Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,363 μηνύματα σε 76,671 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 318 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σούπα με ρυζάκι ή μανεστράκι

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 21:25, 07-03-07:

Κλασσική συνταγή σούπας με ρυζάκι η μανεστράκι,
+ μανιτάρια + καλαμπόκι
+ αλεύρι για να χυλώσει (παλιά κινέζικη συνταγή)
+ κόκκινο κρασί (απίστευτο άρωμα)
+ Τυρί τριμένο στο τέλος να λιώσει

Εκτέλεση:
- Bράζουμε νερό για τη σούπα μαζί με τα μανιτάρια, το καλαμπόκι και το ρύζι ή το μανεστράκι. Προαιρετικά έναν κύβο λαχανικών.
- Οταν χυλώσει και τραβήξει το πολύ νερό προσθέτουμε δυο ποτηράκια κόκκινο κρασί, και σβήνουμε τη φωτιά.
- Στη συνέχεια προσθέτουμε δυο κουταλιές τις σούπας αλεύρι και ανακατεύουμε καλά μέχρι να αποροφηθεί το αλεύρι από το μίγμα.
- Τέλος και αφού σερβίρουμε τη σούπα μας στο πιάτο, τρίβουμε πάνω σκληρό τυρί (κατά προτίμηση καπνιστό) και η σούπα μας είναι έτοιμη....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deadhead_pirate : 07-03-07 στις 21:36.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 990 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 21:58, 07-03-07:

αξιόλογη συνταγή Αντρέα.....
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 22:02, 07-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mitsos The Great
αξιόλογη συνταγή Αντρέα.....
Ευχαριστώ Μητσάκο....
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 10:00, 08-03-07:

Δεν ακούγεται καθόλου, μα καθόλου κακή και αν και δεν τις πάω τις σούπες.. μόλις ξαναμείνω μόνη (οσονούπω δηλ! ) θα την τιμήσω!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος