Περιμένοντας στη σειρά...

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Η ερώτηση μάλλον απευθύνεται σε γυναίκες, αλλά μπορούν να απαντήσουν και οι άνδρες από τη μεριά τους.
Υποθέτουμε ότι τυχαίνει να γνωριστείτε με έναν άνδρα , ο οποίος επικοινωνεί για πρώτη φορά μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα πχ από έναν μέχρι και αρκετούς μήνες.
Πόσο αθώα θεωρείτε ότι μπορεί να είναι η καθυστέρηση κάποιου να επικοινωνήσει; Πώς πρέπει να συμπεριφερθεί κάποιος, αν υποψιάζεται ότι κάποιο άλλο άτομο ή σχέση υπήρχε προηγουμένως, ή αν στην πορεία της γνωριμίας αναφέρει ο άλλος, ότι όντως κάτι υπήρχε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Χαχ... Καλη φαση...

Ε, λογικα μιλωντας οντως κατι πρεπει να επαιζε εκεινο τον καιρο...

Αλλα και παλι, τουλαχιστον μιλαω για μενα, και μονο αν μετα απο τοσο καιρο θυμομουν μια κοπελα, σημαινει οτι μου χε κανει τρελη εντυπωση...

Ποιο ακριβως θα ηταν το προβλημα αν οντως υπηρχε προηγουμενως σχεση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Επειδη η ερωτηση γινεται στις μερες αυτες που ειναι γιορτινες.... θα πρεπει να διευκρινισουμε οτι στο διαστημα αυτο παρα πολλοι πρωην γκομενοι και γκομενες ή και σχεσεις μας θυμουνται και στελνουν μηνυματα. Αλλοι το κανουν απο ευγενεια και σεβασμο, αλλοι το κανουν επειδη νιωθουν μονοι, αλλοι γιατι ψαχνουν καποιου ειδους επανασυνδεση ή ευκολο σεξ, αλλοι επειδη απλα μεσα στο συστημα του κινητου τους κανουν ομαδικα mail λογω δημοσιων σχεσεων. Εγω δεν δινω σημασια στα ατομα που εμφανιζονται ξαφνικα γιατι συνηθως εξαφανιζονται με τον ιδιο τροπο. Αν ενας αντρας που με φλερταρε ή και που καναμε σεξ, εξαφανιζοταν και επανεμφανιζοταν μετα απο καποιο διαστημα και προσπαθουσε να με ξαναδει στελνοντας μου καποιο μηνυμα να βγουμε για καφε (και οχι απλα μηνυμα ευχων για τις γιορτες) τοτε θα αντιδρουσα με τους εξης τροπους...
1 εαν ειχα ηδη καποιον αλλο γκομενο στη ζωη μου, που με ενδιεφερε θα του εστελνα ενα μηνυμα ευχων τυπικο και θα τον αγνοουσα.
2 εαν δεν ειχα κατι και γουσταρα το κρεβατι που εκανε μπορει και να εβγαινα μαζι του. Σε καμια περιπτωση δεν θα τον αντιμετωπιζα σοβαρα μια και ειναι αντρας που εχει την ταση να εξαφανιζεται και αρα μπαινει αυτοματα στην κατηγορια των ανδρων που μπορει να ειναι μορφωμενοι, σεξυ και εξυπνοι αλλα απλα τους εχω απλα για ενα πηδημα.
3 Θα εβγαινα μαζι του για καφε. Θα περνουσα καλα καμια ωριτσα σε μια ωραια καφετερια και μετα αντιο! Απλα γιατι δεν θα ειχα κατι καλυτερο να κανω εκεινη τη μερα. Κατα προτιμηση σε καμια ωραια κυριλε καφετερια στη Γλυφαδα για να δω και καμια βιτρινα. Ας τον δουλεψω και εγω λιγακι. Σιγουρα και αυτος με επαιξε πριν εξαφανιστει.

Δεν θα καθομουν να κανω σεναρια για το τι επαθε και δεν μου μιλουσε τοσο καιρο. Μπορει να γραφτηκε στη λεγαιωνα των ξενων, μπορει να πεθανε ο σκυλος του,μπορει να πηδιοταν με αλλη, οπως και να χει σιγουρα εκανε κατι καλυτερο απο το να ειναι μαζι μου. Οποτε με προσβαλε και μπαινει στην κατηγορια των αντιπαθητικων. Γιατι να ασχολουμαι και να χαλαω φαια ουσια? Στις γιορτες εχω τοσα αλλα πραγματα να κανω για να περασω καλα. Υπαρχουν τοσοι αλλοι αντρες να γνωρισω. Ομορφη ειμαι, σεξυ ειμαι και ζω και σε μια πολη με εκατομμυρια ανθρωπους...γιατι να ασχοληθω με μια χαμενη υποθεση? Υπαρχουν βεβαια γυναικες που προβληματιζονται με την μυστηριωδη εξαφανιση και αναρωτιουνται και τσιμπανε. Απλα ειναι χαζες. Και εγω για να κολλησει καποιος παλιοτερα, το επαιζα λιγο αδιαφορη, εξαφανιστηκα για λιγο διαστημα για να με αναζητησει, για να δημιουργησω ενα πεπλο μυστηριου. Καλη τεχνικη εν μερει,μεσα στο παιχνιδι αυτο των αντρων και γυναικων. Μην προβληματιζεστε για αυτα. Η βλακεια ενος αντρα δεν αναγεται σε εξυπναδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Ενώστε τις τελείες και κερδίστε μια πρόσκληση από το Μίκυ Μάους στη Disneyland:

μπορει να ειναι μορφωμενοι, σεξυ και εξυπνοι... αλλα απλα τους εχω απλα για ενα πηδημα.

Ομορφη ειμαι, σεξυ ειμαι...

Επεξήγηση γα τους μη γνωρίζοντες:

Καμιά φορά ξέρεις, άμα ένα φτυάρι κορδώνεται πολύ για την επιμέλεια με την οποία θάβει κόσμο και κοσμάκη, μπορεί να βρεθεί κι αυτό στην ίδια θέση να του φερθούν το ίδιο. Μπορεί και το αντίθετο, αν έχει φάει κανεις τη σφαλιάρα με το κιλό, να έχει πληγωθεί τόσο που να αντιμετωπίζει και τους άλλους έτσι... για ένα πήδημα δηλαδή!

Όπως και να χει, εγω όλο αυτό το αποκαλώ poetic justice διότι όλα ένας κύκλος είναι και κάποτε ο επιβήτορας θα ξαναγίνει θήραμα, και μάλιστα πιό ταπεινωτικά από ποτέ, γιατί μόνο έτσι το νιώθει στον εγκέφαλο.

Ειλικρινά ναι, αλλά δικός σας όχι,
Valder
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Κατάλαβα τι λες. Εξαφανίστηκε γιατί έπαιζε κάτι με άλλη και τώρα που επικοινώνησε σε ενοχλεί. Θα με πείραζε και μένα να ξέρω οτι δεν είμαι η πρώτη επιλογή. Από την άλλη όμως μπορεί με τον καιρό να μετανιώσει που δεν είχε εσένα σαν πρώτη επιλογή, η σχέση δηλαδή που θα προκύψει να είναι τελικά το καλύτερο. Εγώ θα σου πρότεινα να του δώσεις μία ευκαιρία και να του αποδείξεις οτι κακώς σε έκανε δεύτερη επιλογή. Κράτα όμως κι αυτό στην άκρη του μυαλού σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
α ρε lady..., τα πήδηξες όλα.... :P
μαγκιά σου..., αλλά φτιάχνεις και τον άλλον, έτσι όπως εκφράζεσαι.... :jumpy:
δεν έχεις εναλλακτικές εκφράσεις....; :hmm:
πες την αλήθεια σου, με άλλον τρόπο....:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ενώστε τις τελείες και κερδίστε μια πρόσκληση από το Μίκυ Μάους στη Disneyland:





Επεξήγηση γα τους μη γνωρίζοντες:

Καμιά φορά ξέρεις, άμα ένα φτυάρι κορδώνεται πολύ για την επιμέλεια με την οποία θάβει κόσμο και κοσμάκη, μπορεί να βρεθεί κι αυτό στην ίδια θέση να του φερθούν το ίδιο. Μπορεί και το αντίθετο, αν έχει φάει κανεις τη σφαλιάρα με το κιλό, να έχει πληγωθεί τόσο που να αντιμετωπίζει και τους άλλους έτσι... για ένα πήδημα δηλαδή!

Όπως και να χει, εγω όλο αυτό το αποκαλώ poetic justice διότι όλα ένας κύκλος είναι και κάποτε ο επιβήτορας θα ξαναγίνει θήραμα, και μάλιστα πιό ταπεινωτικά από ποτέ, γιατί μόνο έτσι το νιώθει στον εγκέφαλο.

Ειλικρινά ναι, αλλά δικός σας όχι,
Valder


Για να κανω λιγο το δικηγορο του διαβολου ως συνηθως, ειπε οτι "για πηδημα" εχει εκεινους που της εχουν δωσει λογο να τους αντιμετωπισει ετσι.. Πραγμα που θεωρω πολυ πιο υγιες απο το ονειρο που εχουν ολα τα κοριτσακια να γνωρισουν ενα "κακο παιδι" που θα τις αγαπησει και θα γινει καλο.

Στο θεμα μας: δηλαδη αν οταν σε γνωρισε ειχε σχεση, ηταν προτιμοτερο να επικοινωνει μαζι σου παραλληλα; Η να χωρισει την αλλη μερα το πρωι; Τι σε ενοχλει αν σε ειχε στο μυαλο του αυτο τον καιρο και οταν βρεθηκε ξανα ελευθερος αποφασισε να το κυνηγησει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Για να κανω λιγο το δικηγορο του διαβολου ως συνηθως, ειπε οτι "για πηδημα" εχει εκεινους που της εχουν δωσει λογο να τους αντιμετωπισει ετσι.. Πραγμα που θεωρω πολυ πιο υγιες απο το ονειρο που εχουν ολα τα κοριτσακια να γνωρισουν ενα "κακο παιδι" που θα τις αγαπησει και θα γινει καλο.

Εντάξει, όμως στην πράξη τι γίνεται βρε Χακούνω:

α) Μπορεί πράγματι να διαχωρίσει τους άντρες σε "εντάξει" και "μη εντάξει" ή πάρτους όλους σε ένα τσουβάλι; Θα ήθελα πολύ να ακούσω μια ιστορία της για έναν κύριο που θεώρησε εξαιρετικό. Έστω έναν. Όσο στοίχημα πας, δεν έχει τέτοια ιστορία.

β) Ποια είναι η κυρία (δεν το λεω προσβλητικά), που θα αναλάβει το ρόλο του τιμωρού απέναντι σ' αυτούς τους άντρες; Της ζητήθηκε κάτι τέτοιο;

γ) Εαν δεν της ζητήθηκε, αλλά παρόλαυτά ασχολείται έστω και ελάχιστα με αυτή την κατηγορία ανδρών, αντί να τους αγνοεί όπως θα ήταν ο αποτελεσματικότερος τρόπος (είτε έχει να κάνει κάτι άλλο στη ζωή της είτε όχι), αυτό αυτόματα δεν καθιστά τον τρόπο της λανθασμένο και ολίγον τι απωθημένο, εκδίκηση ή ακόμα και χαιρεκακία; Άμα κάποιος είναι πτώμα, τι πας και το πηδάς έστω και για πλάκα. Αφού πτώμα θα μείνει. Προφανώς αρέσκεσαι στην όλη διαδικασία να απομυζείς τα ελάχιστα που έχει να σου προσφέρει το πτώμα, για να νιώσεις ότι είσαι σε θέση ισχύος και το εκμεταλλεύτηκες...

δ) Ο τρόπος γραφής. Υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι εκφρασης, ειδικά όταν θέλεις να σε διαβάσουν οι άλλοι σοβαρά και να πλασαριστείς στην αγορά ως αντικειμενικός. Η γυναίκα-τσαμπουκάς είναι πλέον passe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Εντάξει, όμως στην πράξη τι γίνεται βρε Χακούνω:

α) Μπορεί πράγματι να διαχωρίσει τους άντρες σε "εντάξει" και "μη εντάξει" ή πάρτους όλους σε ένα τσουβάλι; Θα ήθελα πολύ να ακούσω μια ιστορία της για έναν κύριο που θεώρησε εξαιρετικό. Έστω έναν. Όσο στοίχημα πας, δεν έχει τέτοια ιστορία.

β) Ποια είναι η κυρία (δεν το λεω προσβλητικά), που θα αναλάβει το ρόλο του τιμωρού απέναντι σ' αυτούς τους άντρες; Της ζητήθηκε κάτι τέτοιο;

γ) Εαν δεν της ζητήθηκε, αλλά παρόλαυτά ασχολείται έστω και ελάχιστα με αυτή την κατηγορία ανδρών, αντί να τους αγνοεί όπως θα ήταν ο αποτελεσματικότερος τρόπος (είτε έχει να κάνει κάτι άλλο στη ζωή της είτε όχι), αυτό αυτόματα δεν καθιστά τον τρόπο της λανθασμένο και ολίγον τι απωθημένο, εκδίκηση ή ακόμα και χαιρεκακία; Άμα κάποιος είναι πτώμα, τι πας και το πηδάς έστω και για πλάκα. Αφού πτώμα θα μείνει. Προφανώς αρέσκεσαι στην όλη διαδικασία να απομυζείς τα ελάχιστα που έχει να σου προσφέρει το πτώμα, για να νιώσεις ότι είσαι σε θέση ισχύος και το εκμεταλλεύτηκες...

δ) Ο τρόπος γραφής. Υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι εκφρασης, ειδικά όταν θέλεις να σε διαβάσουν οι άλλοι σοβαρά και να πλασαριστείς στην αγορά ως αντικειμενικός. Η γυναίκα-τσαμπουκάς είναι πλέον passe.

Δεν συμφωνω γενικα με το ποστ της, σ'αυτο το σημειο μονο την υποστηριζω. Και οταν μιλαει για αντρες που ειναι μονο για σεξ και δε μπορεις να βασιστεις πανω τους, δεν το εχω κανει η ιδια αλλα δε βρισκω τιποτα κακο στο να τους εχεις μονο γι'αυτο. Και ειλικρινα τσαντιζομαι γιατι ειναι τοσο συνηθισμενο να το κανει ενας αντρας που κατανταει αποδεκτο ενω οταν το κανει μια γυναικα πεφτουν ολοι να τη φανε. Ξερεις το ευχαριστιουνται και οι γυναικες το σεξ, δεν το κανουμε για να μας αγαπησετε. Και στο διαστημα που δεν βρισκεις καποιον να σε καλυπτει αρκετα ωστε να κανεις σχεση, γιατι να στερηθεις και το σεξ; Οσο τουλαχιστον εισαι ειλικρινης και με τον αλλον και δε του ταζεις αλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ο τρόπος που εκφράζεσαι και σκέφτεσαι δεν είναι κάτι απλό....
και όσο και αν φαίνεται, δεν είναι κάτι που διατυπώνεις εκείνη τη στιγμή....
είναι κάτι που αποκαλύπτει τον εαυτό σου, σε όλη τη διάρκεια της ζωής σου....
το λάθος είναι να νομίζεις, ότι πράγματι τα πράγματα είναι έτσι και να είσαι απόλυτη....
οπότε εγώ δε βρίσκω τη Lady λάθος, απλά διαφωνώ με τον τρόπο γραφής της..., ακόμα και αυτός, μπορεί να αλλάξει στο μέλλον, μαζί με όλο της το είναι....
σ' αυτό που συμφωνώ είναι ότι εκφράστηκε αληθινά(νομίζω...) πράγμα που δεν είναι εύκολο στις μέρες μας....
απλά μπορεί να χρειάζεται και άλλες εμπειρίες, να γνωρίσει και άλλους άνθρωπους και να νιώσει ακόμα μια αλλαγή..., την αλλαγή που ήθελε πάντα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Κατάλαβα τι λες. Εξαφανίστηκε γιατί έπαιζε κάτι με άλλη και τώρα που επικοινώνησε σε ενοχλεί. Θα με πείραζε και μένα να ξέρω οτι δεν είμαι η πρώτη επιλογή. Από την άλλη όμως μπορεί με τον καιρό να μετανιώσει που δεν είχε εσένα σαν πρώτη επιλογή, η σχέση δηλαδή που θα προκύψει να είναι τελικά το καλύτερο. Εγώ θα σου πρότεινα να του δώσεις μία ευκαιρία και να του αποδείξεις οτι κακώς σε έκανε δεύτερη επιλογή. Κράτα όμως κι αυτό στην άκρη του μυαλού σου.

Είναι θεωρητικό το ερώτημα. Κάποιες φορές που μου έτυχε παλιότερα είχα δώσει την ευκαιρία...
Απλά έχει πλάκα γιατί μετά μπορεί να σου αρχίσει να σου λέει κάποια στιγμή για τη σχέση του, την οποία είχε πριν σε γνωρίσει και πόσο καλή ήταν και σοβαρή και δεν ξέρω εγώ τι άλλο ...:whistle:
Παράπτωμα που βέβαια δεν έχει σχέση με το αν έπρεπε εσύ να δώσεις την ευκαιρία, αλλά συμβαίνει και αυτό καμιά φορά.
Ή αλλιώς, σε άλλη περίπτωση να τύχει να ρωτήσεις κάποιον ,αν δεν έχεις πολύ εμπειρία στο θέμα, ότι: "Πώς και καθυστέρησες τότε να μου στείλεις:"
"Α, τότε έβγαινα με τη φίλη μου τη Μαρία/Ελένη/Χριστίνα..." (βάλτε όποιο όνομα θέλετε) και αρχίζουμε και γελάμε από αμηχανία μάλλον. Χα,χα,χα...:whistle:

Άλλη υπόθεση: έστω ότι χωρίζεις με κάποιον και επανασυνδέεσαι. Είναι παράλογο να σε ενοχλεί, αν στο μεταξύ έκανε κάτι με άλλο άτομο...;
Ή αν χωρίσεις, και ξαναεπικοινωνήσει ο άλλος μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, πώς μπορείς να ξέρεις ότι δεν το κάνει, επειδή πχ τον απέρριψε κάποια άλλη και ξαναγύρισε σε εσένα;
Οπότε μάλλον εδώ κολλάει το

Δεν θα καθομουν να κανω σεναρια για το τι επαθε και δεν μου μιλουσε τοσο καιρο. Μπορει να γραφτηκε στη λεγαιωνα των ξενων, μπορει να πεθανε ο σκυλος του,μπορει να πηδιοταν με αλλη, οπως και να χει σιγουρα εκανε κατι καλυτερο απο το να ειναι μαζι μου. Οποτε με προσβαλε και μπαινει στην κατηγορια των αντιπαθητικων. Γιατι να ασχολουμαι και να χαλαω φαια ουσια? Στις γιορτες εχω τοσα αλλα πραγματα να κανω για να περασω καλα. Υπαρχουν τοσοι αλλοι αντρες να γνωρισω. Ομορφη ειμαι, σεξυ ειμαι και ζω και σε μια πολη με εκατομμυρια ανθρωπους...γιατι να ασχοληθω με μια χαμενη υποθεση? Υπαρχουν βεβαια γυναικες που προβληματιζονται με την μυστηριωδη εξαφανιση και αναρωτιουνται και τσιμπανε. Απλα ειναι χαζες. Και εγω για να κολλησει καποιος παλιοτερα, το επαιζα λιγο αδιαφορη, εξαφανιστηκα για λιγο διαστημα για να με αναζητησει, για να δημιουργησω ενα πεπλο μυστηριου. Καλη τεχνικη εν μερει,μεσα στο παιχνιδι αυτο των αντρων και γυναικων. Μην προβληματιζεστε για αυτα. Η βλακεια ενος αντρα δεν αναγεται σε εξυπναδα.
Στο θεμα μας: δηλαδη αν οταν σε γνωρισε ειχε σχεση, ηταν προτιμοτερο να επικοινωνει μαζι σου παραλληλα; Η να χωρισει την αλλη μερα το πρωι; Τι σε ενοχλει αν σε ειχε στο μυαλο του αυτο τον καιρο και οταν βρεθηκε ξανα ελευθερος αποφασισε να το κυνηγησει;
Όχι, σίγουρα δεν είναι προτιμότερο να επικοινωνεί μαζί σου παράλληλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Τα πραγματα στη ζωη ειναι ασπρα ή μαυρα. Μας αρεσει απλα να τα λεμε γκρι και να παραμυθιαζομαστε. Εγω αυτην την αποψη εχω και ειλικρινα αυτο θα ελεγα σε μια φιλη μου, αντιμετωπιζοντας την κατασταση σαν τριτο ουδετερο ατομο. Στην προσωπικη μου ζωη , αυτο θα εκανα. Γιατι να ταλαιπωρηθει μια κοπελα απο εναν αντρα, που πρωτος την "εφτυσε" και δεν ασχοληθηκε μαζι της? Γιατι να μην επενδυσει τον χρονο της σε εναν αντρα που μπορει να ασχοληθει μαζι της? Ειναι σαν μια μετοχη που εχεις αγορασει και απλα βαζεις ενα stop loss ενω κατρακυλαει αγαπητε χρηματιστη Λυκουργο και βαζεις τα χρηματα σου σε ενα αλλο χαρτι που πιθανον να σου βγαλει ενα 20%. Αν και το χαα σερνεται αυτο το διαστημα... και αυτη μου η δηλωση δεν εχει να κανει με συμβουλη αγορας μετοχων, απλα ειναι παρομοιωση.
Εαν ενας αντρας ηταν στη αναλογη θεση και μια κοπελα που γουσταρε πριν μερικους μηνες ... και ξαφνικα εκεινη τον θυμοταν και τον ξανασυναντουσε, θα του λεγατε να ασχοληθει μαζι της? Απλα σας ενοχλει οταν οι γυναικες λειτουργουν με τον ιδιο τροπο του λειτουργειτε εσεις.... αυτο ειναι ολο....
Δεν ειμαι γυναικα τιμωρος. Με ελαχιστες εξαιρεσεις που μπορει να μου ζητησει ο ερωτικος μου συντροφος να τον μαστιγωσω, να του σταξω κερια... με τη θεληση του φυσικα.
Δεν γουσταρω να την πατανε οι γυναικες σε τετοιες φασεις. Την εχω πατησει και εγω σε αλλη περιπτωση. Οπως ολοι μας. Και ειναι χαζο να εθελοτυφλουμε σε τετοια πραγματα. Δυσκολα μια τετοια κατασταση εχει happy end. Βεβαια και τα συναισθηματα μετρανε. Αλλα οχι σε σημειο να ειμαστε ανοητες και να μην ξερουμε τι γινεται και τι προθεσεις εχει ο αλλος απο εμας.
Θελω να πω οτι υπαρχουν εξαιρετικοι αντρες εκει εξω και προθυμοι να μας βγαλουν βολτα και προθυμοι να μας κανουν διαφορα κολπα στο κρεβατι. Επισης και ανθρωποι για να κανουμε σχεση και να ειμαστε μαζι. Και καποιοι που εχουν πολυ καλες αποψεις για πολλα θεματα. Εχω περασει καλα στη ζωη μου και εχω περασει και ασχημα. Αλλα στο συγκεκριμενο θεμα αυτη ειναι η αποψη μου. Και αφου εσεις θεωρειτε οτι εχετε καποια καλυτερη συμβουλη για την κοπελα που ρωταει τι να κανει σε αυτην την περιπτωση, σας συμβουλευω να την πειτε. Απο εκει και περα, εγω εαν ημουν φιλη της θα την εβγαζα και εξω για κανα ποτακι το βραδυ, για να δει τι ωραια παιδια κυκλοφορουν εκει εξω και να εστιασει καπου αλλου, με νεα πιο θετικη διαθεση.
Θελω τελος να ευχηθω καλη χρονια σε ολα τα καλα και κακα κοριτσακια εδω μεσα!!! Και φιλακια σε ολα τα κακα και καλα αγορακια!!! Το 2011 θα εχει πολλες ανατροπες και δεν θα ειναι καθολου βαρετο!! Να εχουμε υγεια, συναισθημα και το μυαλο μας στη θεση του!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τα πραγματα στη ζωη ειναι ασπρα ή μαυρα. Μας αρεσει απλα να τα λεμε γκρι και να παραμυθιαζομαστε.
Όλα καλά τα όσα λες Lady μου, αλλά αυτή η εισαγωγή με χτύπησε κατακέφαλα. Όλα άσπρο ή μαύρο; Επιβεβαιώνεται κάτι τέτοιο από την ίδια τη ζωή ή μήπως τα υπεραπλουστεύεις;

Ειναι σαν μια μετοχη που εχεις αγορασει και απλα βαζεις ενα stop loss ενω κατρακυλαει αγαπητε χρηματιστη Λυκουργο και βαζεις τα χρηματα σου σε ενα αλλο χαρτι που πιθανον να σου βγαλει ενα 20%. Αν και το χαα σερνεται αυτο το διαστημα... και αυτη μου η δηλωση δεν εχει να κανει με συμβουλη αγορας μετοχων, απλα ειναι παρομοιωση.
Γιατί αυτή η κοπέλα μου θυμίζει τόσο έντονα τον αλήστου μνήμης manager DimitrisAthens, που καθόταν και γελούσε με την πάρτη μας μαζί με τους άλλους μανατζαραίους της Cosmote, ειλικρινά θα σας γελάσω...:sly:

Εαν ενας αντρας ηταν στη αναλογη θεση και μια κοπελα που γουσταρε πριν μερικους μηνες ... και ξαφνικα εκεινη τον θυμοταν και τον ξανασυναντουσε, θα του λεγατε να ασχοληθει μαζι της? Απλα σας ενοχλει οταν οι γυναικες λειτουργουν με τον ιδιο τροπο του λειτουργειτε εσεις.... αυτο ειναι ολο....
Μπα, κανείς άντρας δεν έχει τολμήσει να δηλώσει κάτι τέτοιο εδώ μέσα, αφού σε τέτοια περίπτωση θα είχε ακούσει τα μύρια όσα. Ισότητα, ισότητα το στέκι υπερτερεί...:hehe:

Δεν ειμαι γυναικα τιμωρος. Με ελαχιστες εξαιρεσεις που μπορει να μου ζητησει ο ερωτικος μου συντροφος να τον μαστιγωσω, να του σταξω κερια... με τη θεληση του φυσικα.
Σσσςς, σκλήρυναν οι ρόγες μου ένα πράγμα ρε παιδάκι μου...:mastigio: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Τα πραγματα στη ζωη ειναι ασπρα ή μαυρα. Μας αρεσει απλα να τα λεμε γκρι και να παραμυθιαζομαστε.

Ολόκληρη η ύπαρξή μας είναι γκρι. Παράδειγμα. Πες μου αν είσαι καλός ή κακός άνθρωπος. Ή άσπρο η μαύρο. Δε θα μπορέσεις...

Ειναι σαν μια μετοχη που εχεις αγορασει και απλα βαζεις ενα stop loss ενω κατρακυλαει αγαπητε χρηματιστη Λυκουργο και βαζεις τα χρηματα σου σε ενα αλλο χαρτι που πιθανον να σου βγαλει ενα 20%. Αν και το χαα σερνεται αυτο το διαστημα... και αυτη μου η δηλωση δεν εχει να κανει με συμβουλη αγορας μετοχων, απλα ειναι παρομοιωση.

Ναι, κάνεις stop-loss εκεί που δε σε παίρνει άλλο, αλλά όταν βρεθεί η χήνα με τα χρυσα αυγά και σου δώσει το 20%, μη μου πεις ότι δε θα τραβήξεις εκεί μια take-profit και πάμε γι άλλες πολιτείες λιγότερο βαρετές που θα έλεγε και η Ελένη Βιτάλη αν ήταν γραμμένοι έτσι οι στίχοι.

Επίσης, πιστεύω ότι θα γνωρίζεις πως η stop-loss όντας momentum στέλνει την αγορά ακόμα πιό κάτω, άρα αφήνεις ακόμα χειρότερη παρακαταθήκη στις επόμενες. Προφανώς η σύγκριση χρηματοοικονομικού και ερωτικού όρου εκ μέρους σου ήτο ατυχής, όχι μόνο για το σκέλος των επόμενων κυριών αλλά και για το δικό σου, αφού στα χρηματοοικονομικά η απώλεια μπορεί να ποσοτικοποιηθεί, ενώ στα ερωτικά όχι.

Εαν ενας αντρας ηταν στη αναλογη θεση και μια κοπελα που γουσταρε πριν μερικους μηνες ... και ξαφνικα εκεινη τον θυμοταν και τον ξανασυναντουσε, θα του λεγατε να ασχοληθει μαζι της? Απλα σας ενοχλει οταν οι γυναικες λειτουργουν με τον ιδιο τροπο του λειτουργειτε εσεις.... αυτο ειναι ολο....

Η σωστή απάντηση είναι "εξαρτάται". Αν στην πρώτη επαφή έχει φερθεί αξιοπρεπώς παρά την αποχώρηση, δε νομίζω ότι μπορείς να τον κατατάξεις μαζί με έναν μαλάκα ή ένα πορνίδιο που δεν ξέρει τι θέλει και πότε το θυμάται. (για να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη)

Δεν ειμαι γυναικα τιμωρος. Με ελαχιστες εξαιρεσεις που μπορει να μου ζητησει ο ερωτικος μου συντροφος να τον μαστιγωσω, να του σταξω κερια... με τη θεληση του φυσικα.

Χμμμμ... ενδιαφέρον!


Θελω να πω οτι υπαρχουν εξαιρετικοι αντρες εκει εξω και προθυμοι να μας βγαλουν βολτα και προθυμοι να μας κανουν διαφορα κολπα στο κρεβατι.

Γιατί; Σκυλάκια είστε για να σας πάνε βόλτα, ή σκυλάκια είναι για να σας κάνουν κόλπα; Μη μου το χαλάς τώρα...

Επισης και ανθρωποι για να κανουμε σχεση και να ειμαστε μαζι. Και καποιοι που εχουν πολυ καλες αποψεις για πολλα θεματα. Εχω περασει καλα στη ζωη μου και εχω περασει και ασχημα. Αλλα στο συγκεκριμενο θεμα αυτη ειναι η αποψη μου. Και αφου εσεις θεωρειτε οτι εχετε καποια καλυτερη συμβουλη για την κοπελα που ρωταει τι να κανει σε αυτην την περιπτωση, σας συμβουλευω να την πειτε. Απο εκει και περα, εγω εαν ημουν φιλη της θα την εβγαζα και εξω για κανα ποτακι το βραδυ, για να δει τι ωραια παιδια κυκλοφορουν εκει εξω και να εστιασει καπου αλλου, με νεα πιο θετικη διαθεση.
Θελω τελος να ευχηθω καλη χρονια σε ολα τα καλα και κακα κοριτσακια εδω μεσα!!! Και φιλακια σε ολα τα κακα και καλα αγορακια!!! Το 2011 θα εχει πολλες ανατροπες και δεν θα ειναι καθολου βαρετο!! Να εχουμε υγεια, συναισθημα και το μυαλο μας στη θεση του!!


Όλα αυτά είναι ωραία που λες και σε συγχαίρω, αλλά τόση ξαφνική καλοσύνη σε συνδιασμό με ακριβώς αυτό το στυλ έκφρασης, με υποψιάζει κάπως:P. Ελπίζω να είναι απλά η ιδέα μου... Αν τα εννοείς και είναι ιδέα μου, τότε να σαι καλά και σου εύχομαι κι εγώ ένα υπέροχο 2011 με πολύ μαστίγωμα και κερί... και ενίοτε και κανα σκισιματάκι εσώρουχου έτσι για να αγριεύουν τα πνεύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top