Ιδέες και προτάσεις για δώρα

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
όσο για τη σούπερ ιδέα δώρου
όταν τίθεται θέμα ΚΑΛΟΥ δώρου για νεογέννητο έως μερικών μηνών (2-3) υπάρχουν δύο συσκευές που προσωπικά τις θεωρώ ωραίο δώρο που δεν κάνει κανείς
το ένα είναι υγραντήρας χώρου (βγάζει ατμούς και βάζεις αν θες και έλαια) και φτιάχνει την ατμόσφαιρα όταν είναι το χειμώνα ξηρή απ τα καλοριφέρ ή το καλοκαίρι απ τα a/c και ΙΔΑΝΙΚΟ όταν το μωρό είναι μπουκωμένο (ευχαριστώ καγίρι μου που μου το πήρες αυτό :redface:)

αυτό τι μάρκα είναι; από πού το αγοράζουμε;
ΚΕ, κράτα σημειώσεις, όταν μείνω έγκυος θα σε ζαλίσω στις ερωτήσεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Chicco νομίζω είναι, εγώ το πήρα από κατάστημα Ηρα με βρεφικά :)
(το πας φιρί φιρί να μείνεις έγκυος ή ιδέα μου είναι; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ναι η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν θα ήθελα να της πάρω κάτι για το σπίτι.Τα έχει όλα άλλωστε αφού είναι νιόπαντρη. Όσο για μεταγιόν και τετοια είναι πολύ καλή ιδέα γιατί όλο και κάτι παραπάνω χρειάζεσαι.Το μπλουζάκι για τον καρκίνο του στήθους σε τι τιμές κυμαίνεται; (Αν και πιστεύω ότι αν της πάρω κάτι σε ρούχο δεν θα είναι από τα hondos γιατί δεν υπάρχει πολύ μεγάλη ποικιλία εκεί σε περίπτωση που θέλει να το αλλάξει)

το μπλουζάκι είναι γύρω στα 50-60 και πάρτο απ το hondos γιατί το συγκεκριμένο δεν είναι στους κωδικούς με ρούχα εταιριών κι άρα να σημαίνει ότι πρέπει να πάρεις ίδιας εταιρίας ρούχο
μπορεί να αγοράσει μέχρι και σαμπουάν παράδειγμα αν το πάει πίσω αλλά....τέτοιο ρούχο δεν το πας πίσω ποτέ ;)
δεν είναι ένα απλό μπλουζάκι...
είναι μπλουζάκι με νόημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Chicco νομίζω είναι, εγώ το πήρα από κατάστημα Ηρα με βρεφικά :)
(το πας φιρί φιρί να μείνεις έγκυος ή ιδέα μου είναι; :P)

mille merci:)
όχι ακόμα, μετά το γάμο. απλά προετοιμάζομαι ψυχολογικά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αυτό τι μάρκα είναι; από πού το αγοράζουμε;
ΚΕ, κράτα σημειώσεις, όταν μείνω έγκυος θα σε ζαλίσω στις ερωτήσεις:D

όταν μείνεις έγκυος καλή μου θα ανοίξεις θέμα φυσικά το "Παλλαντίνι εν όψη" κι εκεί θα σου απαντάω κι εγώ και η dooo Κι όλοι οι σχετικοί με το θέμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
το μπλουζάκι είναι γύρω στα 50-60 και πάρτο απ το hondos γιατί το συγκεκριμένο δεν είναι στους κωδικούς με ρούχα εταιριών κι άρα να σημαίνει ότι πρέπει να πάρεις ίδιας εταιρίας ρούχο
μπορεί να αγοράσει μέχρι και σαμπουάν παράδειγμα αν το πάει πίσω αλλά....τέτοιο ρούχο δεν το πας πίσω ποτέ ;)
δεν είναι ένα απλό μπλουζάκι...
είναι μπλουζάκι με νόημα
Σκούζι που πετάγομαι, αλλά ο,τι και να πάρεις από τον Χόντο, απ' όσο ξέρω, αλλάζει με οτιδήποτε, αφού στην ουσία το ποσό του δώρου στο πιστώνουν και μπορείς να το χαλάσεις όπου θες (επιφύλαξη έχω μόνο για τα είδη κουζίνας που έχουν κάποιοι Χόντοι και είναι στην ουσία shop in a shop, αφού είναι Cook Shop μέσα στον Χόντο!):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σκούζι που πετάγομαι, αλλά ο,τι και να πάρεις από τον Χόντο, απ' όσο ξέρω, αλλάζει με οτιδήποτε, αφού στην ουσία το ποσό του δώρου στο πιστώνουν και μπορείς να το χαλάσεις όπου θες (επιφύλαξη έχω μόνο για τα είδη κουζίνας που έχουν κάποιοι Χόντοι και είναι στην ουσία shop in a shop, αφού είναι Cook Shop μέσα στον Χόντο!):)


όσον αφορά τα ρούχα....
κάποιοι hondos (όπως του Περιστερίου) έχουν έναν όροφο με shops in a shop
δλδ έχει συγκεκριμένες μάρκες ρούχων
ΝΟΜΙΖΩ ότι όταν πάρεις λοιπόν απο εκεί ρούχο... δεν αλλάζει με τα πάντα
αλλά δεν παίρνω κι όρκο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω βρε, θέλω να πάρω δώρο για το αμόρε που γιορτάζει αλλά λαμβάνοντας υπόψην τα ακόλουθα:

Δεν είμαστε μαζί πολύ καιρό οπότε δεν ήθελα να πάρω δώρο μην φανώ, δεν ξέρω. Μου πήρε όμως αυτός για γενέθλια οπότε βρίσκω καλό να πάρω. Θα ήθελα να είναι ψιλοφτηνό και να φαίνεται ότι είναι, αλλά και καλόγουστο. Σκέφτηκα βιβλίο. Πώς σας φαίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως και στη Γλυφάδα στα ρούχα έχουν σαν περίπτερα με μαρκες. Ε, ο πρώην μου μια χαρά άλλαξε ένα πουκάμισο και μια γραβάτα, με μία άλλη γραβάτα κι ένα σκουπάκι για το σπίτι που θέλαμε :P

Under, το βιβλίο είναι απρόσωπο και μάλλον inappropriate σε ερωτική σχέση (εκτός αν ξέρεις πως είναι κάποιο βιβλίο που θέλει και το έχετε συζητήσει). Εγώ θα του έπαιρνα κάνα μποξεράκι πάντως ή καμιά κολώνια :) Ή αν καπνίζει κάνα zippο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω βρε, θέλω να πάρω δώρο για το αμόρε που γιορτάζει αλλά λαμβάνοντας υπόψην τα ακόλουθα:

Δεν είμαστε μαζί πολύ καιρό οπότε δεν ήθελα να πάρω δώρο μην φανώ, δεν ξέρω. Μου πήρε όμως αυτός για γενέθλια οπότε βρίσκω καλό να πάρω. Θα ήθελα να είναι ψιλοφτηνό και να φαίνεται ότι είναι, αλλά και καλόγουστο. Σκέφτηκα βιβλίο. Πώς σας φαίνεται?
χιουμοριστικό boxerάκι
all time classic :P

βιβλίο όχι, είναι πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυ απρόσωπο
είπαμε αλλά όχι κι έτσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μωρέ τα σιχαίνομαι! Αν ήταν εσώρουχο θα έπαιρνα κανά ωραίο μαύρο κολλητό μποξεράκι, αλλά λέω να μην πάρω εσώρουχο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χουμ χουμ χουμ
μπρελόκ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Α!Νόμιζα ότι αυτό δεν ισχύει στα ρούχα του Hondos. Γιατί εδώ στον Πειραιά έχουν ένα ξεχωριστό μέρος με ρούχα και νομίζω ότι μόνο με ρούχο μπορείς να το αλλάξεις.Αλλά δεν είμαι και σίγουρη.Α σκέφτηκα και κάτι άλλο να μου πείτε αν σας αρέσει σαν ιδέα. Υπάρχει εδώ κοντά ένα πολύ ωραίο μαγαζι με χειροποίητα είδη. Αυτή που το έχει τα φτιάχνει μόνη της και μπορεί να είναι από σκουλαρίκια,δαχτυλίδια και καρφίτσες μέχρι φούστες, μπλούζες, παπούτσια ακόμα και διακοσμητικά. Τι θα λέγατε αν της έπαιρνα κάτι τέτοιο που είναι και προσωπικό και πρωτότυπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Α!Νόμιζα ότι αυτό δεν ισχύει στα ρούχα του Hondos. Γιατί εδώ στον Πειραιά έχουν ένα ξεχωριστό μέρος με ρούχα και νομίζω ότι μόνο με ρούχο μπορείς να το αλλάξεις.Αλλά δεν είμαι και σίγουρη.Α σκέφτηκα και κάτι άλλο να μου πείτε αν σας αρέσει σαν ιδέα. Υπάρχει εδώ κοντά ένα πολύ ωραίο μαγαζι με χειροποίητα είδη. Αυτή που το έχει τα φτιάχνει μόνη της και μπορεί να είναι από σκουλαρίκια,δαχτυλίδια και καρφίτσες μέχρι φούστες, μπλούζες, παπούτσια ακόμα και διακοσμητικά. Τι θα λέγατε αν της έπαιρνα κάτι τέτοιο που είναι και προσωπικό και πρωτότυπο;

δεν είναι καθόλου κακή ιδέα, απλά έχει λιγότερες επιλογές για την περίπτωση της αλλαγής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Παιδιά με πληγώνετε με το βιβλίο! Είχα σκεφτεί και ποιό θα του έπαιρνα.:P

Να του φτιάξω 1 cheese-cake και να του πάω? Δεν ξέρω, είμαι σε απόγνωση: μπρελόκ μου φαίνεται πολύ της πλάκας, κολώνια είναι ακριβή (δεν θα του έπαιρνα από σουπερ-μάρκετ), κανά κομπολόι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Παιδιά με πληγώνετε με το βιβλίο! Είχα σκεφτεί και ποιό θα του έπαιρνα.:P

Να του φτιάξω 1 cheese-cake και να του πάω? Δεν ξέρω, είμαι σε απόγνωση: μπρελόκ μου φαίνεται πολύ της πλάκας, κολώνια είναι ακριβή (δεν θα του έπαιρνα από σουπερ-μάρκετ), κανά κομπολόι?

κομπολόι και μπεγλέρι είναι κι αυτά καλές επιλογές
το cheesecake θα σε κάνει χαρωπή κοπελίτσα για... "σπίτι" και δεν το θες αυτό σε μία νέα σχέση :P
το βιβλίο σόρρυ αλλά είναι εντελώς άκυρο και πάει πακέτο με τα cd Για τέτοιες περιπτώσεις :P
αυτό που είπε και η Ντίνα... αν καπνίζει κι ο zippo η αναπτήρας καλός γενικά παίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ψηφίζω cheese cake μαζί με ένα μπουκέτο λουλούδια. Και να το σερβίρεις πάνω σου! :P
Γιατί ρε συ ΚΕ είναι κακό να είσαι (κακό) κορίτσι για σπίτι; :P
Πάντως, under, επειδή μιλάμε για ερωτική σχέση, πρέπει να βρεις κάτι κάπως προσωπικό. Εκείνος τι σου είχε πάρει αλήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εσύ τον ξέρεις καλύτερα, οπότε το βιβλίο μπορεί και να είναι καλή ιδέα. Ίσως όμως να το συνδύαζα με κάτι πιο χαριτωμένο.
Για κολώνια μη σκας, εκτός αν έχει ήδη κάποια και του πάρεις το σαπούνι ή after shave της.

Εγώ θα έκανα και το cheese cake! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είσαστε όλες χαρωπά κορίτσια για σπίτι :P

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ CHEESECAKE!!!
το επόμενο βήμα θα είναι να σου ζητάει γεμιστά σαν της μαμάς του!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ωραία, πού μπορώ να βρω κομπολόγια? Όσες φορές έχω αγοράσει ήταν από ταξίδια σε ανατολικές χώρες, οπότε δεν ξέρω πού υπάρχουν Αθήνα.

Kajira: αυτός μου πήρε 1 κρεμαστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top