Θέλω τη γνώμη σας...

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Σκοπεύω να αγοράσω αυτό το PC... Μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας ή/και αν διαφωνείτε με κάποιο εξάρτημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το μηχάνημα είναι πόλυ κάλο αλλά αν ήταν για εμένα για να ικανοποιήσει χρείαζονταν ένας δίσκος ακόμη
Και μια TFT οθόνη...
Αλλά για τον προτίμησε έτσι ο yoma κάτι θα ξέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλα έδωσες τόσα λεφτά και έβαλες CRT οθόνη??? Για μένα τουλάχιστον η TFT είναι must. Δεν μπορώ με CRT με τίποτα, δεν τις αντέχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δε μας λες τι το θές.
Απο τη video card λεω οτι το θές και για παιχνίδια :-D οποτε αυτή την αφήνουμε.
Αμα εχεις DSL χρειάζεσαι άπειρο δίσκο οποτε πάρε 250 που βγαίνει περισσότερα GB/€ (γενικά maximize GB/€)
Πέτα το DVD, το floppy και πάρε πιό 2α ηχεία και κάρτα ήχου (εκτώς άν θές οπτική έξοδο η τιποτα τέτοιο).
1GB RAM
Επεξεργαστή αμα εχει μικρότερο 64αρι μάλλον μπορείς να τον προτιμήσεις αφοβα.

Οθόνη: Δεν ξέρω ποιά είναι αυτή αλλά να κοιτάξεις να βγάζει σε τουλάχιστον 85 η 100 Hz την ανάλυση που θα τρέχεις αλλιώς πήγαινε TFT. Ολες σχεδόν οι σύγχρονες είναι αρκετά γρήγορες για να μήν έχουν επίπτωση στα παιχνίδια (υποθέτω γι αυτό ήθελες TFT η για να βλέπεις DVD).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Οθόνη: Δεν ξέρω ποιά είναι αυτή αλλά να κοιτάξεις να βγάζει σε τουλάχιστον 85 η 100 Hz την ανάλυση που θα τρέχεις αλλιώς πήγαινε TFT. Ολες σχεδόν οι σύγχρονες είναι αρκετά γρήγορες για να μήν έχουν επίπτωση στα παιχνίδια (υποθέτω γι αυτό ήθελες TFT η για να βλέπεις DVD).
Χμμ μπορεί να ήταν το θέμα οικονομίκο που δεν επέλεξε TFT
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Χμμ μπορεί να ήταν το θέμα οικονομίκο που δεν επέλεξε TFT
560€ graphics card. 80€ sound card. Οχι, δεν είναι. Η αν είναι κακώς είναι γιατι στην οθόνη ώς το μακροβιότερο κομμάτι του PCιου δέν κάνουν τσιγγουνιές (εχω ακόμα εν λειτουργεία την Eizo FlexScan F35 του 96 για 2η).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Λοιπόν. Το PC το θέλω για τα πάντα. Για gaming platform, για programming station και θα χρησιμοποιώ και βαριά προγράμματα όπως 3D Studio Max 7.

Ο σκληρός δίσκος δε μου χρειάζεται. Αν βλέπω πως δε φτάνει παίρνω και ένα δεύτερο το πολύ πολύ και ησύχασα.

Η CRT Οθόνη εκτός από το ότι πιάνει μεγαλύτερες αναλύσεις τις οποίες χρειάζομαι έχει πολύ μικρότερο κόκκο (pixel) και είναι πολύ πιο φτηνή, οπότε ο μόνος λόγος να πάρω TFT θα ήταν ο χώρος, τον οποίο ευτυχώς διαθέτω οπότε δεν έχω πρόβλημα.

Η κάρτα ήχου μου χρειάζεται για να απελευθερώνω τον επεξεργαστή από το ενσωματωμένο κύκλωμα ήχου της Μ/Β.

Κάρτα γραφικών γούσταρα να πάρω μια ακριβή και για τις επιδόσεις της είναι μια χαρά σε τιμή και πιστεύω πως θα αντέξει αρκετό καιρό επειδή είναι επόμενης γενιάς. Το μόνο που φοβάμαι με αυτή είναι μήπως εξαντληθεί γιατί είναι η πρώτη παρτίδα που έφτασε στο Ελλάντα.

Το DVD το χρειάζομαι για να αντιγράφω από DVD σε DVD και από CD σε CD στα γρήγορα. Εξάλλου 21 ευρώ κάνει μόνο και το Floppy το θέλω για κάτι μικροεργασίες της σχολής (6 ευρώ τώρα σιγά το ποσό κιόλας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Η κάρτα ήχου μου χρειάζεται για να απελευθερώνω τον επεξεργαστή από το ενσωματωμένο κύκλωμα ήχου της Μ/Β.
Αυτό δέν παίζει, μήν το σκευτεσαι. Αυτά τα cpu bound κυκλώματα ήχου τα βάζανε πολύ παλιά και σε low-end μητρικες. Τώρα είναι τόσο φτηνά τα άλλα, οι "κανονικές" κάρτες ήχου δηλαδη, που πλέον μπαίνουν παντου. Και να έχεις όμως ακόμα τέτοιο (απίθανο) έχεις πολύ τερατώδη επεξεργαστή για να ανησυχείς. Και να ήταν παράγοντας πάλι μπορούσες να έχεις μια αλλη κάρτα ήχου φτηνότερη.
θα χρησιμοποιώ και βαριά προγράμματα όπως 3D Studio Max 7.
MINIMUM 1 GB ram.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.

μια χαρά είναι.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :

Γμσέ τα! Μη σου πω πως και 2GB minimum ίσως χρειάζεται. Αλλά άμα βλέπω να κολώνει με το 1GB θα παω να πάρω 1 ακόμα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Αυτό δέν παίζει, μήν το σκευτεσαι. Αυτά τα cpu bound κυκλώματα ήχου τα βάζανε πολύ παλιά και σε low-end μητρικες. Τώρα είναι τόσο φτηνά τα άλλα, οι "κανονικές" κάρτες ήχου δηλαδη, που πλέον μπαίνουν παντου. Και να έχεις όμως ακόμα τέτοιο (απίθανο) έχεις πολύ τερατώδη επεξεργαστή για να ανησυχείς. Και να ήταν παράγοντας πάλι μπορούσες να έχεις μια αλλη κάρτα ήχου φτηνότερη.

Θέλω το PC και για επεξεργασία ήχου. Θα μου χρησιμέψει η κάρτα μη φοβάσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
1,900 € για PC? Πόσο να κάνει ένα φουσκωτό άραγε? Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά κοίτα το πάρεις απο επώνυμη αλυσίδα Η/Υ τους μικρούς δεν τους πολυεμπιστεύομαι το ίδιο ισχύει και για το φουσκοτό! ʼντε βρε μεγιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Οοοο ευχαριστώ ρε yiannis. Εντάξει, δε θα πάει και 1900€. Έχω ένα φίλο μέσα στο μαγαζί και θα το κατεβάσει κάτω από 1700€. Αλλιώς ούτε θα τη σκεφτόμουν την 7800GTX :P.

Ε ναι εννοείται επώνυμο μαγαζί. e-shop όλα τα λεφτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top