Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,996 μηνύματα σε 76,701 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 292 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορεί να πάρει με δόλια μέσα την κληρονομιά ένας κληρονόμος από έναν άλλο;

melia85

Νεοφερμένος

H melia85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H melia85 έγραψε: στις 20:36, 06-10-10:

Γειά σας, έχω το εξής θέμα..
Πρίν απο 11 χρόνια πέθανε η γιαγιά μου χωρίς να αφήσει διαθήκη. Ο πατέρας μου λόγο απόστασης έκανε εξουσιοδότηση σε ένα απο τα 2 αδέρφια του για να γίνει η αποδοχή κληρονομιάς (κάποια οικόπεδα). Όμως σύμφωνα όμως με τον θείο μου, δεν έκαναν τελικά την αποδοχή γιατί η θεία μου είχε κληρονομήσει απο τον άντρα της κάποια χρέη και θα της έκαναν κατάσχεση.
Απ'οτι λένε και οι 2 θείοι μου, δηλώνουν στην εφορία το μερίδιο τους απο την κληρονομιά (το μερίδιο της θείας μου το δηλώνει ο νέος της σύζυγος)
Έγω είμαι παντελώς άσχετη με το αντικείμενο, ούτε είχα ενδιαφερθεί ποτέ να μάθω ακόμα και το παραμικρό πάνω σε τέτοια θέματα, αλλά όλα αυτα (συν του οτι ο συμβολαιογράφος των θείων μου αρνήθηκε να δείξει τα έγραφα που έχει στον πατέρα μου αν και είναι και εκέινος κληρονόμος) με κάνουν να υποπτεύομαι οτι προσπαθούν -αν δεν το έχουν κάνει ήδη- να του "φάνε" την κληρονομιά. Μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο ; Πείτε μου τη γνώμη σας σας παρακαλώ..
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια