Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,441,001 μηνύματα σε 76,701 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 284 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Energy drinks

Wolfina (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Wolfina έγραψε: στις 10:02, 08-04-07:

Πιστεύετε ότι τα energy drinks είναι ή μπορούν να γίνουν επικίνδυνα για την υγεία;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,169 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 12:15, 08-04-07:

χωρίς να γνωρίζω πολλά, πιστεύω πως ναι. το red bull που είναι ένα από αυτά σε κάνει και εθίζεσαι.
δεν ξέρω καλύτερα είναι να βάλεις στο multi μία μπανάνα, ε΄να πορτοκάλι και ένα μήλο( ή ότι φρούτο σας αρέσει) με λίγο γάλα και μέλι ( αν θέλετε) και να το πιείτε.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:23, 08-04-07:

Είμαι λάτρης του Red Bull.
Θα σου συνιστούσα απλώς να αποφεύγεις να πίνεις πάνω από 2 την ημέρα.
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:27, 08-04-07:

Zanin ποιά ουσία που περιέχει το Red Bull σε κάνει να εθίζεσαι ΠΑΡΑΠΑΝΩ απο τον καφέ; (οπότε μην μου πεις καφείνη)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:27, 08-04-07:

Δεν ξερω απο μονα τους αν ειναι επικυνδινα, αλλα δεν πρεπει επ'ουδενη να συνδιαστουν με αλκοολ!
Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 990 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 15:29, 08-04-07:

Το Red Bull είναι καλό??
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:30, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Δεν ξερω απο μονα τους αν ειναι επικυνδινα, αλλα δεν πρεπει επ'ουδενη να συνδιαστουν με αλκοολ!
Θα παρακαλούσα να μιλάμε τεκμηριωμένα. Δηλαδή όχι μόνο "δεν πρέπει να συνδυαστούν με αλκοολ" αλλά και ΓΙΑΤΙ ισχύει αυτό. Αλλιώς μπορεί να πέσουμε στην παγίδα να διαδίδουμε hoaxes.
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,169 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 15:44, 08-04-07:

www.snopes.com/medical/potables/redbull.asp
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 15:46, 08-04-07:

Ζανιν αυτή είναι σελίδα για urban legends και αν παρατηρήσεις γράφει για το συγκεκριμένο "Status: False". Άρα ουσιαστικά αποδεικνύεις οτι δεν ισχέι αυτό που λες; Δεν κατάλαβα.
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε: στις 15:50, 08-04-07:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/1435409.stm
να αλλά βρήκα και αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:54, 08-04-07:

Όμως το ένα ενημερώθηκε τελευταία φορά το 2005 ενώ το άλλο (του bbc) το 2001
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 15:56, 08-04-07:

Μα εκεί λέει για υποψίες, όχι για βεβαιότητες. Άλλωστε αναφέρει και:
"They need to be seen to be precautionary, but there's no proof that Red Bull is harmful when mixed."
Άλλωστε αν παρατηρήσεις όσοι πέθαναν είχαν καταναλώσει τεράστιες ποσότητες.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:04, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Από προσωπική εμπειρία, έχω παρατήρηση ότι όταν καταναλώνω πάνω από 4 Red Bull την ημέρα ... ο οργανισμός μου δεν λειτουργεί και τόσο καλά ...Σαν έχω τεράστια ενέργεια που πρέπει να καταναλώσω αλλά δεν δεν μπορώ
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 834 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 16:07, 08-04-07:

Ένα ακόμη παράδειγμα της στάσης ζωής που πρέπει να τηρούμε!
Παν μέτρον άριστον!
(Α ρε αρχαίε Έλληνα)

Και 20 κεφέδες αν πιείς κάτι θα πάθεις...ε...έτσι και με τα energy drinks,έχει δίκιο ο Exposed...αν και εγώ δεν πίνω ποτέ τέτοια drinks.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:11, 08-04-07:

Μπα! έχω πιεί ακόμη και 7 καφέδες την ημέρα (3 esspreso και 4 nes ) και ήμουν μια χαρά. Αλλά αυτό που είπες εδώ ισχύει, με μέτρο χρήση κανένας κίνδυνος
Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 563 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε: στις 16:12, 08-04-07:

ο καφες ειναι ενα δοκιμασμενο διεγερτικο.τωρα για το red bull δε το θεωρω και πολυ καλο για την υγεια.πολυ χημικο προιον μου κανει..
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:14, 08-04-07:

Δεν είπε κάνεις ότι είναι υγιεινό ή ότι δεν είναι χημικό ... Εγώ λέω ότι οι φήμες που λένε ότι το Red Bull σκοτώνει μάλλον είναι τουλάχιστον υπερβολικές
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε: στις 16:18, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μα εκεί λέει για υποψίες, όχι για βεβαιότητες. Άλλωστε αναφέρει και:

Ναι αλλά και εγώ είπα από την αρχή ότι δε γνωρίζω πολλά περί του θέματος.
Απλά είχα ακούσει κάνα δυο πράγματα και τα είπα μαζί με τη γνώμη μου.
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 16:26, 08-04-07:

κοίτα να δεις... το Red Bull έτσι από μόνο του όχι δεν σκοτώνει, αν συνδυαστεί όμως με χάπια τότε σε στέλνει μια ώρα αρχύτερα... Το red bull αλλά και άλλα διάφορα "energy drinks" τα καταναλώνουν σε μεγάλες ποσότητες οι "ravers" που υποτίθεται θέλουν αρκετή ενέργεια για να μην σταματούν να χορεύουν, μαζί με τρυπάκια. Αυτοί έχουν την αίσθηση οτι είναι δυνατοί και μπορούν να συνεχίσουν αλλά ο οργανισμός τους έχει αντίθετη άποψη με αποτέλεσμα να αφυδατώνονται και εν τέλη να καταρρέουν...

Το ίδιο επικίνδυνα είναι ο καφές αλλά και η coca cola. Ο συνδυασμός των δυο παραπάνω με μια απλή ασπιρίνη μπορεί να είναι καταστροφικός για το στομάχι αλλά και γενικότερα.

ps. Μην το δοκιμάσετε είναι από τις πολύ επικίνδυνες μαλ@κίες που μπορεί να κάνετε...
Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 563 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε: στις 17:04, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Δεν είπε κάνεις ότι είναι υγιεινό ή ότι δεν είναι χημικό ... Εγώ λέω ότι οι φήμες που λένε ότι το Red Bull σκοτώνει μάλλον είναι τουλάχιστον υπερβολικές
δεν αναφερθηκα σε σενα.γενικα για το θεμα μιλησα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια