AVR ή PIC;

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
τι σας αρεσει να δουλευετε ?
τι εχετε δουλεψει ?
ποιο σας εχει βοηθησει πιο πολλη απο τα 2 ?
ενα διλλημα για ηλεκτρονικους μηχανικους και οχι μονο !!!!
εγω παντως ψηφιζω AVR διοτι εχει περισοτερα καλουδια . και το AVR FREAKS που στο οποιο οτι απορια εχεις με ενα ποστ στο φορουμ σου απαντανε αμεσως μηχανικοι απο ολο τον κοσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εχω κάνει τη διπλωματική μου σε AVR και πραγματικά ειχα μεινει απο τότε κατευχαριστημένος. Τώρα ειναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα. Το pic εχει το πλεονέκτημα οτι έχει το κόστος του μικρό και το τελικό προιόν θα βγεί φτηνό, πράγμα που δε σε αφορά πολύ οταν απλά πειραματίζεσαι. AVR με χίλια για μένα..

.. α και υποστιρίζουμε και ελληνικό προιόν με AVR γιατί έχει R&D στην Πάτρα απ ότι ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ε ναι συμφωνω AVR . ακομα κανω προγραμματακια στο STK500 το εχω πληρωσει αλλα το εχω χαρει απειρες φορες
οσο για το κοστος ειναι πιο φθηνα . να φανταστεις το πιο απλο Pic ειναι 2 φορες πιο ακριβο απο τAVR επειδη η flash μνημη ειναι πατεντα της ATMEL ενω η MICROCHIP πληρωνει για να το εχει . τεσπα ... παντως AVR ME XIΛΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top