Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,047 μηνύματα σε 75,685 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 239 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Piercings

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε: στις 01:17, 14-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από commie
όταν έβγαλα εγώ στο αφαλό απλά του έβαζα οινόπνευμα και το γυρνούσα δεν έβγαζα το σκουλαρίκι να το αποστειρώνω, πως έβγαλες με πιστολάκι ή με χειρουργικό ατσάλι ?

μπράβο Βάλτ

Δεν έβγαλα του αφαλού. Για τα σκουλαρίκια στα αυτιά μου είχαν πει να τα βγάζω και να τα καθαρίζω με οινόπνευμα. Στον αφαλό το προηγούμενο σάββατο έκλεισε μήνα. Το επλενα με το αντιβακτηριδιακό σαπούνι καθημερινά και το πείραζα για να μην κολλησει. Όταν λες πώς έβγαλα εννοείς πώς ανοίχτηκε η τρύπα; Αν εννοείς αυτό με λαβίδα και βελόνα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 01:24, 14-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από ghelly
Δεν έβγαλα του αφαλού. Για τα σκουλαρίκια στα αυτιά μου είχαν πει να τα βγάζω και να τα καθαρίζω με οινόπνευμα. Στον αφαλό το προηγούμενο σάββατο έκλεισε μήνα. Το επλενα με το αντιβακτηριδιακό σαπούνι καθημερινά και το πείραζα για να μην κολλησει. Όταν λες πώς έβγαλα εννοείς πώς ανοίχτηκε η τρύπα; Αν εννοείς αυτό με λαβίδα και βελόνα...
σε μπέρδεψα με τα κυπριακά μου ναι εννοώ πως άνοιξες τη τρύπα με πιστολάκι ή με την λαβίδα?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε: στις 01:25, 14-06-08:

σε μπέρδεψα με τα κυπριακά μου ναι εννοώ πως άνοιξες τη τρύπα με πιστολάκι ή με την λαβίδα?

Λαβίδα. Εντωμεταξύ δεν φτάνει που έχω φοβία με τις βελόνες, είμαι και περίεργη. Αποτέλεσμα; Είδα όλη τη διαδικασία αν και ανατρίχιασα όταν είδα τη βελόνα να βγαίνει κάτω από το δέρμα μου....
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 01:46, 14-06-08:

Λαβίδα. Εντωμεταξύ δεν φτάνει που έχω φοβία με τις βελόνες, είμαι και περίεργη. Αποτέλεσμα; Είδα όλη τη διαδικασία αν και ανατρίχιασα όταν είδα τη βελόνα να βγαίνει κάτω από το δέρμα μου....
εγώ επειδή φοβόμουν άνοιξα με πιστολάκι με σκουλαρίκι του αυτιού και ο πόνος ήταν διπλός ... γιατί πιεζόταν πολύ ο αφαλός ...
Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly έγραψε: στις 01:52, 14-06-08:

εγώ επειδή φοβόμουν άνοιξα με πιστολάκι με σκουλαρίκι του αυτιού και ο πόνος ήταν διπλός ... γιατί πιεζόταν πολύ ο αφαλός ...

Πλάκα κάνεις....
Και η λαβίδα σφίγγει τόσο που μούδιασα κάποια στιγμη και δεν κατάλαβα πότε με τρύπησε. Πραγματικά δεν το ένιωσα, λες και είχε βάλει αναισθητικό!
Αλλά πιστολάκι; Τωρα που το σκέφτομαι ναι πρέπει να ήταν πολύ τρομακτική εμπειρια
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 02:06, 14-06-08:

Πλάκα κάνεις....
Και η λαβίδα σφίγγει τόσο που μούδιασα κάποια στιγμη και δεν κατάλαβα πότε με τρύπησε. Πραγματικά δεν το ένιωσα, λες και είχε βάλει αναισθητικό!
Αλλά πιστολάκι; Τωρα που το σκέφτομαι ναι πρέπει να ήταν πολύ τρομακτική εμπειρια
μου έβαλαν πάγο εκείνη την ώρα δεν πόνεσε καθόλου ο πόνος ήταν μετά που πιεζόταν ο αφαλός βέβαια δεν το άντεξα το άντεξα μόνο 5 μέρες και μετά έβαλα κανονικό σκουλαρίκι και ήμουν μια χαρά!
Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly έγραψε: στις 02:10, 14-06-08:

Ναι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έβαλε κανονικό από την αρχή. Πρώτη φορά ακούω να κάνουν έτσι τρύπα, όλες οι γνωστές μου που έχουν με λαβίδα έκαναν και κανονικοσκουλαρικι τιτανίου.

Τι να είπω;;;;;;;;;
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 02:18, 14-06-08:

Ναι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έβαλε κανονικό από την αρχή. Πρώτη φορά ακούω να κάνουν έτσι τρύπα, όλες οι γνωστές μου που έχουν με λαβίδα έκαναν και κανονικοσκουλαρικι τιτανίου.

Τι να είπω;;;;;;;;;
είμαστε οφ τώρα αλλά καλή μου εγώ το ζήτησα και στο πιστολάκι δεν μπαίνει σκουλαρίκι του αφαλού γιατί είναι πιο μεγάλο και δεν εφαρμόζει στο πιστολάκι ...
Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly έγραψε: στις 02:21, 14-06-08:

Το θέμα μας παραμένει το piercing και τώρα ασχολούμαστε με την τεχνική εφαρμογής του. Ναι ξέρω ότι το πιστολάκι παίρνει μόνο σκουλαρίκι αυτιού και γι' αυτο παραξενεύομαι περισσότερο, που το χρησιμοποίησε. Τι κι αν το ζήτησες; Αν δεν είναι και για αφαλό; Μπορεί να δημιουργούσε κανά πρόβλημα. Δεν ξέρω κιόλας αν είναι γενική τακτικη, πάντως ο δικός μου δεν ρώτησε, απλά εβγαλε τη λαβίδα και τη βελόνα.
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 02:32, 14-06-08:

Το θέμα μας παραμένει το piercing και τώρα ασχολούμαστε με την τεχνική εφαρμογής του. Ναι ξέρω ότι το πιστολάκι παίρνει μόνο σκουλαρίκι αυτιού και γι' αυτο παραξενεύομαι περισσότερο, που το χρησιμοποίησε. Τι κι αν το ζήτησες; Αν δεν είναι και για αφαλό; Μπορεί να δημιουργούσε κανά πρόβλημα. Δεν ξέρω κιόλας αν είναι γενική τακτικη, πάντως ο δικός μου δεν ρώτησε, απλά εβγαλε τη λαβίδα και τη βελόνα.
δεν ξέρω ρε Ghelly μου αν μπορούσε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα δεν θα μου το έλεγε ? εγώ απλά του είπα αν μπορώ με το πιστολάκι και μου είπε δεν το κάνουν αλλά αφού θες θα στο κάνω απλά μου είχε πει να αλλάξω σκουλαρίκι σε καμιά βδομάδα και να μπει το κανονικό σκουλαρίκι ...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη commie : 14-06-08 στις 03:23.
Παράθεση

superstarr (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O superstarr έγραψε: στις 03:21, 14-06-08:

Εχω 3 στα χειλη (2 στο πλαι κ ενα στη μεση), 1 στη γλωσσα και ενα στο αριστερο αφτι εδω και 6-7 χρονια.. Δεν τα βγαζω με τιποτα κ για κανεναν λογο..
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 09:02, 16-06-08:

Λοιπόν ο τυπάς που μου άνοιξε την τρύπα στην μύτη μου είπε πώς η βελόνα είαι το καλύτερο σε σχέση με το πιστόλι, το πιστόλι ανοίγει ατσούμπαλη πληγή και αργεί να κλείσει, καθώς πονάει και πολλύ, ενώ η βελόνα είναι καθαρή τρύπα και κλείνει πιό ομαλά σε σχέση με το πιστόλι...

Η καθαριώτητα παίζει μεγάλο ρόλο, δεν θέλει υπερβολές απλά, αλλα ούτε να ο παραμελείς, όπως κάνουμε μπάνιο κάθε μέρα θα κάνουμε και τώρα, δεν κάνουμε υπερβολές, καλό είναι να γυρνάμε τα σκουλα΄ρικια αλλα όχι 15 φορές την μέρα, μια φτάνει, οινόπνευμα δεν χρειάζετε πολύ, μια μπατονέτα με μπεταντίν μια φορά την μέρα πρίν το μπάνιο σας είναι εντάξει...

Προσοχή στον ύπνο σας, αν είσαστε4 ατσούμπαλοι στον ύπνο τις πρ΄τες 5-7 μέρες βάλτε τσιωτάκι αν νομίζετε πώς θα το τραυματήσετε, απο κε'ί και πέρα είσαστε εντάξει

Καλορύζικα ίλα τα σκουλαρικάκια που τοποθετήθηκαν
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 01:16, 20-07-08:

Σήμερα άλλαξα σκουλαρίκι, έβγαλα το πρώτο και έβαλα ένα μεγαλύτερο, δωράκι μου το κάνανε. Βασικά με ανησύχησε το γεγονός ότι ενώ προσπάθησα να βάλω το νέο, δεν έμπαινε και πόνεσα και έβγαλε λίγο αίμα. Με βοήθεια τρίτου τα κατάφερα αλλά τι στην ευχή μπορώ να κάνω αν είμαι μόνος μου, μιας και τα χέρια μου δεν πιάσανε την πρώτη φορά; Μη το τραυματίζω συνέχεια...
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,586 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 01:21, 20-07-08:

Μάλλον το έβαλες άτσαλα... Κράτα το τώρα έξι βδομάδες
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 01:29, 20-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Μάλλον το έβαλες άτσαλα... Κράτα το τώρα έξι βδομάδες
Το πρώτο κρατάνε 6 βδομάδες! Τι να πω, μήπως τεντώνεις το λοβό να μπει πιο εύκολα... διάολε αυτά τα χέρια μου ατσούμπαλα....
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,586 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 01:35, 20-07-08:

Κλασσικό κόλπο: Βάλτο πρώτα απο τη πίσω πλευρά του λοβού.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 01:47, 20-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Κλασσικό κόλπο: Βάλτο πρώτα απο τη πίσω πλευρά του λοβού.
Οκ! Next time θα παίξω μπάλα μια έτσι να δω.

Θενξ μπρο.
Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε: στις 23:26, 22-08-08:

Ναι, όντως κλασσικό κόλπο.
Εγώ δεν έχω μάθει να κουμπώνω κρικάκια. Όλο στην αδερφή μου λέω.
Ρε σεις, πείτε κανά καλό μαγαζί στην Αθήνα που κάνει piercings σε φρύδια, χείλη κτλ. (και τιμές ε :Ρ)
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 02:56, 23-08-08:

Ο Τζιμης στην Πλακα ειναι αρκετα καλος και γενικα χωρος/βελονες κτλ αποστειρωμενα. Απ'οσο θυμαμαι οι τιμες μου ειχαν φανει τσιμπημενες.
Εχω ακουσει και για το dildo στο φαληρο οτι ειναι καθαρο και σχετικα φθηνο, αλλα δεν εχω αποψη.
Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε: στις 02:06, 26-08-08:

Λοιπόν ξεκινάω:

3 Αριστερό αφτί 4 Δεξί αφτί
1 Στην μύτη
1 Στο κάτω χείλος δεξιά
1 Στην γλώσσα

Άλλες φορές τις φοράω και άλλες όχι ανάλογα την διαθέση.
Μόνο στην γλώσσα δεν έχω βγάλει καθόλου.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος