Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το γνωρίζω.


Δε θα το αγόραζα.


Βρες μου το sar του και θα σου πω και άλλα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι να σου βρω??:hmm:

Μεσα το χει αυτο? Να σκαλισω?:hmm:

(και τωρα που μου το κανανε δωρο, να μη το χρησιμοποιησω?):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
κλικ

Το sar είναι επί της ουσίας και χονδρικά η ακτινοβολία που εκπέμπει ένα κινητό.
Λέγεται και έχει μετρηθεί πως οι φίλοι ιάπωνες σε αυτό το τομέα δε δίνουν και πολλή προσοχή.
Να το χρησιμοποιήσεις αλλά μη μιλάς και με τις ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
oh! Δηλαδη πως θα δω ποση ακτιβολια εχει? Που το λεει? Τα γραφουν αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Mόνο αν το λέει στο manual.
Αλλιώς αν το βρεις από goooooooooooogle.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Α καλα.
Ευχαριστω μπορατιε! Εγω θα το βαλω στο αυτι μου, αμα χαθω παει να πει πως με πειραξε η ακτινοβολια και παπαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αν το SAR είναι 0.98 W/kg. είναι πολύ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όχι πολύ αλλά ούτε και λίγο.
Το όριο αν δε κάνω λάθος στην Ευρωπαϊκή αγορά είναι 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για το Nokia C3?

Αξίζει τα λεφτά του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ήρθε ο καιρός να αλλάξω την αρχαιολογία που έχω και να πάρω ένα καινούργιο κινητό και μέχρι αύριο πρέπει να έχω αποφασίσει.

Το κινητό που θα ήθελα να αγοράσω θέλω να έχει δυνατότητα wifi, applications και όχι touch. Και επειδή το τελευταίο δεν νομίζω να το γλιτώσω μιας και όλα πλέον είναι touch έχω βρει τα παρακάτω και θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας. :)

HTC Desire Z Silver Gray
Samsung Galaxy Ace Black
HTC Wildfire Black
Nokia E5-OO Carbon Black

Προσωπικά, εμφανισιακά μου αρέσει πιο πολύ το πρώτο γιατί έχει και κουμπάκια. Όμως μου είπαν πως το Samsung από χαρακτηριστικά είναι καλύτερο και πιο γρήγορο. Τι πιστεύετε; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι οχι touch?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αγαπητέ,

τα αντιπαθώ σε μεγάλο βαθμό! Προτιμώ τα κουμπιά, κυρίως για την αποστολή μηνυμάτων, που σε touch κινητά είναι ότι πιο δύσχρηστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μάρω αυτό θα σε βόλευε; Έχει συρόμενο πληκτρολόγιο και μπορείς να το δουλέψεις είτε με την touch screen είτε από το πληκτρολόγιο.Είναι το νόκια C6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ναι θα με βόλευε πολύ. Απλά επειδή θα κάνουμε μία μεγάλη παραγγελία από το πλαίσιο δεν ξέρω αν το έχει. Γι'αυτο έβαλα αυτά τα παραπάνω κινητά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Α οκ.
Από αυτά που προτείνεις επειδή έχω δουλέψει το wildfire αν σε ενδιαφέρει και το μέγεθος του κινητού στο συνιστώ.
Όσο για το γράψιμο μηνύματος, έχει επιλογή εκμάθησης οπότε αν σε προβληματίζει το ότι μπορεί να μπλέξεις τα κουμπιά όταν γράφεις, σου έχει πιθανές λέξεις με βάση τα κουμπιά που έχεις πατήσει και επιλέγεις ποια θες.
Αν δεις τα "εκθεσιακά" κινητά που έχει θα το δεις. Πάντως συνήθεια είναι κι αυτό.Κι εγώ στην αρχή είχα μεγάλο πρόβλημα αλλά πλέον το έχω συνηθίσει.

Το desire Z δε το εχω δει καθόλου για να σου πω.Πρακτικό μου φαίνεται το πληκτρολόγιο του.
Πήγαινε δες τα από κοντά πιο σε βολεύει και δες πως σου φαίνεται η εικόνα που σου δίνει κάθε οθονη από αυτά. Πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν οπότε μη περιμένεις τρελές διαφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μεγαλη μπαταρια δες.

500 ωρες αναμονης ,ειναι εξαιρετικες πχ αν βρεις..

τα κινητα με πληρες πληκτρολογιο βολευουν?

προτεινω να μεινεις μακρια απο συρομενα,,εχω διαπιστωσει οτι ειναι αδυναμα σε κατασκευη

καλυτερα ολοκληρα,,ή διπλωτα..



για τι τιμη μιλαμε περιπου?

γιατι φτηνα γερα κινητα με μεγαλη μπαταρια εχει πολλα..
τετοια εχω και γω, σκυλια ειναι.,δεν εχω αφης

θελεις, πληρες πληκτρολογιο,κλασσικο ?

δυο για τρελη μπαταρια..
https://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/LG-S310-Black-AGRCBK.htm
https://www.plaisio.gr/Cell-Phones-I...-Phones/Nokia-X1-01-Dual-Sim-Grey-002X519.htm


και αυτο

εχει και τεραστια μπαταρια.
και πληρες πληκτρολογιο και οθονη αφης. χωρις να διπλωνει κλπ.:D

αλλα για συμβατοτητα και πιο ευχρηστα μενου ισως να ειναι καλα τα νοκια
ειδικα τα touch and type. και αφη και κουμπια..


εχουν προβλεψει οι κατασκευαστες....

θα τα εχω υποψη και για το επομενο κινητο μου....οχι μονο οθονη,αλλα συνδιασμος..:hmm::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και εμένα τα συρόμενα δεν μου έχουν φανεί και πολύ έμπιστα αλλά νομίζω πως είναι ανάλογα την περίπτωση.

Μιλάμε το πολύ 300 ευρώ.

Θα ήθελα να έχει όσα είπα και πριν (wifi, apps, πληκτρολογιο-δεν με νοιάζει ο τύπος του πληκτρολόγιου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.plaisio.gr/Cell-Phones-I...ular-Phones/HTC-Cha-Cha-White-99HND009-00.htm




ενδιαφερον..
πληρες πληκτρολογιο,-για γρηγορα μηνυματα ,και οθονη αφης..
και μονοκομματο,,οχι κολπακια..

και ολα τα ηλεκτρονικα παρεα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μια χαρά φαίνεται! Για το desire htc τι λες?

Samsung ή htc?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το desire ειναι κλασσικο μοντερνο κινητο,με πληρη οθονη κλπ.
αυτο εννοεις?


αλλα λογω αυτου μικροτερη μπαταρια.
το συρομενο ειναι μειον,,γιατι ολη συνδεση της οθονης πληκτρων συρεται περα δωθε,συνεχεια,σε συρομενα που ειχα ηταν ευαισθητο σημειο..το φοβομουν συνεχεια,,

htc δεν ξερω προσωπικα,,με ψαξιμο στο νετ ,σαν να θεωρουνται πιο γερα απο τα samsung..

προσωπικα οσα samsung εχω παρει,ειχαν μη πρακτικα μενου,και η μπαταρια ψοφαγε γρηγορα και σε μια περιπτωση μου φουσκωσε κιολας..

οποτε δεν ξαναπαιρνω τετοιο προσωπικα

το θεμα ειναι τι θελεις απο το κινητο.

εγω πχ ποτέ δεν θα επαιρνα τοσο ακριβο.
αλλα ενα φτηνο γερο με μεγαλη μπαταρια ,,ισως νοκια πχ. σαν τα παραπανω που εδειξα.



η δικια μου προταση ειναι να παρεις ενα με πληρες πληκτρολογιο,και οθονη αφης με απλο σχημα..
σαν το απο πανω που εδειξα.
ετσι εχεις συνδιασμο πρακτικοτητας και οθονης αφης. και γερου μονοκομματου τηλαφωνου.

βρηκα καλο νομιζω..

με 600ωρες αναμονης,12 ομιλιας.
οθονη αφης και πληκτρολογιο full.. και νοκια,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top