Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,801 μέλη και 2,440,946 μηνύματα σε 76,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 312 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα δώρα των ... πεθερικών

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,169 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 12:03, 10-05-07:

καλημέρα! όπως πολλά άτομα γνωρίζουν έχω μία σχέση με ένα παιδί( δες truffinio) εδώ και 2 χρόνια και 4 μήνες. οι γονείς του με λατρεύουν και κατά βάση η μαμά του, καθώς την βλέπω και πολύ συχνά. χθες λοιπόν είχα γενέθλια. επειδή ήξερα πως όλο και κάτι θα μου έπαιρνε, της είχα ζητήσει να μην μου πάρει κάτι γιατί συνέχεια μου κάνει δώρα, όπως ακριβά αρωματα και κοσμήματα.
χθες που ήρθε ο φίλος μου σπίτι μου έδωσε έναν φάκελο από την μαμά του. τον ανοίγω και βλέπω μέσα 250 Ε.
έμεινα μα.λ.κας. εννοείτε πως δεν ήθελα να τα δεχτώ και την πήρα τηλέφωνο να την ευχαριστήσω για την πράξη, αλλά της έλεγα να τα πάρει πίσω γιατί το ποσό ήταν μεγάλο.
εσείς τι θα κάνατε?????
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:05, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
καλημέρα! όπως πολλά άτομα γνωρίζουν έχω μία σχέση με ένα παιδί( δες truffinio) εδώ και 2 χρόνια και 4 μήνες. οι γονείς του με λατρεύουν και κατά βάση η μαμά του, καθώς την βλέπω και πολύ συχνά. χθες λοιπόν είχα γενέθλια. επειδή ήξερα πως όλο και κάτι θα μου έπαιρνε, της είχα ζητήσει να μην μου πάρει κάτι γιατί συνέχεια μου κάνει δώρα, όπως ακριβά αρωματα και κοσμήματα.
χθες που ήρθε ο φίλος μου σπίτι μου έδωσε έναν φάκελο από την μαμά του. τον ανοίγω και βλέπω μέσα 250 Ε.
έμεινα μα.λ.κας. εννοείτε πως δεν ήθελα να τα δεχτώ και την πήρα τηλέφωνο να την ευχαριστήσω για την πράξη, αλλά της έλεγα να τα πάρει πίσω γιατί το ποσό ήταν μεγάλο.
εσείς τι θα κάνατε?????

ό,τι ακριβώς έκανες κι εσύ!!!
αν δεν τα δεχτεί πίσω (τουλάχιστον τα μισά βρε αδερφέ!) αγόρασε της ένα καλό ευχαριστήριο δώρο
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 12:06, 10-05-07:

Θα τα έπερνα και την επόμενη μέρα θα της έστελνα μια τεράστεια ανθοδέσμη στο σπίτι ή στην δουλειά, θα ήταν άσχημο να μην τα δεχτείς, άν δεν το έκανε απο καρδιάς θα σου έβαζε 20ευρώ και καλά θα ήταν άρα μπορεί να πληγωθεί άν τα γυρίσεις πίσω, πάρε της λουλούδια και μια κάρτα με ένα ευχαριστώ απο καρδιάς
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:07, 10-05-07:

Mην ακολουθήσεις σε καμία περίπτωση αυτό που θα σου πω οτι θα έκανα, αλλά εγώ θα έτρεχα να φύγω όσο πιο γρήγορα και μακριά μπορούσα.......
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,169 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 12:10, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
ό,τι ακριβώς έκανες κι εσύ!!!
αν δεν τα δεχτεί πίσω (τουλάχιστον τα μισά βρε αδερφέ!) αγόρασε της ένα καλό ευχαριστήριο δώρο
κάτι τέτοιο σκέφτομαι ή να την βγάλω έξω για φαΐ. πάντως το σίγουρο είναι ότι δεν θα τα δεχτει καθώς λέει ότι με αυτά τα λεφτά θα μου αγόραζε κάτι

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Mην ακολουθήσεις σε καμία περίπτωση αυτό που θα σου πω οτι θα έκανα, αλλά εγώ θα έτρεχα να φύγω όσο πιο γρήγορα και μακριά μπορούσα.......
γιατί καλέ θα έφευγες?
την αγαπώ πάρα πολύ και την έχω σαν 2 μαμά μου. είναι πάρα πολύ καλή, αλλά η πράξη της με προβλημάτισε και ξάφνιασε, όπως και τους γονείς μου....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 10-05-07 στις 15:50. Αιτία: Merge
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 12:12, 10-05-07:

και να τη βγάλεις για φαγητό πρέπει να δράσεις πολύ γρήγορα και να πληρώσεις χωρίς να σε καταλάβει, γιατί από ότι λες, δεν νομίζω να σε αφήσει να πληρώσεις.
μάλλον δεν έχει κόρη ε?
είναι πολλά τα λεφτά και σε φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση σε αυτή την ηλικία. Με 200 ευρώ παίρνεις ένα πολύ όμορφο ασημικό, και της το πας δώρο, λέγοντάς της με όμορφο τρόπο ότι τόσο μεγάλα δώρα στο εξης θα επιστρέφονται με τον ίδιο τρόπο
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:13, 10-05-07:

γιατί καλέ θα έφευγες?
την αγαπώ πάρα πολύ και την έχω σαν 2 μαμά μου. είναι πάρα πολύ καλή, αλλά η πράξη της με προβλημάτισε και ξάφνιασε, όπως και τους γονείς μου....
Γι αυτό ακριβώς.......
Μια μάνα είναι αρκετή.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 12:15, 10-05-07:

[offtopic]γμτ εγώ γιατί ποτέ δεν είχα τέτοιες πεθερές??? it must be me τελικά δεν εξηγείται... Και με κόρες και με χωρίς κόρες οι "πεθερές" μέχρι καλημέρα-καλησπέρα-καληνύχτα είχαμε και αυτό στο τσακίρ κέφι![/offtopic]

[ontopic]γενικώς συμφωνώ με τους υπολοιπους και νομίζω ότι αυτή είναι η σωστή "λύση", να της κάνεις ένα καλό ευχαριστήριο δώρο [/ontopic ]
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε: στις 12:17, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
και να τη βγάλεις για φαγητό πρέπει να δράσεις πολύ γρήγορα και να πληρώσεις χωρίς να σε καταλάβει, γιατί από ότι λες, δεν νομίζω να σε αφήσει να πληρώσεις.
μάλλον δεν έχει κόρη ε?
είναι πολλά τα λεφτά και σε φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση σε αυτή την ηλικία. Με 200 ευρώ παίρνεις ένα πολύ όμορφο ασημικό, και της το πας δώρο, λέγοντάς της με όμορφο τρόπο ότι τόσο μεγάλα δώρα στο εξης θα επιστρέφονται με τον ίδιο τρόπο
ναι δεν έχει κόρη. έχει μόνο έναν γιο. τείνω προς το φαί μιας και είμαστε φαγάδες
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 12:19, 10-05-07:

Πήγαινε για φαγητό, πήγαινε σε κάποια φάση τουαλέτα (πριν ζητήσετε λογαριασμό) και πλήρωσε τότε. Αλλιώς δεν νομίζω να σε αφήσει να πληρώσεις.
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 13:00, 10-05-07:

Το φαγητο ειναι καλη ιδεα, αλλα το ξεκαθαριζεις απο την αρχη οτι θελεις να τη βγαλεις για φαγητο για να την ευχαριστησεις και για αυτο θες να πληρωσεις εσυ. Για να μην αρχισετε τις διαφωνιες μεσα στο εστιατοριο και γινετε ρεζιλι!!
Παντως, ξερω οτι εσυ νιωθεις ασχημα αλλα μερικοι ανθρωποι, ακομα και αν δεν ειναι παμπλουτοι, θεωρουν οτι τα λεφτα ειναι για να τα χαλαμε στα αγαπημενα μας προσωπα, και αυτο δεν συμπεριλαμβανει μονο την οικογενεια!
Απλα, εξηγησε της οτι νιωθεις λιγο ασχημα...
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 13:09, 10-05-07:

Κι εγώ θα συμφωνήσω με το δώρο/γεύμα/οτιδήποτε. Λίγο υπερβολική ήταν η κίνησή της, αλλά για να την κάνει μάλλον σε αγαπάει πολύ! Αυτό είναι το σημαντικό (και τα ευρώπουλα βέβαια δεν μας χαλάνε καθόλου ). Πάντως στην περίπτωση του εστιατορίου, συμφωνώ με αυτό που είπε η io-io. Πλήρωσε σε ανύποπτη φάση προς αποφυγή παρεξηγήσεων!
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 13:23, 10-05-07:

Θα διαφοροποιηθώ λίγο από τους υπόλοιπους και θα πω να μην κάνεις τίποτα τώρα. Θα είναι σαν να μην δέχτηκες το δώρο της από περηφάνια και θέλεις να το ξεπληρώσεις …άμεσα. Επίσης δεν είναι σωστό να επιστρέφεις τα λεφτά. Της λες με αυτό το τρόπο ότι έκανε λάθος. και θα είναι μεγάλο λάθος να πεις της πεθεράς ότι δεν κάνει καλά δώρα ε?

Άσε να περάσει ο καιρός και σε ανύποπτο χρόνο κάνε της ένα δώρο(δεν έχει σημασία αν είναι ακριβό η όχι) για να της δήξεις απλά ότι την εκτιμάς.
Αυτή τη στιγμή είσαι παιδί της. Δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα. Παρα μόνο ότι εκτιμάς την αγάπη της.
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε: στις 13:31, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Θα διαφοροποιηθώ λίγο από τους υπόλοιπους και θα πω να μην κάνεις τίποτα τώρα. Θα είναι σαν να μην δέχτηκες το δώρο της από περηφάνια και θέλεις να το ξεπληρώσεις …άμεσα. Επίσης δεν είναι σωστό να επιστρέφεις τα λεφτά. Της λες με αυτό το τρόπο ότι έκανε λάθος. και θα είναι μεγάλο λάθος να πεις της πεθεράς ότι δεν κάνει καλά δώρα ε?

Άσε να περάσει ο καιρός και σε ανύποπτο χρόνο κάνε της ένα δώρο(δεν έχει σημασία αν είναι ακριβό η όχι) για να της δήξεις απλά ότι την εκτιμάς.
Αυτή τη στιγμή είσαι παιδί της. Δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα. Παρα μόνο ότι εκτιμάς την αγάπη της.
μαλλον έχεις δίκιο....
θα αφήσω να περάσει λίγος καιρός και τότε θα την βγάλω έξω ή αν βρω κάτι ωραίο θα της το πάρω
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 13:34, 10-05-07:

@roumana:[ή όποιον άλλο δλδ!]

από καθαρή περιέργεια: η zanin ειναι 21 (όσο και ο καλός της) και, οκ τα έχουν 2 χρόνια. Το θεωρείς λογικό να γίνονται τέτοια δώρα από την "πεθερά" προς αυτήν?

Μόνο σε μένα φαινεται παράλογο ένα τέτοιο δώρο ή γενικά οποιοδηποτε δώρο αξίας από την "πεθερά" στην "νύφη" σε μια τέτοια περίπτωση?
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 13:36, 10-05-07:

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 13:36, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
@roumana:[ή όποιον άλλο δλδ!]

από καθαρή περιέργεια: η zanin ειναι 21 (όσο και ο καλός της) και, οκ τα έχουν 2 χρόνια. Το θεωρείς λογικό να γίνονται τέτοια δώρα από την "πεθερά" προς αυτήν?

Μόνο σε μένα φαινεται παράλογο ένα τέτοιο δώρο ή γενικά οποιοδηποτε δώρο αξίας από την "πεθερά" στην "νύφη" σε μια τέτοια περίπτωση?
και σε μένα.
ζανινούλι, να σε πάω μάτιαμ σε κάτι νυφικάδικα μούρλια?
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε: στις 13:44, 10-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
και σε μένα.
ζανινούλι, να σε πάω μάτιαμ σε κάτι νυφικάδικα μούρλια?

καλό
ναι είναι παράλογο το δώρο, αλλά σκεφτείτε ότι ακριβά δώρα κάνει σε όποιον αγαπά. τα δώρα που κάνει στις φίλες της είναι πάνω κάτω στην ίδια αξία. γενικά είναι πολύ ανοιχτοχέρα στα δώρα και στα άτομα που αγαπά πολύ. ξέρει ότι η σχέση μου με τον άγγελο μπορεί να μην κρατήσει πολύ, αλλά μου έχει πει πως το ίδιο θα με αγαπά ακόμα και αν χωρίσουμε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 10-05-07 στις 15:51. Αιτία: Διόρθωση quote tag για καλύτερη ανάγνωση :)
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 13:46, 10-05-07:

ξέρει ότι η σχέση μου με τον άγγελο μπορεί να μην κρατήσει πολύ, αλλά μου έχει πει πως το ίδιο θα με αγαπά ακόμα και αν χωρίσουμε.

MEγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην λες

οκ, ντάξυ αν είναι γενικώς το στυλ της δεν νομίζω ότι μπορώ να πω κατι και δεν το είπα και με κακή διάθεση απλά ... μου φαίνεται λίγο παράξενο και είπα να το πω
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 13:48, 10-05-07:

…εφόσον η zanin της είπε να μην πάρει δώρο.. υπέθεσε ότι θα είναι καλύτερα να πάρει κάτι η ίδια οπότε της έδωσε τα λεφτά.

Δεν είναι καθόλου παράλογο αντιθέτως.. προσπαθεί να της δήξει ότι την αγαπαει. Αν δεν έχει πολύ καλή οικονομική κατάσταση είναι ακόμα πιο αξιόλογο δώρο.

Το λάθος ήταν της zanin που της είπε να μην της πάρει δώρο. Έβαλε σε δύσκολη θέση την πεθερά μήπως και δεν κάνει καλά δώρα.

Γιʼαυτο δεν λέμε ποτέ τι και πώς. Αφήνουμε τον καθένα να πάρει ότι μπορεί και επιθυμεί. Εμείς λέμε ευχαριστώ και τίποτα άλλο. Για γενέθλια μιλάμε τώρα παιδια…γιατί πονηρευτήκατε εσείς? επειδή έρχονται από την πεθερά? Μακάρι να ήταν όλες τόσο καλές. Και μακάρι να κρατήσει αυτή η σχέση της ζανιν με την πεθερα της ως έχει.

(διευκρινίζω κάτι. ... είναι ο χάρος μου να μου δώσουν λεφτά. Όταν μου το κανανε τους είπα «την επόμενη φορά θα ηθελα να δω την φαντασία σας …τι θα μου φέρετε»…έκανα πλάκα και δεν το ξανάκαναν)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 10-05-07 στις 14:00.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Δώρα για ένα διαγωνισμό - Από KateB.
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-09-15 στις 01:44.
    • Χριστουγεννιάτικα δώρα - Από Μαρακι26
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Chat and fun.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-12-13 στις 15:58.
    • Δώρα, δώρα... - Από DreamsRevenge
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-11 στις 12:47.
    • Τα πάντα περι πεθερικών και πεθερόπληκτων! - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 326 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-09-11 στις 15:32.
    • Μισθοί & Δώρα - Από phyllis
      Το θέμα έχει λάβει 27 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-08-09 στις 16:24.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα