Προφυλάξεις

Παίρνετε προφυλάξεις στις ερωτικές σας επαφές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 132)
  • Πάντοτε

    Ψήφοι: 56 42.4%
  • Δεν παίρνω μόνο σε μακροχρόνιες σχέσεις κι αφού έχουν προηγηθεί εξετάσεις

    Ψήφοι: 24 18.2%
  • Παίρνω, μέχρι να αποφασίσω ότι θέλω να κάνω παιδί

    Ψήφοι: 19 14.4%
  • Πάντοτε, πριν τον γάμο

    Ψήφοι: 4 3.0%
  • Πάντοτε, εκτός από κάποια "ατυχήματα" που είχα

    Ψήφοι: 6 4.5%
  • Μόνον όταν το ζητήσει ο/η συντροφός μου.

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Μόνον με περιστασιακούς ερωτικούς συντρόφους.

    Ψήφοι: 6 4.5%
  • Για λίγο καιρό στην αρχή της σχέσης. Μετά τραβιέται/μαι.

    Ψήφοι: 11 8.3%
  • Ποτέ! Δεν πιστεύω ότι χρειάζονται ή ότι με προστατεύουν.

    Ψήφοι: 4 3.0%

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εσύ είσαι η πρώτη και κύρια ανεύθυνη..:)
που κάθεσαι και δίνεις δικαιώματα
Σοβαρά μιλάω...
το αποδέχεσαι κατ'αρχάς;

Αν ναι, είσαι σε σωστό δρόμο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babou2580

Νεοφερμένος

Η babou2580 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εεεε..αν θέλει μονο ενας δεν γίνεται κατι...αλλα πιέζω....και εχω καταφέρει κάποιες ευτυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Βρε μωρό μου, δε θέλει πίεση. Η πίεση χειρότερα θα στα κάνει, θα σε λέει και γκρινιάρα μετά
Το ζήτημα είναι να καταννοήσεις πως είσαι ολόκληρη γυναίκα πλέον κι όχι κοριτσάκι και είσαι υπέυθυνη για τις πράξεις σου διότι δεν έχουν αντίκτυπο μόνο σε σενα αλλά και στην οικογένεια σου. Φαντάσου να μείνεις έγγυος, τι θα κάνεις, το'χεις σκεφτεί σοβαρά; Κι αυτόν δεν τον σκέφτεσαι, τι θα κάνει; Αν δεχτούμε πως είναι πιο ανώριμος απο σενα. Αφου καταννοήσεις βασικά θέματα, το ίδιο να κάνει κι αυτός κι αν κάποιος δεν καταννοεί τι κάνουμε;
Μια φράση λέει'' αφού δεν μπορώ να αλλάξω τον κόσμο, αλλάζω εγώ''
Δραστικά μέτρα με θάρρος και συνείδηση. Θα γκρινιάξει; Θα σε χωρίσει; Αν έχει νιονιό, θα αντιληφθεί σύντομα το πόσο συνειδητοποιημένη και θα σε γουστάρει και περισσότερο
Τώρα αν δεν έχει νιονιό (τυχαίνουν κι αυτοί) ε τότε είπαμε, παλάμη και ξερό ψωμί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babou2580

Νεοφερμένος

Η babou2580 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εχει πολυ νιονιο και ειναι στην ηλικία σου και πιο εμπειρος απο αλλα 18χρονα...είναι συνειδητοποιήμενος σε πολλά θέματα και πιο σοβαρά αλλα επειδη η αισθηση του προφ δεν είναι και η καλύτερη το αποφεύγει...είναι κουτός ο λόγος να χωρίσεις με κάποιον γι' αυτό αλλα δε σέβεται και την επιθυμία μου...έχω κάνει άπειρες συζητήσεις επι του θέματος μαζί του..αλλά και το να μην τελειώνει μέσα μου δε σημαίνει πως δεν ενέχει κινδύνους..και τα προσπερματικά είναι επικίνδυνα ειδικότερα τις γόνιμες μέρες που δεν ξέρεις και πάντα πότε είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μόνη σου τα είπες όλα...;)
Δεν παίζει ρόλο πάντα η ηλικία. Η αίσθηση του κινδύνου ξεκινά κι απο πολύ νωρίτερα ή πολύ αργότερα. Μερικοί αν δεν ''παθουν'' δε θα μάθουν, άλλοι ωριμάζουν σταδιακα χωρίς να την πατήσουν και γενικά το κομμάτι ωριμότητα και γι'αυτό το θέμα αλλά και γενικά παίζει σε πολλές γκάμες
Οπως και να χει, μην τον αφήνεις να κάνει κάτι που δε θέλεις
Ελπίζω να τα καταφέρεις για να το απολαμβάνεις και περισσότερο
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ε πάρε χάπια τότε, αντισυλληπτικά. Ο.ο
Καλά δεν είναι και η καλύτερη λύση, αλλά από το τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babou2580

Νεοφερμένος

Η babou2580 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Άπο αύριο θα πάω μόνη μου στο φαρμακείο θα προμηθευτώ ξανά αφού δεν έχει χρόνο και θα του κάνω έκπληξη όχι βέβαια και απο τις καλύτερες .. Αν παλι αρνηθεί και αρχίσει ψυχολογικό πόλεμο του τύπου εεεε τότε ας το μην κάνουμε κάτι δεν θα κάνουμε κι ας ξενερώσει...εε θα λυγίσει που θα παει..αμα πια τοσοι αντρες δέχονται να βάλουν θέλω να ανήκει σε αυτούς..σορρυ που το λέω αλλα τα περισσότερα 23χρονα 24χρονα 25χρονα και βαλε δεν είναι και απο τα ωριμότερα ας μην πω για τα 18χρονα...αλλά εξαρτάται και απο το αρσενικό και πανω από ολα απο την γυναίκα που έχουν απέναντι τους...Άρα από το 'ατομο και από αυτό που σου εμπνέει ο άλλος..

Ας βαλει προφ so simply..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγώ έχω μια άλλη αποριούλα.. αν η σχέση σου δεν θέλει να βάζει προφ. τι άλλο τρόπο μπορείς να βρεις για να βάλει επιτέλους
Του δίνεις μια ερωτική ταινία και τον καληνυχτίζεις ευχόμενη καλή τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Πες του ότι έχεις AIDS ή χλαμύδια ή σύφιλη και κόψε φάτσα. Μετά το κουτάκι durex και μια σερπατίνα "ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!" βαλτο τώρα γιατί δεν θέλω να φυτρώσουν πράματα στα εντός κι εκτός μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Καλά δεν είναι και η καλύτερη λύση, αλλά από το τίποτα.

δεν θα φορτωσει τον εαυτο της,επειδη ο αλλος δεν θελει ή δεν το βολευει το προφυλακτικο,ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babou2580

Νεοφερμένος

Η babou2580 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
κατι εκανα...καταφερα να τον κάνω να βάλει..πήγα μόνη μου βέβαια και αγόρασα..αν περίμενα από τον ίδιο...δεν του είπα τίποτα άλλο..απλά το έδειξα επίμονα και το έβαλε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
δεν θα φορτωσει τον εαυτο της,επειδη ο αλλος δεν θελει ή δεν το βολευει το προφυλακτικο,ελεος

Ε, γι' αυτό είπα δεν είναι η καλύτερη λύση. Αλλά από το να μην παίρνει καμία είδους προφύλαξη και να είναι με τον φόβο συνέχεια μήπως έγινε κάτι, καλύτερα- αφού δε δείχνει να θέλει να τον χωρίσει κιόλας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babou2580

Νεοφερμένος

Η babou2580 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εντάξει δεν χωρίζεις κάποιον που θες τόσο εύκολα...Απλά του υπενθυμίζεις πως όπως και εσύ σέβεσαι την επιθυμία του έτσι και ο άλλος οφείλει να το εκτιμήσει και να δράσει τοιουτοτρόπως και να σεβαστεί και την δική σου επιθυμία.. Το καλό είναι ότι το αποδέχτηκε και τώρα χωρίς να πω τίποτα αλλά μόνο με την κίνηση που έκανα δεν αντιστάθηκε και ακολούθησε...Μάλλον παλιότερα δεν το είχα χειριστεί πολύ καλά..Και όπως και να το κάνεις οι άντρες το πολύ μπλα μπλα δεν το αντέχουν άρα οι κινήσεις,οι πράξεις και ο,τι δεν περιλαμβάνει πολλά λόγια έχει μεγαλύτερη επιτυχία..;)Ξεκινάς με μικρά μικρά βηματάκια αλλά στο τέλος κάνεις το άλμα...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Javier7

Νεοφερμένος

Ο Javier7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πάντοτε,δεν το έχω κάνει ποτέ χωρίς,γενικά κάνετε εξετάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντοτε,δεν το έχω κάνει ποτέ χωρίς,γενικά κάνετε εξετάσεις?

Οι εξετάσεις είναι για τους παππούδες και οι προφυλάξεις για τα μωρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Πως μπορειται να το κανετε χωρις προφυλακτικο?Εγω δεν θα μπορουσα να ζω με το αγχος :/ .Kαι νταξει πες την ξερεις την κοπελα,έχετε σοβαρη σχεση και δεν προκειται να κολλησεις τπτ....αμα γινει καμια μαλακια και την γκαστρωσεις τοτε την εκατσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πως μπορειται να το κανετε χωρις προφυλακτικο?Εγω δεν θα μπορουσα να ζω με το αγχος :/ .Kαι νταξει πες την ξερεις την κοπελα,έχετε σοβαρη σχεση και δεν προκειται να κολλησεις τπτ....αμα γινει καμια μαλακια και την γκαστρωσεις τοτε την εκατσες

Βρε και να την ξέρεις και να έχετε σοβαρή σχέση και να την εμπιστεύεσαι και να λες δεν θα κολλήσω.
Μπορείς να είσαι 100% σίγουρος ότι αυτή είναι 100% σίγουρη ότι είναι καθαρή? Μπορεί να μην έχει πάρει χαμπάρι ότι έχει κολλήσει κάτι επειδή και η ίδια το θεωρεί απίθανο...Μπορεί εσύ να μην έχεις πάρει χαμπάρι ότι έχεις κολλήσει κάτι (το "εσύ" δεν πάει σε σένα, κατάλαβες :P ).

Γενικά αν κάνεις σεξ χωρίς προφυλακτικό πιστεύω το λιγότερο είναι η εγκυμοσύνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πως μπορειται να το κανετε χωρις προφυλακτικο?Εγω δεν θα μπορουσα να ζω με το αγχος :/ .Kαι νταξει πες την ξερεις την κοπελα,έχετε σοβαρη σχεση και δεν προκειται να κολλησεις τπτ....αμα γινει καμια μαλακια και την γκαστρωσεις τοτε την εκατσες

Άμα τη γκαστρώσεις γίνεσαι daddy απλά τα πράματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top