Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,559 μέλη και 2,432,321 μηνύματα σε 76,224 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 384 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κάνετε όταν έχετε τα νεύρα σας;

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 18:18, 17-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από tulip
Κλαίω με τα μούτρα στο μαξιλάρι
Ναι και αυτό πιάνει.. Αλλά δεν έκανες κάτι εσύ για να υποβάλλεις τον εαυτό σου σε μία τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία όσο το κλάμα..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε: στις 18:23, 17-06-10:

ακουω μουσικη και ζωγραφιζω βλακειες...συνηθως απ'τα πολλα νευρα καταληγω να σκιζω τα χαρτια...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 18:28, 17-06-10:

Ελπίζω να τα ανακυκλώνεις.. Δεν είμαστε για σπατάλες φυσικών πόρων τέτοιες περιόδους..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε: στις 18:39, 17-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Ελπίζω να τα ανακυκλώνεις.. Δεν είμαστε για σπατάλες φυσικών πόρων τέτοιες περιόδους..
ε ναι...εγω ειμαι ατομο με οικολογικη συνοιδηση.τι φταινε τα καημενα τα δεντρακια(και να πεις οτι δεν νευριαζω συχνα...ψεματα θα ειναι)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Eileen έγραψε: στις 18:44, 17-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
ε ναι...εγω ειμαι ατομο με οικολογικη συνοιδηση.τι φταινε τα καημενα τα δεντρακια(και να πεις οτι δεν νευριαζω συχνα...ψεματα θα ειναι)
Τουλάχιστον εσύ μπορείς να ανακυκλώσεις!!! Εδώ που μένω δεν υπάρχει καθόλου οικολογική συνείδηση....
Παράθεση

EYA.16

Νεοφερμένος

H EYA.16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H EYA.16 έγραψε: στις 18:44, 17-06-10:

εγω παλι αρχιζω να τακτοποιω το δωματιο μου,τα συρταρια,τα παντα!!!Ετσι εκτωνονομαι.Ακουω μουσικη ή χορευω....
Αλλα συνηθως ηρεμω αν συμμαζεψω.Παραξενιες βλεπετε.......
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε: στις 18:58, 17-06-10:

χαχα πλάκα έχει.. Μόλις χθές είχα τόσα νεύρα που άνετα σκότωνα άνθρωπο... Το μόνο πράγμα που κάνω όταν έχω νεύρα είναι να ξεσπάω σε όλους... Σε όσους ακόμα απλά πάνε να μου μιλήσουνε... Πραγματικά είμαι εκτός ελένχου όταν έχω νεύρα...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 19:04, 17-06-10:

έχω ένα σάκο σπίτι μου... και του αλλάζω τα φώτα και τις ασφάλειες μαζί....
είναι ο καλύτερος τρόπος, για τα νευρικά αγόρια....
δοκιμάστε το και πείτε μου....
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,842 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 19:16, 17-06-10:

Συνήθως ξεσπάω και γω σε άλλους. Αρχίζω τις ειρωνίες, τις κακίες και ούτε που με νοιάζει τι θα πει ο άλλος (τι καλή)
Επίσης χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος για τα νεύρα, ο κόσμος να χαλάσει, θα βρω έναν άκυρο λόγο και θα το κάνω φύλο και φτερό, θα σου σπάσω και τα δικά σου νεύρα και είμαι οκ.
Γενικά είμαι πολύ νευρική.

Επίσης όταν έχω νεύρα, επειδή δεν έχω τι να κάνω - μερικές φορές - ανοίγω το ψυγείο και τρώω χωρίς να πεινάω.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 19:18, 17-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Συνήθως ξεσπάω και γω σε άλλους. Αρχίζω τις ειρωνίες, τις κακίες και ούτε που με νοιάζει τι θα πει ο άλλος (τι καλή)
Επίσης χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος για τα νεύρα, ο κόσμος να χαλάσει, θα βρω έναν άκυρο λόγο και θα το κάνω φύλο και φτερό, θα σου σπάσω και τα δικά σου νεύρα και είμαι οκ.

Επίσης όταν έχω νεύρα, επειδή δεν έχω τι να κάνω - μερικές φορές - ανοίγω το ψυγείο και τρώω χωρίς να πεινάω.
αγόρασε σάκο και θα δεις ότι είναι η καλύτερη αποθεραπεία για τα νεύρα..., δεν παίρνεις και κιλά, αντίθετα τα χάνεις....
Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε: στις 19:33, 17-06-10:

Πολύ σπάνια νευριάζω,αλλα είναι καποιες φορές, σαν να μου γυρίζουν τα μυαλά!Δηλαδή,μπορεί να συμβεί το πιο τραγικό γεγονός και να το παρω ψύχραιμα και μπορεί να με ενοχλεί μια μύγα ,τόσο ...ωστε να θέλω να την ξεκοιλίασω!

Πάντως αν καμια φορά εχω,πάω και φωνάζω με ολη μου τη δύναμη σε άψυχα αντικείμενα.Οπως πχ σε δέντρα,αυτοκίνητα κλπ...
Παράθεση

tulip (philippa)

Αποκλεισμένος χρήστης

H philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H tulip . έγραψε: στις 20:32, 17-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Ναι και αυτό πιάνει.. Αλλά δεν έκανες κάτι εσύ για να υποβάλλεις τον εαυτό σου σε μία τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία όσο το κλάμα..
Όχι, αλλά όταν σπάζομαι μου έρχονται όλη η τσαντίλα και οι στεναχώριες μαζί, κι έτσι ουσιαστικά αυτό το κάνω για ένα mix λόγων.
Τη στιγμή δηλαδή που ξεχειλίζει το ποτήρι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tulip : 17-06-10 στις 20:32. Αιτία: κάτι ξέχασα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε: στις 20:59, 17-06-10:

Εγώ όταν έχω νεύρα κλείνομαι κάπου μόνη μου και ξεσπάω σε αντικείμενα ή αν έχω πάρα πάρα πολύ μεγάλη τσατίλα κλαίω κιόλας (και εγώ)... γενικά δεν θέλω να μιλάω σε κανέναν....γιατί δεν θέλω να τους πρήζω ή να τους πω πράγματα για τα οποία μετά θα μετανοιώσω.....λίγο κακό μάλλον αυτό εεε;;
Παράθεση

tulip (philippa)

Αποκλεισμένος χρήστης

H philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H tulip . έγραψε: στις 23:02, 17-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από elena666
Εγώ όταν έχω νεύρα κλείνομαι κάπου μόνη μου και ξεσπάω σε αντικείμενα ή αν έχω πάρα πάρα πολύ μεγάλη τσατίλα κλαίω κιόλας (και εγώ)... γενικά δεν θέλω να μιλάω σε κανέναν....γιατί δεν θέλω να τους πρήζω ή να τους πω πράγματα για τα οποία μετά θα μετανοιώσω.....λίγο κακό μάλλον αυτό εεε;;
Το βρίσκεις κακό να κλαις? Δεν υπάρχει περίπτωση να βλέπει κανείς το κλάμα ως έναν τρόπο εξουθένωσης των συναισθημάτων? Εγώ μετά το κλάμα είμαι τελείως καλά. (ανώμαλο, ε?)
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε: στις 23:13, 17-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από tulip
Το βρίσκεις κακό να κλαις? Δεν υπάρχει περίπτωση να βλέπει κανείς το κλάμα ως έναν τρόπο εξουθένωσης των συναισθημάτων? Εγώ μετά το κλάμα είμαι τελείως καλά. (ανώμαλο, ε?)
όχι δεν το βρήσκω κακό να κλαις.... και εγώ μετά το κλάμα νιώθω πολύ καλύτερα και πιστεύω ότι όντως βοηθάει.... κακό εννοούσα ότι δεν ξεσπάω σε άλλους και ότι τα πνίγω μέσα μου...
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 23:34, 17-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από elena666
όχι δεν το βρήσκω κακό να κλαις.... και εγώ μετά το κλάμα νιώθω πολύ καλύτερα και πιστεύω ότι όντως βοηθάει.... κακό εννοούσα ότι δεν ξεσπάω σε άλλους και ότι τα πνίγω μέσα μου...
Ε και οι άλλοι δεν είναι υποχρεωμένοι να ανέχονται τα νεύρα μας για να ξεσπάμε πάνω τους...

Προσωπικά, τα τελευταία χρόνια έχω αλλάξει. Αρχικά, νευρίαζα και εγώ τους άλλους με το να ξεσπάω πάνω τους αλλά πλέον προτιμώ να μείνω μόνη μου, να κλάψω και μετά μου περνάει.
Έτσι, και εγώ ηρεμώ και δεν δημιουργώ εντάσεις.
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 00:09, 18-06-10:

τρολάρω
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,450 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε: στις 00:20, 18-06-10:

Τι κάνετε όταν έχετε τα νεύρα σας ;
Μου 'ρχεται να ρίξω φάπες στα trolls!
Eναλλακτικά, απενεργοποιώ το PSM και λιώνω τα λαστιχα!!

.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 18-06-10 στις 01:01.
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 01:19, 18-06-10:

Τι κάνετε όταν έχετε τα νεύρα σας;

αναλόγως την ένταση.

Στο χαμηλής έντασης θυμό λέω ατάκες τύπου "τι μαλάκ@ς-ω", "δε γαμιέτ@ι" κτλ κτλ και το προσπερνώ

Στο μέτριας έντασης θυμό φωνάζω σε αυτόν που μου φταίει ή στο καταραμένο σύστημα που μου έδωσε στα νευρα

Στον υψηλής έντασης θυμό αρχίζω να βρίζω τα θεία τη μάνα τους το πατέρα τους τον παππού τους και την γιαγιά τους

Στον συνηθισμένο μου καθημερινό θυμό κάνω όλα τα παραπάνω σπάω ποτήρια, ανεβοκατεβαίνω τις σκάλες χωρίς λόγο, καλούν την αστυνομία για παράπονα με τρέχουν στο τμήμα τους λέω ότι δεν θα το ξανακάνω και ξανά από την αρχή μετά.
Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε: στις 02:16, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^

και φω το κανω αυτο πολυ συχνα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος