Προτιμάτε cinema ή σπίτι και dvd;

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Εγώ σήμερα είδα το Bewitched αλλά δεν το 'φχαριστήθηκα καθόλου :mad: γιατί δίπλα μου καθόταν μία παρέα από εννιάχρονα και γελούσαν σε κάθε αστείο της ταινίας. Μιλάμε μου σπάσανε τα νεύρα και εμένα αλλά και της κοπέλας που είχε έρθει μαζί μου....Και δεν είναι μόνο αυτό αλλά και ο μπαμπάς τους που είχε έρθει τους εξηγούσε τις απορίες που είχανε πάνω στην ταινια...Αμάν πια δηλαδή....

:rant: :rant: :kill: :mad17: :rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Το καλοκαίρι προτιμώ να πηγαίνω cinema παρά να κάθομαι μέσα. Τις υπόλοιπες εποχές προτιμώ να βλέπω dvd σπιτάκι μου αραχτος, ίσως και με κανέναν φίλο...Μπορείς να εκφραστείς ελεύθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω παλι προτιμω να βλεπω ααινιες στο σπιτι μου. Και αυτο γιατι δεν με βολευουν και πολυ τα καθισματα. Ασε που εχω να παω σινεμα κανα χρονο και βαλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
βασικα αν δν εχω παρεα να παω cinema η' η παρεα βαριεται να παμε προτειμω να δω στο σπιτι dvd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Cinema πάντα με παρέα για επικά έργα η κωμωδίες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μέχρι να αποκτήσω εντεκάμετρη οθόνη σπίτι μου προτιμώ να βλέπω τις καλές ταινίες στο σινεμά. Πιστεύω πως είναι άλλη η αίσθηση.
Για τις εμπορικές ταινίες δεν με χαλάει να περιμένω να βγουν και σε dvd και να της δω απο τον καναπέ μου με μιά γαβάθα ποπκορν αγκαλιά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Ανάλογα την όρεξή μου..πιο πολύ πάω σινεμά βέβαια-γύρω στις 2-3 φορές τον μήνα-γιατί είναι τελείως διαφορετικό το να βλέπεις μια ταινία -ειδικά όταν είναι πολύ καλή- σε μια τεράστια οθόνη και με όλα αυτά τα υπερσύγχρονα -λέμε τώρα:P- συστήματα ήχου..πάντα όμως,όταν πάω σινεμά,φροντίζω να μπορώ να το συνδυάσω και με άλλου είδους έξοδο (πχ.φαγητό,ποτάκι,διασκέδαση,κλπ..),επομένως,όταν έχω πιο χαλαρή διάθεση,προτιμώ να "χουχουλιάσω" στον καναπεδάκο μου και να δω 2 και 3 ταινίες καπάκι..απαραίτητη προυπόθεση,ποπ-κορν και κόκα κόλα!!!:clapup::inlove::jumpy::thumbsup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Γενικά προτιμώ τα dvd για διάφορους λόγους που λίγο πολύ αναφέρθηκαν παραπάνω!Ειδικά τώρα το καλοκαίρι πάντως μου αρέσουν και κάτι παρακμιακά :P :P σινεμά της επαρχίας στις διακοπές που δεν πατάει ψυχή συνήθως(ειδικά στις νυχτερινές παραστάσεις)οπότε την αράζεις με την παρέα σου στα τραπεζάκια, κάνετε όση φασαρία γουστάρετε,Κάθεστε όπου θέλετε αφού οι καρέκλες είναι όλες άδειες, κερνάει το κυλικείο όσο ποπκορν του έμεινε για να μην παέι και χαμένο:clapup: , αν έχει και πολύ αέρα και το σινεμά είναι παραλιακό πιτσιλάει και η θάλασσα και γενικά γίνεται πολύ χαβαλές!!
Για τις αίθουσες gold του village τι γνώμη έχετε??:hmm: Εμένα μου άρεσαν αλλά δεν ένιωσα και πολύ άνετα ήταν κάπως άβολα και ψυχρά μπορώ να πω.Μόνο οι lazy πολυθρόνες άξιζαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
έδωσες 20 ευρώ για μια ταινία, ντιντλ???? ομιτζί :/

πολύ καλή η φάση με τα παρακμιακά σινεμά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Για να πω την αλήθεια έδωσα αρκετά παραπάνω γιατί φάγαμε κιόλας.Ε εντάξει δεν είναι για κάθε μέρα δεν υπάρχει και χρόνος εξ αλλου αλλά γενικότερα δεν έμεινα τόσο ευχαριστημένη για να πω ότι άξιζε τα λεφτά του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σαν πρωτη επιλογη το cinemaδακι...
Μου αρεσει παρα πολυ η ολη φαση του κινηματογραφου...Να βουλιαζεις στα καθισματα (να ειναι λιγο ανετα ομως ε!), να βλεπεις την ταινια στο τεραστιο πανι με εναν ηχο που σου περνει τ΄αυτια και χωρις να ανησυχεις για το αν ενοχλεις τους γειτονες.
Παρ' ολα αυτα στο cinema πηγαινω μονο αν πραγματικα μου κανει "κλικ" η ταινια σαν υποθεση-στορυ-ιδεα και οχι για τα παντα...7 ευρω ειναι αυτα μην τα κλαιω μετα.:P
Ακομα εχεις την πολυτελεια να φας ποπκορν και πατατογαριδακια οσο απροσεχτα θες!Αλλοι θα καθαρισουν μετα...:D
Το DVD απο την αλλη ειναι μια πααααρα πολυ καλη επιλογη για τις μερες που δεν εχεις και ιδιαιτερη ορεξη να βγεις εξω και θες να αραξεις σπιτι σου.
Ιδιαιτερα αν υπαρχει και η "καταλληλη" παρεα και βλεπεις το εργο αγκαλια της-του.(Σε κατι καλα "horror movies" ειδικα....η αγκαλια ερχεται απο μονη της!:D )
Το μονο πραγματικα ενοχλητικο στα cinema ειναι ολοι αυτοι οι τυπαδες που μαζευονται εκει και για να το παιξουν ανετοι-cool -μαμαω και δερνω κανουν συνεχεια φασαρια, λενε χαζομαρες,γελανε δυνατα και χωρις λογο πολλες φορες, παιζουν-μιλανε με/στο το κινητο τους κτλ κτλ.
Ειλικρινα δεν σευονται κανεναν και σου χαλανε ολη την διαθεση.:mad: (Μηπως να ανοιξουμε ενα thread που να λεγεται "Ενοχλητικες συμπεριφορες σε cinema-δημοσιους χωρους";; 'Η κατι τετοιο....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Σίνεμα και ιδιαίτερα θερινό:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Άλλη αίσθηση η μεγάλη οθόνη όπως και να το κάνουμε.
Και τα dvd καλά είναι αλλά για άλλη φάση,για άραγμα στο σπίτι με κολλητούς,πίτσες,καναπεθεραπεία κ.α. κι αν είναι βαρετό το έργο ρίχνεις κι έναν ύπνο χωρίς να σου πει κανείς τίποτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Και εγώ υπερ του cinema...είναι ο χώρος, ο ήχος, η μεγάλη οθόνη που σε κάνουν να μπαίνεις στο κλίμα της ταινίας και την καταλαβαίνεις καλύτερα...τα εφέ δείχνουν πολύ καλύτερα, δεν συγκρίνεται με το σπίτι.

dvd σπίτι λέει μόνο εάν θέλω να χαλαρώσω, να χουχουλιάσω στον καναπέ και πρόκειται για ταινία που ενδιαφέρει το story πιο πολύ. Έχεις και μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων...;)αν υπάρχει και καλή παρέα

Βέβαια τώρα τελευταία διαπίστωσα (το δοκίμασα δλδ) οτι με ένα προβολέα και ένα καλό ηχοσύστημα κάνεις το PC Home cinema και έχεις και άνεση και την "μαγεία" του cinema.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
κι αν είναι βαρετό το έργο ρίχνεις κι έναν ύπνο χωρίς να σου πει κανείς τίποτα.:P

..αρκεί να μη ροχαλίζεις:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Εξαρτάται από την ταινία.
Υπάρχουν ταινίες που χάνουν πολύ αν τις δεις στην τηλεόραση του σπιτιού σου, οπότε σαφώς και τότε προτιμώ τον κινηματογράφο. Γενικά πάντως το σινεμαδάκι το έχω σαν ξέσκασμα από την ρουτίνα....Η όλη διαδικασία (να διαλέξω ταινία, να πάρω τα ποπ κορν και την κοκα κολα μου) με διασκεδάσει και με ξεκουράζει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
..αρκεί να μη ροχαλίζεις:bleh:


ωχ!με ξέρεις;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σε σένα πέταγα ποπκόρνια στο σινεμά μπας και σταματήσεις να ροχαλίζεις? ένα το πέτυχα πάντως, σου μπήκε στο στόμα, μπουκώσες και ξύπνησες:bleh::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Tις περρισότερες φορές προτιμώ cinema:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ανάλογα την διάθεση....αν και τις περισσότερες φορές προτιμώ σπίτι με dvd και όλα τα συναφή....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 20 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top