Πρώτη γνωριμία και πρωτοβουλία αντρών

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Α θέλουμε να βλέπουμε προσπάθεια, γιατί μεταξύ μας, δεν είστε οι μόνοι στη ζωή της εκάστοτε κοπέλας, μπορεί να την πολιορκούν πολλοί και να σας θεωρεί όλους ίδους.:pleasantry:

Εγώ πάντως αν ήμουν άντρας δε θα ήθελα μια γυναίκα που θα με έβλεπε ως έναν μέσα στο πλήθος. Τώρα πώς θα το έκανα αυτό δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί. Μάλλον θα πλησίαζα κοπέλες που θα ήταν πιο μαζεμένες και χωρίς καβαλημένο καλάμι. Μιλάμε για σχέση, όχι για απλό σεξ. Εκεί δε θα με ένοιαζε μάλλον πολύ να είμαι και ένα νούμερο εκ των θαυμαστών της. Αλλά για τη μοναδική θα ήθελα κι εγώ να ήμουν μοναδικός.

Και μιας που είμαι γυναίκα κι επειδή φρίκαρα λίγο με το αρσενικό γένος αναφερόμενη σε μένα, ισχύει το ίδιο και με έναν άντρα. Ο τελευταίος άντρας που θα με τραβήξει είναι κάποιος που έχει υπερβολική αυτοπεποίθηση. Με αγχώνουν οι άνθρωποι με αυτοπεποίθηση, θέλω ανθρώπους με αδυναμίες για να νιώθω οικεία μαζί τους.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν ήμουν άντρας δε θα ήθελα μια γυναίκα που θα με έβλεπε ως έναν μέσα στο πλήθος. Τώρα πώς θα το έκανα αυτό δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί. Μάλλον θα πλησίαζα κοπέλες που θα ήταν πιο μαζεμένες και χωρίς καβαλημένο καλάμι. Μιλάμε για σχέση, όχι για απλό σεξ. Εκεί δε θα με ένοιαζε μάλλον πολύ να είμαι και ένα νούμερο εκ των θαυμαστών της. Αλλά για τη μοναδική θα ήθελα κι εγώ να ήμουν μοναδικός.

Και μιας που είμαι γυναίκα κι επειδή φρίκαρα λίγο με το αρσενικό γένος αναφερόμενη σε μένα, ισχύει το ίδιο και με έναν άντρα. Ο τελευταίος άντρας που θα με τραβήξει είναι κάποιος που έχει υπερβολική αυτοπεποίθηση. Με αγχώνουν οι άνθρωποι με αυτοπεποίθηση, θέλω ανθρώπους με αδυναμίες για να νιώθω οικεία μαζί τους.:/:

Δεν μιλάω για καλάμια και αυτοπεποίθηση μιλάω για αυτό το κάτι που σε κάνει ξεχωριστό. Αυτός που θα σε θέλει για σεξ θα σου πει μια φορά για ποτό, θα του πεις όχι, και θα πάει στην επόμενη, αν στον άλλον αρέσεις πραγματικά θα κάτσει να επιμείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Δεν μιλάω για καλάμια και αυτοπεποίθηση μιλάω για αυτό το κάτι που σε κάνει ξεχωριστό. Αυτός που θα σε θέλει για σεξ θα σου πει μια φορά για ποτό, θα του πεις όχι, και θα πάει στην επόμενη, αν στον άλλον αρέσεις πραγματικά θα κάτσει να επιμείνει.

Έτσι νομιζετε. Αυτη ειναι η γυναικεια εκδοχή. Η αντρική εκδοχή ειναι γιατι να ξαναστείλω αφου δεν μου απάντησε. Αν μου απαντούσε θα μου έδινε έδαφος να το προσπαθήσω και εγώ.

Ειναι λιγο υποτιμητικό να κάθεσαι να επιμένεις σε κάποια που δεν σου απαντάει καν. Και πως να επιμεινει αν σου πει για ποτο και του πεις οχι. Να ξαναπάρει τηλεφωνο αφου ειπες οχι και να πει τι "να σου ειχα στειλει αλλα δεν δέχτηκες μηπως άλλαξες γνώμη;;" =S

δώσε μας εσυ ένα σενάριο που θα ειναι πετυχημενη θα κολλάει και παράλληλα θα διασφαλιζει και την αντρική αξιοπρέπεια.

Απλά δεν έχουν μάθει όλοι οι άνθρωποι να λένε ξεκάθαρα όχι σε κάποιον. Ίσως για λόγους ευγενείας, ίσως για το λόγο το ότι ο άλλος μπορεί να σου πει "νταξ άραξε δεν είναι και ραντεβού" ορ σαμθινγκ. Οπότε χρησιμοποιούν αυτές τις χαζο δικαιολογίες για να το αποφύγουν.
Ο επιμένον πάντως νικά. Μπορεί το τελικό ραντεβού να αλλάξει όλη την εικόνα που έχουμε και να εξελιχθεί σε κάτι πολύ ωραίο.

Νταξ όχι να γίνετε και γατάκια να παρακαλάτε, αλλά όχι μια προσπάθεια και τέλος, θέλουμε να βλέπουμε προσπάθεια, γιατί μεταξύ μας, δεν είστε οι μόνοι στη ζωή της εκάστοτε κοπέλας, μπορεί να την πολιορκούν πολλοί και να σας θεωρεί όλους ίδους.:pleasantry:

what a bitch

Λες και δίνουμε εξετάσεις δηλαδη. Εγω γιατι δεν πηγαινω με αυτο το υφάκι σε ενα ραντεβου. Ισως επειδή δεν θέλω να κάνω την άλλη να νιώσει αμήχανα. Αμα θέλω μπορω να το κάνω ανα πάσα στιγμή αλλα τι θα κερδισουμε. Για αυτο βγηκαμε για να κοντράρει ο ένας τον άλλον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έτσι νομιζετε. Αυτη ειναι η γυναικεια εκδοχή. Η αντρική εκδοχή ειναι γιατι να ξαναστείλω αφου δεν μου απάντησε. Αν μου απαντούσε θα μου έδινε έδαφος να το προσπαθήσω και εγώ.

Ειναι λιγο υποτιμητικό να κάθεσαι να επιμένεις σε κάποια που δεν σου απαντάει καν. Και πως να επιμεινει αν σου πει για ποτο και του πεις οχι. Να ξαναπάρει τηλεφωνο αφου ειπες οχι και να πει τι "να σου ειχα στειλει αλλα δεν δέχτηκες μηπως άλλαξες γνώμη;;" =S

δώσε μας εσυ μια ατάκα που θα ειναι πετυχημενη θα κολλάει και παράλληλα θα διασφαλιζει και την αντρική αξιοπρέπεια.

Αχ μωρέ ντεβιλλ έχεις κι εσύ δίκιο! Πολύ βλακώδες να σου πει όχι και να της ξαναπεις, καταντάει γελοίο, στη τελική αν η άλλη θέλει θα βρει χρόνο για σένα κι ας έχει κανονίσει, αλλά όταν το όχι συνοδεύεται από κάτι άλλο του στυλ "έχω να πάω εκεεί κτλ κτλ κτλ" που μερικές φορές είναι αλήθεια, κάνε άλλη μια προσπάθεια και μετά παράτα τα!

Νταξ δε μιλάω για τις τρελές που δεν απάντανε ή εξαφανίζονται. ΑΠΛΑ επειδή μου έχει τύχει, γι' αυτό το λέω.:whistle:

Λες και δίνουμε εξετάσεις δηλαδη. Εγω γιατι δεν πηγαινω με αυτο το υφάκι σε ενα ραντεβου. Ισως επειδή δεν θέλω να κάνω την άλλη να νιώσει αμήχανα. Αμα θέλω μπορω να το κάνω ανα πάσα στιγμή αλλα τι θα κερδισουμε. Για αυτο βγηκαμε για να κοντράρει ο ένας τον άλλον;

Όχι από τη στιγμή που θα δεχτεί δεν παίζει τέτοιο θέμα, είναι μέχρι να δει κάτι διαφορετικό από τη μάζα.
Δε ξέρω τι παρεξηγήσατε σ' αυτό τπου έγραψα, μιλάω για το πριν.

Τεςπα, πολύ ανάλυση και δε μ' αρέσουν εμένα αυτά. ΜΟυ΄πε σου' πε κτλ κάντε ό,τι σας βγαίνει από μέσα σας και θα είστε ευτυχισμένοι, όχι πολύ ανάλυση, όχι πολύ "γιατί" αν νιώθετε ότι δεν προχωράει αφήστε το, υπάρχουν και τέτοιες.

Και μιας που είμαι γυναίκα κι επειδή φρίκαρα λίγο με το αρσενικό γένος αναφερόμενη σε μένα, ισχύει το ίδιο και με έναν άντρα. Ο τελευταίος άντρας που θα με τραβήξει είναι κάποιος που έχει υπερβολική αυτοπεποίθηση. Με αγχώνουν οι άνθρωποι με αυτοπεποίθηση, θέλω ανθρώπους με αδυναμίες για να νιώθω οικεία μαζί τους.:/:

Νταξ ούτε ψώνιο, αλλά ούτε και στο άλλο άκρο! Είπαμε όχι καημένος με 0 αυτοπεποίθηση, είναι ωραίο να εκπέμπει ο άλλος μια σιγουριά σε λογικά πλαίσια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
εντάξει εννοειται οτι αν μας πει οτι έχει κάπου αλλού να πάει θα την ξαναπάρουμε τηλέφωνο. Εγω βασικά οσες γνωριζω τις κρατάω και στο φβ δεν ειμαι τύπος που τσατιζεται και κάνει διαγραφές. Αλλα αμα δω οτι η άλλη δεν παιρνει χαμπάρι σκέφτομαι οτι μάλλον δεν άξιζε ουτε την προσοχη που της έδωσα.

Να έρθει κάποιος να σου μιλήσει ενω δεν σε ξέρει. Να σου ζητησει το κινητο και να σε πάρει και τηλέφωνο. Τι άλλο να θέλει κάποια δηλαδη.
Και στη τελική αμα σηκώσει κάποια το τηλεφωνο να πει ενα γεια θα κινησει και σενα να την ξαναπάρεις μετά και να προτεινεις και έξοδο. Μερικές δεν παιρνουν χαμπάρι ομως. Το ξέρω γιατι γνωριζω αρκετές οποιαδηποτε στιγμή το θελησω μπορει να οργανωσω στο μυαλο μου μια προσεγγιση. Την πρώην μου εγω δεν την γνωρισα απο κοινές παρέες και τέτοιες ευκολιες. Εκει στο μαγαζι που δουλευε μπροστα της οταν δεν ειχε κοσμο ζητησα κινητό.
Σε μακροχρονιες σχέσεις δεν έχω καμια εμπειρια βέβαια η μεγαλυτερη μου ηταν 1 χρονο. Για αυτο οπως βλέπεις δεν δινω συμβουλες σε τέτοια θέματα.

Αλλα δεν ξερετε και εσεις να φερθειτε κάποιες φορες. Στειλε ενα μηνυμα σε μια γιορτη δεν θα πάθεις κάτι. Στειλε ενα καλη χρονια με υγεια. Μονο εμεις θα στέλνουμε. Ε τοτε σου λεει και ο άλλος άντε γεια πάω να γνωρισω καμια άλλη.
Εγω ειμαι για την προσεγγιση!

Μια άλλη εσωστρεφης και καλά τις προαλλες την ειχα βοηθησει σε κάτι χθες την έπαιρνα τηλ ουτε που το σηκωσε ουτε πηρε πισω. Λες και ειναι βοδια ρε γαμωτο. Βλεπεις μια κληση ρε φιλε ο αλλος μπορει να θέλει κάτι.Πρέπει να σε πάρει 10 φορές δηλαδη. Απορω αυτη πως βρηκε και γκομενο. Κάποιες φορές έχει ενα υφος λες και θέλει να δειρει κάποιον. Μάλλον ειναι και αυτη της λογικης ο γκομενος μου και τιποτα αλλο. Αφου τον βρηκα δεν εχω αναγκη κανεναν άλλον. Κακή αντιληψη αυτη πολυ κακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ελληνίδα δεν έχει ιδέα πως να φερθεί και τα περιμένει όλα έτοιμα. Αργότερα δυσανασχετεί που δεν βρίσκει το πρίγκηπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Η ελληνίδα δεν έχει ιδέα πως να φερθεί και τα περιμένει όλα έτοιμα. Αργότερα δυσανασχετεί που δεν βρίσκει το πρίγκηπα.

Η Ελληνίδα σε αντιπαράθεση με;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Η Ελληνίδα σε αντιπαράθεση με;:hmm:

με την Αγγλιδα, Αμερικανιδα, Γερμανιδα, Γαλλιδα ....:cool::cool::cool:

που διαφωνεις Himela ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
με την Αγγλιδα, Αμερικανιδα, Γερμανιδα, Γαλλιδα ....:cool::cool::cool:

που διαφωνεις Himela ;

Όχι δε διαφωνώ απλά δεν πιστεύω οτι είναι θέμα καταγωγής ή εθνικότητας παρά θέμα χαρακτήρα. Παντού υπάρχουν και καβαλημένες που νομίζουν οτι αυτές είναι και καμία άλλη, όπως και άντρες τέτοιοι, παντού υπάρχουν και οι σωστές γυναίκες που είναι το καμάρι του γυναικείου φύλου. Γούστα είναι αυτά και επιλογές.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Η Ελληνίδα σε αντιπαράθεση με;:hmm:

Θέλει να πει οτι έχουν υφάκι κάποιες. Και αυτο δυσκολεύει την προσέγγιση. Δεν μπορει κάποια να έχει υφάκι να κάνει την δυσκολη και μετά να γράφει στο Ιντερνετ οτι οι άντρες δεν της την πέφτουνε. Δεν θα ειμαι επιεικής στην κριτική μου για να μπούν κάποιες σε εγρήγορση και να μην χάσουν πιθανες μελλοντικές ευκαιριες.

Και το υφάκι πάει στο καλό οκ. Ας το προσπεράσουμε. Το άλλο ειναι η μεγάλη αυστηρότητα. Δεν μπορεις να εισαι τοσο αυστηρη με κάποιον που προσπαθει να σε προσεγγισει και να μη δώσεις δεύτερες ακομα και τρίτες ευκαιριες. Δεν θα πάθεις κάτι δεν σου έκανε κατι σοβαρο επειδη διαφωνήσατε σε κάτι και εγω έχω διαφωνησει ειδικα με τον κολλητο αμα με ακουσεις θα σκεφτεις πως κρατιομαστε ακομα. Σφοδρη διαμάχη!!! Οχι βρισιες και ασέβειες εννοειται αλλα διαφωνουμε σε κάποια θέματα και το εκφράζουμε.

Πρέπει να βγειτε λιγο απο την πορσελάνη πιστεύω. Ειναι ένα θέμα και αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολείστε με μερίδα του ελληνικού γυναικείου πληθυσμού που, κατά τα λεγόμενά σας, έχει καβαλήσει καλάμι.
Eνώ, απλούστατα, μπορείτε να αλλάξετε "target group".
Δόξα τω Θεώ, δεν χάθηκαν οι γυναίκες εκεί έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολείστε με μερίδα του ελληνικού γυναικείου πληθυσμού που, κατά τα λεγόμενά σας, έχει καβαλήσει καλάμι.
Eνώ, απλούστατα, μπορείτε να αλλάξετε "target group".
Δόξα τω Θεώ, δεν χάθηκαν οι γυναίκες εκεί έξω.

Μα δεν μπορεις να ξέρεις η άλλη τι χαρακτηρας ειναι αμα δεν κάνετε και μια συζητηση ή αμα δεν την γνωρισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ωραία εγώ θα ρωτήσω το εξής: ποιος έκανε αυτές τις γυναίκες να το παίζουν κάποιες; Μήπως άντρες οι οποίοι γουστάρουν να έχουν δίπλα τους κάποια σαν αυτές; Δεν βάζω χαρακτηρισμούς, καθεμία μπορεί να έχει καβαλήσει το καλάμι για διαφορετικούς λόγους. Θέλω να πω, ποιος ξεκίνησε τη "θεοποίηση" κάποιων γυναικών ώστε να έχουν πάρει ψηλά τον αμανέ;
Σίγουρα υπάρχουν άντρες που θέλουν να έχουν σχέση και γι' αυτό το λόγο πλησιάζουν μια τέτοια πορσελάνινη γυναίκα. Οι περισσότεροι όμως, ας μη γελιόμαστε, την πλησιάζουν επειδή είναι όμορφη και θέλουν α) σεξ και β) να δειχτούν. Ακόμα κι ο πιο ακέραιος χαρακτήρας όταν προσλαμβάνει τόσο θαυμασμό θα λυγίσει και θα καβαλήσει λίγο το καλάμι.
Όπως λέει η alcyone, μην ασχολείστε με τέτοιες. Εγώ πάντα λέω, βρίσκουμε ό,τι ψάχνουμε. Μπορεί να ακούγεται αυστηρό και κάποιοι ίσως μού την πουν αλλά το πιστεύω. Όσο κι αν διατείνονται κάποιοι οτι θέλουν σχέση κι οτι απλά παίζουν με κάποιες εύκολες γυναίκες, τελικά ο χρόνος αυτός ξοδεύεται και η συμπεριφορά αυτή γίνεται βίωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Μα δεν μπορεις να ξέρεις η άλλη τι χαρακτηρας ειναι αμα δεν κάνετε και μια συζητηση ή αμα δεν την γνωρισεις.
Το αν είναι ψωροπερήφανη φαίνεται συνήθως στο πρώτο ραντεβού.
Αν όχι, εμπίπτει σε άλλες περιπτώσεις, όπως π.χ. να της άρεσε κάποιος πριν και μετά αλλάζοντας γνώμη κάνει τη "δύσκολη" για να τον αποθαρρύνει, όταν δειλιάζει να πει ένα ξεκάθαρο "όχι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι το πόσο ωραία είναι αυτή ώστε να έχει καβαλήσει το καλάμι, αλλά το τι θεωρούν οι Ελληνίδες ως καλό πρότυπο ομορφιάς και άνδρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι το πόσο ωραία είναι αυτή ώστε να έχει καβαλήσει το καλάμι, αλλά το τι θεωρούν οι Ελληνίδες ως καλό πρότυπο ομορφιάς και άνδρα.

Τζόννυ δεν καταλαβαίνω σε τι επηρεάζει αυτό τη συζήτησή μας.
Τα πρότυπα ομορφιάς, ιδιαίτερα για το γυναικείο φύλο, διαφέρουν από άτομο σε άτομο.
Θα πρόσθετα μάλιστα, οτι και για το ίδιο το άτομο δεν είναι σταθερά, αλλά αλλάζουν και ανάλογα με την ηλικία και τα βιώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι δε διαφωνώ απλά δεν πιστεύω οτι είναι θέμα καταγωγής ή εθνικότητας παρά θέμα χαρακτήρα. Παντού υπάρχουν και καβαλημένες που νομίζουν οτι αυτές είναι και καμία άλλη, όπως και άντρες τέτοιοι, παντού υπάρχουν και οι σωστές γυναίκες που είναι το καμάρι του γυναικείου φύλου. Γούστα είναι αυτά και επιλογές.:)
Επίσης (υποθέτω) υπάρχουν και ελληνορθόδοξοι στην μουσουλμανική Ινδονησία. Αναφερόμουν σε πλειοψηφίες και τάσεις.

Ωραία εγώ θα ρωτήσω το εξής: ποιος έκανε αυτές τις γυναίκες να το παίζουν κάποιες; Μήπως άντρες οι οποίοι γουστάρουν να έχουν δίπλα τους κάποια σαν αυτές; Δεν βάζω χαρακτηρισμούς, καθεμία μπορεί να έχει καβαλήσει το καλάμι για διαφορετικούς λόγους. Θέλω να πω, ποιος ξεκίνησε τη "θεοποίηση" κάποιων γυναικών ώστε να έχουν πάρει ψηλά τον αμανέ;
Τα λιγούρια και το βιολογοκοινωνικό φαινόμενο, κατά το οποίο μια γυναίκα στα νιάτα της εκμεταλλεύεται την εμφάνιση και τη σαγηνευτικότητα της για να ανεβεί κοινωνικά και οικονομικά. Ισχύει για λίγες προφανώς.

Σίγουρα υπάρχουν άντρες που θέλουν να έχουν σχέση και γι' αυτό το λόγο πλησιάζουν μια τέτοια πορσελάνινη γυναίκα. Οι περισσότεροι όμως, ας μη γελιόμαστε, την πλησιάζουν επειδή είναι όμορφη και θέλουν α) σεξ και β) να δειχτούν. Ακόμα κι ο πιο ακέραιος χαρακτήρας όταν προσλαμβάνει τόσο θαυμασμό θα λυγίσει και θα καβαλήσει λίγο το καλάμι.
Δηλαδή είναι καλό να θέλουν σχέση και κακό ανάδειξη και σεξ; Και τα 2 είναι πολύ καλά πράγματα, ιδίως το σεκσάκι. Το είμαι λιγούρι και το δεν θέλω σχέση απέχουν ωκεανούς.
Όπως λέει η alcyone, μην ασχολείστε με τέτοιες. Εγώ πάντα λέω, βρίσκουμε ό,τι ψάχνουμε. Μπορεί να ακούγεται αυστηρό και κάποιοι ίσως μού την πουν αλλά το πιστεύω. Όσο κι αν διατείνονται κάποιοι οτι θέλουν σχέση κι οτι απλά παίζουν με κάποιες εύκολες γυναίκες, τελικά ο χρόνος αυτός ξοδεύεται και η συμπεριφορά αυτή γίνεται βίωμα.
Δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς σχετίζεται αυτό. Οι εύκολες κοπέλες συνήθως είναι οι προσεγγίσιμες(σχεδόν πάντα). Παίρνω την εντύπωση πως η εξωτερική εμφάνιση υποτιμάται. Η εξωτερική εμφάνιση είναι πάρα πολύ σημαντική για τον άντρα καθώς α) είναι σημαντική καθεαυτή και β) είναι πολύ καλή ειλικρινής επίδειξη της προσωπικότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Η εξωτερική εμφάνιση είναι πάρα πολύ σημαντική για τον άντρα καθώς α) είναι σημαντική καθεαυτή και β) είναι πολύ καλή ειλικρινής επίδειξη της προσωπικότητας.

Λολ;
Δίκιο έχεις, υπάρχουν άλλωστε άπειρα μοντέλα με τρομερές προσωπικότητες.:whistle:
Πάω πάσο. Τελικά η ασχήμια μου φταίει για την κακή προσωπικότητά μου.:no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λολ;
Δίκιο έχεις, υπάρχουν άλλωστε άπειρα μοντέλα με τρομερές προσωπικότητες.:whistle:
Πάω πάσο. Τελικά η ασχήμια μου φταίει για την κακή προσωπικότητά μου.:no:
Ζητώ συγγνώμη που δεν επεξήγησα.

Αν μια γυναίκα έχει καλό σώμα, σημαίνει πως σέβεται την υγεία της και έχει πειθαρχία.

Αν είναι μπουλούκα, σημαίνει πως δεν τη νοιάζει τίποτα.

Αν μια γυναίκα είναι προσεγμένη και ντυμένη για την περίσταση, σημαίνει πως ενδιαφέρεται να συνυπάρξει μέσα σε ένα κύκλο.

Αν μια γυναίκα είναι στυλάτη, σημαίνει διάφορα καλά πράγματα που δυσκολεύομαι να διατυπώσω.

Αντίστοιχα, αν μια γυναίκα ντύνεται σαν ξέκωλο, σημαίνει πως δεν είναι relationship material.

κοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ζητώ συγγνώμη που δεν επεξήγησα.

Αν μια γυναίκα έχει καλό σώμα, σημαίνει πως σέβεται την υγεία της και έχει πειθαρχία.

Αν μια γυναίκα είναι προσεγμένη και ντυμένη για την περίσταση, σημαίνει πως ενδιαφέρεται να συνυπάρξει μέσα σε ένα κύκλο.

Αν μια γυναίκα είναι στυλάτη, σημαίνει διάφορα καλά πράγματα που δυσκολεύομαι να διατυπώσω.

Αντίστοιχα, αν μια γυναίκα ντύνεται σαν ξέκωλο, σημαίνει πως δεν είναι relationship material.

κοκ

Ζητώ λοιπόν κι εγώ συγγνώμη για τον σαρκασμό αλλά έτσι όπως το είχες γράψει ήταν κάπως αλλόκοτο. :)

Πάντως αυτά που αναφέρεις μπορεί να είναι η πλειοψηφία αλλά όχι και ο κανόνας. Πχ έχω δει κοπέλα που έχει τέλειο σώμα αλλά ούτε προσέχει τη διατροφή της ούτε γυμναστική κάνει, απλά έχει καλό μεταβολισμό. Έχω δει επίσης κοπέλα που είναι προκλητικά ντυμένη αλλά είναι πολύ κουλ και μορφωμένη και γενικά ενδιαφέρων χαρακτήρας κλπ. Καταλαβαίνω πάντως τι θες να πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top