[Γυναίκες] Απο μελαχρινή ...ξανθιά!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το πήρα απόφαση! Θα βγάλω το χρόνιο απωθημένο μου να γίνω ξανθιά αρχές Ιουνίου. Απ'οτι μου λένε το δέρμα μου δεν είναι τόσο σκούρο ώστε να καθιστά απαγορευτικό κάτι τέτοιο τελικά, όπως νόμιζα (μην κρίνετε απο το άβαταρ, στις φωτογραφίες πάντα βγαίνω πιο σκούρα και αυτό έχει σχεδιαστεί με βάση φωτογραφία).
Η απόχρωση που φαντάζομαι είναι κάτι τέτοιο:

Εννοείται οτι θα βάψω και τα φρύδια (καστανά). Δεν υπάρχει τίποτα που να σιχαίνομαι περισσότερο εμφανισιακά απο τις ξανθιές με μαύρο φρύδι.
Και ιδού τα ερωτήματα:
1. Θα μπορέσω να το κάνω αμέσως δεδομένου οτι τώρα τα μαλλιά μου είναι βαμμένα (κόκκινα σκούρα) ή θα πρέπει να γίνει σταδιακά; Μου είπαν 2 φίλες μου οτι δεν γίνεται αμέσως :(
2. Οτιδήποτε συμβουλές έχετε να δώσετε ή τέτοιες εμπειρίες να μοιραστείτε, είναι κάτι παραπάνω απο ευπρόδεκτες!! :D
Μόνο μην αρχίσετε να με πρίζετε να μην το κάνω! Είναι απωθημένο λέμεεεε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
13 μέλη έχουν διαβάσει αυτό το θέμα τις τελευταίες 14 Ημέρες:
Γιάννης, dooo, Κακή Επιρροή, edad_nueva, Hakuna Matata, hamsteraki, io-io, Isiliel, kajira, Michelle, Palladin, thodoris28, XRZ

Η σιωπή τους προς απαντησή σου :P :bleh:

Πέρα από την πλάκα, λεπτομέρειες δεν ξέρω, αλλά τα ανοιχτά χρώματα γίνονται πιο δύσκολα διότι πρέπει να ξεβαφτεί η τρίχα το γνωστό decapage
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Επίσης η βάση σου είναι το κόκκινο... πρέπει πρώτα να φύγει αυτό και μετά να γίνεις ξανθιά...γιατί θα καταλήξεις να έχεις πορτοκαλί χρώμα :/:
Και το κόκκινο είναι πολύ πιο δύσκολο να φύγει και από το blue black δυστυχώς... Οπότε πρέπει πρώτα να αρχίσεις να ξαναγίνεσαι μελαχρινή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:( :( :( Είχα παλιά blue black.... ΕΛΠΙΖΩ και ΕΥΧΟΜΑΙ να ήταν υπερβολή το παραπάνω γιατί όντως ήταν πολύ δύσκολο να φύγει :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν είναι υπερβολή...
Το έχω συζητήσει και με κομμώτρια...
Σου μιλάει μια πρώην κοκκινομάλλα :P
Ξανθιά έγινα όταν το μαλλί μου ήταν πλέον φυσικότατο και δεν είχε ίχνος κόκκινου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αλήθεια το λες Vkey για το κόκκινο? :confused: Εγώ αισθάνομαι πως κάθε φορά που λούζομαι ξανοίγει γιατί βλέπω και το νερό που γίνεται κόκκινο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αλήθεια το λες Vkey για το κόκκινο? :confused: Εγώ αισθάνομαι πως κάθε φορά που λούζομαι ξανοίγει γιατί βλέπω και το νερό που γίνεται κόκκινο!
ωχ παναγιάμ, έγκλημα στο μπάνιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αλήθεια το λες Vkey για το κόκκινο? :confused: Εγώ αισθάνομαι πως κάθε φορά που λούζομαι ξανοίγει γιατί βλέπω και το νερό που γίνεται κόκκινο!

Ναι...το ξέρω...κι εγώ το είχα αυτό...αλλά αν πας τώρα και βάψεις το μαλλί σου π.χ. καστανό 'η μαύρο...θα κοκκινίζει και πάλι...στο φως ας πούμε θα φαίνεται στανταρ.... δύσκολα φεύγει από το μαλλί όταν μπει....
Ξέρεις πόσες μελί ανταύγες μου έχουν βγει πορτοκαλοκόκκινες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αλήθεια το λες Vkey για το κόκκινο? :confused: Εγώ αισθάνομαι πως κάθε φορά που λούζομαι ξανοίγει γιατί βλέπω και το νερό που γίνεται κόκκινο!

Χμμμ...... μήπως η βαφή που πήρες απο το supermarket ήταν έτσι ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
:clapup: :clapup: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ούτε αν αφήσει παραπάνω ώρα το ντεκαπάζ δεν θα φύγει;
Το ξέρω οτι αυτό είναι κακό για την τρίχα, αλλά ούτως ή άλλως θα τα κόψω 2-4 πόντους μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αυτό δεν το ξέρω...αλλά νομίζω ότι το πρόβλημα δεν είναι πόση ώρα θα αφήσει το ντεκαπαζ...αλλά ποια είναι η βάση των μαλλιών σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Νομίζω οτι δε μπορείς να το κάνεις μια κι εξω.
Κι εγω σταδιακά το είχα κάνει δηλαδή, από μελαχροινό σε καστανόξανθο.
Με γειές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:( :( Και ήθελα έντονη αλλαγή :(
Πάντως δεν τα βάφω κόκκινα και πολύ καιρό... Απο το δεκέμβρη... Πριν τα είχα καστανά ανοιχτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Κοίτα, είναι θετικό οτι δεν τα έχεις βάψει καιρό τώρα.
Δηλ, αν κατάλαβα καλά. η ρίζα που έχεις τώρα είναι το φυσικό σου, έτσι;
Νομίζω οτι δε θα αντιμετωπίσεις μεγάλο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι καλέ! Ενάμισι μήνα έχω να τα βάψω, όχι απο το δεκέμβρη! Απο το δεκέμβρη άρχισα να τα βάφω κόκκινα, πριν τα είχα άλλο χρώμα (καστανό ανοιχτό), πάλι βαμμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
(Θα φωναζα "μην το κανεις, ΜΗ" αλλα ειπες δεν θα ακουσεις αρνητικη γνωμη οποτε απλα το αναφερω:p)

Κατα τ'αλλα απλα θα σου πω οτι για να φτασεις στο μελι της mariah και της aniston θα περασεις απο φασεις πολυυυ ασχημες οποτε οπλισου με υπομονη γιατι θα σου παρει λιγους μηνες (τα βλεπω τωρα στην κολλητη μου κι ενας θεος ξερει πως κρατιεμαι και δεν μπουκαρω σπιτι της με τη μαυρη βαφη καμμια ωρα:p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωχχχ, τι φάσεις δηλαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Γουελ..η συγκεκριμενη ξεκινησε με ντεκαπαζατες ανταυγειες..το οποιο ντεκαπαζ λογω προηγουμενων μ@λακιων με τα μαλλια βγηκε νωριτερα απ'οταν επρεπε για να γινει πλατινε, κι ετσι αρχικα ειχαμε ενα μαυρο μαλλι με ξανθες-ΚΙΤΡΙΝΕΣ ανταυγειες. Μαζι με τις ανταυγειες(μια ωριτσα πριν για την ακριβεια:P) επεσε βαψιμο σε καστανο ψιλοανοιχτο..το οποιο -ομορφο, φανταστικο, ετσι επρεπε να τα κανεις και μπραβο- κανα δυο βδομαδες μετα εγινε περτικαλι -ομορφο δεν το λες-. Μετα απο καναν μηνα μονο στα μαλλια που εφαγαν βαφη (γιατι οι ανταυγειες πρεπει να βαφονται μονο καθε 4-5μηνες) επεσε ξανα καστανη βαφη..και ξανα περτικαλι. Και ξανα, και τωρα κατι παει να γινει αλλα ρε γμτ δεν ταιριαζει καθολου με τα χρωματα της και δε φαινεται ωραιο..τουλαχιστον οχι οσο ωραια ηταν με το μαυρο μαλλι. (τα φρυδια ηταν ηδη ψιλοανοιχτο καστανο και αραια οποτε δεν τα βαψε-btw το βαμμενο φρυδι που κανει μπαμ το βρισκω το ιδιο χαλια με το μαυρο φρυδι σε ξανθο μαλλι αλλα το προσπερναμε :p)
Παντως σε εναν μηνα απο μαυροκοκκινο σε μελι ΔΕΝ ΥΠΑΑΑΑΑΑΡΧΕΙ περιπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top