Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,563 μέλη και 2,432,398 μηνύματα σε 76,227 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 449 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,249 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 22:58, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το κλασικό (original) της Dove και είμαι αρκετά ευχαριστημένη.
Το΄χω δοκιμάσει το Dove αν και,αυτό μου έκανε διάφορα..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 900 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 19:50, 25-05-13:

Μετα το laser τι πρεπει να προσεχει καποιος ;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 21:44, 25-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από artemaki
Μετα το laser τι πρεπει να προσεχει καποιος ;
Που έκανες;
Αν είναι σε σημείο που το βλέπει ο ήλιος θέλει μεγάλη προσοχή, πχ στο μουστάκι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

βαριεμαι

Νεοφερμένος

H βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H βαριεμαι έγραψε: στις 17:07, 26-05-13:

δεν εχω κανει ποτε ξανα αποτριχωση και σκεφτομαι να κανω φετος σε ποδια, μπικινι και μασχαλες.
ποια μεθοδο προτεινεται?
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 900 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 17:11, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Που έκανες;
Αν είναι σε σημείο που το βλέπει ο ήλιος θέλει μεγάλη προσοχή, πχ στο μουστάκι.
Δεν εκανα ακομα αλλα θα κανω. Πρεπει να βαζω αντιηλιακο συνεχεια δηλαδη ; >.<
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,249 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 17:20, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από βαριεμαι
δεν εχω κανει ποτε ξανα αποτριχωση και σκεφτομαι να κανω φετος σε ποδια, μπικινι και μασχαλες.
ποια μεθοδο προτεινεται?
Εγώ θα σου έλεγα κερί αν αντέχεις τον πόνο.
Ξυραφάκι σε μπικίνι και μασχάλη δεν αντέχεται γιατί κάνει ερεθισμούς και τρέχα γύρευε.
Εγώ είμαι άτυχη γιατί δεν μπορώ τον πόνο.. Οπότε αναγκαστικά ξυραφάκι..
Παράθεση

βαριεμαι

Νεοφερμένος

H βαριεμαι έγραψε: στις 17:31, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Εγώ θα σου έλεγα κερί αν αντέχεις τον πόνο.
Ξυραφάκι σε μπικίνι και μασχάλη δεν αντέχεται γιατί κάνει ερεθισμούς και τρέχα γύρευε.
Εγώ είμαι άτυχη γιατί δεν μπορώ τον πόνο.. Οπότε αναγκαστικά ξυραφάκι..
οταν λεμε πονο σε τι βαθμο τον εννοουμε?
γιατι κι εγω δεν εχω τις καλυτερες σχεσεις μαζι του!!
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 17:34, 26-05-13:

οταν λεμε πονο σε τι βαθμο τον εννοουμε?
γιατι κι εγω δεν εχω τις καλυτερες σχεσεις μαζι του!!
Τι να σου πω..
Μια φορά έκανα στις γάμπες.
Ε,το πόδι μου έμεινε ημιτελές..
Παράθεση

βαριεμαι

Νεοφερμένος

H βαριεμαι έγραψε: στις 17:39, 26-05-13:

ααα! ενταξει καταλαβα!!
μου φαινεται στο ξυραφακι θα καταληξω παλι
παντως σ'ευχαριστω για την πληροφορια
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 17:44, 26-05-13:

ααα! ενταξει καταλαβα!!
Πάντως όταν είσαι αδιάθετη πονάς παραπάνω από ότι όταν κάνεις αποτρίχωση.
Πάντως μεγάλη μαλακία οι ερεθισμοί.
Παράθεση

βαριεμαι

Νεοφερμένος

H βαριεμαι έγραψε: στις 17:49, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Πάντως όταν είσαι αδιάθετη πονάς παραπάνω από ότι όταν κάνεις αποτρίχωση.
Πάντως μεγάλη μαλακία οι ερεθισμοί.

ναι και εγω γι'αυτο θελω να κανω αποτριχωση, γιατι δεν μπορω τους ερεθισμους!!
ισως να κανω μια δοκιμη στις γαμπες και βλεπουμε!
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,481 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 20:00, 26-05-13:

ααα! ενταξει καταλαβα!!
Το κακό με το ξυραφάκι είναι ότι οι τρίχες αγριεύουν.. Εγώ επειδή είμαι μελαχρινή και πολύ τριχωτή είχα αρχίσει με κερί αλλά πάλι έβγαιναν γρήγορα και σε κάποια φάση τα είχα πάρει και ξεκίνησα ξυραφάκι.. Βλακεία μου βέβαια γτ κρατάει 1 μέρα και κάτι.. Καλύτερα κερί γιατί με το χρόνο θα βγαίνουν πιο σπάνια οι τρίχες και θα είναι λιγότερες

Ερώτηση: στις μασχάλες γίνεται και με κερί;
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 20:07, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Ερώτηση: στις μασχάλες γίνεται και με κερί;
Γίνεται με κερί, όπως και με Silk-épil επίσης. Πάντως, οι γιατροί δεν το προτείνουν. Στις μασχάλες καλύτερα laser ή ξυραφάκι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,481 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 20:23, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Γίνεται με κερί, όπως και με Silk-épil επίσης. Πάντως, οι γιατροί δεν το προτείνουν. Στις μασχάλες καλύτερα laser ή ξυραφάκι.
Α ναι κάτι είχα ακούσει ότι δεν κάνει και τέτοια..Άρα κρατάω το ξυραφάκι..
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 21:35, 26-05-13:

Mια μυγιαγγιχτη φιλη παντως εκανε μερικές φορές λέιζερ στις μασχαλες και τωρα πλεον ειναι τοσο αδυναμες οι τριχες που τις κανει με κερι και δεν καταλαβαινει τιποτα.
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 22:35, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Α ναι κάτι είχα ακούσει ότι δεν κάνει και τέτοια..Άρα κρατάω το ξυραφάκι..
Δεν κάνει γιατί υπάρχουν πολλοί αδένες σε αυτή την περιοχή και δεν είναι καλό να τραβάμε πολύ με ταινίες και διάφορα άλλα, αλλά εντάξει εάν προσέξεις, δεν παθαίνεις κάτι.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 23:46, 26-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Δεν κάνει γιατί υπάρχουν πολλοί αδένες σε αυτή την περιοχή και δεν είναι καλό να τραβάμε πολύ με ταινίες και διάφορα άλλα, αλλά εντάξει εάν προσέξεις, δεν παθαίνεις κάτι.
Δεν θα ήθελα να το ρισκάρω
Το λέιζερ πάντως είναι καλή ιδέα!
Παράθεση

βαριεμαι

Νεοφερμένος

H βαριεμαι έγραψε: στις 21:31, 27-05-13:

ποια μεθοδος ειναι πιο ακριβη??
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε: στις 21:55, 27-05-13:

το λέιζερ.. όμως έχει πιο καλά αποτελέσματα και μακροπρόθεσμα.
Παράθεση

Queen "C"

Νεοφερμένος

H Queen "C" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Queen "C" έγραψε: στις 22:09, 27-05-13:

Όσες σκέφτεστε να κάνετε λέιζερ, διαλέξατε μάλλον ακατάλληλη εποχή. Μόλις αρχίσετε τα μπάνια και μαυρίσετε, ξεχάστε το. Δεν θα σας το κάνουν και οι δερματολόγοι. Η καλύτερη εποχή είναι φθινόπωρο και χειμώνας, όχι μόνο για να μην πάθετε κανένα έγκαυμα, αλλά και για να μπορούν να βάλουν μεγαλύτερη ισχύ στο μηχάνημα, χωρίς να φοβούνται μήπως γίνετε φλαμπέ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια