• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τα πάντα για τους φακούς επαφής!

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εμένα το μπουκάλι το μεγάλο μου κρατάει και 6 μήνες και χρησιμοποιώ φακούς καθημερινά.

WTF?
Θέλετε να μου πείτε πώς το καταφέρνετε να σας κρατάει τόσο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
WTF?
Θέλετε να μου πείτε πώς το καταφέρνετε να σας κρατάει τόσο;:P
Εμένα ένα 2μηνο με κρατάει άνετα το μεγάλο μπουκάλι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έχω φαγούρα στο βλέφαρο , στο μάτι και μια ενόχληση σαν σκουπιδάκι στο μάτι κάποιες φορές ... Μήπως ξέρετε για τι πρόκειται , εγώ πιστεύω πως είναι επιπεφυκίτιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έχω φαγούρα στο βλέφαρο , στο μάτι και μια ενόχληση σαν σκουπιδάκι στο μάτι κάποιες φορές ... Μήπως ξέρετε για τι πρόκειται , εγώ πιστεύω πως είναι επιπεφυκίτιδα.

Αν είναι κάτι που αντιμετωπίζεις μέρες καλύτερα να πας σε έναν οφθαλμίατρο να σε δει, μην σε πάρουμε και στον λαιμό μας. :P
Αυτό συμβαίνει συνέχεια ή μόνο όταν φοράς τους φακούς σου;:confused:

ΥΓ. Δεν αναφέρεις τίποτα για κοκκίνισμα, που είναι και αυτό που χαρακτηρίζει την επιπεφυκίτιδα. Δεν υπάρχει κοκκίνισμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Αν είναι κάτι που αντιμετωπίζεις μέρες καλύτερα να πας σε έναν οφθαλμίατρο να σε δει, μην σε πάρουμε και στον λαιμό μας. :P
Αυτό συμβαίνει συνέχεια ή μόνο όταν φοράς τους φακούς σου;:confused:

ΥΓ. Δεν αναφέρεις τίποτα για κοκκίνισμα, που είναι και αυτό που χαρακτηρίζει την επιπεφυκίτιδα. Δεν υπάρχει κοκκίνισμα;
Κοκκίνισμα όχι τόσο συχνά ... Το είχα πάθει για 2-3 μέρες την προηγούμενη βδομάδα και μου ξανάρθε σήμερα. Το παθαίνω όταν βγάζω τους φακούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ είχα ενόχληση τον πρώτο καιρό που είχα αρχίσει να φοράω φακούς και αυτό επειδή τους έβαζα λάθος ή επειδή δεν είχα ξεπλύνει πολύ καλά τα χεριά μου με αποτέλεσμα να μπαίνει στα μάτια μου όλο το αντισηπτικό σαπούνι:P Εφόσον ο οφθαλμίατρος σου σου επέτρεψε να φορέσεις φακούς, τι να πω δεν ξέρω.
Όπως και να 'χει εγώ θα σε συμβούλευα να τον πάρεις τηλέφωνο να τον ρωτήσεις ή ακόμα καλύτερα να περάσεις από το ιατρείο του για να σε δει κιόλας. Μην ντρέπεσαι, εγώ πηγαίνω κάθε φορά που νιώθω ενοχλήσεις ή βγάζω κριθαράκια κλπ. Δεν παίζουν με αυτά και ακόμα και αν δεν έχεις τίποτα θα βγεις από το άγχος τουλάχιστον.:/: Πάρτον και εξήγησε του τι συμβαίνει, σίγουρα θα απαντήσει πιο υπεύθυνα από οποιονδήποτε εδώ που δεν είναι γιατρός.

Ή από την άλλη...ίσως τους βγάζει "άτσαλα", ειδικά εάν άρχισες πρόσφατα να φοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Πολύ πιθανό επίσης να μενουν σκουπιδακια όπως τριχουλες πάνω στο φακό και να σε ενοχλούν, εγώ το παθαινω κάποιες φορές και είναι τόσο ενοχλητικό που τους βγάζω. Ελεγξε τους πολυ προσεκτικά στο φως πριν τους φορέσεις και χρησιμοποιησε πετσέτα που δεν αφήνει χνουδι. Καντο αυτο πριν πας στο γιατρό γιατί πολύ πιθανό να είναι από αυτό. Όταν τους βγάζεις έχεις ακόμα την ενόχληση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Πολύ πιθανό επίσης να μενουν σκουπιδακια όπως τριχουλες πάνω στο φακό και να σε ενοχλούν, εγώ το παθαινω κάποιες φορές και είναι τόσο ενοχλητικό που τους βγάζω. Ελεγξε τους πολυ προσεκτικά στο φως πριν τους φορέσεις και χρησιμοποιησε πετσέτα που δεν αφήνει χνουδι. Καντο αυτο πριν πας στο γιατρό γιατί πολύ πιθανό να είναι από αυτό. Όταν τους βγάζεις έχεις ακόμα την ενόχληση?

Αυτό που λες ισχύει αλλά αν είναι όντως αυτό δεν θα έπρεπε να νιώθει ενόχληση και όταν φοράει τους φακούς; :worry: Και αυτό το πέρασα όταν άρχισα να φοράω φακούς και ήταν μια συνεχείς ενόχληση από την στιγμή που έβαζα τους φακούς μέχρι να τους βγάλω:redface:
Πωω τώρα που τα σκέφτομαι όλα αυτά που έκανα στις αρχές...πόσο fail ήμουν:laugh:
Πάντως δίκιο έχεις...ίσως είναι και αυτό εφόσον είχε μια βδομάδα να εμφανιστεί η ενόχληση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγώ είχα ενόχληση τον πρώτο καιρό που είχα αρχίσει να φοράω φακούς και αυτό επειδή τους έβαζα λάθος ή επειδή δεν είχα ξεπλύνει πολύ καλά τα χεριά μου με αποτέλεσμα να μπαίνει στα μάτια μου όλο το αντισηπτικό σαπούνι:P Εφόσον ο οφθαλμίατρος σου σου επέτρεψε να φορέσεις φακούς, τι να πω δεν ξέρω.
Όπως και να 'χει εγώ θα σε συμβούλευα να τον πάρεις τηλέφωνο να τον ρωτήσεις ή ακόμα καλύτερα να περάσεις από το ιατρείο του για να σε δει κιόλας. Μην ντρέπεσαι, εγώ πηγαίνω κάθε φορά που νιώθω ενοχλήσεις ή βγάζω κριθαράκια κλπ. Δεν παίζουν με αυτά και ακόμα και αν δεν έχεις τίποτα θα βγεις από το άγχος τουλάχιστον.:/: Πάρτον και εξήγησε του τι συμβαίνει, σίγουρα θα απαντήσει πιο υπεύθυνα από οποιονδήποτε εδώ που δεν είναι γιατρός.

Ή από την άλλη...ίσως τους βγάζει "άτσαλα", ειδικά εάν άρχισες πρόσφατα να φοράς.
Λοιπόν φακούς φοράω περίπου 6 μήνες και αυτή την ενόχληση την παρατήρησα τον τελευταίο μήνα που χρησιμοποιούσα και ημερήσιους για την θάλασσα.. αυτό το ότι μπορεί να τους βγάζω ή να τους βάζω άτσαλα ισχύει πάντως.

Πολύ πιθανό επίσης να μενουν σκουπιδακια όπως τριχουλες πάνω στο φακό και να σε ενοχλούν, εγώ το παθαινω κάποιες φορές και είναι τόσο ενοχλητικό που τους βγάζω. Ελεγξε τους πολυ προσεκτικά στο φως πριν τους φορέσεις και χρησιμοποιησε πετσέτα που δεν αφήνει χνουδι. Καντο αυτο πριν πας στο γιατρό γιατί πολύ πιθανό να είναι από αυτό. Όταν τους βγάζεις έχεις ακόμα την ενόχληση?
Όταν τους βγάζω αρχίζω και νιώθω την ενόχληση. Όταν τους φοράω απλά ψιλοξηραίνονται τα μάτια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Λοιπόν φακούς φοράω περίπου 6 μήνες και αυτή την ενόχληση την παρατήρησα τον τελευταίο μήνα που χρησιμοποιούσα και ημερήσιους για την θάλασσα.. αυτό το ότι μπορεί να τους βγάζω ή να τους βάζω άτσαλα ισχύει πάντως.
Αυτό με τη θάλασσα το παθαίνω και΄γω. Δηλαδή,τους βάζω(έβαζα μπέζικλυ),πήγαινα το μεσημεράκι θάλασσα και το απόγευμα που γυρνούσα είχαν ψιλοκοκκινίσει τα μάτια μου.
Δεν ήταν κάτι. Αυτό που αναφέρθηκε για το σαπούνι πρόσεξε αν και το καλύτερο είναι οφθαλμίατρος.
Όχι τίποτε άλλο,αλλά με τους φακούς δεν παίζουμε..
Σταγόνες ενυδάτωσης/Δάκρυ έχεις δοκιμάσει να βάλεις μόλις βγάζεις τους φακούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Έχει αγοράσει κανείς φακούς μέσω ιντερνετ; Σκέφτομαι να το επιχειρήσω. Καμία πρόταση-συμβουλή; Να το διακυνδινεύσω ή μπα; Οι τιμές έχουν αρκετά μεγάλη απόκλιση ρε γαμώτο συγκριτικά με τα καταστήματα οπτικών,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχει αγοράσει κανείς φακούς μέσω ιντερνετ; Σκέφτομαι να το επιχειρήσω. Καμία πρόταση-συμβουλή; Να το διακυνδινεύσω ή μπα; Οι τιμές έχουν αρκετά μεγάλη απόκλιση ρε γαμώτο συγκριτικά με τα καταστήματα οπτικών,
Εγώ θα πάρω σε λίγες μέρες.
Λόγω τιμών και΄γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Αν ξέρεις το μέγεθος των φακών σου(καμπυλότητα) και πληρώσεις με αντικαταβολή πιστεύω δεν θα έχετε προβλήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Αν ξέρεις το μέγεθος των φακών σου(καμπυλότητα) και πληρώσεις με αντικαταβολή πιστεύω δεν θα έχετε προβλήμα

Θα πάω στον οφθαλμίατρο να μου μετρήσει την καμπυλότητα.. για την ποιότητα ανησυχώ κυρίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Θα πάω στον οφθαλμίατρο να μου μετρήσει την καμπυλότητα.. για την ποιότητα ανησυχώ κυρίως.

Απο ποιο online καταστημα σκεφτεσαι? Μπορεις να μ δωσει το Link?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εδώ και τρία χρόνια, με ελάχιστες εξαιρέσεις, μόνο από το ίντερνετ αγοράζω φακούς και όχι μόνο!!

Γενικά μην φοβάστε τις αγορές μέσω ηλεκτρονικών καταστημάτων. Πρωτού αγοράσω κάτι κάνω έρευνα για την καλύτερη δυνατή προσφορά και τα λιγότερα έξοδα αποστολής... :) Δεν έχω αντιμετωπίσει πότε πρόβλημα και ό,τι παραγγείλω το έχω σε 2 - 3 μέρες το πολύ σπίτι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Πάρε κάποια γνωστή μάρκα, γράψε κι εδώ μήπως την χρησιμοποιεί κάποιος και σου πει εντυπώσεις. Μπορείς επίσης να πάρεις ένα πακέτο αρχικά για να δοκιμάσεις την ποιότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Τα προΐόντα που αγοράζετε από το ίντερνετ είναι ακριβώς ίδια με αυτά των καταστημάτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα πάω στον οφθαλμίατρο να μου μετρήσει την καμπυλότητα.. για την ποιότητα ανησυχώ κυρίως.
Στα διάλα. Λέω και΄γω τι στον απ'αυτό; Ψάχνω,ψάχνω καμπυλότητα στο χαρτάκι και καμπυλότητα δε βρίσκω.:P
Εδώ και τρία χρόνια, με ελάχιστες εξαιρέσεις, μόνο από το ίντερνετ αγοράζω φακούς και όχι μόνο!!
Γενικά μην φοβάστε τις αγορές μέσω ηλεκτρονικών καταστημάτων. Πρωτού αγοράσω κάτι κάνω έρευνα για την καλύτερη δυνατή προσφορά και τα λιγότερα έξοδα αποστολής... :) Δεν έχω αντιμετωπίσει πότε πρόβλημα και ό,τι παραγγείλω το έχω σε 2 - 3 μέρες το πολύ σπίτι μου.
Τα έξοδα αποστολής σε μερικά σάιτ αν είναι παραπάνω από ένα συγκεκριμένο ποσό είναι δωρεάν.
Ψάξ΄το..

Πάρε κάποια γνωστή μάρκα, γράψε κι εδώ μήπως την χρησιμοποιεί κάποιος και σου πει εντυπώσεις. Μπορείς επίσης να πάρεις ένα πακέτο αρχικά για να δοκιμάσεις την ποιότητα
Γνωστή μάρκα εγώ μία ξέρω.:hehe:
Τα προΐόντα που αγοράζετε από το ίντερνετ είναι ακριβώς ίδια με αυτά των καταστημάτων...
Ναι απλώς πολλές φορές,η αγορά τους από το διαδίκτυο συμφέρει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Εδώ και τρία χρόνια, με ελάχιστες εξαιρέσεις, μόνο από το ίντερνετ αγοράζω φακούς και όχι μόνο!!


Μπορείς να μου δώσεις λινκ για φακούς πλίζ;
Πάρε κάποια γνωστή μάρκα, γράψε κι εδώ μήπως την χρησιμοποιεί κάποιος και σου πει εντυπώσεις. Μπορείς επίσης να πάρεις ένα πακέτο αρχικά για να δοκιμάσεις την ποιότητα
Λόγω μεγάλων βαθμών, δεν είναι ευκολο να κάνω πολλά δοκιμαστικά γτ κοστίζουν:P
Σκέφτομαι πάντως να πάρω τους optima toric της Bausch&Lomb. Αν ξέρει κανείς, τα φώτα του παρακαλώ.


Στα διάλα. Λέω και΄γω τι στον απ'αυτό; Ψάχνω,ψάχνω καμπυλότητα στο χαρτάκι και καμπυλότητα δε βρίσκω.:P
χαχα, δεν υπάρχει η καμπυλότητα στην συνταγή, συνήθως την μετράει ο οπτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 18 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top