Αθώωση του Ρομάν Πολάνσκι

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
@Φαντασμένος

Στο μυαλό μου είχα τον Αυστριακό Irwin ο οποίος μπήκε στη φυλακή επειδή είχε αρνηθεί το ολοκαύτωμα. Βέβαια, και μόνο το γεγονός ότι χρησιμοποιήθηκε ως επιχείρημα η προστασία του έργου του, πράγμα το οποίο πέρασε, δείχνει ότι το έργο του τυγχάνει της αποδοχής του κατεστημένου και άρα δε θέλουν να το αποκαθηλώσουν. Φυσικά το όνομα «Λεβί» εμένα μου λέει κι άλλα πράγματα τα οποία νομίζω αντιλαμβάνεσαι. Και ένα άλλο ζήτημα είναι φυσικά και πώς και γιατί κάποιοι τον άφησαν επί τόσα χρόνια να κρύβεται και δεν τον έπιαναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
@Φαντασμένος

Στο μυαλό μου είχα τον Αυστριακό Irwin ο οποίος μπήκε στη φυλακή επειδή είχε αρνηθεί το ολοκαύτωμα. Βέβαια, και μόνο το γεγονός ότι χρησιμοποιήθηκε ως επιχείρημα η προστασία του έργου του, πράγμα το οποίο πέρασε, δείχνει ότι το έργο του τυγχάνει της αποδοχής του κατεστημένου και άρα δε θέλουν να το αποκαθηλώσουν. Φυσικά το όνομα «Λεβί» εμένα μου λέει κι άλλα πράγματα τα οποία νομίζω αντιλαμβάνεσαι. Και ένα άλλο ζήτημα είναι φυσικά και πώς και γιατί κάποιοι τον άφησαν επί τόσα χρόνια να κρύβεται και δεν τον έπιαναν...


Νομίζω πως έπαιξε και έναν μικρό ρόλο
το ότι είχε χρηματικές σχέσεις με Νεοναζιστικές οργανώσεις :P






Υγ. Πως, μα πως, μα ξαναπως, μα ματαξαναπώς
στην ευχή
σου ήρθε ο Ίρβινγκ σε αυτό το θέμα;
...Μετά με κατηγορείς, που σου λέω πως η πορεία σου προς την απολίθωση είναι προδιαγεγραμμένη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Νομίζω πως έπαιξε και έναν μικρό ρόλο
το ότι είχε χρηματικές σχέσεις με Νεοναζιστικές οργανώσεις :P

Αυτοί που έχουν σχέσεις με σιωνιστικές οργανώσεις γιατί δεν μπαίνουν φυλακή;

Υγ. Πως, μα πως, μα ξαναπως, μα ματαξαναπώς
στην ευχή
σου ήρθε ο Ίρβινγκ σε αυτό το θέμα;
...Μετά με κατηγορείς, που σου λέω πως η πορεία σου προς την απολίθωση είναι προδιαγεγραμμένη :P

Το είχα ξαναπεί αν θυμάσαι στο θέμα «Τί ρατσιστές είστε», ότι είμαι ρατσιστής με τους εκπροσώπους της «προοδευτικής διανόησης». Και φυσικά το να μου λες εσύ ότι πορεύομαι προς την απολίθωση συνιστά μάλλον τιμή. Σε ευχαριστώ πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
@Φαντασμένος

Στο μυαλό μου είχα τον Αυστριακό Irwin ο οποίος μπήκε στη φυλακή επειδή είχε αρνηθεί το ολοκαύτωμα. Βέβαια, και μόνο το γεγονός ότι χρησιμοποιήθηκε ως επιχείρημα η προστασία του έργου του, πράγμα το οποίο πέρασε, δείχνει ότι το έργο του τυγχάνει της αποδοχής του κατεστημένου και άρα δε θέλουν να το αποκαθηλώσουν. Φυσικά το όνομα «Λεβί» εμένα μου λέει κι άλλα πράγματα τα οποία νομίζω αντιλαμβάνεσαι. Και ένα άλλο ζήτημα είναι φυσικά και πώς και γιατί κάποιοι τον άφησαν επί τόσα χρόνια να κρύβεται και δεν τον έπιαναν...

Ναι κατάλαβα τι σου λέει το όνομα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έχει και όλα τα χούγια της μερίδας εκείνουν που απεχθάνεσαι... :P

Όσο για τον Ίρβινγκ η συγκεκριμένη άρνηση αποτελεί αιτία φυλάκισης στις συγκεκριμένες χώρες και απλώς εφαρμόστηκε το δίκαιο όπως εφαρμόστηκε και στις ΗΠΑ για τον Πολάνσκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αυτοί που έχουν σχέσεις με σιωνιστικές οργανώσεις γιατί δεν μπαίνουν φυλακή;



"Κύριε κύριε κύριε (σνιφ)! Και ο Γιαννάκης έσπασε τζάμι! :(:(:("



Υγ.
είμαι ρατσιστής με τους εκπροσώπους της «προοδευτικής διανόησης»
Χαχαλολ!
Λες και η διανόηση μπορεί να είναι ...στατική! :P

υγγ.
συνιστά μάλλον τιμή. Σε ευχαριστώ πολύ:)
Να σαι καλά :kissing::redface:


υγγγ.
το τελευταίο ήταν πολύ δεσμώτης στάιλ :worry:
somebody give me a slap
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top