Ευρώπη, Ταξίδια, Τα Ξύδια και Backpacking!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιατί να μην πάτε παραπάνω, βρε Evouli? Να τη χορτάσετε όσο μπορείτε την πόλη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ νομίζω τουλάχιστον 3-4 γεμάτες μέρες είναι απαραίτητες! Και τις 2 φορές κάθησα 3 μέρες (όχι, διανυκτερεύσεις) και μου άφησε μια αίσθηση μη ολοκλήρωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ειναι λιγο δυσκολο με την αδεια μου γι'αυτο.. αλλα μαλλον θα το παλεψω για μια μερα ακομα.. θα δουμε.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θα συμφωνουσα με το μωρο σου,αλλα τι να κανουμε αμα δε σου δινουν αδεια... και 2μερο καλο ειναι ματακια μου! θα παρεις μια γευση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ασε Gio, καλά τα έλεγες, κάτω από το ξενοδοχείο στη Βαρκελώνη έκαναν πιάτσα 24/7 πόρνες. ΌΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΛΕΜΕ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τα εζησα καλο μου :P μετα τις 6 το απογευμα δεν εβγαινα απο το δωματιο μου:S
αλλη φορα θα επιμενω πιο πολυ:P

που μεινατε ακριβως;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμενα ενας φιλος φευγει την αλλη βδομαδα για νεπαλ και θιβετ...
θα κανει λεει... τρεκινκ!
και θα κατσει κανα μηνα και κατι...
θα μου κανει κανεις παρεα οσο θα ζηλευω?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
τα εζησα καλο μου :P μετα τις 6 το απογευμα δεν εβγαινα απο το δωματιο μου:S
αλλη φορα θα επιμενω πιο πολυ:P

που μεινατε ακριβως;;

Στο Βarbara, στην οδό Barbera, παράλληλος της Rambla, μιλάμε ζήσαμε ιστορικάς στιγμάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
εμενα ενας φιλος φευγει την αλλη βδομαδα για νεπαλ και θιβετ...
θα κανει λεει... τρεκινκ!
και θα κατσει κανα μηνα και κατι...
θα μου κανει κανεις παρεα οσο θα ζηλευω?:mad:


Μέσα είμαι. οταν ήμουν μικρός μας έβαλε η δασκάλα θέμα ένα ταξίδι που ονειρευόμαστε. Ολα τα παιδάκια (αλλά όλα) έγραψαν Ντίσνεϊλαντ και εγώ Θιβέτ, οποτε ζηλεύω μαζί σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ελα ρε!!! χαχαχα!!! γενικα εχουν μια ψυχωση με τη la rambla...λες και ειναι κατι εκπληκτικο... ολα τα φτηνιαρικα χοστελ εκει ειναι, και οκ δε λεω, μια χαρα ειναι αν δε σε νοιαζει να γυρισεις σωος σπιτι σου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
εμενα ενας φιλος φευγει την αλλη βδομαδα για νεπαλ και θιβετ...
θα κανει λεει... τρεκινκ!
και θα κατσει κανα μηνα και κατι...
θα μου κανει κανεις παρεα οσο θα ζηλευω?:mad:

Κι εγώ ζηλεύω! Αν και είναι από τα ταξίδια που σκοπεύω να κάνω ψιλοσύντομα.:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
λοιπόν αφού γυρίσαμε από την βαρκελώνη μαδρίτη τολέδο μπορώ να σας γράψω μερικά στοιεία για όποιν ενδιαφέρετε.

ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
1. γενικά μην διστάσετε να χρησιμοποιήσετε την vueling για να πάτε ισπανία. είναι φτηνή και χωρίς καθυστερήσεις. επίσης σε πηγαίνει αμέσως χωρις να χρειαστεί να αλλάξεις αεροπλάνο σε ιταλία η αλλού.
επίσης, εμείς φτάσαμε βαρκελώνη 6 το πρωί, οπότε είχαμε όλη την ημέρα μπροστά μας. και από μαδρίτη η πτήση ήταν 23+30 το βράδυ, άρα κερδίσαμε και όλη την τελευταία μέρα στην μαδρίτη.
2. η βαρκελώνη είναι πιο ακριβή πολη από την μαδρίτη, αλλά γνωρίζουν περισσότεροι άνθρωποι αγγλικά
3. την βαρκελώνη την γυρίζεις σε 4-5 μέρες. τα bus turistic σε πάνε παντου και σε ξεναγουν με 22$ τις δύο μέρες.
4. δεν αξίζει να μπεις στη sagrada familia
5. αξιζει πολύ να πάτε στο μουσείο cosmocaixa. εισιτήριο 2-3 $
6. δοκιμάστε patatas bravas , απλά τέλειες.
7. να πάτε στο παρκ γκουελ και μονζουίκ
8.για μετακινήσεις με metro αγοράστε εισιτήριο t 10 που είναι για 10 διαδρομές

ΜΑΔΡΙΤΗ
1. έχει και εδώ το αντίστοιχο bus turistic μόνο που δεν έχει τόσο συχνά δρομολόγια.
2. έχει και εδώ εισιτηριο για 10 διαδρομές
3. φαγητό πολύ πιο φτηνό. γενικά ζωή πιο φτηνή
4. αν πάτε μουσείο ντελ πραντο να πάρετε ξεναγό
5. όπωσδήποτε να πάτε στο πάρκο ρετίρο. θα μείνετε με ανοιχτό το στόμα

ΤΟΛΕΔΟ
1. να π΄τε με τον προαστιακό τους που οι θέσεις είναι καλύτερες και από του αεροπλάνου και κοστίζει 14$ aller retour
2. να χαζέψετε όπωσδήποτε την θέα του ποταμού και τον βουνών.
3. να πάτε στο σπίτι του δομίνικου.. που Ελπίζω να έχει φτιαχτεί
4. να ανεβείτε σε κάποιο ναό στο καμπαναριό να χαζέψετε την πόλη από ψηλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ομορφα, ναι!! και αρκετα φτηνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μπορεί να βρωμάει, και να έχει εργαζόμενα κορίτσια το βράδυ, αλλά δεν έχει και κάτι επικίνδυνο γύρω από τη ράμπλα.

Απλά κοιτάς μπροστά σου.
Τίγκα στον κόσμο είναι συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daffy3249

Νεοφερμένος

Η daffy3249 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
το βέλγιο είναι ωραίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σκεφτομαι για καπου πολυ βορεια το χειμωνα...
ρωσια, εσθονια, τετοια πραγματα... εχει παει κανεις?
δεν αναφερομαι σε χιλτον η σε οργανωμενα πραματα (πειτε κι αυτα βεβαια, αν δεν εχετε αλλη εμεπιρια) αλλα πιο πολυ σε backpacking και Low budget trip στα συγκεκριμενα μερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Αρχές του Νοέμβρη θα κάνουμε τον γύρο της Κρήτης .
Έχει κανείς να μου προτείνει αξιοθέατα,ξενοδοχεία,εστιατόρια.
Τα παντα!!!

Γιδάκι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχω χροοοοοοοοονια να παω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για Κρήτη; Ε, χειμώνα καλύτερα να μείνετε μέσα σε κάποια από τις παλιές πόλεις, πχ Χανιά, Ρέθυμνο. Υπάρχουν πολλοί μικροί ξενώνες, μέσα σε κάποιο ενετικό/οθωμανικό κτιριάκι, με πολύ cosy ατμόσφαιρα!
Λογικά θα δείτε αξιοθέατα ε;
Μουσεία, θέλετε; Φυσική ομορφιά και δραστηριότητες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Για Κρήτη; Ε, χειμώνα καλύτερα να μείνετε μέσα σε κάποια από τις παλιές πόλεις, πχ Χανιά, Ρέθυμνο. Υπάρχουν πολλοί μικροί ξενώνες, μέσα σε κάποιο ενετικό/οθωμανικό κτιριάκι, με πολύ cosy ατμόσφαιρα!
Λογικά θα δείτε αξιοθέατα ε;
Μουσεία, θέλετε; Φυσική ομορφιά και δραστηριότητες;

βασικά θέλαμε καθε 2-3 μέρες να αλλάζουμε ξενοδοχείο ανάλογα τον νομό που είμαστε.
Απο μουσεία θελουμε να δουμε πολλα του αρεσουν του φιλου μου.
Απο φυσική ομορφιά πάλι τρελένομαι εγω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top