Σχολή Πληροφορικής στον Πειραιά

Αρούρι

Νεοφερμένος

Ο Αρούρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εχω αποφασίσει να προσπαθήσω να μπω σε κάποια σχολή πληροφορικής και έχω μια απόρία. Θελω μεσα στα επαγγελματα που θα μπορω να κανω να ειναι και να διδασκω πληροφορικη σε σχολεια η φροντιστηρια. Ισχυει οτι το μονο πανεπιστημιο που μου δινει αυτο το δικαιωμα ειναι του Πειραια? Και αν ναι, αυτη η σχολη ειναι η "Ψηφιακων συστηματων Πειραια" η καποια αλλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Στα περισσότερα τμήματα ΗΜΜΥ, ΗΜΤΥ και πληροφορικής ΑΕΙ κ ΤΕΙ δίνεται δικαίωμα στους αποφοίτους τους παίρνουν θέσεις στην δευτεροβάθμια ως καθηγητές πληροφοτικής δεν είναι προνόμιο μόνο του ΠΑΠΕΙ αυτό. Συο ΑΣΕΠ από ότι ξέρω προκηρίζονται διαφορετικές θέσεις για ΠΕ (ΑΕΙ) και ΤΕ (ΤΕΙ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρούρι

Νεοφερμένος

Ο Αρούρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οποτε σε οποια σχολη πληροφορικης κι αν περασω θα εχω δικαιωμα μετα την αποφοιτηση μου να διδαξω σε σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το'χα διαβασει κι εγω στο φορουμ της σχολης μου, αλλα δε εβγαλα ακρη για να πω και την αληθεια. Give it a try https://venus.cs.aueb.gr/forum/viewtopic.php?f=28&t=7390&start=0&hilit=επαρκεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρούρι

Νεοφερμένος

Ο Αρούρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θελει να κανω εγγραφη για να διαβασω το αρθρο.

Εγω παντως ξερω οτι σε οποιο ΑΕΙ, εκτος αυτου του Πειραια, κι αν περασω, θα χρειαστει να κανω μετα ενα χρονο στο ΣΕΛΕΤΕ για να εχω δικαιωμα να διδαξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρούρι

Νεοφερμένος

Ο Αρούρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καποιος που να μπορει να δωσει μια σιγουρη απαντηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρούρι

Νεοφερμένος

Ο Αρούρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Sorry για το 3πλο ποστ, απλα ακομα δεν εχω παρει μια ξεκαθαρη απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top