Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,545 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 109 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η επικαιρότητα εν συντομία

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 09:45, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Σε βρίσκω λίγο απόλυτη,...
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ναι, δεν είναι μόνο έτσι.
Καλά το ήξερα πως δεν θα συμφωνούσατε μαζί μου...Βρε παιδιά αυτά βλέπω εγώ και κρίνω...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 09:50, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από nina21
Εμ..αυτό λέω και εγώ...τα Πανεπιστήμια μόνο για γνώσεις δεν είναι....όλο με τα πολιτικά ασχολούνται και με την βία...τπτ άλλο...
Σπούδασα στην Αθήνα. Πίστεψέ με, η μόνη βία που έζησα ήταν τη 17η Νοέμβρη, αλλά ποτέ δεν έγινε κάτι δραματικό και πάντα ήταν από τους "γνωστούς αγνώστους".
Συν τοις άλλοις, απέκτησα ένα πολύ γερό πτυχίο.
Οπότε ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 09:55, 12-06-08:

Σπούδασα στην Αθήνα. Πίστεψέ με, η μόνη βία που έζησα ήταν τη 17η Νοέμβρη, αλλά ποτέ δεν έγινε κάτι δραματικό και πάντα ήταν από τους "γνωστούς αγνώστους".
Συν τοις άλλοις, απέκτησα ένα πολύ γερό πτυχίο.
Οπότε ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι.
Το καλό είναι Γιδάκι μου αυτό που λες για το πτυχίο και μόνο και το κατανοώ όσο δεν μπορείς να φανταστείς!
Υπάρχουν άτομα που πάνε να σπουδάσουν (οι περισσότεροι) και κάνουν ότι θέλουν εκεί μέσα εκτός απο το να ασχολήθούν με τις σπουδές τους, π.χ. Πολιτική, βία κλπ.

Και σου εύχομαι να πάς πολύ ψηλά...το πτυχίο σου είναι όντως δυνατό αλλά όχι γερό...αν το κινηγήσεις τότε θα είναι!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε: στις 09:56, 12-06-08:

Κόψτε γαμώτο αυτά τα πλην ένα όταν συζητάμε.
Είναι ενοχλητικό να το κάνετε χωρίς κανένα επιχείρημα!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 10:00, 12-06-08:

Αυτά που γίνονται στα Πανεπιστήμια με έκαναν να αποχωρίσω σιωπιλά...
Φρίκη...δεν μου αρέσει τπτ ούτε στην λογική...ούτε στο σύστημα!
Αυτό που προβάλεται γενικά δίνει αυτή την εντύπωση για τα Πανεπιστήμια.Οπότε σε λογικά πλαίσια έχει βάση όπως το σκέφτεσαι.
Στη σχολή μου δεν έχω βιώσει βία (εκτός από κάτι χαζομαρούλες ) . Τα πολιτικά στα πανεπιστήμια είναι ένα μεγάλο θέμα δυστυχώς..
Αν θες να ασχοληθείς πάντως , μπορείς να το παλέψεις.Προσωπικά κι εγώ πολλές φορές προβληματίζομαι με αυτά που βλέπω , αλλά θυμάμαι ότι έχω ένα στόχο και μετά δεν θα τους ξαναδώ.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:00, 12-06-08:

Το καλό είναι Γιδάκι μου αυτό που λες για το πτυχίο και μόνο και το κατανοώ όσο δεν μπορείς να φανταστείς!
Υπάρχουν άτομα που πάνε να σπουδάσουν (οι περισσότεροι) και κάνουν ότι θέλουν εκεί μέσα εκτός απο το να ασχολήθούν με τις σπουδές τους, π.χ. Πολιτική, βία κλπ.

Και σου εύχομαι να πάς πολύ ψηλά...το πτυχίο σου είναι όντως δυνατό αλλά όχι γερό...αν το κινηγήσεις τότε θα είναι!
Ναι, αλλά έτερον εκάτερον.
Το καλό μου πτυχίο είναι τέτοιο, γιατί πήγα και σε ένα καλό Πανεπιστήμιο.
Η βία στην ελληνική παιδεία είναι ένα ανέκδοτο της χώρας μας, αλλά μην ισοπεδώνουμε το χώρο αυτό, λέγοντας ότι μόνο για τέτοια είναι.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε: στις 10:02, 12-06-08:

Eχμ, επίσης nina, μήπως μπορείς να εξηγήσεις λίγο τη διαφορα ενός δυνατού και ενός γερου πτυχίου? Τι ακριβώς εννοείς?
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 10:02, 12-06-08:

τι σχέση έχει η πολιτική με τη βία;
αλοίμονο αν ήμασταν μη πολιτικοποιημένα όντα, και αφήναμε μονίμως άλλους να κανονίζουν την τύχη μας.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fetish

Νεοφερμένος

H fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H fetish έγραψε: στις 10:09, 12-06-08:

καλημερα σας.....πιστευετε οτι θα το εφαρμοσουν το 65ωρο???εδω μετα βιας κρατουσαμε το 8ωρο???
τι θελουν να μας κανουν φυτα????πως θα ζουμε????και ολα αυτα με θα γινουν με 630Ε βασικο μισθο????δεν παμε καλα μου φαινεται....
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 10:18, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Eχμ, επίσης nina, μήπως μπορείς να εξηγήσεις λίγο τη διαφορα ενός δυνατού και ενός γερου πτυχίου? Τι ακριβώς εννοείς?
Σίγουρα κάθε πτυχίο είναι ένα δυνατό εφόδιο για την επαγγελματική σταδιοδρομία κάθε ατόμου!
Απο εκεί και πέρα γίνεται γερό αν το δουλέψεις σωστά...δλδ με τα χρόνια αποκτήσεις την απαιτούμενη εμπειρία που χρειάζεσαι να αναπτυχθείς όσο το δυνατό περισσότερο...έτσι σε συνδιασμό με τα παραπάνω θα έχεις ένα πτυχίο γερό και δυνατό...

Κατάλαβες?
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:24, 12-06-08:

Σίγουρα κάθε πτυχίο είναι ένα δυνατό εφόδιο για την επαγγελματική σταδιοδρομία κάθε ατόμου!
Απο εκεί και πέρα γίνεται γερό αν το δουλέψεις σωστά...δλδ με τα χρόνια αποκτήσεις την απαιτούμενη εμπειρία που χρειάζεσαι να αναπτυχθείς όσο το δυνατό περισσότερο...έτσι σε συνδιασμό με τα παραπάνω θα έχεις ένα πτυχίο γερό και δυνατό...

Κατάλαβες?
Καλά, "γερό" και "δυνατό" είναι ποιητικές περιγραφές ενός χαρτιού.
Αλλά ό,τι λες δεν έχει να κάνει με τη βία στην παιδεία και τα ελληνικά Πανεπιστήμια, είναι καθολικό γεγονός.
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε: στις 10:29, 12-06-08:

Κατάλαβες?
Κατάλαβα αν και έτσι πως το θέτεις μιλάς πιο πολύ για το βιογραφικό και όχι για το πτυχίο. Γιατί το πτυχίο από τη στιγμή που το παίρνεις πάει τελειωσε, δε μπορεί να αλλάξει κάτι, ούτε να γίνει πιο "γερο" όπως λες. Αποτελεί όμως τη βάση για το βιογραφικό, και αυτό είναι το οποιο χτίζεται με μεταπτυχιακά και εργασιακή εμπειρία και φυσικά μπορεί να γίνει καλύτερο, πιο ανταγωνιστικό και να σου ανοίξει περισσότερες πόρτες. Είναι θέμα ορισμού δηλαδή πιο πολύ το θέμα.
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 10:34, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Κατάλαβα αν και έτσι πως το θέτεις μιλάς πιο πολύ για το βιογραφικό και όχι για το πτυχίο. Γιατί το πτυχίο από τη στιγμή που το παίρνεις πάει τελειωσε, δε μπορεί να αλλάξει κάτι, ούτε να γίνει πιο "γερο" όπως λες. Αποτελεί όμως τη βάση για το βιογραφικό, και αυτό είναι το οποιο χτίζεται με μεταπτυχιακά και εργασιακή εμπειρία και φυσικά μπορεί να γίνει καλύτερο, πιο ανταγωνιστικό και να σου ανοίξει περισσότερες πόρτες. Είναι θέμα ορισμού δηλαδή πιο πολύ το θέμα.
Σωστά...αυτό λέω και εγώ...τα ίδια λέμε με άλλα λόγια...!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:43, 12-06-08:

Επομένως καμία σχέση με τα επεισόδια.
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 10:46, 12-06-08:

Αυτά που γίνονται στα Πανεπιστήμια με έκαναν να αποχωρίσω σιωπιλά...
Φρίκη...δεν μου αρέσει τπτ ούτε στην λογική...ούτε στο σύστημα!
Επομένως καμία σχέση με τα επεισόδια.
Καμία πολύτως...εγώ τα παραπάνω είπα αρχικά αλλά πήγε αλλού το θέμα..
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 11:27, 12-06-08:

σγρουμφ! Γιατί κάθε φορά που βλέπω κάτι που θέλω να απαντήσω σε ένα θέμα για εργασιακά/παιδεία κάποια εκ των Γίδι, Εδάδ, Idril ή Palladin ( ή οποιοσδήποτε συνδυασμός τους ) με έχει ήδη προλάβει?!?!

[σορρυ για το οφτοπικ! ]
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 12:27, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
σγρουμφ! Γιατί κάθε φορά που βλέπω κάτι που θέλω να απαντήσω σε ένα θέμα για εργασιακά/παιδεία κάποια εκ των Γίδι, Εδάδ, Idril ή Palladin ( ή οποιοσδήποτε συνδυασμός τους ) με έχει ήδη προλάβει?!?!

[σορρυ για το οφτοπικ! ]
κι εγώ το παθαίνω με σένα
δον γουόρι
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 12:29, 12-06-08:

Για κακούργημα ο Θέμος Αναστασιάδης
Κλήση σε απολογία απέστειλε ο δεύτερος ειδικός ανακριτής στον Θέμο Αναστασιάδη για την ερχόμενη Παρασκευή.
Η απολογία αφορά στο κακούργημα της παράβασης του νόμου περί ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων με ίδιον όφελος.
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ανακριτής φαίνεται ότι έχει «δέσει» την υπόθεση της διακίνησης του dvd με εκείνη των 5,5 εκ.ευρώ.
Έτσι εξηγείται ο κακουργηματικός χαρακτήρας της πράξης, μιας και αν δεν υπήρχε ίδιον όφελος, η πράξη θα χαρακτηριζόταν πλημμεληματική.

expected ε ?
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:32, 12-06-08:

Ναι...
Ειδικά αν το λέει ο Μάκης.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 13:31, 12-06-08:

Γιατί κάτι μου λέει όμως οτι θα αθωωθεί...?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια