Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,461 μηνύματα σε 75,702 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 366 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 18:12, 06-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από mmytimytoula
Σ ευχαριστώ. Αν κ μου ήταν ποιο εύκολα! Το θέλω πραγματικά κ τους τελευταίους μήνες είμαι ποιο αποφασισμένη από ποτέ.. ; Ναι όσο αφορά το διάφραγμα γνωρίζω πως το 90% των ανθρώπων έχουν στραβό διάφραγμα! Είναι πολύ μικρό το ποσοστό που δεν έχει! Άρα όχι λοιπόν να στο παρουσιάζουν σαν πρόβλημα! Κ τι σε χρέωσε παραπάνω να φανταστώ? Ξέρω ότι υπάρχει γιατρος επώνυμος που όσους βλέπει τους το λέει... κ το παρουσιάζει ως πρόβλημα για να αρπάξει κάτι παραπάνω! Τι να πω...
Πάντως δεν σκέφτομαι να πάω σε δημόσια κλινική... Εσύ πως είσαι τώρα? ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα?
Σκέφτομαι να πάω να δώ την Α.Κ στο Μετροπόλιταν, τον Β. Π που ειναι στον παράδεισο Αμαρουσίου Κ τον τον Χρι..λο... Έχεις κάποια άποψη πάνω στους συγκεκριμένους?
Θα σου είμαι ευγνώμον!
Σε αυτόν που πήγα εγώ, είχες επιλογή να κάνεις μόνο διάφραγμα για την χ τιμή και με 1000 ευρώ παραπάνω πλαστική και διάφραγμα. Ακόμα και μόνο πλαστική να έκανες, ήταν 1000 ευρώ παραπάνω. Αρα είναι έτσι διαμορφωμένες οι τιμές που στην ουσία η πλαστική είναι πιο ακριβή. Και λες, αφού πληρώνω που πληρώνω, ας κάνω και το διάφραγμα.
Σε μένα έχουν περάσει 5 μήνες και ακόμα είναι αρκετά πρησμένη και ευαίσθητη. Είμαι εδώ και μήνες σε μια φάση λες και μου περνάει ένα κρύωμα (δηλαδή λίγη καταρροή και αν δεν κάνω πλύσεις με ορό, μικρό μπούκωμα). Ξεπρήζεται ανομοιόμορφα και η δεξιά μου πλευρά είναι πιό χοντρή από την αριστερή. Βέβαια αισθητικά είμαι πολύ καλύτερα από πριν αλλά ακόμα δεν έχω φτάσει στο σημείο να είμαι απόλυτα ικανοποιημένη, λόγω του πρηξίματος. Ειχα μεγάλο πρόβλημα στο tip και γενικά το tip ξεπρηζεται πολύ δυσκολα...ασε που έχω και χοντρό δέρμα. Οπότε η δική σου περίπτωση πιθανά να μην είναι ίδια.
Εγώ πηγα σε άλλο γιατρό, αλλά για την Κυπραίου έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Για τους άλλους στη λίστα οι γνώμες που έχω ακούσει είναι πολύ λίγες και δεν μπορώ να βγάλω ένα γενικό συμπέρασμα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manos85

Νεοφερμένος

Ο manos85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O manos85 έγραψε: στις 23:24, 09-11-11:

Καλησπερα παιδια..ειμαι καινουριος στην παρεα,αν και παρακολουθω στενα τη συγκεκριμενη θεματολογια..τωρα και δεκα χρονια τριβελιζε στο μυαλο μου αυτη η σκεψη..να φτιαξω τη μυτη..λιγο το οικονομικο,λιγο τα ταμπου(μενω επαρχια,κρητη),δε μπορουσα να προχωρησω,ωσπου το μαρτιο,μετα απο ενα ποδοσφαιρικο ατυχημα,και καταγμα στη μυτη,αποφασισα να σκηνοθετησω την αναγκαιοτητα της πλαστικης...να προσθεσω οτι η μυτη δεν ειναι τραγικη,απλα εχει αυτη την ηλιθια καμπουριτσα στη ραχη της μυτης,κι εχει και μια μικρη αποκκλιση προς τα αριστερα ο αξονας..με την αναπνοη,οχι τοσο...αρχισα λοιπον να κινω τις διαδικασιες πηγαινοντας σ 'εναν πλαστικο(ιδιωτη),ο οποιος βλεποντας τις ακτινογραφιες, μου ειπε οτι πριν το 6μηνο δε μπορω να κανω την επεμβαση,μεχρις ωτου να δεσουν τα κοκαλα..η επεμβαση μου ειπε οτι θα στοιχισει 3400,κομπλε,οι παντες πληρωμενοι!ο γιατρος η αληθεια ειναι μου απεπνεε εμπιστοσυνη!ο συγκεκριμενος,οταν τον ρωτησα,μου ειπε οτι θα την εκανε ανοιχτη την επεμβαση,επειδη λεει ειχε αρκετη δουλεια(η μυτη)..μονο αυτο δε μου πολυαρεσε!..με ρωτησε επισης αν ειχα ιδιωτικη ασφαλεια,με την οποια,θα αλλαζαμε ημερομηνιες,να προβαλλουμε το ατυχημα μετα την ασφαλεια,για να παρω τα λεφτα πισω!...εκανα λοιπον την ασφαλεια,και περιμενα,εχοντας ομως πει εξ αρχης στον ασφαλιστη τι ηθελα να κανω...η αληθεια ειναι οτι ψιλοφοβομουν την κομπινα, οτι δεν θα επιανε,και θα ετρωγα τα λεφτα στον κ...ο!...περιμενοντας λοιπον τον καιρο να περασει,μια γνωστη μου προτεινε,εναν ωρλ(επιμελητης Α)σε δημοσιο νοσοκομειο,ο οποιος εγχειρησε και την κορη της,οχι ομως στη μυτη..μου μιλησε με τα καλυτερα λογια,οπως κι ενας καρδιολογος απο το ιδιο νοσοκομειο!υποψιν οτι κανεις απο τους δυο,δεν εχει συμφερον!..κλεινοντας λοιπον ραντεβου,κι αφου μιλησαμε για ολα,μου εκλεισε χειρουργειο για τις 20 ιανουαριου..μου ειπε οτι θα μου την κανει κλειστη,και οτι δε χρειαζεται κατι παραπανω..τον ρωτησα επισης και για αμοιβη,και αφου δυσκολευτηκε λιγο,κι αφου μου ειπε οτι "επειδη προκειται και για αισθητικης φυσεως,να υπολογιζω γυρω στα 500-600,γι αυτον και τον αναισθησιολογο!"μου μιλησε με λεπτομερειες για την επεμβαση,και για το πριν,και για το μετα...ειναι επισης απο τους γιατρους που σου εμπνεουν εμπιστοσυνη!...και εδω λοιπον ειναι που θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη!..τελικα ποιος ειναι ιδανικος για μυτη?ενας ωρλ,που χειρουργει μονο μυτες,η ενας πλαστικος?ιδιωτικος που πληρωνεις,η σιγουρια του δημοσιου?επισης θα ηθελα να μου πει καποιος που εχει εμπειρια απο κλειστη,και ανοιχτη ρινοπλαστικη...τι ειναι καλυτερο?ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν σας κουρασα!...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 20:53, 11-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από manos85
Καλησπερα παιδια..ειμαι καινουριος στην παρεα,αν και παρακολουθω στενα τη συγκεκριμενη θεματολογια..τωρα και δεκα χρονια τριβελιζε στο μυαλο μου αυτη η σκεψη..να φτιαξω τη μυτη..λιγο το οικονομικο,λιγο τα ταμπου(μενω επαρχια,κρητη),δε μπορουσα να προχωρησω,ωσπου το μαρτιο,μετα απο ενα ποδοσφαιρικο ατυχημα,και καταγμα στη μυτη,αποφασισα να σκηνοθετησω την αναγκαιοτητα της πλαστικης...να προσθεσω οτι η μυτη δεν ειναι τραγικη,απλα εχει αυτη την ηλιθια καμπουριτσα στη ραχη της μυτης,κι εχει και μια μικρη αποκκλιση προς τα αριστερα ο αξονας..με την αναπνοη,οχι τοσο...αρχισα λοιπον να κινω τις διαδικασιες πηγαινοντας σ 'εναν πλαστικο(ιδιωτη),ο οποιος βλεποντας τις ακτινογραφιες, μου ειπε οτι πριν το 6μηνο δε μπορω να κανω την επεμβαση,μεχρις ωτου να δεσουν τα κοκαλα..η επεμβαση μου ειπε οτι θα στοιχισει 3400,κομπλε,οι παντες πληρωμενοι!ο γιατρος η αληθεια ειναι μου απεπνεε εμπιστοσυνη!ο συγκεκριμενος,οταν τον ρωτησα,μου ειπε οτι θα την εκανε ανοιχτη την επεμβαση,επειδη λεει ειχε αρκετη δουλεια(η μυτη)..μονο αυτο δε μου πολυαρεσε!..με ρωτησε επισης αν ειχα ιδιωτικη ασφαλεια,με την οποια,θα αλλαζαμε ημερομηνιες,να προβαλλουμε το ατυχημα μετα την ασφαλεια,για να παρω τα λεφτα πισω!...εκανα λοιπον την ασφαλεια,και περιμενα,εχοντας ομως πει εξ αρχης στον ασφαλιστη τι ηθελα να κανω...η αληθεια ειναι οτι ψιλοφοβομουν την κομπινα, οτι δεν θα επιανε,και θα ετρωγα τα λεφτα στον κ...ο!...περιμενοντας λοιπον τον καιρο να περασει,μια γνωστη μου προτεινε,εναν ωρλ(επιμελητης Α)σε δημοσιο νοσοκομειο,ο οποιος εγχειρησε και την κορη της,οχι ομως στη μυτη..μου μιλησε με τα καλυτερα λογια,οπως κι ενας καρδιολογος απο το ιδιο νοσοκομειο!υποψιν οτι κανεις απο τους δυο,δεν εχει συμφερον!..κλεινοντας λοιπον ραντεβου,κι αφου μιλησαμε για ολα,μου εκλεισε χειρουργειο για τις 20 ιανουαριου..μου ειπε οτι θα μου την κανει κλειστη,και οτι δε χρειαζεται κατι παραπανω..τον ρωτησα επισης και για αμοιβη,και αφου δυσκολευτηκε λιγο,κι αφου μου ειπε οτι "επειδη προκειται και για αισθητικης φυσεως,να υπολογιζω γυρω στα 500-600,γι αυτον και τον αναισθησιολογο!"μου μιλησε με λεπτομερειες για την επεμβαση,και για το πριν,και για το μετα...ειναι επισης απο τους γιατρους που σου εμπνεουν εμπιστοσυνη!...και εδω λοιπον ειναι που θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη!..τελικα ποιος ειναι ιδανικος για μυτη?ενας ωρλ,που χειρουργει μονο μυτες,η ενας πλαστικος?ιδιωτικος που πληρωνεις,η σιγουρια του δημοσιου?επισης θα ηθελα να μου πει καποιος που εχει εμπειρια απο κλειστη,και ανοιχτη ρινοπλαστικη...τι ειναι καλυτερο?ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν σας κουρασα!...
Που τη είδες την σιγουρία στο δημόσιο, δεν ξέρω. Ισως στην Κρήτη είναι αλλιώς τα πραγματα...Εγώ πάντα πίστευα ότι τον ιδιώτη που είναι όνομα στο χώρο μπορείς να τον εμπιστεύεσαι περισσότερο (αν κάτι πάει στραβά, μπορείς να τον "καταστρέψεις", πράγμα που δεν νομίζω να αφήσει να γίνει). Και για την συγκεκριμένη επέμβαση δεν κάνει ούτε πλαστικός, ούτε ΩΡΛ. Χρειάζεται πλαστικός ΩΡΛ (ακόμα και 2 ξεχωριστοί ταυτόχρονα, αλλά όχι "γενικος" πλαστικός. Κάποιος με ειδίκευση στο πρόσωπο ή τη μύτη).
Βέβαια έχεις και το οικονομικό στη μέση και αν είσαι σίγουρος για το γιατρό (έχεις δει τη δουλειά του, έχεις μιλήσει με ασθενείς, ή αν το αισθητικό δεν σε απασχολεί πολύ) διάλεξέ τον. Αλλά εγώ τουλάχιστον δεν θα εμπιστευόμουν κάποιον καθαρά ΩΡΛ ή κάποιον καθαρά πλαστικό.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

newage

Νεοφερμένος

Ο newage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O newage έγραψε: στις 12:07, 14-11-11:

Καλησπέρα σε όλους, έχοντας διαβάσει την πλειονότητα των προηγούμενων δημοσιεύσεων (με έμφαση στις επιφυλακτικές-αρνητικές) θα ήθελα να εισφέρω και τη δική μου, εντελώς πρόσφατη εμπειρία.

Πριν επτά ημέρες μπήκα στο χειρουργείο για την ρινοπλαστική που τόσα χρόνια σκεπτόμουν. Είχε προηγηθεί η συνάντηση με τον γιατρό, τον οποίο μου είχε συστήσει φίλος. Ο φίλος αυτός είχε κάνει δύο επεμβάσεις -όχι όμως ρινοπλαστική- και γνώριζε επίσης την θετική άποψη μιας άλλης ιατρού ίδιας ειδικότητας.
Θεωρώ ότι αυτή η "διασταύρωση" πληροφοριών είναι ένας από τους ασφαλέστερους τρόπους επιλογής ιατρού. Επιπλέον έλεγξα δείγμα δουλειάς του στο site, αλλά είχα και την τύχη να γνωρίσω άτομο που είχε κάνει ρινοπλαστική στον ίδιο ιατρό και δεν ήταν άλλο από... τη γραμματέα του!

Μολονότι νόμιζα ότι το μόνο πρόβλημα της μύτης μου ήταν αισθητικό και συγκεκριμένα στην ράχη (η γνωστή "καμπουρίτσα") ο γιατρός μου εξήγησε ότι έπρεπε για μία αρμονική μύτη να αλλάξουν και άλλα πραγματάκια (λέπτυνση και ελαφριά ανύψωση άκρης μύτης, εμφυτεύματα στα ρουθούνια για καλύτερη αναπνοή κλπ.) Ήμουν λίγο επιφυλακτικός ως προς αυτά, από το φόβο μην γίνω γουρουνάκι ή εντελώς αγνώριστος. Πρέπει επίσης να πω ότι μου εξήγησε αναλυτικά τη διαδικασία αλλά δεν μου έδειξε στον υπολογιστή το πως θα μπορούσα να γίνω. Το τελευταίο είναι και κακό και καλό. Κακό διότι θες να ξέρεις μέσες άκρες πως θα μοιάζεις, καλό διότι υποθέτω ότι η εικόνα στον υπολογιστή από την πραγματικότητα μπορεί να διαφέρει και καλλιεργεί κανείς προσδοκίες που πιθανόν να μην είναι εφικτές.

Η επέμβαση έγινε σε ιδιωτική κλινική με συνολικό κόστος 3.000 ευρώ. Ολική αναισθησία φυσικά και χειρουργείο 2 ώρες. Πόνο μετεγχειριτικά δεν ένιωσα. Αντιθέτως βρήκα πολύ ενοχλητικά τα σφουγγαράκια που κλείνουν τα ρουθούνια με αποτέλεσμα να έπρεπε να αναπνέω από το στόμα. Μάλιστα τα ταμπον αυτά τα φορούσα επί μία εβδομάδα. Φορούσα επίσης το νάρθηκα και μία γάζα κάτω από τα ρουθούνια. Πρήξιμο και μελανιές είχα κάτω και γύρω από τα μάτια και έβαζα διαρκώς σακουλάκια με τριμμένο πάγο, που πρόσφεραν κάποια ανακούφιση. Παίρνω αντιβίωση ανά 12 ωρο.

Σήμερα είναι η έβδομη μέρα από το χειρουργείο. Αφαιρέθηκε ο νάρθηκας, τα σφουγγαράκια και κάτι σωληνάκια που είχα μέσα στη μύτη καθώς και τα ράμματα και αναπνέω κανονικά (επιτέλους!). Τα πρηξίματα έχουν υποχωρήσει, ενώ μένουν κάποιες μελανιές γύρω από τα μάτια. Ο γιατρός είπε ότι η μύτη θα ξεπρηστεί κατά 0,5 με 1 cm, όποτε και θα πάρει σε 3-4 βδομάδες το τελικό της σχήμα. Προς το παρόν ξεπλένω το εσωτερικό με fysiomer και βάζω εσωτερικά μία αλοιφή η οποία περιορίζει τις εκκρίσεις.

Ως προς το αισθητικό αποτέλεσμα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και μπορώ να πω ότι από την εικόνα που έχω προς το παρόν, το σχήμα της μύτης μου είναι καλύτερο απ' ότι τολμούσα να φανταστώ. Λειτουργικά νιώθω ότι είναι καλύτερα από πριν, αλλά πιθανόν να είναι απλώς η εντύπωσή μου αφού εδώ και μία βδομάδα ανέπνεα από το στόμα.

Συνολικά θεωρώ ότι το πιο δύσκολο στην όλη επέμβαση είναι τα ταμποναρισμένα ρουθούνια. Όλα τα υπόλοιπα παλεύονται.

Ελπίζω να βοήθησαν τα όσα ανέφερα. Ένιωσα την ανάγκη να το κάνω διότι όπως είπα το μάτι μου έπεφτε περισσότερο στις αρνητικού περιεχομένου δημοσιεύσεις με αποτέλεσμα να νιώθω ότι πάω να κάνω κάποιο φοβερό λάθος. Δεν είναι έτσι όμως, αν βρείτε τον κατάλληλο γιατρό όλα είναι εύκολα. Επιστρατεύστε φίλους και γνωστούς των οποίων τη γνώμη εμπιστεύεστε, ή έχουν ίδια εμπειρία.

Σ.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 16:19, 15-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από newage
Ο γιατρός είπε ότι η μύτη θα ξεπρηστεί κατά 0,5 με 1 cm, όποτε και θα πάρει σε 3-4 βδομάδες το τελικό της σχήμα
Είσαι σίγουρος? Σε εμάς τους άλλους δηλαδή γιατί παίρνει χρόνο περίπου? Εγώ πάω για εξάμηνο και είναι ακόμα πρησμένη αρκετά. Η ο γιατρός σου είναι μάγος ή σου λέει μ@λακιες.
Παράθεση

newage

Νεοφερμένος

Ο newage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O newage έγραψε: στις 22:29, 15-11-11:

Ελπίζω να μην ισχύει το δεύτερο, αλλά θα πρέπει να περάσει ο καιρός για να σου απαντήσω...
Παράθεση

vradipous1

Νεοφερμένος

Ο vradipous1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O vradipous1 ΑΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝ.......!!!!!!! έγραψε: στις 13:14, 23-11-11:

Για μελλοντικούς αναγνώστες
Εγώ πάλι έχω ένα φιλαράκι που έκανε πριν 5 μήνες εγχείριση σε έναν πολύ γνωστό πλαστικό χειρούργο.Αυτός είχε γαμψή μύτη προς τα κάτω σε λίγο μεγαλύτερο βαθμό απ'ότι είναι συνηθισμένο.Το έλεγε καιρό ότι θέλει να κάνει πλαστική και' γω να πω την αλήθεια τον απέτρεπα. Αφού την έκανε πριν 5 μήνες είχα άγχος για το πως θα έδειχνε το αποτέλεσμα..Τελικά πήγαν όλα πολύ καλά και μετά από 3 βδομάδες περίπου ήταν πολύ ωραία(καμία σχέση με την προηγούμενη μορφή)..Η πλάκα είναι ότι ενώ περίμενα να το καταλαβαίνει ο κόσμος γίνεται το αντίθετο..
Επειδή διάβασα τα παραπάνω άρθρα(αν και παλιά) ,της mairi_n που το πρόβλημα με την ανάσα έμεινε το ίδιο, της aneliv με το γιατρό που τα έπαιρνε(και καλά κάναν και τον έδιωξαν) και της swamps που είχε μια αποτυχημένη εγχείρηση(έπρεπε να κάνει μήνυση για μένα..και ότι γινόταν),ο φίλος μου είχε άψογο αποτέλεσμα χωρίς κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να βοήθησα...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 21-12-11 στις 22:54. Αιτία: αφαίρεση link
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 08:46, 30-11-11:

Είμαι στο 6μηνο, πότε λέτε να ξαναπάω? Βαριέμαι είναι η αλήθεια γιατί θα χάσω γύρω στο 5ωρο από το πρωι μου, αρα σχεδόν όλη η μέρα πάει χαμένη. Τελευταία φορά πρέπει να πήγα στο 4μηνο (νομίζω). Να το αφήσω να πάει χρόνος?
Παράθεση

vradipous1

Νεοφερμένος

Ο vradipous1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O vradipous1 ΑΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝ.......!!!!!!! έγραψε: στις 15:00, 30-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Είμαι στο 6μηνο, πότε λέτε να ξαναπάω? Βαριέμαι είναι η αλήθεια γιατί θα χάσω γύρω στο 5ωρο από το πρωι μου, αρα σχεδόν όλη η μέρα πάει χαμένη. Τελευταία φορά πρέπει να πήγα στο 4μηνο (νομίζω). Να το αφήσω να πάει χρόνος?
Δεν ξέρω τι να σου πω..δεν είμαι και γιατρός .Απ'οτι είδα και με το φίλο μου έγινε καλά σ'αυτό το χρονικό περιθώριο που έδωσες..Καλύτερα να συμβουλευτείς το γιατρό σου ή κάποιον άλλο γιατρό που νομίζεις ότι θα σε βοηθήσει..Καλή συνέχεια!!!
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariosgt

Νεοφερμένος

Ο mariosgt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O mariosgt έγραψε: στις 02:31, 01-12-11:

Γράφτηκα στο site μιας και είναι το πληρέστερο από πλευράς συμμετοχής και απόψεων και επειδή έχω αποφασίσει και ετοιμάζομαι για ρινοπλαστική.
Μένω στην Θεσσαλονίκη και έχω ξεχωρίσει τον κ. Κ.Παπαιωάννου μετά από επισκέψεις σε 5 γιατρούς Θεσσαλονίκης.
Είμαι στα 39 με διαπιστωμένο αρκετά προβληματικό διάφραγμα στο ένα ρουθούνι και μύτη που χρειάζεται και αισθητική βελτίωση λόγω μεγάλου μεγέθους.
Τώρα βρίσκομαι στο σημείο που θα κάνω άμεσα ένα τελευταίο ραντεβού με το γιατρό για να κανονίσουμε τις τελευταίες λεπτομέρειες του χειρουργείου και θα οριστικοποιήσουμε την ημερομηνία.
Αν και κάποιος άλλος γνωρίζει τον συγκεκριμένο γιατρό θα βοηθούσε πολύ αν είχα και το δικό του feedback ή γνώμη γιατί όσο να ναι αυτά τα πράγματα θέλουν πολύ προσοχή και ψάξιμο.
Ευχαριστώ
Παράθεση

eleni fotiou

Νεοφερμένος

H eleni fotiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H eleni fotiou έγραψε: στις 11:48, 02-12-11:

mariosgt ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΕΜΑΙΛ ΣΤΟ ellikioss@gmail.com να τα πουμε καλυτερα.
Παράθεση

me@

Νεοφερμένος

H me@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H me@ i am turning into a whale :p έγραψε: στις 15:59, 12-12-11:

αγαπητά μου παιδιά,

κι εγώ προ 2 ετίας έκανα ρινοπλαστική σ έναν πολύ γνωστό χειρούργο, καταξιωμένο επιστήμονα, επώνυμο στο είδος του, είδα πολλά ζωντανά και επιτυχημένα παραδείγματα της δουλείας του, όμως δυστυχώς η δική μου επέμβαση πήγε στραβά.

Αφενος δεν αναπνέω καλά, για να μην πω δεν αναπνέω, αφ ετέρου η μύτη μου στο αμφας είναι σαν πατημένη τσίχλα. Το δεξί προφιλ πέτυχε, το αριστερό όχι, το κέντρο όχι, είχα καρούμπαλο διακριτώ στην αφή και στην οπτική...ποσοστό επιτυχίας 20%... το οποίο μου στοίχισε 4.000 ευρώ.

Προ 2μήνου, έκανα 2ο μίνι χειρουργείο για να ξεφορτωθώ το καρούμπαλο, να ισιώσουμε τα προφιλ, να βελτιώσουμε το κέντρο και να διορθώσουμε την αναπνοή. Ποσοστό επιτυχίας......κλάφτα χαράλαμπε... το καρούμπαλο μειώθηκε στο 90%, το υπόλοιπο 10 παραμένει....τα προφιλ ώς είχαν, το κέντρο χειροτέρεψε και η αναπνοή παρέμεινε σταθερή...

Φυσικά δεν μπορώ να εμπιστευώ ξανά τον ίδιο γιατρό...στην πρώτη επέμβαση ειπα, άνθρωποι είμαστε, λάθη γίνονται. Η δεύτερη αποτυχία δεν δικαιολογείται γι αυτό και πρόκειται να κινηθώ νομικά.

α και σε οτι αφορα αλλες αναρτησεις σχετικά με το τελικό σχήμα της μύτης, ναι αυτό διαφένεται μετά το 6μηνο και γύρω στο έτος επέρχεται το απόλυτο ξεπρηξιμο. Εμένα η μύτη μου μέχρι τον 6 μήνα ήταν σαν χοντροπατάτα, στο έτος συρρικνώθηκε κι έγινε μικρούλα. Βέβαια το σχήμα δεν αλλάζει, το σχήμα θα είναι αυτό που θα δει κανείς με το που θα αφαιρεθεί ο νάρθηκας. Τα καρούμπαλα, αν τυχόν υπάρξουν, δεν φεύγουν, μην κάνετε όνειρα απατηλά (είτε είναι χόνδροι, είτε είναι οστά, είτε είναι σταθερά, κινητά χρωματιστά, εξωγήινα, χρειάζονται 2ο χειρουργείο).
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 12-12-11 στις 16:56. Αιτία: merge
Παράθεση

deny

Νεοφερμένος

H deny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H deny έγραψε: στις 16:06, 12-12-11:

για mariosgt
μπήκα στη διαδικασία να κάνω εγγραφή για να σου απαντήσω, καταλαβαίνω πολύ καλά τους προβληματισμούς σου. Επειδή έχω χειρουργηθεί στο συγκεκριμένο γιατρό μπορώ να πω ότι τον συνιστώ ανεπιφύλακτα. Είναι έμπειρος χειρουργός και αντιμετωπίζει τα περιστατικά του με απόλυτη σοβαρότητα.
Παράθεση

xrysokoureli

Νεοφερμένος

H xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H xrysokoureli έγραψε: στις 05:58, 14-12-11:

@ marios gt
Στον γιατρό στην Θεσσαλονίκη που λες έκανε επέμβαση μια φίλη μου και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη.

@ me@
Μήπως μπορείς να μας πεις σε ποιόν γιατρό πήγες? επίσης θέλω να ρωτήσω αν σου ζήτησε χρήματα για την 2η επέμβαση.

Θέλω να πω και την δική μου εμπειρία. Έκανα επέμβαση πριν 2 μήνες σε γιατρό σχετικά γνωστό. Είχα έντονη μύτη με ύβο. Του ζήτησα να μου αφαιρέσει τον ύβο και να μου διορθώσει το ακρορίνιο, να μη μου την σηκώσει και να την αφήσει ίδια σε μέγεθος. Έκανε την μύτη μου ακριβώς όπως του την ζήτησα. 'Ομως στο τέλος απ' 'ο,τι κατάλαβα μπήκε στραβά ο νάρθηκας και η μύτη στράβωσε λίγο προς τα δεξιά Είχα πολύ καλή αποθεραπεία και τώρα στους 2 μήνες μπορώ να πω ότι και η άκρη της μύτης έχει σχεδόν ξεπρηστεί. Μόνο που η μυτούλα παραμένει λίγο στραβή. Επίσης η αναπνοή μου δεν βελτιώθηκε και ίσως χειροτέρεψε κιόλας παρότι στην επέμβαση ήταν και ο πλαστικός και ενας ωρυλά. Δεδομένου ότι πλήρωσα 4.500 για την επέμβαση θα 'θελα να ήταν τέλειο το αποτέλεσμα και αισθητικά και λειτουργικά. Δυστυχώς δεν είναι και θα πάω μέσα στην επόμενη βδομάδα να συναντήσω τον γιατρό. Θέλω να ελπίζω ότι θα θα μου την διορθώσει και θα αναλάβει την ευθύνη που του αναλογεί. Αλλιώς πιστεύω ότι θα χω πετάξει 4.500 στα σκουπίδια συν την ταλαιπωρία της επέμβασης. Από την άλλη μιας και ακούω ότι το τελικό αποτέλεσμα αργεί να φανεί θέλω να ελπίζω ότι θα βελτιωθεί με τον καιρό αν και δε βλέπω πώς θα μπορούσε να ισιώσει κτλ..
Παράθεση

ritaki20

Νεοφερμένος

H ritaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H ritaki20 έγραψε: στις 10:05, 16-12-11:

μπορεί κάποιος που έχει κάνει επανορθωτική επέμβαση στη μύτη να μου προτείνει κάποιο γιατρό και στην ελλάδα και στο εξωτερικό κατά προτίμηση αγγλία και αμερική ???
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 23:57, 16-12-11:

Τελικά αυτό το καρουμπαλάκι μένει σε όλους ε?
Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O malakouardo έγραψε: στις 00:11, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Τελικά αυτό το καρουμπαλάκι μένει σε όλους ε?
αφού οι περισσότεροι στο ίδιο γιατρό πήγαμε...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 17-12-11 στις 08:55. Αιτία: greeklish
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 10:24, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από malakouardo
αφού οι περισσότεροι στο ίδιο γιατρό πήγαμε...
Ρε παιδια, πραγματικα θελω να δω φωτογραφιες σας.
Παράθεση

me@

Νεοφερμένος

H me@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H me@ i am turning into a whale :p έγραψε: στις 12:27, 19-12-11:

@xrysokoureli

Ο γιατρός που με χειρούργησε, έχει κάνει θαύματα σε περιπτώσεις άλλων ασθενών και άρα δεν θέλω να τον διαβάλω δημοσίως. Σε κάθε περίπτωση στείλε μου mail και θα απαντήσω εκεί με λεπτομέρειες. Για το δεύτερο χειρουργείο, όχι δεν μου ζήτησε χρήματα.

@malakouardo

Εγώ δεν πήγα στον Ath. Sk.

@Christinelle

Εγώ ανταλλάσω φωτο με άλλους που χειρουργήθηκαν κι αντιμετωπίζουν προβλήματα ύστερα μπορούμε να διαγωνιστούμε για το ποιος έχει το μεγαλύτερο πρόβλημα ))))))
Παράθεση

ritaki20

Νεοφερμένος

H ritaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H ritaki20 έγραψε: στις 19:40, 19-12-11:

κανείς που να έχει χειρουργηθεί στο εξωτερικό δεν υπάρχει????
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες