Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,804 μέλη και 2,441,251 μηνύματα σε 76,720 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 129 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τattoο

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 1,255 μηνύματα.

H Maggie έγραψε: στις 15:36, 15-11-05:

Εγώ σκοπεύω να κάνω το καλοκοαίρι.Θα έκανα τώρα αλλά έχει 200€ και θέλω να αγοράσω άλλα πράγματα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maggie : 15-11-05 στις 15:47.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 15:39, 15-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από vasjason
Εγώ δε θα έκανα επειδή αν κάποια στιγμή στο μέλλον ήθελα να το βγάλω,θα έπρεπε να το βγάλω με επώδυνο τρόπο.
Ο τρόπος αφαίρεσης ενός tatoo είναι επώδυνος μόνο στην τσέπη (αν θες να κάνεις καλή δουλειά).
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 16:47, 15-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Ο τρόπος αφαίρεσης ενός tatoo είναι επώδυνος μόνο στην τσέπη (αν θες να κάνεις καλή δουλειά).
E όχι δα! Μια γνωστή μου που είχε κάμποσα και πήγε κάποια στιγμή να τα αφαιρέσει μου είπε οτι πονάει περισσότερο απο όταν τα έκανε!
Και δεν είναι να πεις ότι πήγε σε κανά παρακμιακό ιατρείο για πιο φτηνά, η συγκεκριμένη κοπέλα δεν έχει πρόβλημα χρημάτων
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 11:42, 17-11-05:

ο πόνος στο tatoo οταν το κάνεις ή οταν το αφαιρείς εξαρτάται απο πολλά πράγματα, οπως ας πούμε σε ποιό σημείο είναι... υπάρχει ψαχνό ή είναι πάνω σε κόκκαλο? οπως και για το δέρμα του κάθε ανθρώπου που είναι τελείως διαφορετικό. Οσο για την τσέπη θα συμφωνήσω με crazyhelen οτι στην αφαίρεση πρέπει να είσαι πολύ προσεχτικός και να ξέρεις οτι κοστίζει σχεδόν τα διπλά!
Παράθεση

jasper

Νεοφερμένος

H jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H jasper έγραψε: στις 12:13, 17-11-05:

παλιοτερα ηθελα σαν τρελη να κανω αλλα πλεον δεν μου αρεσει...σκεφτομαι να ειμαι καμια 50αρια χρονων και με ενα τατου και γελαω!!!!Αν εκανα ομως θα ητανε ενας ηλιος και καπου διακριτικα στο αστραγαλο...τωρα για τον πονο δεν με πολυνοιαζει απο την στιγμη που παιρνεις μια αποφαση τελειωσε
Παράθεση

TAZ250

Νεοφερμένος

H TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H TAZ250 έγραψε: στις 19:26, 04-02-06:

ναι, θα ήθελα να είχα ένα tatoo αλλα δεν εχω κανει.ίσως χενα. βεβαια το καλοκαίρι κάνω συνέχεια στην πλάτη(αυτά που φεύγουν με οινόπνευμα). πιστεύω ότι είναι καλύτερα να συνεχίσω με αυτά γιατί όταν βαριέμαι το ένα αλλάζω και βάζω άλλο.
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 519 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 17:58, 17-02-06:

μέχρι κάποια ηλικία ήμουν τελείως κατά των τατουάζ..τώρα πάλι,μου αρέσουν ,αρκεί να είναι διακριτικά και να είναι μέχρι 3 το πολύ..(είπαμε,μην το παρακάνουμε κιόλας..!) Μου΄χει περάσει απ'το μυαλό να κάνω,αλλά φοβάμαι ελαφρώς το θέμα του πόνου..(δεν έχω και μεγάλη αντοχή σ'αυτό το θέμα..) Πάντως,αν θα'κανα κάποια στιγμή,θα έκανα έναν σκορπιό (καθότι και το ζώδιό μου) χαμηλά στην πλάτη ή σε μέρος μη ορατό από όλους..
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 18:00, 17-02-06:

γιατί δεν κάνεις ένα ψαράκι που να βγάζει μπουρμπουλήθρες??

τώρα περα απο την πλάκα ο σκορπιός όντως είναι ωραίο τατουαζ
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 251 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε: στις 18:16, 17-02-06:

Εγώ είχα κάνει χέννα το καλοκαίρι,ένα σκορπιό στο μπράτσο.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 18:21, 17-02-06:

χμ.... οκ ... μετά από πάρα πολύ καιρό που υπάρχει αυτό το θέμα αποφάσισα να σας πω και γω....

έχω ένα
ήθελα εδώ και πολλά χρόνια να κάνω ένα.... το σκεφτόμουν πάρα πολύ....
στα 34 μου λοιπόν, ξύπνησα στραβά ένα πρωί και πήγα και το χτύπησα χωρίς να το πω σε κανέναν

είναι σε σημείο που φαίνεται μόνο το καλοκαίρι και οι δε γονείς μου ακόμα δεν το έχουν πάρει γραμμή
το τατού μου είναι ένα μισοφέγγαρο....
και πρέπει να πω ότι δεν είναι καθόλου μα καθόλου τυχαίο!
το συγκεκριμένο τατού για μένα σημαίνει πολλά, δεν το έκανα για την μόδα
έχει απίστευτες ερμηνίες (για μένα πάντα) που όμως δεν θα σας πω γιατί είναι τόσο προσωπικές που δεν τις ξέρει κανένας....
οι περισσότεροι νομίζουν ότι είμαι στα πλαίσια της μόδας.... μόνο έτσι δεν είναι όμως
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 519 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 18:22, 17-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
γιατί δεν κάνεις ένα ψαράκι που να βγάζει μπουρμπουλήθρες??

τώρα περα απο την πλάκα ο σκορπιός όντως είναι ωραίο τατουαζ

χεχε!δεν έχεις άδικο..!ωραία,θα κάνω τατουάζ με πολλέέές πολλέέέές μπουρμπολήθρες..!!!!
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja έγραψε: στις 18:23, 17-02-06:

..μπουρμπουλήθρες...
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 18:27, 17-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
ο πόνος στο tatoo οταν το κάνεις ή οταν το αφαιρείς εξαρτάται απο πολλά πράγματα, οπως ας πούμε σε ποιό σημείο είναι... υπάρχει ψαχνό ή είναι πάνω σε κόκκαλο? οπως και για το δέρμα του κάθε ανθρώπου που είναι τελείως διαφορετικό. Οσο για την τσέπη θα συμφωνήσω με crazyhelen οτι στην αφαίρεση πρέπει να είσαι πολύ προσεχτικός και να ξέρεις οτι κοστίζει σχεδόν τα διπλά!
Σχετικά με τον πόνο....
οι λόγοι που μπορεί να πονέσει κάποιος πολύ είναι οι εξής...
1) να είναι πάνω σε κόκαλο και όχι σε ψαχνό
2) να είναι μεγάλο το σχέδιο
3) να έχει πολλά "γεμίσματα" δηλαδή μεγάλες επιφάνειες γεμάτες χρώμα και όχι απλά περίγραμμα
3) να έχει πάει σε "άσχετο" τύπο (πράγμα που εγκυμονεί πάρα πολλούς κινδύνους εκτός απ τον πόνο)
4) να μην είναι σίγουρος για αυτό που κάνει (θέμα ψυχολογίας)
5) να μην έχει καθόλου ανθεκτικό δέρμα (πιο πιθανό σε πολύ ξανθά άτομα)
Παράθεση

lilith (Ισιδώρα Π.)

Δραστήριο Μέλος

H Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 310 μηνύματα.

H lilith έγραψε: στις 07:03, 09-03-06:

Έχω ένα μικρό και πολύ χαριτωμένο..., απ΄ ότι λένε όσοι το βλέπουν..., στο αριστερό μου μπράτσο.

Είναι ένα κόκκινο άγριο τριαντάφυλλο...

Το έκανα πριν πολλά χρόνια, στο ΄Αμστερνταμ,
όταν τα τατού δεν ήταν όπως τώρα...

Αυτό που έχω να πω, είναι πως δεν το μετάνιωσα ποτέ...!!!!!
Και δεν πιστεύω, ότι υπάρχει περίπτωση να το μετανιώσω από εδώ και πέρα...

Αυτό όμως, που θα πρέπει να ξέρει καλά κάποιος, που ξεκινάει να κάνει ένα τατού..., είναι τι ακριβώς θέλει να κάνει...
Να το διαλέξει με ηρεμία, χωρίς να βιαστεί..., αλλά και χωρίς να επιρρεαστεί από την γνώμη ή το γούστο κάποιου άλλου..., ώστε να μην αλλάξει μετά η επιλογή του...

Επειδή το τατού, είναι κάτι εντελώς προσωπικό..., γι΄ αυτό και η επιλογή του, θα πρέπει να είναι προσωπική υπόθεση, προκειμένου να μην υπάρχουν εκ των υστέρων προβληματισμοί...

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:30, 09-03-06:

Ομως lilith αν το ατομο βρισκεται σε μικρη ηλικια τοτε επειδη αλλαζει συχνα αποψεις ειναι πολυ πιθανων να αλλαξει αποψη και για το τατοο.
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 13:26, 09-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Σχετικά με τον πόνο....
οι λόγοι που μπορεί να πονέσει κάποιος πολύ είναι οι εξής...
1) να είναι πάνω σε κόκαλο και όχι σε ψαχνό
Κουε μου, ισχύει ακριβώς το αντίθετο. Το ψαχνό πονάει πολύ περισσότερο απ'το κόκκαλο. Είμαι βεβαία γι'αυτό.....
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 13:39, 09-03-06:

Τί τατουάζ έχεις Ελενίτσα???
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 13:44, 09-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Τί τατουάζ έχεις Ελενίτσα???
ένα σκορπιό!!!!
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 15:49, 09-03-06:

αχαχαχαχαχα δικός μας είναι και o εμιου
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 15:51, 09-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Αν ήσουν κούνελος, θα σου χάριζα μια φωτογραφία του ταττού μου....
Τώρα που είσαι κουνέλα, σου χαρίζω την αγάπη μου και την εκτίμηση μου! (καταξοδεύτηκα πάλι)

προτιμώ αυτά 1000 φορες απο τα λεφτά έχουν μεγαλύτερη αξία
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος