Ελληνάρας

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
εγω παντος που ζω σε τουριστικο νησι βλεπω οτι πολλες γυναικες του εξωτερικου ερχονται μονο για τους ελληνες τουS αντρες Κ εχουμε περιπου 1500 γυναικες απο εξωτερικο που εχουν παντρευτει ελληνα νομιζω οτι κατι λεει αυτο?
ετσι
Τίποτα δεν λέει αυτό.
Αφού στην Ελλάδα, ήρθαν, έλληνα θα παντρεύονταν.
Για άλλους λόγους ήρθαν στην Ελλάδα και εφ' όσον θέλησαν να παντρευτούν, το πιο πιθανό ήταν να παντρευτούν Ελληνα.
Αυτό δεν σημαίνει όμως οτι ήρθαν στη χώρα μας για να παντρευτούν με κάποιον έλληνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αφού λοιπόν είναι έτσι, αντί να κατηγορούμε τον Έλληνα ότι δεν οδηγάει καλά (που είναι αλήθεια πάντως), μπορούμε να τον κατηγορούμε για τη χαμηλή πολιτική του συνείδηση και τις κακές του επιλογές. Το ψάρι βρωμάει απ' το κεφάλι, κι αυτό να το θυμάσαι. Η κάθε εξουσία διαπαιδαγωγεί τους πολίτες στο να συνηθίσουν και να θεωρούν ως φυσιολογικά αυτά που η ίδια επιλέγει και πράττει. Δεν σας κάνει εντύπωση ότι έχουμε τόσο χαμηλό επίπεδο παιδείας; Ποιον συμφέρει άραγε αυτό; Τα ελληνικά σχολεία, όλων των βαθμίδων, προσφέρουν εκπαίδευση αντί για παιδεία, στη χώρα που γέννησε την έννοια της Παιδείας. Τελικά πράγματι εδώ είναι η πατρίδα της Τραγωδίας!!!

επιτέλους.... κάποιος ακόμα που φωνάζει για παιδεία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Τίποτα δεν λέει αυτό.
Αφού στην Ελλάδα, ήρθαν, έλληνα θα παντρεύονταν.
Για άλλους λόγους ήρθαν στην Ελλάδα και εφ' όσον θέλησαν να παντρευτούν, το πιο πιθανό ήταν να παντρευτούν Ελληνα.
Αυτό δεν σημαίνει όμως οτι ήρθαν στη χώρα μας για να παντρευτούν με κάποιον έλληνα.
οχι τους αρεσουν οι ελληνες κ για αυτο ερχονται δεν ερχονται για να παντευτουν αλλα ετυχε κ τους αρεσε οι ελλαδε κ οι ελληνες ειναι ποιο αντρες λενε...
χωρις να διαφωνω για τα παρακατω που λετε εγω απλα μεταφερω αυτα που βλεπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
οχι τους αρεσουν οι ελληνες κ για αυτο ερχονται δεν ερχονται για να παντευτουν αλλα ετυχε κ τους αρεσε οι ελλαδε κ οι ελληνες ειναι ποιο αντρες λενε...
χωρις να διαφωνω για τα παρακατω που λετε εγω απλα μεταφερω αυτα που βλεπω

Συγγνώμη κι όλας, χωρίς παρεξήγηση, απλά από ό,τι ακούγεται, στη Ρόδο κάθε καλοκαίρι έρχεται η κάθε *κακιά λέξη* που μόλις έκλεισε τα 21 χρόνια καταπίεσης και απαγόρευσης και ακούει που γίνεται ο χαμός και τρέχει να χάσει την *κακιά λέξη*.

Και δεν είναι μόνο η Ρόδος σε ολόκληρο τον κόσμο που γίνεται αυτό απλά μόνο τη Ρόδο ξέρουμε επειδή είναι κοντά μας και επειδή υπάρχει και το στερεότυπο του greek lover που συνδιάζεται με τη Ρόδο και δένει το γλυκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
οχι τους αρεσουν οι ελληνες κ για αυτο ερχονται δεν ερχονται για να παντευτουν αλλα ετυχε κ τους αρεσε οι ελλαδε κ οι ελληνες ειναι ποιο αντρες λενε...
χωρις να διαφωνω για τα παρακατω που λετε εγω απλα μεταφερω αυτα που βλεπω

Θέλεις να πεις δηλαδή οτί όλα αυτά τα κύματα μεταναστών που έρχονται στη χώρα μας από το 1992 και μετά, έρχονται επειδή οι Έλληνες είναι σούπερ άντρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Θέλεις να πεις δηλαδή οτί όλα αυτά τα κύματα μεταναστών που έρχονται στη χώρα μας από το 1992 και μετά, έρχονται επειδή οι Έλληνες είναι σούπερ άντρες;

προφανώς μιλάει για τις τουρίστριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Θυμαται κανενας ενα καλοκαιρι στην Κρητη που επειδη ειχαν ακουστει πολλα για το AIDS, οι τουριστριες ειχαν μεινει τελειως α*α*ητες (σορυ αλλα ειναι η σωστη λεξη) και πολλες καναν διαδηλωση οτι δεν τις πη*ανε (σορυ αλλα ειναι η σωστη λεξη) με τις εξετασεις του AIDS στο χερι?
Κρητη ημουνα τοτε και θυμαμαι τετοια σκηνικα.
(με την κοπελα μου ημουνα - την τυχη μου μεσα :mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Συγγνώμη κι όλας, χωρίς παρεξήγηση, απλά από ό,τι ακούγεται, στη Ρόδο κάθε καλοκαίρι έρχεται η κάθε *κακιά λέξη* που μόλις έκλεισε τα 21 χρόνια καταπίεσης και απαγόρευσης και ακούει που γίνεται ο χαμός και τρέχει να χάσει την *κακιά λέξη*.

Και δεν είναι μόνο η Ρόδος σε ολόκληρο τον κόσμο που γίνεται αυτό απλά μόνο τη Ρόδο ξέρουμε επειδή είναι κοντά μας και επειδή υπάρχει και το στερεότυπο του greek lover που συνδιάζεται με τη Ρόδο και δένει το γλυκό.
δηλ. η μητερα μου ηρθε εδω για αυτους τους λογους κ τελικα εμεινε ε?
εγω παντος του αντρες του εξωτερικου(το μεγαλυτερο ποσοστο )τους θεωρω ξενερωτους κ κρυους
Και δεν είναι μόνο η Ρόδος σε ολόκληρο τον κόσμο που γίνετα
δεν ειπα οτι μονο στην ροδο γινετε εγω ζω ροδο απλα το βλεπω αν ζουσα αλλου θα ελεγα τι βλεπω αλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
δηλ. η μητερα μου ηρθε εδω για αυτους τους λογους κ τελικα εμεινε ε?
Δεν έχω ιδέα, δεν γνωρίζω ούτε την ίδια, ούτε τους λόγους που ήρθε στην Ελλάδα, απλά όπως λες αν ήρθε επειδή μόνο και μόνο ήθελε να παντρευτεί Έλληνα άντρα δεν μπορώ να πιστέψω οτι το κάνουν αυτό κι άλλες 1500 γυναίκες.


εγω παντος του αντρες του εξωτερικου(το μεγαλυτερο ποσοστο )τους θεωρω ξενερωτους κ κρυους

Γι'αυτό σου είπα απο την αρχή οτι αυτά είναι γούστα, εμένα δεν θα μου άρεσε καθόλου να είμαι με έναν κλασσικό greek lover, αντίθετα θα προτιμούσα πολύ έναν απο τη Δανία, Νορβηγία, Σουηδία :redface: Τους έβλεπα το καλοκαίρι, απλοί και ήρεμοι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τίποτα δεν λέει αυτό.
Αφού στην Ελλάδα, ήρθαν, έλληνα θα παντρεύονταν.
Για άλλους λόγους ήρθαν στην Ελλάδα και εφ' όσον θέλησαν να παντρευτούν, το πιο πιθανό ήταν να παντρευτούν Ελληνα.
Αυτό δεν σημαίνει όμως οτι ήρθαν στη χώρα μας για να παντρευτούν με κάποιον έλληνα.

Σημαίνει όμως ότι τουλάχιστον ο Έλληνας δεν είναι ασύμβατος με τον Ευρωπαίο και αυτό το λέω γιατί, πέρα από το σεξ που γίνεται εύκολα μεταξύ οποιωνδήποτε, η συμβίωση απαιτεί συμβατότητα νοοτροπιών, ή τουλάχιστον δυνατότητα προσαρμογής του ενός στις συνήθειες του άλλου. Δεν είμαστε τόσο κακοί όσο θέλουν κάποιοι να μας κάνουν να πιστεύουμε!!

Συγγνώμη κι όλας, χωρίς παρεξήγηση, απλά από ό,τι ακούγεται, στη Ρόδο κάθε καλοκαίρι έρχεται η κάθε *κακιά λέξη* που μόλις έκλεισε τα 21 χρόνια καταπίεσης και απαγόρευσης και ακούει που γίνεται ο χαμός και τρέχει να χάσει την *κακιά λέξη*.

Και δεν είναι μόνο η Ρόδος σε ολόκληρο τον κόσμο που γίνεται αυτό απλά μόνο τη Ρόδο ξέρουμε επειδή είναι κοντά μας και επειδή υπάρχει και το στερεότυπο του greek lover που συνδιάζεται με τη Ρόδο και δένει το γλυκό.

Από την αρχαιότητα η Ρόδος έχει συνδεθεί με το πήδημα:D . Ευτυχώς που έρχονται και αυτές οι "κακές λέξεις" και βλέπουμε και μεις Θεού πρόσωπο, γιατί με τις Ελληνίδες (και δη τις "προοδευτικές" ή "προχωρημένες" εξ αυτών) κάθε πέρυσι και καλύτερα:hmm: . Είναι αυτό που είχε πει ο Κων/νος Καραμανλής (ο μπάρμπας ντε): Έξω πάμε καλά. Να δείτε στη Γαλλία τι γίνεται με τους Έλληνες. Αν το ήξεραν αυτό οι πολλοί, θα πήγαιναν Γαλλία (για εξορία όπως η Μελίνα και ο Θεοδωράκης βρε) και δεν θα κάθονταν να λιβανίζουν τις εδώ ξιπασμένες, υπερτιμημένες, υπερευαίσθητες και τελικώς α*ά*ητες (συγνώμη αλλά είναι η σωστή λέξη;) ).

Θέλεις να πεις δηλαδή οτί όλα αυτά τα κύματα μεταναστών που έρχονται στη χώρα μας από το 1992 και μετά, έρχονται επειδή οι Έλληνες είναι σούπερ άντρες;

Ευτυχώς που δεν πιάνουν Ελληνική τηλεόραση στις χώρες τους και δεν βλέπουν τους "υπεράντρες" μας (Κωστέτσο, Ψινάκη, Σεργουλόπουλο και λοιπούς απευθείας απογόνους του Leonidas) να κουνιούνται όπως οι καλαμιές στον κάμπο. Έτσι μού' ρχεται να πάω κι εγώ με Αλβανό!!!:P

Θυμαται κανενας ενα καλοκαιρι στην Κρητη που επειδη ειχαν ακουστει πολλα για το AIDS, οι τουριστριες ειχαν μεινει τελειως α*α*ητες (σορυ αλλα ειναι η σωστη λεξη) και πολλες καναν διαδηλωση οτι δεν τις πη*ανε (σορυ αλλα ειναι η σωστη λεξη) με τις εξετασεις του AIDS στο χερι?
Κρητη ημουνα τοτε και θυμαμαι τετοια σκηνικα.
(με την κοπελα μου ημουνα - την τυχη μου μεσα :mad:)

Καλά ρε φίλε, ήταν σα να πας στην Αμαλιάδα και να κουβαλάς και το καρπούζι σου μαζί:hehe: !!!

Γι'αυτό σου είπα απο την αρχή οτι αυτά είναι γούστα, εμένα δεν θα μου άρεσε καθόλου να είμαι με έναν κλασσικό greek lover, αντίθετα θα προτιμούσα πολύ έναν απο τη Δανία, Νορβηγία, Σουηδία :redface: Τους έβλεπα το καλοκαίρι, απλοί και ήρεμοι άνθρωποι.

Έχεις δει ταινία του Μπέργκμαν (Σουηδός σκηνοθέτης είναι, δεν σε βρίζω βρε:D ) με θέμα τις ανθρώπινες σχέσεις στις χώρες αυτές; Να σου πω μόνο ότι μιλάνε κάθε ημίωρο και αυτό αποτελεί "κινηματογραφική ταχύτητα", στην πράξη μιλάνε σπανιότερα. Βέβαια κάθε Ελληνίδα θέλει έναν άνδρα που να μη μιλάει:D , όμως θα σου πω ότι κάποτε γνώρισα μια φινλανδέζα και μου είπε ότι (ακόμη κι εγώ ο ανέραστος και ξενέρωτος) ήμουν too hot for her. Σκέψου τι ήταν ο άνδρας της. Το συγκεκριμένο γκρουπ Φινλανδών είχε έναν και μόνο άνδρα στη σύνθεσή του, μαζί με 25 γυναίκες. Ο τύπος δεν συγκινήθηκε καθόλου, έπινε από τη στιγμή που πάτησε το πόδι του στη χώρα μας, μέχρι που τον κουβάλησαν σηκωτό στο αεροπλάνο της επιστροφής. Οι κοπέλλες διαμαρτυρήθηκαν γι' αυτό. Μιλάμε για τους Τέλειους άντρες δηλαδή. (Τέλειοι για μας, μακάρι να υπήρχαν κι άλλοι που να άφηναν τόσο αφύλακτες τις γυναίκες):P . Κάποτε στην Κέρκυρα γνώρισα ένα ζευγάρι Άγγλων που έκαναν λέει το μήνα του μέλιτος (δηλαδή ήταν νιόπαντροι). Ο τύπος ήταν συνεχώς τόσο μεθυσμένος, που δεν άγγιξε καθόλου τη γυναίκα του όλες τις μέρες. Δεν πήρε καν χαμπάρι όταν τον παράτησε η κοπέλλα κι έφυγε με έναν Έλληνα. Συνέχισε να πίνει ακάθεκτος. Φυσικά δεν είχε τίποτε να χάσει. "Μόλις γυρίσουμε στην Αγγλία θα ξαναγυρίσει σε μένα, σάμπως θα βρει κανέναν λιγότερο μεθυσμένο εκεί;" σκεφτόταν. Θα έλεγα μάλιστα ότι ο Έλληνας τον απάλλαξε από τα βαριά συζυγικά του καθήκοντα. Βλέπετε, ένα από τα πλεονεκτήματα του Έλληνα (για να μη λέμε συνεχώς τα αρνητικά του βρε) είναι η πονοψυχία του και το φιλότιμό του:clapup: :clapup: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Να'σαι καλα ρε θειο.
Γελασαμε και σημερις.

(αλλα αυτο με το καρπουζι δεν το'πιασα. Για καλο το ειπες ή με βριζεις ορε ζαγαρ?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Έχεις δει ταινία του Μπέργκμαν (Σουηδός σκηνοθέτης είναι, δεν σε βρίζω βρε:D ) με θέμα τις ανθρώπινες σχέσεις στις χώρες αυτές; Να σου πω μόνο ότι μιλάνε κάθε ημίωρο και αυτό αποτελεί "κινηματογραφική ταχύτητα", στην πράξη μιλάνε σπανιότερα. Βέβαια κάθε Ελληνίδα θέλει έναν άνδρα που να μη μιλάει:D ,

ξαναλέω: γούστα είναι αυτά :P (και τον ξέρω τον Bergman :P )

(αλλα αυτο με το καρπουζι δεν το'πιασα. Για καλο το ειπες ή με βριζεις ορε ζαγαρ?)

Κάτι μου λέει οτι στην Αμαλιάδα έχει πολλά καρπούζια, έχω πάει αλλά δεν θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Για να μην απανταει, μαλλον για κακο το ειπε.
Ρε δε θα τον πιασω στα χερια μου?
Α ρε του ζαγαρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Για να μην απανταει, μαλλον για κακο το ειπε.
Ρε δε θα τον πιασω στα χερια μου?
Α ρε του ζαγαρ...

Φυσικά και το είπα για κακό ρε χαμένε! Πήγε ο Εβραίος στο παζάρι κι ήταν ημέρα Σάββατο ρε χαντούμη! Όταν έβρεχε γυναίκες εσύ κράταγες ομπρέλλα ρε μαμούχαλε! Με τέτοια μούρη πού θα ξαναβρείς τέτοια ευκαιρία ρε φουκαρά; (άσε που και η νέα γενιά έχει περισσότερη αντίληψη από εσένα, όπως φαίνεται από τα παρακάτω):P

ξαναλέω: γούστα είναι αυτά :P (και τον ξέρω τον Bergman :P )

Κάτι μου λέει οτι στην Αμαλιάδα έχει πολλά καρπούζια, έχω πάει αλλά δεν θυμάμαι.

Καλά βρε πουλάκι μου, άλλο γούστα, άλλο βίτσια. Αν έχεις τέτοιες τάσεις, μπορείς να τα φτιάξεις και με τον Αγγελόπουλο. Παπούτσι απ' τον τόπο σου δηλαδή...:D Τέτοια σκεφτόταν και η Δασκαλάκη κι έγινε Αγγελοπούλου. Δεν της βγήκε και σε κακό βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Καλά βρε πουλάκι μου, άλλο γούστα, άλλο βίτσια. Αν έχεις τέτοιες τάσεις, μπορείς να τα φτιάξεις και με τον Αγγελόπουλο. Παπούτσι απ' τον τόπο σου δηλαδή...:D

Εεε τώρα το *κακιά λέξη* .
Ε όχι και με τον Αγγελόπουλο. Τέλος πάντων, έτσι κι αλλιώς αυτά είναι στερεότυπα. Πάντως μου άρεσε στο λούνα παρκ στη Δανία, που μπροστά μας, στην ατέλειωτη ουρά για το παιχνίδι, ήταν ένα ζευγάρι, πιθανότατα Δανοί, που δεν μιλούσαν καθόλου , ούτε ακουμπούσε ο ένας τον άλλον. Απλά ήταν μαζί (το οτι ήταν ζευγάρι αποδείχθηκε αργότερα όταν για ελάχιστα δευτερόλεπτα του έπιασε το χέρι) Και επειδή, όπως προείπα γούστα είναι αυτά, μου άρεσε αυτή η σχέση αν και βρίσκοταν σε ατυχές μέρος, δηλαδή αργότερα θα ήταν άκυροι πάνω στο παιχνίδι αμίλητοι αλλά οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εεε τώρα το *κακιά λέξη* .
Ε όχι και με τον Αγγελόπουλο. Τέλος πάντων, έτσι κι αλλιώς αυτά είναι στερεότυπα. Πάντως μου άρεσε στο λούνα παρκ στη Δανία, που μπροστά μας, στην ατέλειωτη ουρά για το παιχνίδι, ήταν ένα ζευγάρι, πιθανότατα Δανοί, που δεν μιλούσαν καθόλου , ούτε ακουμπούσε ο ένας τον άλλον. Απλά ήταν μαζί (το οτι ήταν ζευγάρι αποδείχθηκε αργότερα όταν για ελάχιστα δευτερόλεπτα του έπιασε το χέρι) Και επειδή, όπως προείπα γούστα είναι αυτά, μου άρεσε αυτή η σχέση αν και βρίσκοταν σε ατυχές μέρος, δηλαδή αργότερα θα ήταν άκυροι πάνω στο παιχνίδι αμίλητοι αλλά οκ.


Βλέπω ότι κάθε τι ελληνικό σού είναι απεχθές. Για τους απαιτητικούς υπάρχει και ο Ταρκόφσκι...(Αυτό το ζευγάρι, έμαθες πόσο καιρό παρέμειναν μαζί μετά το περιστατικό που περιγράφεις; ). Αυτό θα μπορούσες να το γράψεις στο θέμα "μη σχέση" που υπάρχει κάπου αλλού στο φόρουμ. Είναι μια εναλλακτική πρόταση (και μαζί και μόνος, πάλι νιώθω μόνος).
Επίσης βλέπω ότι η αίσθηση του χιούμορ σου, υφίσταται σοβαρούς περιορισμούς. Πράγματι, σου χρειάζεται κάποιος που να μη μιλάει, γιατί παρεξηγείσαι κι εύκολα. Κατανοώ τα γούστα σου, είσαι και στην ηλικία της αντίδρασης, όπως και να το κάνουμε. Τα σέβη μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Βλέπω ότι κάθε τι ελληνικό σού είναι απεχθές. Για τους απαιτητικούς υπάρχει και ο Ταρκόφσκι...(Αυτό το ζευγάρι, έμαθες πόσο καιρό παρέμειναν μαζί μετά το περιστατικό που περιγράφεις; ). Αυτό θα μπορούσες να το γράψεις στο θέμα "μη σχέση" που υπάρχει κάπου αλλού στο φόρουμ. Είναι μια εναλλακτική πρόταση (και μαζί και μόνος, πάλι νιώθω μόνος).
Επίσης βλέπω ότι η αίσθηση του χιούμορ σου, υφίσταται σοβαρούς περιορισμούς. Πράγματι, σου χρειάζεται κάποιος που να μη μιλάει, γιατί παρεξηγείσαι κι εύκολα. Κατανοώ τα γούστα σου, είσαι και στην ηλικία της αντίδρασης, όπως και να το κάνουμε. Τα σέβη μου!!!

Χμ.. μάλλον το "*κακιά λέξη*" έδωσε μία τέτοια εντύπωση όμως πραγματικά δεν παρεξηγήθηκα καθόλου. Αν τα έλεγα και δεν τα έγραφα ο τόνος μου θα ήταν εύθυμος αλλά δεν ξέρω, δεν μπορώ να σε πείσω γαι το αντίθετο αφού είναι ένα μήνυμα :/: Τέλος πάντων.

Ο Αγγελόπουλος δεν μου αρέσει καθόλου για τα έργα του και όχι για την εθνικότητα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τι ειναι αυτο το "κακια λεξη" ρε παιδια ; νηπιαγωγειο ειμαστε ;

Σιγουρα οι βοριοι θα ναι πιο ψυχροι, αλλα καποιοι ελληνες νομιζουν οτι ειναι δε ξερω και γω τι. Αλλο να εισαι καλος στα δυσκολα κι αλλο στα ευκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τι ειναι αυτο το "κακια λεξη" ρε παιδια ; νηπιαγωγειο ειμαστε ;

Σιγουρα οι βοριοι θα ναι πιο ψυχροι, αλλα καποιοι ελληνες νομιζουν οτι ειναι δε ξερω και γω τι. Αλλο να εισαι καλος στα δυσκολα κι αλλο στα ευκολα...

Κάποιοι νομίζουν, κάποιοι είναι. Εδώ μιλάμε για γούστα και συμβατότητα χαρακτήρων. Κάποιοι έγραψαν για Έλληνες που παντρεύτηκαν Ευρωπαίες. Αντίστοιχα η suspiria εξηγεί ότι της αρέσει το στυλάκι των Ευρωπαίων κι εγώ κάνω λίγη πλάκα μ' αυτό γιατί τους έχω γνωρίσει κι έχω προσωπική εμπειρία. Πάντως μου έχει τύχει να μιλάω για ώρες με άντρες και γυναίκες βορειοευρωπαϊκής καταγωγής και κανείς να μην βαρεθεί. (Αυτό είναι άραγε απο τα εύκολα ή από τα δύσκολα;;)) Τι το κακό μ' όλα αυτά; By the way: Lorien φοβερό το avatar που χρησιμοποιείς και με πολιτικό νόημα!! (αλήθεια, όχι πλάκα)

Χμ.. μάλλον το "*κακιά λέξη*" έδωσε μία τέτοια εντύπωση όμως πραγματικά δεν παρεξηγήθηκα καθόλου. Αν τα έλεγα και δεν τα έγραφα ο τόνος μου θα ήταν εύθυμος αλλά δεν ξέρω, δεν μπορώ να σε πείσω γαι το αντίθετο αφού είναι ένα μήνυμα :/: Τέλος πάντων.

Ο Αγγελόπουλος δεν μου αρέσει καθόλου για τα έργα του και όχι για την εθνικότητα του.

ΟΚ, το δέχομαι, no hard feelings. Κι εμένα δεν μ' αρέσει ο Αγγελόπουλος, γι' αυτό και τον συμπεριέλαβα στην πλάκα, μιλώντας για "βίτσια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top