Χώρος στην Αθήνα για παιχνίδια ρόλων, φαντασίας, στρατηγικής

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γεια σας,
κάποιοι φίλοι μου ψάχνουν κάποιο μέρος που να προσφέρεται για λιώσιμο σε παιχνίδια ρόλων, βασικά για DnD. Έχετε υπόψιν κάποιο μέρος που να προσφέρεται; Πνευματικό κέντρο, ΚΑΙΣΣΑ, οτιδήποτε αρκεί να είναι στην Αθήνα; Αν γίνεται να μην υπάρχει χρέωση στο να παραμείνουν εκεί, απλά ό,τι καταναλώσουν από φαγητό-ποτό ακόμη καλύτερα.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γεια σας,
κάποιοι φίλοι μου ψάχνουν κάποιο μέρος που να προσφέρεται για λιώσιμο σε παιχνίδια ρόλων, βασικά για DnD. Έχετε υπόψιν κάποιο μέρος που να προσφέρεται; Πνευματικό κέντρο, ΚΑΙΣΣΑ, οτιδήποτε αρκεί να είναι στην Αθήνα; Αν γίνεται να μην υπάρχει χρέωση στο να παραμείνουν εκεί, απλά ό,τι καταναλώσουν από φαγητό-ποτό ακόμη καλύτερα.
Ευχαριστώ!

Τι είναι το DnD ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dungeons_&_Dragons
Παιχνίδι ρόλων και φαντασίας. Υπάρχει ένας DMaster ο οποίος διαλέγει μια αποστολή που βασίζεται συνήθως σε κάποιο βιβλίο (π.χ. LOTR) οι παίκτες διαλέγουν χαρακτήρες μέσα από μια συγκεκριμένη γκάμα φυλών, ιδιοτήτων κλπ και παίζοντας εξελίσσουν το χαρακτήρα τους, ανεβαίνουν levels etc. Καμενίλα δηλαδή :)

Γενικά ενδιαφέρονται για χώρο που να μπορεί κάποιος να παίξει το δικό του παιχνίδι χωρίς να δημιουργήσει πρόβλημα. π.χ. κάτι αντίστοιχο του playhouse αλλά εκεί δεν ταιριάζει το στυλ για πολλές ώρες. Ακόμη και χώρος για παιχνίδια στρατηγικής κάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dungeons_&_Dragons
Παιχνίδι ρόλων και φαντασίας. Υπάρχει ένας DMaster ο οποίος διαλέγει μια αποστολή που βασίζεται συνήθως σε κάποιο βιβλίο (π.χ. LOTR) οι παίκτες διαλέγουν χαρακτήρες μέσα από μια συγκεκριμένη γκάμα φυλών, ιδιοτήτων κλπ και παίζοντας εξελίσσουν το χαρακτήρα τους, ανεβαίνουν levels etc. Καμενίλα δηλαδή :)

μ'αρέσουν όλα τα παιχνίδια ρόλων, αρκεί να μην έχει διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εμένα πάλι το μυαλό μου πήγε εκεί που λέει το θέμα...και δυστυχώς δεν ξέρω κανένα μέρος. Σε πάρκα, δάση κτλ;;Δεν γίνεται;;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γνωρίζω το Fantasy Shop (έχει σε διάφορα μέρη της Αθήνας) αλλά απ' όσο ξέρω, εκεί παίζουν κυρίως Warcraft (αν το λέω και καλά)...
Για DnD δεν έχει πάρει τίποτα το αυτί μου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jester

Νεοφερμένος

Ο jester αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Όντως τα κατά τόπους Fantasy Shops παρέχουν τραπέζια όπου στήνονται μακέτες για Warhammer. Το πρόβλημα όμως είναι ότι το DnD συνήθως έχει και λίγο φωνές, και οι Warhammers θέλουν την ησυχία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
For the record, μάλλον βρήκαν χώρο, στο Ν.Κόσμο κοντά στο μετρό. 2ευρω/ώρα για όλο το group και ό,τι πιεις φας. Μετά τις 16:00 για όσο τραβήξει, ακόμη και πρωί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Acheron

Νεοφερμένος

Ο Acheron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το θέμα μπορεί να έχει κλείσει πάνω κάτω αλλά είπα να σχολιάσω μιας και είναι καλή η πρόταση νομίζω:

Έσπαιρος!χαλαρά!
Δεν είναι μαγαζί ή κάτι τέτοιο, είναι σύλλογος παιχνιδιών ρόλων και στρατηγικής και έχει πολύ ωραίο χώρο στο κέντρο της Αθήνας με πολλά τραπέζια για λιώσιμο χωρίς time limit και άλλο περιορισμό (εκτός απο το θέμα διαθεσιμότητας σε πολύ hot μέρες, λογικό)
Απο χρέωση είναι μια συνδρομή τον μήνα 10 ευρώ και τέλος. ΟΚ θα πεί κάποιος δεν θέλω να πληρώνω συνέχεια ΑΛΛΑ
Αν σκεφτείς πόσα χαζά ευρώ μοιράζουμε σε άσχετα πράγματα πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο. Το πραγματικό κέρδος είναι ο κόσμος που συναντάς που κατα πάσα πιθανότητα ενδιαφέρεται για ότι και εσύ. Εκεί παίζουν DnD, Vampire, Call of Cthuhu άλλα μικρά RPG πολύ ψαγμένα και γενικά το κλίμα είναι καλό.

https://www.espairos.gr/portal/index.php

enjoy!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Thanx, απλά τα παιδιά δεν ήταν σίγουρα πως θα κολλήσουν σαν ομάδα και γι'αυτό δεν τόλμησαν την συνδρομή. Ευχαριστώ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top