• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

elinaki20

Νεοφερμένος

Η elinaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, Είμαι στην έρευνα ώστε να βρω τον κατάλληλο Γιατρο για να κανω διάφραγμα κ ρινοπλαστικη ..είμαι μεταξύ των αθ@νασιο σκουρ@ στο κολωνακι που θεωρω οτι έχει την εμπειρία και του κωνσταντίνου μ@κρυπιδη που εχει καλές κριτικες και είναι νέο αίμα!!Απο την άλλη σκέφτομαι και τους πλαστικούς αθανασιο αθανασιου και του βασιλη κρετση..αλλα δεν ξερω εαν η ρινοπλαστικη απαιτεί οπωσδήποτε ωρλ συμφωνα με την γνώμη σας??Σας παρακαλω οποιος έχει κάποια γνωμη να την καταθέση γιατι οφείλουμε να βοηθαμε ο ενας τον αλλον οπου και οπως μπορουμε!Ευχαριστώ
Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις ΜΟΝΟ σε προσωπικά μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

User_00

Νεοφερμένος

Ο User_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει πρώτη ρινοπλαστική ή επανορθωτική στον Ιωάννη Πετρόπουλο;
Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις ΜΟΝΟ σε προσωπικό μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chrissallou

Νεοφερμένος

Η chrissallou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Kαλησπέρα σας! Θέλω να κανω επανορθωτική ρινοπλαστική (η κορυφη πεφτει απο παλιοτερο χειρουργειο διαφραγματος) και με την ευκαιρία θελω να την στενέψω λιγο στο κατω μερος (το θελω από τοτε που ήμουν μικρή). Όμως όσο το ψαχνω τόσο τρομοκρατουμαι με τις πιθανοτητες αποτυχίας και λειτουργικα και αισθητικα και πράγματα που ακουω για γνωστους πλαστικους ωριλά και καταλαβαίνω πως η επιλογή του γιατρου είναι κατι πάρα πολυ σημαντικό. Εχω επισκεφτει ήδη 2, τον πρωτο τον έχω απορρίψει , το δευτερο όχι ακόμα αλλά μου εχει κάνει και πολύ θετική εντυπωση από σχολια και φωτογραφίες που εχω δει ο [...]. Φαίνεται να εχει λιγότερες φωτογραφίες απο τους αλλους και λιγοτερη εμπειρία ίσως αλλα μου κάνει πιο "καλλιτέχνης" και "φροντιστικός":):). Έχει κανεις καποια εμπειρία σχετικά με τον συγκεκριμένο γιατρό να τη συζητησει μαζί μου; Κυρίως αν έχει κανει ρινοπλαστική και πως πηγε. Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Μπορείς να μου στείλεις σε ποιον χειρουργήθηκες; Κ εγώ απο αποτυχημένο χειρουργείο πονάω πολυ πλέον μόνιμα στο εξόγκωμα που μου άφησε ο προηγούμενος εμένα στη ράχη της μύτης κ θα χρειαστούν μοσχεύματα για να φτιάξει ..


Θα ήθελα και εγω ενα πμ να μου πείτε για τον συγκεκριμενο γιατρο, [...], ευχαριστω! :)

Φανή μετα απο τόσο καιρό πως είσαι ; Χρησιμοποίησε μοσχεύματα ; Πέτυχε ; Κ εγώ στον δικό σου πήγα κι επειδή είπε για μοσχεύματα και τέτοια το σκέφτομαι ακόμα ... Το κακό με εμένα ειναι ότι πονάω κι έχω υβο στη μέση της μύτης απο το πρώτο χειρουργείο ...

Φανη μπορεις να με ενημερωσεις και εμενα για τον γιατρο και για την εκβαση της εγχειρισης; Ευχαριστω

Θα ήθελα αν μπορούσες να μου έδινες περισσότερες πληροφορίες για τον συγκεκριμένο γιατρό σε pm αν μπορεις!

και εγω θα ηθελα περισσοτερες πληροφορίες αν σου ειναι ευκολο :)...ευχαριστω πολυ!

Χειρουργηθηκα απο ΩΡΛ [...]. Με μετριες εως βαθειες ανασες νιωθω τα ρουθουνια μου να μετακινουνται προς τα μεσα εμποδιζοντας τη διοδο του αερα .Ανεπνεα καλυτερα πριν απο την εγχειρηση. Ελπιζω μετα απο καιρο να βελτιωθει αναπνοη μου απο μονη της, αν εχετε αναλογη εμπειρια στειλτε μου μηνυμα,ευχαριστω πολυ.

Τωρα πως εισαι μετα απο 2 χρονια;

Λοιπόν η ιστορία η δικη μου, χειρουργήθηκα πριν 10 μέρες στον κύριο [...] Ήθελα να κάνω αυτή την επέμβαση χρονια αλλα δεν ήξερα που να απευθυνθώ, τελικά μετά από ερευνα μέσω το διαδικτύου κατέληξα σε αυτών, μπήκα στο site του είδα την δουλειά του και μου άρεσε πολύ είπα είναι αυτός που ψάχνω. Το θετικό για εμενα σε αυτών και όπως το ψυχολόγησα εγώ ήταν πως έδινε φυσικό αποτέλεσμα στην δουλειά του, είχε πραγματικές photos με πρόσωπα ατόμων χωρίς photoshop και είχε και το προσωπικό του τηλ για οποιεσδήποτε απορίες που οι περισσότεροι γιατροί δεν έχουν. Του στειλα email την πρώτη φορα, με πήρε τηλ και μου απάντησε σε ότι ήθελα. Έκλεισα το ραντεβού ήρθα αθηνα, και ως πρώτη εικόνα ένας παρα πολύ ήρεμος, φιλικός άνθρωπος που ακούει τον ασθενή βγάζοντας σου ότι αγαπάει πολύ την δουλειά του και επαγγελματισμό. Στην συνεχεια με πήρε φωτογραφίες και επεξεργάστηκε σε ένα πρόγραμμα στο pc πως θα είναι η μύτη μου μετά την επέμβαση. Με έκανε να νιώσω μαζί του ασφάλεια για το χειρουργείο αλλα και το πιο σημαντικό πως αν κάτι πήγαινε στραβά μετά θα αναλάμβανε δωρεάν την επέμβαση, αλλα φυσικά ήμουν βεβαίως μέσα μου πως όλα θα πγαιναν καλά και ότι είχα έρθει στο σωστό άτομο. Χωρίς δεύτερη σκέψη έκλεισα το χειρουργείο επίσης κάνει μονο ανοικτή ρινοπλαστική που είναι λιγότερη σκληρή για την μύτη και έχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας. Πήγα το πρωί στο ιατρικό ψυχικού, πέρασα από εξετάσεις, και μετά στο χειρουργείο για 3,5 ώρες. Το επόμενο πρωί έφυγα, είχα πρηστεί στο πρόσωπο και είχα μελανιές κάτω από τα ματια αλλα δεν ένιωθα καθόλου πόνο στην μύτη μου. Σήμερα 10 μέρες μετά είμαι μια χαρά και η αναπνοή μου τέλεια, περνάει ο αέρας και από τα δυο ρουθούνια και νομίζεις πως φτάνει μέχρι τον εγκέφαλο σου και παγώνει. Μπορώ να κυκλοφορήσω κανονικά απλά έχω πρήξιμο στην μύτη μου αλλα μπορώ να δω ποιο θα είναι το τελικό αποτέλεσμα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος για την δουλειά που μου έκανε γιατι η μύτη μου ήταν στραβή και με καμπούρα, με το ένα ρουθούνι να μην περνάει καθόλου αέρας. στην πορεία ενημερώθηκα πως πάνε στον συγκεριμένο αρκετός κόσμος για επανορθωτικές. Από την αρχή και από διαίσθηση ποτε δεν θα πήγαινα σε τηλεορασατους γιατρούς γιατι μου βγάζαν κάτι το αρνητικό, το ψεύτικο, και το δήθεν και επίσης αυτοί είναι που έχουν δημιουργήσει τα περισσότερα προβλήματα, σε βλέπουν σαν χρήμα μονο, βεβαια ο κόσμος δεν μπορεί να το δει. Οποιος είναι ok στην δουλειά του δεν έχει ανάγκη να πληρώνει για να βγαίνει σε εκπομπές η δουλειά του μαθαίνετε και χωρίς την tv. Αυτή ήταν η εμπειρία μου!

Έχεις την καλοσύνη να μου πεις σε πμ σε ποιον πηγες? :) Γιατι εχω την αισθηση ότι ετοιμαζομαι να παω στον ιδιον :) ευχαριστω

Καλησπέρα κι απο μένα! Σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο μιας ρινοπλαστικής. Είμαι 25 χρονών και η μύτη μου με ενοχλούσε πάντα, νομίζω οτι μου χαλάει όλο το πρόσωπο. Ανέβαλα το θέμα της ρινοπλαστικής εδω και χρόνια κυρίως απο φόβο, αλλά πραγματικά βαρέθηκα να αισθάνομαι άσχημα λόγω της μύτης μου. Τις τελευταίες μέρες άρχισα να ψάχνω ξανά το θέμα και να αναζητώ πληροφορίες για γιατρούς. Διάβασα και τις 62 σελίδες του θέματος, καθώς και συζητήσεις σε άλλα φόρουμ. Δυστυχώς νομίζω οτι η μύτη μου είναι αρκετά δύσκολη περίπτωση, είναι αρκετά μεγάλη και χοντρή, με κλίση προς τα αριστερά (τζακ ποτ σας λέω! μόνο το κοκκαλάκι της λείπει, χαχα!). Θέλει δηλαδή δουλειά στο ακρορρίνιο, που απ'οτι κατάλαβα λίγοι είναι οι γιατροί που το πειράζουν. Από τις φωτογραφίες που έχουν οι γιατροί στις σελίδες τους μου άρεσε η δουλειά κυρίως του Κολ. που είδα οτι εχει αρκετά καλα αποτελέσματα σε φαρδιές μύτες σαν τη δικιά μου, καθώς και του Λουλ. Υπάρχει κάποιος απο εδώ που να έχει χειρουργηθεί απο αυτούς τους γιατρούς για να μου πει την εμπειρία του; Αν θέλει κάποιος ας επικοινωνήσει μαζί μου στο nantia902@gmail.com Θα ήθελα να δω και κάποιες φωτογραφίες πριν και μετά (με καλυμμένα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του προσώπου), θα με βοηθούσε πολύ.

Kαλησπέρα Ναντα μου αν σου εχει απαντησει καποιος μπορεις να ενημερωσεις και εμενα ; γιατι ειναι οι 2 υποψηφιοι και για τη δικη μου επεμβαση. Ευχαριστω

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις κ εμένα σε ποιον έκανες κ επίσης αν χρησιμοποίησε μοσχεύματα ; Εμένα θα χρειαστεί απο λεκάνη κ αυτιά και φοβάμαι ..
Σημειωμα συντονιστη:Απαντησεις μονο σε προσωπικα μηνυματα.

και εγω θα βαλω μοσχευμα, μπορειτε να μου πειτε για ποιον γιατρο μιλαμε; ευχαριστω

Καλησπέρα για τον [...] τη γνωμη εχετε? διχνει φωτο για το πως θα ειναι η μυτη και στο αμφας? Επισης οσοι εχετε κανει ανοιχτού τύπου, άφησε σημάδι; Γίνεται αντιληπτό στα δικά σας ή αλλονών μάτια; Στείλτε μου προσωπικο μήνυμα όσο αφορά για το γιατρο! :) Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Μπορεις να μου στειλεις και μενα πμ αν σου απαντησαν? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elinaki20

Νεοφερμένος

Η elinaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καποιος που να εχει κανει ανοιχτη ρινοπλαστικη και να εχει παραπονο απο το σημαδι? Πχ να φαινεται αρκετα..?
Αγαπητε forhope,σε εχω διαβασει τοσες φορες που νιωθω οτι σε ξερω λιγακι..εχω παει σε οτι γιατρο υπαρχει και σου λεω προσωπικα με οτι εχω δει η κλειστη ρινοπλαστικη ειναι καλυτερη..και εαν δεν με πιστευεις μπες και κοιτα στα sites στο κεντρο των πλαστικων επεμβασεων την αμερικη(dr nassif,firouz,diaz k.t.l.).Την προτιμουν σαν πρωτη επιλογη διοτι δεν εχει εξωτερικη τομη,η οποια μπορει και να φαινεται,κατι το οποιο επηρεαζεται απο την υφη του δερματος,το σχημα της κορυφης απο το πλαι,την ικανοτητα του γιατρου!ΟΜΩΣ εσυ απο οτι ξερω εχεις ξανακανει ρινοπλαστικη οποτε κατα πασα πιθανοτητα θα σου κανουν ανοικτη σε οποιον γιατρο και να πας!Για μενα εαν το αποτελεσμα της πρωτης σου μυτης ειναι απογοητευτικο κανε και δευτερη ΑΛΛΙΩΣ ξεκολλα απο την μυτη επιτελους!Φιλικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Αυτό θέλω και εγώ. Να διορθώσω κάποιες ατέλειες και να τελειώσω με αυτό το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stauros14

Νεοφερμένος

Ο Stauros14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. έχω κάνει ρινοπλαστική πριν 6 μήνες ακριβώς. Το αποτέλεσμα πολύ καλό και είχε μείνει λίγο μόνο μούδισμα. Πήγα σήμερα στο γήπεδο και πάνω σε πανηγυρισμό δέχθηκα ένα χτύπημα -όχι πάρα πολύ δυνατό- στη μύτη. Υπάρχει περίπτωση να στραβώσει ή να πάθει κάτι; εκ πρώτης όψεως οκ φαίνεται αλλά δεν ξέρω έχω αγχωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki20

Νεοφερμένος

Η elinaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας,θα ηθελα να ζητησω συγνωμη για οσους τυχον με διαβασαν την προηγουμενη,ΑΛΛΑ δν ψαχνω για εμενα ρινοπλαστικο αλλα για τον αδερφο μου ο οποιος τυρρανιεται πραγματικα να βρει χειρουργο!Εγω θελωντας να τον βοηθησω βρηκα αυτο το forum θελωντας να βρω καποια πληροφορια που θα μπορουσε να βοηθησει την κατατασταση!Η φαση που με οδηγησε σε αυτην την ομολογια ειναι οτι ο αδερφος μου πηρε με την σειρα πολλους πλαστικους και μετα(Λιγοτερους ωρλ) και τελευταια πηγε σιγουρα στον ακριβοτερο πλαστικο στην Ελλαδα και για εμενα και τον καλυτερο στην χωρα που δεν βγαινει στην tv.Αυτος ο γιατρος λοιπον δεν δεχτηκε να χειρουργησει τον αδερφο μου παρολο που του εδινε και τριπλα λεφτα(του ειπε οτι δεν αναλαμβανει ανθρωπους αγνωστους που τον επισκεπτονται μεσω ιντερνετ εαν δεν το συστηνουν καποιοι,ο αδερφος μου πικραθηκε παρα πολυ αλλα οι συμβουλες ηταν σωστοτατες κατα την γνωμη μου.Αυτο που κρατησα εγω περα απο τα τεχνικα θεματα για την μυτη ηταν η συμβουλη στον αδερφο μου οτι πρεπει να βρει γιατρο που ειναι "καλος" στις ανδρικες μυτες και οχι(μονο) στις γυναικιες γιατι υπαρχει μεγαλη διαφορα σε καμια δεκαρια στοιχεια πανω στην μυτη των δυο φυλων αλλα και την επουλωση της.Οποτε δεν ψαχνω απλα εναν ρινοχειρουργο αλλα εναν που εχει επιτυχημενα αποτελεσματα στις ανδρικες μυτες!Οι περισσοτεροι "διαφημιζουν" τις καλες τους δουλειες στις γυναικες!Ξερεις καποιος απο προσωπικη επαφη ειτε να χειρουργηθηκε ειτε να ειδε με τα ματια του καποιον ή καποιους τετοιους γιατρους?Προσωπικα δεν με ενδιαφερουν τοσο τα ζεστος ανθρωπος και κοντα σου με συνεχη τηλεφωνηματα γιατρος αλλα καποιος που θα χειρουργησει σωστα!Ευχαριστω παρα πολυ!
Σημειωμα συντονιστη: Απαντησεις οσον αφορα ονοματα γιατρων,μόνο σε προσωπικα μηνυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stauros14

Νεοφερμένος

Ο Stauros14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπερα. Πριν λιγο καιρο εκανα και εγω επεμβαση επειδη ειχα θεοστραβο διαφραγμα και κακιστη μυτη. Ο γιατρος ειναι απιθανος πολυ καλη δουλεια και αποτελεσμα και κυριως δεν κοροιδευει κοσμο και (ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ!!!!) ΕΙΝΑΙ ΩΡΛ!


Γεια σας,θα ηθελα να ζητησω συγνωμη για οσους τυχον με διαβασαν την προηγουμενη,ΑΛΛΑ δν ψαχνω για εμενα ρινοπλαστικο αλλα για τον αδερφο μου ο οποιος τυρρανιεται πραγματικα να βρει χειρουργο!Εγω θελωντας να τον βοηθησω βρηκα αυτο το forum θελωντας να βρω καποια πληροφορια που θα μπορουσε να βοηθησει την κατατασταση!Η φαση που με οδηγησε σε αυτην την ομολογια ειναι οτι ο αδερφος μου πηρε με την σειρα πολλους πλαστικους και μετα(Λιγοτερους ωρλ) και τελευταια πηγε σιγουρα στον ακριβοτερο πλαστικο στην Ελλαδα και για εμενα και τον καλυτερο στην χωρα που δεν βγαινει στην tv.Αυτος ο γιατρος λοιπον δεν δεχτηκε να χειρουργησει τον αδερφο μου παρολο που του εδινε και τριπλα λεφτα(του ειπε οτι δεν αναλαμβανει ανθρωπους αγνωστους που τον επισκεπτονται μεσω ιντερνετ εαν δεν το συστηνουν καποιοι,ο αδερφος μου πικραθηκε παρα πολυ αλλα οι συμβουλες ηταν σωστοτατες κατα την γνωμη μου.Αυτο που κρατησα εγω περα απο τα τεχνικα θεματα για την μυτη ηταν η συμβουλη στον αδερφο μου οτι πρεπει να βρει γιατρο που ειναι "καλος" στις ανδρικες μυτες και οχι(μονο) στις γυναικιες γιατι υπαρχει μεγαλη διαφορα σε καμια δεκαρια στοιχεια πανω στην μυτη των δυο φυλων αλλα και την επουλωση της.Οποτε δεν ψαχνω απλα εναν ρινοχειρουργο αλλα εναν που εχει επιτυχημενα αποτελεσματα στις ανδρικες μυτες!Οι περισσοτεροι "διαφημιζουν" τις καλες τους δουλειες στις γυναικες!Ξερεις καποιος απο προσωπικη επαφη ειτε να χειρουργηθηκε ειτε να ειδε με τα ματια του καποιον ή καποιους τετοιους γιατρους?Προσωπικα δεν με ενδιαφερουν τοσο τα ζεστος ανθρωπος και κοντα σου με συνεχη τηλεφωνηματα γιατρος αλλα καποιος που θα χειρουργησει σωστα!Ευχαριστω παρα πολυ!
Σημειωμα συντονιστη:Απαντησεις οσον αφορα ονοματα γιατρων μονο σε προσωπικα μηνυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elinaki20

Νεοφερμένος

Η elinaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας,ο αγωνας συνεχιζεται.Για οποιον ενδιαφερετα συνομιλησα με την γραμματεα ενος πολυ καλου πλαστικου προσωπου στο λονδινο julian de silva.Η επεμβαση κοστιζει σε αυτον γυρω στις 10.000 ευρω!Μιλησα και με αμερικανους(steve j. pearlman) εκει κοστιζει γυρω στις 7.000 και μπορει να παει πολυ πολυ πιο ακριβα!Εμαθα λοιπον καποια πραγματα,οπως να μην κανουμε παζαρια σε γιατρους γιατι στο τελος ΕΜΕΙΣ θα ειμαστε χαμενοι.Ακουσε ο αδερφος μου ενα ζευγαρι να παζαρευουν στον [...], λες και επροκειτο να αγορασουν χαλι!!Για αυτο επιμενω και λεω ΜΟΝΟ οποιος εχει σοβαροτατο προβλημα πρεπει να πηγαινει για τοσο δυσκολες επεμβασεις.Επισης να απορριπτεται οσους διαφημιζουν την ικανοτητα τους στην επαναρθωτικη χειρουργικη εφοσον βεβαια στοχευετε στο αισθητικο κομματι και επισης να αποφευγεται τους πλαστικους που κανουν στηθη κοιλιες και χιλιες επεμβασεις γιατι χειρουργουν ας πουμε σε εκατοστα και η μυτη χρειαζεται χιλιοστα.Επισης ο εξειδικευμενος γιατρος που κανει μονο μυτες απαγορευεται να μην κανει και τις δυο τυπου ρινοπλαστικες(κλειστου και ανοιχτου) οπου χρειαζεται!Αμα ακουτε μονο την μια να υποψιαζεστε!Ειδα περιστατικα πριν και μετα στους γιατρους στο εξωτερικο στο realself.com και ειχαν και 50 προσωπα οχι ΟΛΑ ιδιαιτερα επιτυχημενα οπως ειναι και το φυσιολογικο και μαθαινω σημερα απο ενα παιδι εδω στο site οτι ενας γιατρος που θα παει ο αδερφος μου εχει στο site του φωτογραφιες οπου υπαρχουν και αλλου!!ΕΛΕΟΣ ρε γαμωτο αυτα ειναι για σκοτωμα ρε γ@μωτο.Με ψυχες εχετε να κανετε και μαλιστα νεων παιδιων..τι ξεφτιλες θεε μου!!Οποιος γνωριζει τετοια πραγματα ΟΦΕΙΛΕΙ να τα λεει να σωζει εστω και εναν ανθρωπο!Συνεχιζω ο αδερφος μου πηγε και σε εναν αγνωστο τελειως ΩΡΛ που δεν κανει ρινοπλαστικες αλλα ολοι ξερουν πανω κατω τι γινεται στην μυτη,με σκοπο να τον ρωτησει δια φορα για λειτουργια της μυτης,και να του απαντησει με αντικειμενικοτητα και οχι οπως οι ρινοπλαστικοι που λενε σε ολα οτι γινονται!Του σχολιασε οπωςκαταλαβατε και μονος του καποια ονοματα ΩΡΛ διοτι οπως ειπε γνωριζονται μεταξυ τους!Στο τελος βεβαια προσπαθησε να στειλει τον αδερφο μου σε γνωστο του χειρουργο..χαχαχαχαχα αθανατη ελληνικη νοοτροπια χαχαχ του ειπε μεσα σε αλλα καλα λογια για καποιον παν.κολλια.Ξερει κανεις κατι για αυτον!Εχει καποιος εμπειρια.Το καλο που ειδα ειναι οτι ειναι απλος γιατρος χωρις γραμματεα παλαιας κοπης αλλα δεν ξερω αν αυτο φτανειβεβαια αλλα το λεω!!Επισης οποιος διαβαζει αυτο το forum και γνωριζει ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ βοηθαει τον κοσμο τα παιδια και οχι τους γιατρους και την κονομα τους!Ευχαριστω πολυ!
Σημειωμα συντονιστη: Απαντησεις οσον αφορα ονοματα γιατρων,μόνο σε προσωπικα μηνυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ioannaan

Νεοφερμένος

Η ioannaan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Kαλημερα. Εκανα ανοικτη ρινοπλαστικη και διορθωση ρινικου διαφραγματος την περασμενη Δευτερα. Ειχα υβο πεσμενο ακρορινιο στραβο ρινικο διαφραγμα.Γενικα η μυτη μ ειχε θεματακια. Η εγχειριση διηρκησε 2 ωρες.Καθησα περιπου 5 ωρες στην κλινικη και την ιδια μερα πηγα σπιτι μ. Ειχα ναρθηκα και γαζες για 7 μερες.Η αιμορραγια σταματησε την δευτερη κιολα μερα ενω καποιοι μωλωπες π ισα φαινονταν κατω απο τ ματια εχουν ηδη εξαφανιστει.Χτες εβγαλα και τον ναρθηκα και τα ραμματα και το αποτελεσμα ειναι ακρως ικανοποιητικο.Ουτε πονεσα ουτε ταλαιπωρηθηκα.Μονο ελαφρως πρησμενη ειναι προσθιως το οποιο πρηξιμο χρειαζεται περιπου 2 μηνες μ ειπε ο γιατρος. Ο γιατρος φιλικοτατος.Δεν τον γνωριζα απλως ειδα την δουλεια του στο ιντερνετ και πηγα για μια πρωτη επισκεψη.Γενικά η τιμή νομιζώ ήταν αρκετά προσιτή και λογική εν σχέσει με αυτα που ζητούν μερικοί. Κανετε έρευνα και μη πανικοβαλλεστε απο αρνητικες εμπειριες αλλων.Καλη συνεχεια

Καλησπέρα. Που πηγες να μας πεις και μας;

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις που αφορούν σε κριτική γιατρών, ΜΟΝΟ σε προσωπικό μήνυμα (πμ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Στείλε κι εμένα ένα προσωπικό μήνυμα να μου πεις που πήγες ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni79

Νεοφερμένος

Η eleni79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας.εγω πλεον ειμαι 38 κι ακομα την σκεφτομαι την επεμβαση.θα κανω μια επισκεψη στην Αρ.Κυπραιου. εχεις κανεις αποψη απο επισκεψη που εκανε η απο επεμβαση που εκανε στην κυπραιου?

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις που αφορούν σε κριτική γιατρών, ΜΟΝΟ σε προσωπικό μήνυμα (πμ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jokester150796

Νεοφερμένος

Ο Jokester150796 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι 21 χρόνων και στις 7 Απριλίου έκανα επέμβαση διαφράγματος και ρινοπλαστικης! Προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου! Την Τρίτη μετά το Πάσχα θα πάω να αφαιρέσω τα ράμματα και τον εσωτερικό νάρθηκα και μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια μεγάλη βελτίωση στην αναπνοή. Είναι λογικό η μετά την αφαίρεση του εσωτερικού νάρθηκα θα αναπνεύσω κανονικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki20

Νεοφερμένος

Η elinaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι 21 χρόνων και στις 7 Απριλίου έκανα επέμβαση διαφράγματος και ρινοπλαστικης! Προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου! Την Τρίτη μετά το Πάσχα θα πάω να αφαιρέσω τα ράμματα και τον εσωτερικό νάρθηκα και μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια μεγάλη βελτίωση στην αναπνοή. Είναι λογικό η μετά την αφαίρεση του εσωτερικού νάρθηκα θα αναπνεύσω κανονικά;
Εννοειται οτι θα αναπνευσεις καλυτερα!Ομως γιατι εχεις τοσες μερες τον εσωτερικο ναρθηκα?Να υποθεσω,επειδη λες για αφαιρεση ραματων οτι εκανες ανοικτη ρινοπλαστικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TatianaG

Νεοφερμένος

Η TatianaG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας, καταρχας αναρρωση σε ολους! Διαβασα και τις 65 σελιδες και θα ηθελα να παρακαλεσω οποιον εχει κανει επιτυχημενη ρινοπλαστικη και διαφραγμα να μου στειλει σε πμ τον γιατρο του αν ειναι δυνατον! Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jokester150796

Νεοφερμένος

Ο Jokester150796 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι ανοιχτη ρινοπλαστικη εκανα! Σημερα εκανα σχεδον ολη μερα physiomer και ηδη νιωθω τη μυτη μου φουλ ξεβουλωτη! Αποτι καταλαβα ο εσωτερικος ναρθηκας ειναι για να κρατησει το σχημα της μυτης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristin-e_steki

Νεοφερμένος

Η kristin-e_steki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!

Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να με ενημερώσει με προσωπικό μήνυμα για το γιατρό που επισκέφτηκε για διόρθωση του σχήματος της μύτης με fillers (υαλουρονικό οξύ, μη επεμβατική μέθοδος);
Ένα ενδεικτικό κόστος και αν έμεινε ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα;;;
Νομίζω ο χρήστης Raniouli έκανε κάτι σχετικό στο παρελθόν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stauros14

Νεοφερμένος

Ο Stauros14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους νιωθω μετα απο 7 μηνες ακομα φουσκωμενα τα χειλη μου και οταν παω να γελασω με τραβαει και νιωθω μουδιασμενος. Ξερετε αυτο ποτε φευγει? Με το γελιο υπαρχει περιπτωση να στραβωσει η μυτη 7 μηνες μετα την επεμβαση???? Γενικα πως στραβωνει η μυτη 7 μηνες μετα? Τι πρεπει να γινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakaki

Νεοφερμένος

Η papakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα! Σκέφτομαι να κάνω και εγώ ρινοπλαστική και έχω καταλήξει σε δύο: [...] και [...]. Μου αρέσει πολύ η δουλειά τους ...ότι φαίνεται δηλαδή στο site του καθενός αφού δεν γνωρίζω κάποιο άτομο να έχει χειρουργηθεί από αυτούς. .. Υπάρχει κάποιος να έχει χειρουργηθεί σε κάποιον από αυτούς και να μπορεί να μου στείλει φωτό? Θα με βοηθούσε πολύ...Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν σας έδειξαν επεξεργασμένες φωτο στον υπολογιστή πριν και εάν αυτές τελικά έμοιζαν με το αποτέλεσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgina01

Νεοφερμένος

Η georgina01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα! Θα μπορουσε να μου πει καποιος που εκανε ρινοπλαστικη και εχει μεινει ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα σε ποιο γιατρο πηγε? γτ εχω μπερδευτει λιγο η αληθεια ειναι κ δεν ξερω τι να κανω!!!!!! εμενα το θεμα μου είναι κυρίως αισθητικο...οχι κατι πολυ τραγικο ομως....

Σημείωμα συντονιστή: Σε ότι αφορά ονόματα και κριτικές γιατρών, απαντήσεις μόνο σε πμ (προσωπικά μηνύματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top