Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,805 μέλη και 2,441,332 μηνύματα σε 76,717 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 349 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε: στις 13:08, 17-08-10:

Γράψτε εδώ όλες τις σιχαμερες αργκο ή μη φράσεις ή λέξεις που θέλετε να εξαφανίσετε τους δημιουργούς τους μαζί με αυτές.Βγάλτε όλη σας τη κακία!

my top:
1.Μαλ@κας (οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι αλλο!:)
2.ντεμεκ,σε λεω,με λες,πλάκα με κάνεις,σαλονικα (όχι άλλη ηλίθια καγκουρίστικη-μάγκικη θεσσαλονικιώτικη διάλεκτος..)
2.Τζαμάουα,Σούξου μούξου μανταλάκια,Τζάμι (δημιουργήματα αποτυχημένων συγραφέων που νομίζουν οτι είναι στο παλμό των εφήβων με χρονικό λάθος 1-2 δεκαετίες)
3.Μπερδεγουέι,χαλαρουίτα,Τζάμι,αγορίνα μου (γεροντίστικα)
4.ναι δηλαδή έλεος! (έλεος λέω εγώ,πλύση εγκεφάλου καταντά!)
5.Τα “θέλω” μου (χαζή γυναικία φράση)
6.Τάχα μου και καλά (καγκουρέ)
7.Τσάγια (βλαχοκικιρίμπικο)
8.μπάνισα,τη βρίσκω (90 s υπολείματα)
9.ewwww (χαζογκομενίστικο)
10.και το κλασσικό ''δεν υπάρχουν άντρες'' (no comment)

τώρα,ναι μπορώ να ξεράσω..

υγ.:σορρυ αν προσβάλω κάποιο..

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 13:17, 17-08-10:

Θελω να μεινω μονος. Δε φταις εσυ, απλα χρειαζομαι χρονο.

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 13:21, 17-08-10:

Δεν υπαρχει δεν μπορω,υπαρχει δε θελω..(θελω να καταστρεψω το Γαλαξια,,δεν μπορω..)

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 13:24, 17-08-10:

τυχαιο; Δε νομιζω!

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε: στις 13:31, 17-08-10:

"Θα αποδοθούν ευθύνες. Θα φτάσει το μαχαίρι στο κόκαλο"

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 13:41, 17-08-10:

"Σύσσωμος ο πολιτικός κόσμος καταδίκασε την άνανδρη επίθεση".

"Εκφράζουμε την ειλικρινή μας θλίψη προς τις οικογένειες των θυμάτων".

Κοίτα Αστερίξ, εσύ μίλα πουλάκι μου τα Γαλατικά σου, θα σου στείλω και τον Οβελίξ να συνεννοείστε. Άσε όμως κατά μέρους την ντοπιολαλιά των Θεσσαλονικέων, μαύρο φίδι που σ' έφαγε ρε!! Σοβαρά σε μιλάω τώρα!!

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 13:43, 17-08-10:

klein mein το λενε πολυ οι θεσσαλονικεις.
17
4
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 13:45, 17-08-10:

Όλα αυτά που λένε οι Θεσσαλονικείς εμένα δεν μου αρέσουν.....
Συμφωνώ με τον asterix..
3
12
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 13:45, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
klein mein το λενε πολυ οι θεσσαλονικεις.
ρε συ ... μες το μυαλό μου είσαι;
Ακριβώς τώρα αυτό ετοιμαζόμουν να ποστάρω!
Τι σίχαμα φράση!!!
Και δεν το λένε μόνο τα καρντάσια!
5
6
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 14:00, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Όλα αυτά που λένε οι Θεσσαλονικείς εμένα δεν μου αρέσουν.....
Συμφωνώ με τον asterix..
Μπα; Και σ' αρέσουν εκείνα που λένε οι Χαλκιδικιώτες; "Θα τα κάνουμε σαμάρια μλάρια ρε!!"...

Α, και σ' όποιον δεν αρέσει η έκφραση "κλάιν μάιν", έχω να πω...κλάιν μάιν ον δε λάιν!!

Sir dreamer

Νεοφερμένος

Ο Sir dreamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Sir dreamer έγραψε: στις 14:01, 17-08-10:

Λοιπόν αφήστε μας εμάς του σαλονικείς, τι προβλημα έχετε πια? Κολλημα φαγατε.
Ομολογώ πως υπάρχουν ορισμένοι που το παιζουν ντεμεκ σαλονικεις και κανουν καταχρηση των ιδιωματικών λέξεων, κατι που καταντά εκνευριστικό.
Αλλά στους περισσοτερους σαλονικείς οι φρασεις αυτές που "απεχθανεστε" μας βγαινουν απο φυσικού μας, δεν το παίζουμε δήθεν και κάπως, οπότε με ψιλοπροσβάλλει να έχετε αυτήν την αντιμετώπιση για αυτές τις φράσεις, είτε το θέλετε είτε όχι, είναι μέρος της κουλτούρας της πόλης.
Αν δε σας αρέσουν οι εκφράσεις μην τις χρησιμοποιείτε απλά, και αφήστε μας ήσυχους στην τρέλα μας

α και για να απαντήσω και στο θέμα με νευριάζει αφάνταστα το "δε βαριέσαι;" !!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 17-08-10 στις 14:07. Αιτία: συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων
17
1
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 14:13, 17-08-10:

Η απεχθέστερη φράση (sic) που μου έρχεται στο μυαλό, είναι εκείνο το a/s/l.
Για όσους δεν γνωρίζουν, σημαίνει "age/sex/location" και αποτελούσε συχνά, την εναρκτήρια φράση κάποιου στο chat.
Μου θύμιζε νυφοπάζαρο... άσε που η συζήτηση με κάποιον που έθετε αυτό σαν πρώτη ερώτηση, ήταν εκ προοιμίου καταδικασμένη στη βαρεμάρα.

Μόνο το E9 ξέχασαν τα άτιμα

Edit: τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα έπρεπε να το έχουν κάνει a/s/l/o (occupation)
13
1
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:46, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Edit: τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα έπρεπε να το έχουν κάνει a/s/l/o (occupation)
a/s/l/f (facebook)
5
1
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw . έγραψε: στις 14:59, 17-08-10:

Λατρευω την προφορα των Θεσσαλονικιων!!! Την θεωρω πολυ γοητευτικη!

Μια ειναι η ατακα που με κανει να βγαζω σπυρια
ΜΩΡΗ!!
Μπορω να σκοτωσω ανθρωπο, ειδικα οταν αυτη η λεξη μου την λεει αντρας!

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 16:20, 17-08-10:

• Τα πάντα όλα!
  • Δεν υπάρχει.

Θέλω να κόψω τα αυτιά μου κάθε φορά που τα ακούω.
14
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:51, 17-08-10:

4
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 18:07, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από aporw
Λατρευω την προφορα των Θεσσαλονικιων!!! Την θεωρω πολυ γοητευτικη!
Πως τα λες, πως τα λες!!!

Φρασεις σιχαμερες και αθλιες???
Μια που με την σπαει αφανταστα ειναι το "Βουουλη"(Ξερω δεν βγαζει νοημα για τον πολυ κοσμο... Αλλα αμα σε φωναζει ετσι ολος ο κοσμος σου την δινει)

Κατα τ' αλλα δεν μου την δινει η μια φραση αυτη καθ'αυτη αλλα η χρηση της απο καποιον που δεν κολλαει με αυτην...
2
2
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 18:44, 17-08-10:

Εμένα μου την σπάει, όταν γνωρίζομαι με κάποια, η πρώτη ερώτηση που μου κάνει (πριν καν ρωτήσει πως με λένε) "τι ζώδιο είσαι";
17
1
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 19:04, 17-08-10:

μου τη δινει να ακουω αντρες/γυναικες να βλαστημουν..
19
2
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw . έγραψε: στις 19:05, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Πως τα λες, πως τα λες!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια