απο τωρα αλλα ουτε και οι γονεις μου παππουδες σε τετοια ηλικια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babou2580

Νεοφερμένος

Η babou2580 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ έχω μια άλλη αποριούλα.. αν η σχέση σου δεν θέλει να βάζει προφ. τι άλλο τρόπο μπορείς να βρεις για να βάλει επιτέλους...εντάξει το να το λεσ συνέχεια χωρις ανταπόκριση καταντάει κουραστικό..μηπώς να το σταμάτησεις για να βάλει μυαλό και επιτέλους να παραδώσει τα όπλα και να φορέσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τον χωρίζεις, τον ανεύθυνο. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγώ έχω μια άλλη αποριούλα.. αν η σχέση σου δεν θέλει να βάζει προφ. τι άλλο τρόπο μπορείς να βρεις για να βάλει επιτέλους...εντάξει το να το λεσ συνέχεια χωρις ανταπόκριση καταντάει κουραστικό..μηπώς να το σταμάτησεις για να βάλει μυαλό και επιτέλους να παραδώσει τα όπλα και να φορέσει?


Πήγαινε τον μια βόλτα σε ένα μαιυετήριο να δει μωρά, βάλτου ταινίες με μπαμπάδες και μωρά κι αν δεν έχει αποτέλεσμα στείλτου σε μέιλ περι νοσημάτων, μπας και χεστεί και το βάλει. Αν επιμένει να μην, τότε μην του κάθεσαι κι αν φτάσει η κατάσταση στο απροχώρητο, δεν είναι υπεύθυνος για σεξουαλική ζωή, καλύτερα αστον παρέα με την παλάμη του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babou2580

Νεοφερμένος

Η babou2580 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μακάρι να ήταν τόσο εύκολο...αλλά τι να το κάνεις..έχω κουραστεί να το λέω..δεν έχει βαρεθεί να ακούει δηλαδή? θέλω δραστικά μέσα..:hmm:

χαχαχα...θα το δοκιμάσω...κάθε φορά φοβάμαι μην τυχόν γίνει καμιά στραβή....φταίω και εγώ που το παραμελώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top