Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,806 μέλη και 2,441,391 μηνύματα σε 76,720 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 239 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κοτόπουλο με πέστο, πιπεριές και μανούρι

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 19:35, 23-04-09:

Μετά από αυτοσχεδιασμό, δημιούργησα το ακόλουθο πιάτο, που αν και το θεωρούσα παρακμή, έλαβε πολύ καλές κριτικές:

Κοτόπουλο με πέστο, πιπεριές και μανούρι

Υλικά (για 4 άτομα):

4 φιλέτα κοτόπουλο
1 πουμαρό
Πέστο (εγώ έβαλα μισό βαζάκι)
Κρεμμύδι-Σκόρδο (έβαλα σκόρδο σκόνη)
1 πιπεριά τεμμαχισμένη
Μανούρι κομμένο σε τετράγωνα

Εκτέλεση

Σωτάρουμε το κρεμμύδι σε λάδι, στην συνέχεια βάζουμε το κοτόπουλο να σωταριστεί κι αυτό (το οποίο έχουμε αλατοπιπερώσει). Προσθέτουμε το πουμαρό, λίγο νερό, το σκόρδο, το πέστο, τις πιπεριές, ανακατεύουμε κι αφήνουμε να βράσει. Λίγο πριν κλείσουμε το μάτι ρίχνουμε και το μανούρι. Πολύ εύγευστη σάλτσα και συνοδεύεται ιδανικά με πιλάφι. Αν κι έβαλα ελάχιστο κρεμμύδι κι ακόμα πιο ελάχιστο λάδι, βγήκε λίγο βαρύ (φαντάζομαι λόγω πέστο και πιπεριών). Επίσης, θεωρώ ότι θα γινόταν καλό και με χαλλούμι και κορίανδρο.
4
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια