Piercings

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Κατι τετοιο υποθετω (Χωρις τους σκορπιους βεβαια) θα μου αρεσε και εμενα, πολυ ωραιο στυλ.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Κατι τετοιο υποθετω (Χωρις τους σκορπιους βεβαια) θα μου αρεσε και εμενα, πολυ ωραιο στυλ.


ναι. αυτά θα ήταν πολύ ωραία.
[σκέτα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο εννοώ! ;)
Σε ασημένιο ή μαυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • il_340x270.541249081_jiml.jpg
    il_340x270.541249081_jiml.jpg
    12.3 KB · Εμφανίσεις: 336

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο εννοώ! ;)
Σε ασημένιο ή μαυρο.

Ωραίο φαίνεται, ντάξει αν είναι και ο άλλος ευπαρουσίαστος θα του ταιριάζει κιόλας. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ειχα κανει τρυπα στη μυτη περσυ αλλα μου εκλεισε χωρις ευτυχως να αφησει κανενα σημαδι :P αυριο ομως θα ξανακανω γιατι μου αρεσε.

Υ.γ. Κι εγω ειμαι σε αυτους που δεν εχουν τρυπησει τα αυτια τους...βαριεμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Υ.γ. Κι εγω ειμαι σε αυτους που δεν εχουν τρυπησει τα αυτια τους...βαριεμαι :P
Α στο καλό. Δεν το είχα προσέξει. :P :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jestrous

Νεοφερμένος

Ο Jestrous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ρε θελω να κανω μονος μου septum, αλλα δεν ξερω πως να ζητησω την βελονα στο φαρμακειο

αμα μπορει καποιος να μου στειλει chat η κατι τετοιο, θελω οποσδηποτε septum :'( και δεν θελω σε μαγαζι για δικους μου λογους, οποτε αμα σκεφτεστε να μου πειτε σε μαγαζι απλως μην μου το πειτε, αυτα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SunnyG

Νεοφερμένος

Η Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αμα μπορει καποιος να μου στειλει chat η κατι τετοιο, θελω οποσδηποτε septum και δεν θελω σε μαγαζι για δικους μου λογους, οποτε αμα σκεφτεστε να μου πειτε σε μαγαζι απλως μην μου το πειτε, αυτα :/

Θα σου έλεγα να ΜΗΝ την κάνεις μόνος σου γιατί εκτός του κινδύνου της μόλυνσης υπάρχει και η περίπτωση να τραυματιστείς
btw Έχω συνολικά 8 τρύπες (μύτη,φρύδι ,πτερύγιο και 5 στα αυτιά 2+3) :)
και το αγόρι μου 3 αυτί,γλώσσα και χείλια κάτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ζητάς φλεβοκαθετήρα πράσινο. αλλά seriously πήγαινε να στην κάνει κάποιος που ξέρει. καλύτερα να δώσεις 20-30 ευρώ παρά να ταλαιπωρήσε με μολύνσεις. άσε που αν το κάνεις μόνος σου το πιο πιθανό είναι να βγει στραβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EffieEnjoy

Νεοφερμένος

Η EffieEnjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λατρεύω τα piercings,όταν ήμουν πιο μικρή είχα τρέλα πραγματικά,κάθε μήνα έκανα και ένα καινούριο! Τώρα τα μόνα που έχω κρατήσει είναι τα κλασσικά στους λοβούς των αφτιών,στον τράγο,στην μύτη και στον αφαλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
θέλω labret so bad.
αλλά δεν ξέρω ρε παίδες, τελικά η μόλυνση στην μύτη θεραπεύτηκε πολύ καλά χωρίς επιπλοκές [σε αντίθεση με όσα μου έλεγε η δερματολόγος και είχα φρικάρει]και σκέφτομαι πως τελικά ίσως να μην απορρίπτει ο οργανισμός μου όλα τα piercings. αφήστε που εκείνη την περίοδο έκανα κι εγώ τις βλακείες μου γιατί την είχα μόλις ένα μήνα και πλάκωσε κι ένα κρυολόγημα και το ταλαιπώρησα κάπως. η μάνα μου λέει να περιμένω να φύγει τελείως το σημάδι από την μύτη, να σιγουρευτούμε ότι πέρασε και μετά να πάω στην επόμενη. what do u think?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EffieEnjoy

Νεοφερμένος

Η EffieEnjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
labret είναι υπέροχο! εγώ λέω να ξαναδοκιμάσεις στην μύτη,ή περίμενε λίγο καιρό ακόμη να επουλωθεί καλά ή κάνε από την άλλη πλευρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
θέλω labret so bad.
αλλά δεν ξέρω ρε παίδες, τελικά η μόλυνση στην μύτη θεραπεύτηκε πολύ καλά χωρίς επιπλοκές [σε αντίθεση με όσα μου έλεγε η δερματολόγος και είχα φρικάρει]και σκέφτομαι πως τελικά ίσως να μην απορρίπτει ο οργανισμός μου όλα τα piercings. αφήστε που εκείνη την περίοδο έκανα κι εγώ τις βλακείες μου γιατί την είχα μόλις ένα μήνα και πλάκωσε κι ένα κρυολόγημα και το ταλαιπώρησα κάπως. η μάνα μου λέει να περιμένω να φύγει τελείως το σημάδι από την μύτη, να σιγουρευτούμε ότι πέρασε και μετά να πάω στην επόμενη. what do u think?

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να περιμένεις.Άλλο η μύτη και άλλο το labret.Τι πειράζει αν δεν έχει φύγει τελείως το σημάδι της μύτης;
Άσε που δεν είναι απαραίτητο να απορρίψει κι αυτό το piercing ο οργανισμός σου.Κάντο τώρα που το έχεις πάρει απόφαση!;)
Πραγματικά το labret είναι από τα αγαπημένα μου piercings(μαζί με το septum και το κλασικό της μύτης).Απλά το μόνο που σκέφτομαι και με σταματάει λίγο από το να το κάνω είναι ότι θα τρίβεται το σκουλαρίκι πάνω στα δόντια και η αίσθηση δεν είναι και η καλύτερη!:/::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
με έχει πιάσει μια γενικότερη φοβία με τα piercings μετά την μόλυνση και το σκέφτομαι διπλά τώρα. σίγουρα η αίσθηση του σκουλαρικιού να τρίβεται στα δόντια δεν είναι και η καλύτερη, αλλά φοράω τώρα αυτό το διάφανο μασελάκι που σου δινουν μετά που βγάζεις τα σιδεράκια οπότε δεν νομίζω πως θα υπάρξει πρόβλημα. και κάτι άλλο -μην με βρίσετε, το έχω απορία :redface:- το κάπνισμα παίζει να επηρεάσει αρνητικά το piercing στην αρχή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
ρε θελω να κανω μονος μου septum, αλλα δεν ξερω πως να ζητησω την βελονα στο φαρμακειο

αμα μπορει καποιος να μου στειλει chat η κατι τετοιο, θελω οποσδηποτε septum :'( και δεν θελω σε μαγαζι για δικους μου λογους, οποτε αμα σκεφτεστε να μου πειτε σε μαγαζι απλως μην μου το πειτε, αυτα :/

Μην κάνεις μόνος σου σέπτουμ, για τους λόγους που αναφέρθηκαν προηγουμένως. :)

θέλω labret so bad.
αλλά δεν ξέρω ρε παίδες, τελικά η μόλυνση στην μύτη θεραπεύτηκε πολύ καλά χωρίς επιπλοκές [σε αντίθεση με όσα μου έλεγε η δερματολόγος και είχα φρικάρει]και σκέφτομαι πως τελικά ίσως να μην απορρίπτει ο οργανισμός μου όλα τα piercings. αφήστε που εκείνη την περίοδο έκανα κι εγώ τις βλακείες μου γιατί την είχα μόλις ένα μήνα και πλάκωσε κι ένα κρυολόγημα και το ταλαιπώρησα κάπως. η μάνα μου λέει να περιμένω να φύγει τελείως το σημάδι από την μύτη, να σιγουρευτούμε ότι πέρασε και μετά να πάω στην επόμενη. what do u think?

Labret vertical ή στο πλάι;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
πεθαίνω για vertical αλλά επειδή διαπερνάται πολύ δέρμα το ψιλοφοβάμαι. θέλει και πολύ περισσότερο χρόνο να επουλωθεί. οπότε σκέφτομαι για κλασσικό labret στην μέση ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Πάντως αν έχετε ευαίσθητα ούλα να ξέρετε πως με το labret μπορεί να υποχωρήσουν σε εκείνο το σημείο (just sayin').
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
με έχει πιάσει μια γενικότερη φοβία με τα piercings μετά την μόλυνση και το σκέφτομαι διπλά τώρα. σίγουρα η αίσθηση του σκουλαρικιού να τρίβεται στα δόντια δεν είναι και η καλύτερη, αλλά φοράω τώρα αυτό το διάφανο μασελάκι που σου δινουν μετά που βγάζεις τα σιδεράκια οπότε δεν νομίζω πως θα υπάρξει πρόβλημα. και κάτι άλλο -μην με βρίσετε, το έχω απορία :redface:- το κάπνισμα παίζει να επηρεάσει αρνητικά το piercing στην αρχή;

Στο χαρτάκι με τς οδηγίες που μου είχαν δώσει απ'το πιρσεράδικο έλεγε ότι οι τρύπες που είναι εσωτερικές στο στόμα, καλό είναι να αποφεύγεται το κάπνισμα τις πρώτες 7 μέρες.Κι αυτό εσωτερικό πρέπει να θεωρείται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
πεθαίνω για vertical αλλά επειδή διαπερνάται πολύ δέρμα το ψιλοφοβάμαι. θέλει και πολύ περισσότερο χρόνο να επουλωθεί. οπότε σκέφτομαι για κλασσικό labret στην μέση ακριβώς.

Το vertical μου άρεσε, μέχρι που ξεκίνησε να το κάνει κάθε καρυδιάς καρύδι, οπότε θα έλεγα το άλλο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Θελω να κανω μια παρα πολυ μικρη τρυπα στο ενα μου το αυτι μονο..
Γνωριζετε αν υπαρχουν μαγνητακια για να βαλω προς το παρον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top