Φιλία και εξοικείωση με το σύντροφο μας

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Μου γεννήθηκε η εξής απορία: Αν χρειαστεί μια μέρα να γηροκομήσετε το σύντροφό σας -ή εσάς εκείνος- τι θα κάνετε; Πάνες, πάπια (που θα θέλει άδειασμα και πλύσιμο...), καθαριότητα... Κούφια η ώρα που τ' ακούει, αλλά και έπειτα από ένα ατύχημα μπορεί να χρειαστεί να γίνονται όλ' αυτά, δηλαδή χωρίς να φτάσει κανείς σε βαθιά γεράματα... :hmm:
οι νοσοκομες γιατι υπαρχουν??!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αν εννοείς τις αποκλειστικές που παίρνουν 1000 ευρόπουλα και βάλε τον μήνα... δεν νομίζω να έχουν όλοι τη δυνατότητα να δίνουν τόσα χρήματα...επιπλέον πόσοι θα άφηναν τον άνθρωπό τους στα χέρια ενός ξένου ενώ θα μπορούσαν να τον φροντίσουν οι ίδιοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
We've got a winner..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
O καθένας από εμάς εάν ήταν στη θέση αυτού που χρειάζεται τη φροντίδα, δε μπορώ να φανταστώ ότι θα ένιωθε λιγότερη ντροπή με μια νοσοκόμα, απ' ότι με τον/την σύντροφό του... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
O καθένας από εμάς εάν ήταν στη θέση αυτού που χρειάζεται τη φροντίδα, δε μπορώ να φανταστώ ότι θα ένιωθε λιγότερη ντροπή με μια νοσοκόμα, απ' ότι με τον/την σύντροφό του... :hmm:

xmmm... δεν είναι απαραίτητο αυτό που λες. Ελπίζω να μην συμβεί σε κανέναν μας ποτέ μια τέτοια κατάσταση (yet συμβαίνει δεν είναι και επιστημονική φαντασία), παρόλαυτα σε ενα (ίσως ατυχές) αντιπαράδειγμα θα πω ότι το να κάτσω σε μια καρέκλα γυμνή από τη μέση και κάτω και να ανοίξω τα πόδια μου σε έναν επαγγελματία (γνωστό και ως...γυναικολόγο :P) μου προκαλεί λιγότερη ντροπή από το να κάτσω στο ξέμπαρκο στην ίδια ακριβώς θέση μπροστά στο σύντροφό μου.

Οπότε με την ίδια λογική, ο ένας είναι ο σύντροφος (με ότι αυτό συνεπάγεται) και ο άλλος (η νοσοκόμα) είναι ο .. επαγγελματίας της υπόθεσης. Νομίζω τουλ., ομολογώ δεν θα ήθελα να βρεθώ σε τέτοια θέση βέβαια για πολλούς λόγους με την ... ντροπή απέναντι στο σύντροφο να είναι ο...τελευταίος :/:

Αν πάλι έπρεπε να βρεθώ στη θέση της "νοσοκόμας" προφανώς και θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη, αυτό όμως δεν αναιρεί το ότι όσο είμαστε υγιείς και οι δύο κάποια πράγματα "ακόμα και ο βασιλιάς τα κάνει μόνος του" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Αν εννοείς τις αποκλειστικές που παίρνουν 100 ευρόπουλα και βάλε τον μήνα... δεν νομίζω να έχουν όλοι τη δυνατότητα να δίνουν τόσα χρήματα...επιπλέον πόσοι θα άφηναν τον άνθρωπό τους στα χέρια ενός ξένου ενώ θα μπορούσαν να τον φροντίσουν οι ίδιοι;
εννοω για οποιον εχει την οικονομικη αυτη ανεση γιατι η αποκλειστικες γ αυτον τον λογο ειναι...Βεβαια απο την αλλη αν εχεις περασει μια ολοκληρη ζωη με τον ανθρωπο που εχεις διπλα σου δεν ξερω νομιζω οτι θα μπορεις να τον ξεσκατισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
θα πω ότι το να κάτσω σε μια καρέκλα γυμνή από τη μέση και πάνω και να ανοίξω τα πόδια μου σε έναν επαγγελματία (γνωστό και ως...γυναικολόγο :P) μου προκαλεί λιγότερη ντροπή από το να κάτσω στο ξέμπαρκο στην ίδια ακριβώς θέση μπροστά στο σύντροφό μου.
"κατω" εννοεις ; :worry:

Συμφωνω, αλλά νομιζω πως το προηγουμνεο ποστ της Isi ειχε μια αξια με την εννοια του αν χρειαστει να φροντισουμε εμεις καποιον. Εκει θα συμβει οτι η σημασια της ολης καταστασης ειναι τετοια, που δε θα κατσουμε να ασχοληθουμε με αυτα τα δυσαρεστα. (παρολο που θα μας ενοχλουν, αλοιμονο).

Αλλά σε καθημερινη βαση, χωρις καποια τετοια κατασταση, γιατι να τα εχουμε 1ο τραπεζι πιστα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
xmmm... δεν είναι απαραίτητο αυτό που λες. Ελπίζω να μην συμβεί σε κανέναν μας ποτέ μια τέτοια κατάσταση (yet συμβαίνει δεν είναι και επιστημονική φαντασία), παρόλαυτα σε ενα (ίσως ατυχές) αντιπαράδειγμα θα πω ότι το να κάτσω σε μια καρέκλα γυμνή από τη μέση και κάτω και να ανοίξω τα πόδια μου σε έναν επαγγελματία (γνωστό και ως...γυναικολόγο :P) μου προκαλεί λιγότερη ντροπή από το να κάτσω στο ξέμπαρκο στην ίδια ακριβώς θέση μπροστά στο σύντροφό μου.
Δεκτό, αλλά αν σου ζητούσε κάποιος να εξηγήσεις το γιατί, πιθανότατα οι απαντήσεις σου θα στηρίζονταν σε εκλογικεύσεις και συνήθειες που απέκτησες κατά τη διάρκεια της ζωής σου (ο καθένας μας έχει τις δικές του, δεν κρίνω τις δικές σου, αναφέρομαι μόνο στο γεγονός).
Είναι ένα είδος "απόφασης" το ποιον (ή τι) ντρεπόμαστε και ποιόν όχι, που πηγάζει μέσα από τις λογικές σκέψεις που επιλέγουμε να ασπαστούμε, ή να απορρίψουμε.
(...δε θέλω να το χοντρύνω, αλλά υποπτεύομαι ότι ο σύντροφός μας, μας βλέπει σε πολλές άλλες, λιγότερο "παραδοσιακές" στάσεις κατά τη διάρκεια του ερωτικού παιχνιδιού, που επίσης εκλογικεύοντας έχουμε "επιλέξει" να μην τις ντρεπόμαστε :D


Αν πάλι έπρεπε να βρεθώ στη θέση της "νοσοκόμας" προφανώς και θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη, αυτό όμως δεν αναιρεί το ότι όσο είμαστε υγιείς και οι δύο κάποια πράγματα "ακόμα και ο βασιλιάς τα κάνει μόνος του" :)
Είμαι βέβαιη ότι θα συνόδευες τον καλό σου "εκεί που ο βασιλιάς πηγαίνει μόνος του" χωρίς δεύτερη σκέψη, αν υπήρχε ανάγκη να το κάνεις (π.χ. σπασμένο πόδι/χέρι [Φτουυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!]) και θα το έκανες και με χαμόγελο και τρυφερότητα, προσπερνώντας ήχους και μυρωδιές, αφού η λογική της αγάπη σου και της ηθικής σου υποχρέωσης, θα υπερίσχυε της λογικής που λέγαμε παραπάνω. Στο κάτω-κάτω όλοι έχουμε μυρίσει και ακούσει τον εαυτό μας, είναι υποφερτό :D

Στο πρώτο μου ποστ σε αυτό το θέμα, είπα ότι έχουμε την τάση να μιλάμε για τα άκρα όταν πιάνουμε παρόμοια θέματα. Γιατί οι επιλογές ή "υπερπαραγωγή του Χόλιγουντ" ή "πρώτο τραπέζι πίστα" είναι τα άκρα.
Οι καταστάσεις έχουν τη βαρύτητα που τους δίνουμε. Δεν λέω σε καμία περίπτωση να αλλάξουμε τις συνήθειες και τα θέλω μας, λέω μόνο να ξέρουμε από που προέρχονται.

(Δεν απαντώ προσωπικά σε σένα Αθηνούλα, αν και χρησιμοποιώ το ποστ σου, σαν αφορμή. Επίσης τα παραπάνω είναι μόνο η άποψή μου και δεν είναι απαραίτητα η σωστή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Μπορεί όχι, αλλά πχ το να βρίσκει ο άλλος άνθρωπος χαριτωμένα τα .."σαλάκια" που σου τρέχουν ενώ κοιμάσαι σαν ζώο ανάσκελα με ανοιχτό το στόμα και ροχαλίζοντας, μάλλον είναι καλό δείγμα έρωτα και μπορεί ίσως να συγκριθεί με το να ακουστεί μια ..μεσαίου μεγέθους ηχητική νότα από το μπάνιο. :P

ΥΓ: Αλήθεια.. έχω μια απορία. Σας έχει τύχει ποτέ να σιχαθείτε τα σάλια του άλλου; Διότι εγώ παλιότερα σιχαινόμουν σχεδόν πάντα για κάποιον απροσδιόριστο λόγο, οπότε όταν φιλιόμασταν κάπως ..ψιλοαπέκλεια τις γλώσσες μας. :lol:

:eek:
Αυτό με σόκαρε πιο πολύ από όλες τις υπερπαραγωγές που διάβασα , τις άριες του Μπετόβεν , την λεκάνη- βιολεντσέλο σε φα μείζονα , α, και οφείλω να παρατηρήσω πως παρόλο που ζούμε σε άκρως αρωματισμένη κοινωνία κανείς δεν ανέφερε την χρήση ον ντε τουαλέτ εις την τουαλέτ για να μη βρωμεί και ζέχνει .:P

Σοβαρεύομαι .
Λοιπόοον εσείς εδώ στις τελευταίες σελίδες το επικεντρώσατε πολύ προς αφόδευση μεριά και απορώ πως δεν έχει μπει ακόμα κανένας κοπρολάγνος- ουρολάγνος να μας αναλύσει την ερωτική σχέση με τα κόπρανα :P.


Τώρα σοβαρεύομαι ...αλήθεια λέω ...

1 ) Κωνσταντίνα , ναι σιχαίνομαι να με φιλάει ο οποιοσδήποτε , αλλά ο άνθρωπος που είσαι ερωτευμένη ? Που κυνηγάς τα χείλη του κάθε ώρα για να τον νιώσεις ένα με σένα ? Ασσύληπτο κατ' εμέ και συγνώμη .
2 )
Τες πα το ερώτημα είναι γενικό λέει γενικά για φιλία και εξοικείωση , ας προσπαθήσω να το βγάλω ... από την .. τουαλλέτα ...:P εξοικείωση δεν είναι μόνο τα τσισάκια , εξοικείωση είναι και η ασθένεια , η χάλια ψυχολογική κατάσταση , τα κρυμμένα μυστικά , ο αληθινός εαυτός μας με όλα του τα στραβά που μπορεί κάποιοι να κρύβουν επιμελώς στα πρώτα ραντεβού , η φιλία μέσα σε ένα ζευγάρι και τόσα τόσα άλλα .

3 ) Και μιας και είπα φιλία και ο τίτλος αναφέρεται σε αυτήν πιστεύω πως αν δεν είσαι και φίλος με τον σύντροφό σου τότε δεν είναι σύντροφός σου .


[FONT=&quot]4 ) Περί τσισακίων και λοιπών ..... κακών .... :P ...[/FONT] Όταν δυο άνθρωποι έχουν κάνει τόσες φορές έρωτα , όπου έχουν δει , ακούσει , μυρίσει τα πάντα δεν είναι δυνατόν να ντρέπονται , αν ντρέπονται μάλλον κάτι συμβαίνει και πρέπει να το λύσουν τάχιστα γιατί ντροπή και συμβίωση δεν πάνε πακέτο , και ο ντροπαλός θα έχει πρόβλημα στην καθημερινότητα που μπορεί να συβούν χίλια δύο και εκείνη την ώρα να απουσιάζει και ο Παβαρότι :P
[FONT=&quot]

[/FONT] 3 ) Άλλο σιχαίνομαι , άλλο σέβομαι την ατομικότητα του άλλου και τον αφήνω στην ησυχία του να κάνει αυτό που και ο βασιλιάς κάνει μόνος του όπως προαναφέρθηκε. Άλλο έτυχε λόγω ανάγκης ή μη ύπαρξης δεύτερου μπάνιου να παραβρεθούμε ταυτόχρονα στο ίδιο …..μέρος :P…. κι άλλο τα κάνουμε ΟΛΑ μαζί .
Γιατί σε κάποια παλιότερα ποστ είδα πως κάποιοι κάνετε μπάνιο μαζί και ίσως σε καθημερινή βάση αν κατάλαβα καλά .
Συγνώμη μόνο εγώ είμαι η παράξενη που θέλω έναν κάποιο χρόνο για τον εαυτό μου ?
Δηλαδή ..... τρώμε μαζί , συζητάμε , γελάμε , τσακωνόμαστε ( όχι που δε θα … ) , κάνουμε δουλειές στο σπίτι μαζί ( μπααα ) , κοιμόμαστε , κάνουμε σεξ , και τόσα τόσα άλλα …
Πρέπει να κάνουμε και όοοολα τα υπόλοιπα μαζί ?
Και μπάνιο μαζί και τσισάκια μαζί και κακάκια μαζί …

Εμένα μου αρέσει πέρα από ντροπές και τα σχετικά γιατί κατ' εμέ όπως προανέφερα μετά από το πρώτο διάστημα πρέπει να έχουν ξεπεραστεί ( αν υπάρχουν κιολας ) , να απολαμβάνω μόνη μου με την ησυχία μου το μπάνιο μου , να βάλω τις κρέμες μου , να περιποιηθώ τον εαυτό μου , να χαλαρώσω και να μη μου μιλάει κανένας . Να κάνω την αποτρίχωσή μου , την απολέπισή μου ( ως γοργόνα:P ) , τις μάσκες μου μόνη μου , και να μη με ενοχλεί κ-α-ν-ε-ί-ς .
Το ίδιο και ο άλλος να ξυριστεί , να κάνει το μπανάκι του και ότι άλλο θέλει τεςπα , να βρω κι εγώ μια ώρα ηρεμίας να διαβάσω ένα βιβλίο , να μιλήσω με μια φίλη μου . .

Θέλω να πω εν ολίγοις πως για μένα το καλύτερο είναι να έχει ο καθένας την ηρεμία του να απολαμβάνει κάποιες στιγμές προσωπικής φροντίδας και υγειινής μόνος του γιατί μου αρέσει όχι γιατί ντρέπομαι , αφού σαφώς αν αρρωστήσει ο άλλος εγώ θα τον περιποιηθώ και το έχω κάνει , κι όποιος σιχαίνεται να το κάνει , επιτρέψτε μου να τολμήσω να πω πως δεν έχει αγγίξει τα όρια της αγάπης .


Τέλος αν κάποια από αυτά ενταχθούν μέσα στο ερωτικό παιχνίδι όπως το μπάνιο , το ξύρισμα ( σέξυ ) κλπ , εντάξει συμφωνώ και επαυξάνω , αλλά όχι κάθε μέρα ,συνέχεια …γιατί η επανάληψη είναι μήτηρ μαθήσεως μεν , εξαδέλφη της βαρεμάρας δε ....

Αυτά .
Συνεχίστε τώρα τις τουαλλετικές ανησυχίες .... κι όπως είπε κι η Κουέ ... να δούμε τι θα κάνετε οταν τύχει .. που θα τύχει , ο βρωμο -Μέρφι άλλη δουλειά δεν κάνει έχει μια μανία να κλείνει ταυτόχρονα ραντεβού στις πιο ακατάλληλες ώρες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Bραδυνή απορία (Δεν το λέω για να την "πω" απλώς απορία)
Γιατί δλδ είναι τόσο περίεργο να μην θέλει κάποιος να κάνει ... τις ανάγκες του με κάποιον άλλο?
Ναι, οκ, άμα με πιάσει η γαστρεντερίτιδα και με "πεθάνει", άμα κατεβάσω 3 λίτρα διουρητικό και ο άλλος κάνει μπάνιο 5 ώρες, αν ο Ερμής γίνει το κέντρο του Ηλιακού μας συστήματος και δεν συμμαζεύεται, ε ΝΑΙ τότε υποθέτω ότι ο καθένας από μας θα ξέχναγε και ντροπές και άβολες καταστάσεις και θα ... προχώραγε στο παρασύνθημα! Αλλά αν δεν ισχύουν όλα αυτά γιατί δλδ να "ζορίζεται" κανείς αν...μπορεί να περιμένει 5 λεπτά? :worry:

Κατά τα άλλα προσωπικά ούτε το σετάκι "ξυρίζομαι/κάνω μπάνιο για να γίνω άνθρωπος" με ξετρελαίνει να γίνεται με ανοιχτή την πορτά/με παρέα (η περίπτωση...κάνω μπανιο για να ...ξανακάνω είναι διαφορετική :P), ούτε οτιδήποτε άλλο.
Ναι, όταν είχα αρρωστήσει με 39 πυρετό προφανώς και ένα από τα άτομα (εκτός από τις 2 κολλητές μου) που είχαν αναλάβει βάρδια ήταν ο φίλος μου, προφανώς και όταν έπαθα γαστρεντερίτιδα και έβγαζα τα σωθηκά μου 4 μέρες εκεί και με κρατούσε ήταν, αλλά υπό κ.σ δεν βρίσκω λόγο να με δει κανείς με εμφάνιση "ξερνάω από το πρωί ακόμα και το νερό που πίνω", ούτε "έχω να κάνω μπάνιο 4 μέρες και δεν είμαι να με πλησιάσεις" :confused:


Το αυτό ισχύει και από την ανάποδη φυσικά. Όταν ο φίλος μου είχε μείνει στο κρεββάτι μια εβδομάδα από αρρώστια, προφανώς και έκανα την "αδελφή-νοσοκόμα" χωρίς να με ενοχλήσει η (άθλια) κατάσταση στην οποία βρισκόταν, αλλά δεν μπορώ να πω ότι θα πετούσα και σε πελάγη ευτυχίας σε νορμάλ συνθήκες να εμφανιζόταν/συμπεριφερόταν όπως τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Bραδυνή απορία (Δεν το λέω για να την "πω" απλώς απορία)
Γιατί δλδ είναι τόσο περίεργο να μην θέλει κάποιος να κάνει ... τις ανάγκες του με κάποιον άλλο?
"Γιατί δηλαδή είναι τόσο περίεργο να μην έχει πρόβλημα κάποιος να κάνει τις ανάγκες του με κάποιον άλλο;" :D
"Περίεργο" μας φαίνεται πάντα αυτό που κάνουν...οι άλλοι :P

Σημασία έχει να νιώθεις καλά με αυτό που έχεις επιλέξει (ό,τι κι αν είναι αυτό και δε μιλάω για τα της τουαλέτας μόνο) και φυσικά να βρίσκεις και τον ανάλογο άνθρωπο που θα ταιριάξει μ' αυτό.
Όπως ακριβώς και στον έρωτα ;)

Το αυτονόητο δηλαδή. Δεν είπα και καμιά σοφία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
:eek:
Τέλος αν κάποια από αυτά ενταχθούν μέσα στο ερωτικό παιχνίδι όπως το μπάνιο , το ξύρισμα ( σέξυ ) κλπ , εντάξει συμφωνώ και επαυξάνω ,

εγω ενα πραγμα δεν καταλαβα απο ολα αυτα!το sexy ξυρισμα ειναι το ξυρισμα της μασχαλης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τώρα τι μου θυμίσατε, τι μου θυμίσατε...

Πριν χρόνια έχουμε πάει με μία σχέση στη Φλώρινα. Μένουμε σε ξενοδοχείο. Δυστυχώς, κάτι φάγαμε το οποίο ήταν εμπλουτισμένο με σαλμονέλα και ενώ απολαμβάναμε το απογευματινό μας χουζούρι στο κρεβάτι, ξαφνικά ο Μέρφυ χτύπησε αλύπητα.

Πεταχτήκαμε σχεδόν ταυτόχρονα με την κοιλιά να πονά από τις περισφύξεις και ορμήσαμε κι οι δυο στο μπάνιο.

Η σέστρα όμως ήταν μία και μονάκριβη και οι έκτακτες ειδήσεις πίεζαν ασφυκτικά για να δημοσιευτούν και από τους δύο ανταποκριτές. Σκηνές πανικού επακολούθησαν...

Αυτό που κάναμε ήταν να κάθεται ο ένας, ενώ ο άλλος σφιγγόταν σκληρά και άσπλαχνα, να ρίχνει μια μπαταριά και μετά να σηκώνεται και να σφίγγεται με νύχια και δόντια για ν' αδειάσει ο άλλος.

Δεν περίσσεψε πολλή αξιοπρέπεια μετά από αυτό, όμως μας παρηγόρησε το γεγονός ότι τελικά καταφέραμε να μη σέσουμε πατόκορφα όλο το ξενοδοχείο, περίπτωση κατά την οποία μάλλον θα είχαμε φύγει μετανάστες στην κοντινή και φιλόξενη Αλβανία.

Πέραν της ...κατάθεσης της συγκλονιστικής μου μαρτυρίας, η ενδελεχής ανάλυση του φλέγοντος τούτου ζητήματος από τη Μελιώ η οποία προηγήθηκε, δεν μου αφήνει δυστυχώς άλλα περιθώρια πολυλογίας και αυτολιβανίσματος.

Έχω μόνο μια παρατήρηση να κάνω: Πόσο ντροπαλοί είμαστε όλοι με την οσμή, τον ήχο ή την ιδέα να διανοηθεί κάποιος πως κάνουμε τη φυσική μας ανάγκη και πόσο λαλίστατοι γινόμαστε όταν την περιγράφουμε σε τόσο κόσμο. Οι ήχοι και οι μυρωδιές έχουν φτάσει μέσω του διαδικτύου σ' ολόκληρο τον πλανήτη (ελπίζω ο πρώην πρόεδρος Μπους να βρει τη δική μου ιστορία ιδιαίτερα διδακτική, αφού εκείνος δεν έφτασε στο ύψος των δικών μου επιτευγμάτων και τελικώς τα έσεσε όλα).

...και να σκεφτεί κανείς ότι τα κακά φεύγουν, μ' ένα τράβηγμα του καζανακίου· τα γραπτά όμως μένουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
σιγουρα οι καθαριστριες μετα απο αυτο θα μπηκαν με στολη αστροναυτη για να καθαρισουν το δωματιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Λάθος, δεν έπεσε ούτε ρανίδα εκτός λεκάνης και γι' αυτό είμαι εξαιρετικά υπερήφανος...:teasing::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
πιστευω οτιενα ζευγαρι πρεπει πανω απολα ν αειναι φιλοι μεταξυ τους και να νιωθουν μια οικειοτητα... αλλα δεν πιστευω οτι πρεπει να συζητανε τα παντα...
ειμαι της αποψης του οτι καλο θα ναι καποια πραγματα να παραμενουν τελειως προσωπικα οπως ειναι οι φυσικες αναγκες και τα σχετκα... δε θα μπορουσα να ξυριστω μπροστα στο φιλο μου ουτε να με δει να βγαζς το μουστακι μου:p και να ποναω με το κερι... και αυτο γιατι δε θελω να με απομυθοποιησει ουτε φυσικα εγω εκεινον (γιατι ναι αυτο θα εκανα αν τον ακουγα να αεριζεται μπροστα μου ή κατι παρομοιο) ουτε θελω να χαθει η μαγεια του πρωτου καιρου που ειμασταν πιο προσεχτικοι στις κινησεις μας! δε λεω καλη η ελευθερια κ η οικειοτητα στη σχεση αλλα ως ενα οριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Συμφωνω, αλλά νομιζω πως το προηγουμνεο ποστ της Isi ειχε μια αξια με την εννοια του αν χρειαστει να φροντισουμε εμεις καποιον. Εκει θα συμβει οτι η σημασια της ολης καταστασης ειναι τετοια, που δε θα κατσουμε να ασχοληθουμε με αυτα τα δυσαρεστα. (παρολο που θα μας ενοχλουν, αλοιμονο).
Το θέμα είναι ότι όταν χρειαστεί να βοηθήσεις κάποιον και αυτός είναι ντροπαλός με αυτά τα θέματα (όπως η μάνα μου για παράδειγμα) πρέπει όχι απλώς να το κάνεις αλλά και να επιδείξεις είτε πλήρη αδιαφορία για το γεγονός είτε αρκετό χιούμορ για να τον ξεαγχώσεις. Άρα κάπου μέσα σου πρέπει να έχεις ξεαγχωθεί εσύ.
Κανείς δεν μίλησε για συνύπαρξη λόγω επιλογής... οι κοπρολάγνοι κρύβονται... αλλά όταν ζει ένα ζευγάρι ή μια οικογένεια μαζί κάποια χρόνια όλα θα συμβούν και πρέπει να μπορείς να τα αντιμετωπίσεις χωρίς ντροπή. Επίσης αν έχεις παιδιά ή γέρους... ε, η εξοικείωση με το αντικείμενο είναι κάπως μεγαλύτερη οπότε φαίνεται ανώδυνο/άσχετο το ότι ο άλλος μπορεί να κάνει ήχους στην τουαλλέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.


στο 1:18 ξεκινάει ... το πατιρντί ...

Εξαιρετικά αφιερωμένο στον Όττο και όλους βέβαια εμάς τους υπόλοιπους που μπορεί να μην μπορέσαμε να περιγράψουμε τόσο γλαφυρά τα παθήματα μας στη γνωστή " ταβέρνα του χ@στη " :P η οποία δυστυχώς υπάρχει παντού στην Ελλάδα , δουλεύει το φρανζαιζ φουλ βλέπετε , και οι πιο πολλοί από μας έχουμε απολαύσει το κυρίως πιάτο που λέγεται :πως-χάνς-2κιλά-σε-εκδρομη-και-δεν-είναι-από-σεχς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τώρα τι μου θυμίσατε, τι μου θυμίσατε...

Πριν χρόνια έχουμε πάει με μία σχέση στη Φλώρινα. Μένουμε σε ξενοδοχείο. Δυστυχώς, κάτι φάγαμε το οποίο ήταν εμπλουτισμένο με σαλμονέλα και ενώ απολαμβάναμε το απογευματινό μας χουζούρι στο κρεβάτι, ξαφνικά ο Μέρφυ χτύπησε αλύπητα.

Πεταχτήκαμε σχεδόν ταυτόχρονα με την κοιλιά να πονά από τις περισφύξεις και ορμήσαμε κι οι δυο στο μπάνιο.

Η σέστρα όμως ήταν μία και μονάκριβη και οι έκτακτες ειδήσεις πίεζαν ασφυκτικά για να δημοσιευτούν και από τους δύο ανταποκριτές. Σκηνές πανικού επακολούθησαν...

Αυτό που κάναμε ήταν να κάθεται ο ένας, ενώ ο άλλος σφιγγόταν σκληρά και άσπλαχνα, να ρίχνει μια μπαταριά και μετά να σηκώνεται και να σφίγγεται με νύχια και δόντια για ν' αδειάσει ο άλλος.

Δεν περίσσεψε πολλή αξιοπρέπεια μετά από αυτό, όμως μας παρηγόρησε το γεγονός ότι τελικά καταφέραμε να μη σέσουμε πατόκορφα όλο το ξενοδοχείο, περίπτωση κατά την οποία μάλλον θα είχαμε φύγει μετανάστες στην κοντινή και φιλόξενη Αλβανία.

Πέραν της ...κατάθεσης της συγκλονιστικής μου μαρτυρίας, η ενδελεχής ανάλυση του φλέγοντος τούτου ζητήματος από τη Μελιώ η οποία προηγήθηκε, δεν μου αφήνει δυστυχώς άλλα περιθώρια πολυλογίας και αυτολιβανίσματος.

Έχω μόνο μια παρατήρηση να κάνω: Πόσο ντροπαλοί είμαστε όλοι με την οσμή, τον ήχο ή την ιδέα να διανοηθεί κάποιος πως κάνουμε τη φυσική μας ανάγκη και πόσο λαλίστατοι γινόμαστε όταν την περιγράφουμε σε τόσο κόσμο. Οι ήχοι και οι μυρωδιές έχουν φτάσει μέσω του διαδικτύου σ' ολόκληρο τον πλανήτη (ελπίζω ο πρώην πρόεδρος Μπους να βρει τη δική μου ιστορία ιδιαίτερα διδακτική, αφού εκείνος δεν έφτασε στο ύψος των δικών μου επιτευγμάτων και τελικώς τα έσεσε όλα).

...και να σκεφτεί κανείς ότι τα κακά φεύγουν, μ' ένα τράβηγμα του καζανακίου· τα γραπτά όμως μένουν!!!

:worship: :worship: :worship:
Εντάξει , τα κακά μπορεί να φεύγουνε με ένα τράβηγμα του καζανακίου (αυτό έλειπε να έμεναν) αλλά το όλο θέμα είναι η ανάμνηση που μένει στην/στον σύντροφο...Και βέβαια όπως όλα τα προβλήματα που μας απασχολούνε έχουμε την διάθεση να το συζητήσουμε - το συγκεκριμένο δε , το θεωρούμε τόσο γελοίο να μας απασχολεί που θέλουμε διπλά να το συζητήσουμε για να ανακουφιστούμε και από την...συνενοχή των άλλων(μέσα σε εισαγωγικά πάντα)
Και στο σημείο αυτό να κάνω έναν διαχωρισμό ηλικίας γιατί αυτό που συμβαίνει με τα φόρουμ-να συζητάνε για ένα πρόβλημα μαζί 15χρονοι,25,35,45χρονοι έχει αναμφίβολα την χάρη του και τα πλεονεκτήματα του (δίκαια ανταλλαγή εμπειρίας με <<αχ θυμάμαι τα νιάτα μου>>) αλλά στο συγκεκριμένο θέμα μας αδικεί εμάς τα νιάνιαρα (για να μην κουράζεσαι να κοιτάξεις το προφίλ μου είμαι 21ετών).Διότι συνφορουμίτισες/συνφορουμίτες που είστε μεγαλύτερες/οι εμού σας καταλαβαίνω απολύτως όταν επιζητείτε να αποδυναμώσετε την σημασία του θέματος (κατά εσάς να το φέρετε στις σωστές διαστάσεις).Όταν έχεις διανύσει μια μακροχρόνια σχέση στην οποία επιχειρείς να αντιμετωπίσεις με το ταίρι σου τα σκ@τ@ της κοινωνίας , τι να σου πουν τα κανονικά σκ@τ@ ; Όταν έχεις γνωρίσει το αφεντικό σου , την πεθερά σου , τον σύμβουλο στεγαστικών δανείων έχεις σκληρύνει μια για πάντα .
Και το όλο ζήτημα της τουαλέτας περί παιδικότητας πρόκειται . Αν το δεις ορθολογιστικά φανερώνει μόνο ανωριμότητα , εμμονές και άρνηση της πραγματικότητας . Φυσικά δεν θα επιδιώξεις την συνέρευση στο μπάνιο ούτε θα εύχεσαι να είναι άρρωστος και ανύμπορος ο σύντροφος σου αλλά ως εκεί.Υπάρχει ένα όριο που με σαφή τρόπο οριοθετεί την προφανή επιθυμία να βλέπεις υγιή και καθαρό το ταίρι σου 1.γιατί αυτό είναι το φυσιολογικό και 2.γιατί δείχνει πως σε υπολογίζει ακόμα ως στόχο που πρέπει να κερδίσει και από την άλλη το γεγονός ότι είμαστε άνθρωποι με...ανθρώπινες ανάγκες
Αυτά για τους ενήλικες(κατ εμέ από 25+) , τώρα ας περάσουμε στην δική μου κατηγορία δλδ τους ανώριμους...Στο μυαλό μου η γυναίκα (συμπληρώστε εσείς ταίρι αναλόγως) είναι ένας μύθος.Βέβαια είχα υπεραρκετές ευκαιρίες για απομυθοποίηση αλλά εγώ πάντα σφύριζα κλέφτικα:whistle::whistle::whistle::whistle:.Γιατί;Δεν έχει σημασία.Αυτό που ίσως έχει σημασία είναι ότι πέραν όλων των άλλων αυτός ο μύθος απαιτεί πολύ κόπο για να διατηρηθεί και από εμένα και φυσικά από αυτήν(τακούνια , βάψιμο , αρώματα και τα σχετικά)Διευκρινίζω όχι πάντα όχι σαν καταναγκασμό κ.τ.λ.Και δεν θα τα βάψω μαύρα φυσικά αν την δω με φόρμα και αχτένιστη.Αλλά όχι και να την ακούσω στην τουαλέτα ή να την παρακολουθώ να ξυρίζεται.Απλά δεν το θέλω και δεν βρίσκω και κανένα λόγο να αλλάξω γνώμη.Και επειδή ότι απαιτούμε πρέπει πρώτα από όλα να το απαιτούμε -τηρουμένων των αναλογιών-από το τομάρι μας..παίρνω τις ανάλογες προφυλάξεις.Δεν ξέρω πως θα σκέφτομαι σε 10 χρόνια όταν ο μέσος όρος σχέσης μου θα ανέβει πάνω από το εξάμηνο και θα έχω περάσει από σαράντα κύματα μαζί της που όσο και εάν στολιζόμαστε 40 κύματα είναι πάντα αρκετά για να σε δείχνουν κάποιες φορές και άσχημο.Αλλά τώρα ομολογώ ότι εάν έκανα σχέδια για ένα σπιτικό το πρώτο που θα έφτιαχνα είναι δεύτερη τουαλέτα.Προφανές ε ; τότε να προσθέσω ότι θα έβαζα την μια στο ένα άκρο του σπιτιού και την δεύτερη στο άλλο άκρο:lol: την γνώμη μου λέω όλα είναι σχετικά (για να το αποδείξω αυτό θα πω ένα ανέκδοτο : είναι 2 μύγες πάνω σε ένα σκ@@τό και ξαφνικά η μία αερίζεται , εεε ,της λέει η άλλη, τώρα τρώμε:cold:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
:hehe::hehe::hehe: καλοοοοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top