Έχει μικρότερη σημασία η εμφάνιση μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα;

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μικροτερη σημασια ΔΕΝ εχει, αλλα πλεον οι ανθρωποι κοιταζουν το εξωτερικο κι αν το εξωτερικο δεν ειναι ωραιο για αυτους, τοτε δεν μπαινουν καν στον κοπο να γνωρισουν και το εσωτερικο. Αυτο ειναι το λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
σε πρωτη φαση θα δεις την εξωτερικη εμφανιση!

απλα δεν ειναι το παν (πολλες φορες δεν ειναι και τιποτα). εξαλλου η ομορφια οχι μονο ειναι υποκειμενικη αλλα και αλλαζει-φθινει με τον καιρο.

Ο χαρακτηρας του αλλου σε μεγαλο βαθμο και αν δεν ερθουν τραγικες αλλαγες μενει ο ιδιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Νομίζω ότι πρόκειται για συνδυασμό πάντως. Όχι μόνο συνδυασμό εξωτερικής-εσωτερικής εμφάνισης, αλλά συνδυασμό στοιχείων, του δικού μας και του άλλου, γενικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
η εξωτερικη εμφανιση ειναι το α και το ω στην ΓΝΩΡΙΜΙΑ οχι στην σχεση.Δεν ειναι αναγκη να κυκλοφορουν ολες με δεκα τονους πουδρα 5 μασκαρα και τρεις κραγιον.Απλα πρεπει να τονιζεις τα θετικα σου στοιχεια,εγω ας πουμε δεν ειμαι ιδιαιτερα ομορφη αλλα εχω γλυκια φατσα και προσπαθω να την τονιζω χωρις να υπερβαλλω.Μου την δινει ομως μερικκες που τριγυρνανε σαν τους μπουφους και παριστανουν τα φαμφαταλ.Οκ δεν ειμαι ρατσιστρια αλλα οταν η αλλη σου παριστανει την μοιραια και δεν μπαινει στον κοπο απλα να χτενισει τα μαλλια της η να πλυνει τα δοντια της το πρωι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.
Ξέρω μια παροιμία που λέει "μίλα με κώλους να ακούς πορδές" (σόρρυ για την έκφραση αλλά κολλάει). Οι άντρες που κοιτάνε πρώτα την εξωτερική εμφάνιση δε με αφορούν και ευτυχώς με βοηθάνε να τους καταλαβαίνω νωρίς (παλιά, τώρα πια παντρεμένη γυναίκα...:redface:). Οπότε οι άντρες που θέλουν τις φαμφατάλ που λες άστους να κοιτάνε αυτές. Αυτός που θα σε πλησιάσει γιατί είσαι εσύ είναι κι αυτός που θα αξίζει.

Θα ήθελα τόσο πολύ να δω αν ο Γιώργος έχει την ίδια άποψη με αυτά που έλεγε παλιότερα για το θέμα. Αν τον έχω ψυχολογήσει καλά, μάλλον θα κατάλαβε οτι όλα αυτά που έλεγε τότε είναι εγωκεντρικές μπούρδες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ξέρω μια παροιμία που λέει "μίλα με κώλους να ακούς πορδές" (σόρρυ για την έκφραση αλλά κολλάει). Οι άντρες που κοιτάνε πρώτα την εξωτερική εμφάνιση δε με αφορούν και ευτυχώς με βοηθάνε να τους καταλαβαίνω νωρίς (παλιά, τώρα πια παντρεμένη γυναίκα...:redface:). Οπότε οι άντρες που θέλουν τις φαμφατάλ που λες άστους να κοιτάνε αυτές. Αυτός που θα σε πλησιάσει γιατί είσαι εσύ είναι κι αυτός που θα αξίζει.
αυτα ισχυουν ομως αναποδα για τους ανδρες οπως τους βλεπουν οι γυναικες?

δηλαδη οι επιφανειακες γυναικες τι βλεπουν,,εκτος της προσωπικοτητας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.
αυτα ισχυουν ομως αναποδα για τους ανδρες οπως τους βλεπουν οι γυναικες?

δηλαδη οι επιφανειακες γυναικες τι βλεπουν,,εκτος της προσωπικοτητας?

Έλα και σε είχα για ξύπνιο!:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έλα και σε είχα για ξύπνιο!:P
πιο πρακτικες οι γυναικες:P

εμεις βλεπουμε εμφανιση,,αυτες λεφτααα..-υλικα αγαθα βασικα-..

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Βασικα νομιζω πως ειναι καπως ετσι,για εναν ομορφο ανθρωπο η εξωτερικη εμφανιση θα παιξει πολυ σημαντικο ρολο στην επιλογη του ενω για εναν μετριο ανθρωπο που ξερει οτι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο σε θεμα εμφανισης η επιλογη του δεν θα βασιστει εκει και θα εχει πιο μικρη σημασια απο οτι η προσωπικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaroSter

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Σιγουρα το πρωτο πραγμα που θα κοιταξεις σε καποιον ειναι η εμφανιση αλλα μπορει να εχει ασχημο χαρακτηρα και να μην σου λεει κατι... φυσικα και τα ψυχικα χαρισματα εχουν μεγαλυτερη σημασια...εξαλλου τι να την κανεις την βιτρινα αν το μεσα ειναι ασχημο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Το καλυτερο ειναι καποια να εχει ολο το πακετο.Ομως θα συμφωνησω οτι η εσωτερικη ομορφια φωτιζει και εξωτερικα το ατομο.
Εξωτερικα δινω μεγαλητερη σημασια στο στυλ και στη φινετσα σε μια γυναικα παρα στην ομορφια κατα την γενικη εννοια.
Παρα πολλες κατα γενικη ομολογια ομορφες ειναι μονιμα κακοντυμενες αυτο για μενα ειναι κοκκινη γραμμη η κακογουστια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αναλογιστείτε πάντως πόσοι πανέμορφοι άνθρωποι υπάρχουν εκει έξω, χωρις το ταίρι τους..
Η ομορφιά είναι σημαντική μόνο για τις συστάσεις.
Μετά πιστεύω πως μετράνε άλλα πράγματα..

Κάποιος είχε πει "Για κάθε πανέμοφη γυναίκα εκεί έξω, υπάρχει και ένας άντρας που έχει βαρεθεί να την π...".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Όχι.

Κάποιος είχε πει "Για κάθε πανέμοφη γυναίκα εκεί έξω, υπάρχει και ένας άντρας που έχει βαρεθεί να την π...".
Δεν είναι αυτό το επίσημο, αλλά θα το πιάσουν το νόημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Όχι.


Δεν είναι αυτό το επίσημο, αλλά θα το πιάσουν το νόημα :P

Ποιο ειναι το επίσημο?????? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Η aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ακαδημαϊκό δίλημμα:

Βρίσκεσαι σε ένα τραπέζι με 2 άντρες. Ο ένας είναι κούκλος, νεαρούλης με δέρμα βούτυρο στο πρόσωπο και απίστευτα μάτια, αλλά έχει μέτριο μυαλό. Ικανοποιητικό μεν, αλλά όχι πυρηνικός φυσικός. Ο άλλος είναι σα μπουλντόζα Caterpillar, αξύριστος, ρυτιδιασμένος στα 40 του, αλλά σου λύνει τα μυστήρια του σύμπαντος ενόσω σου απαγγέλει Καβάφη.

Γιατί εγώ υποθέτω (υποθέτω, γιατί μπορεί να κάνω και λάθος ο άνθρωπος) ότι θα διαλέξεις τον νεαρό κούκλο;

Εγώ πάντως σε αντίστοιχη περίπτωση με γυναίκες θα διάλεγα σαφώς την κούκλα γιατί πλησιάζει πιό πολύ στο πακέτο και πες με ματαιόδοξο, πες με ότι θέλεις.

Εκείνο που ξέρω είναι ότι όσο με παραγκώνιζαν στα 15 μου, γκρίνιαζα γιατί δεν προσέχουν την εσωτερική ομορφιά και άλλα τέτοια ευσεβή. Όταν στα 21 μου άρχισα να ανακαινίζομαι απ' έξω και τράβαγα κάτι μοντέλα, τότε κατάλαβα τι ήθελα. Το πακέτο. Και το είχα στερηθεί μόνο και μόνο επειδή αρνιόμουν να διορθώσω τα δικά μου "λάθη". Δεν είναι υποχρεωμένος κανείς να ανεχτεί την εξωτερική υστέρηση χάριν της εσωτερικής μας ομορφιάς. Είμαστε υποχρεωμένοι προς τους εαυτούς μας (και οχι προς τους άλλους), να βελτιωνόμαστε τόσο στο εσωτερικό αλλά και στο εξωτερικό. Αν δεν το κάνουμε αυτό και βαυκαλιζόμαστε για τα μισά προτερήματα που έχουμε, τότε απλά ρίχνουμε στάχτη στα μάτια μας.

κατ αρχάς η πρώτη επιλογή είναι αποδεχτεί γιατι είναι ισσοροπιμένη χαχαχα. αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι ωρεο ειναι να ελκομαστε σε βελτιωση της ψυχης και του σωματος μας. και το κανουμε για μας πρωτ απ ολα. σε ολλα πρεπει να υπαρχει ισσοροπια, και φυσικα να μην δυνουμε πολυ βαση, σε οτιδιποτε. αγαπα, φροντισε, και :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Φυσικά και προέχουν τα ψυχικά χαρίσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Το πακέτο; Ιου, τι υποβιβασμός της ανθρώπινης προσωπικότητας... Μην το πάρεις προσωπικά, μη θυμώσεις, απλά εγώ δε δίνω αξία σε αυτούς που θεωρούν απαραίτητο το πακέτο για να νιώσουν συναισθήματα.

Δε δίνω μικρή σημασία στην εξωτερική ομορφιά από μόνη της αλλά σε σύγκριση με την εσωτερική ομορφιά της δίνω μηδενική αξία.:/:
Είναι σαν να βλέπεις μια πανάκριβη μερσεντες και η οδηγός της να είναι μεθυσμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.
Είναι σαν να βλέπεις μια πανάκριβη μερσεντες και η οδηγός της να είναι μεθυσμένη.

Καταρχάς καλώς τον, χάρηκα που γύρισες. Ελπίζω να είσαι καλά.:)

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς με το σχόλιό σου, μπορείς να το εξηγήσεις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Προσπαθείς να βρεις κάτι στη μεση
Εγώ ξέρω ότι τα καλά παιδιά δν έχουν πέραση ΤΕΛΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και εγώ είμαι υπερ των ψυχικών χαρισμάτων, αλλά έχω ένα πρόβλημα και όλο πεφτω σε μοντέλες... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top