Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,218 μέλη και 2,417,622 μηνύματα σε 75,637 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 213 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Streetpanthers - Ακτιβισμός και οι μορφές του...

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 00:06, 30-05-07:

σιγα τα ωα ρε φουνες, το ξεραμε αυτο.

αυτα τα αυτοκολλητα με το γαιδαρο λεω... εκτος απο το οτι τους κανεις ρομπα τους κατοχους των τουτου και μηχανων, παιδευονται καθολου να τα ξεκολλησουν??

btw στο videaki ο τυπας μουγκα ε!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,334 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 00:21, 30-05-07:

εεεε ε λογικά, οσο να ναι... θα έχει λίγο ταλαιπωρια να το ξεκολλήσεις... αλλά και να μην έχει, την δουλειά του θα την έχει κάνει!

ps. Να σας πω... Δεν ειμαι απο τους ανθρώπους που θα πάω στην Αττική για μπάνιο... αλλά δεν με αφήνει αδιάφορο το γεγονός οτι πολλοί συμπολίτες μου το θεωρούν αναγκαίο να δροσιστούν λιγάκι τους ζεστούς μήνες... ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ καθόλου να πρέπει να πληρώνουν χρυσή μια βουτιά για να πλουτίζουν κάποια λαμόγια... τι γνώμη έχετε ? λέτε να στειλουμε κανα μαζικο e-mail στον ΕΟΤ και το υπουργείο πολιτισμού?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 00:26, 30-05-07:

πολυ επαναστατης μας βγηκες εσυ ρε. με τα δελφινια τι εγινε τελικα??

και μενα μου τη σπαει... αλλα δεν παω να πληρωσω... παω λιγο πιο κει!
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 00:35, 30-05-07:

ξερεις τι γίνεται... ? Νιώθω οτι είναι κάτι που με ενοχλεί, το θεωρώ άδικο και μπορώ να κάνω κάτι και να το προσέξουν... θα τους μπω στην μύτη. Μονος ομως δεν μπορώ. Νομίζω οτι εκει έξω υπάρχει αρκετός κόσμος που νιώθει το ίδιο... Δεν θέλω την αντίδρασή μου να την εκμεταλλευτεί κάποιος άλλος και στο τέλος να συζητάμε για τις κουκουλες ακόμη μια φορά... Μπορούμε κι αλλιώς...

Είναι πολλά αυτά που με ενοχλούν, μπορώ να ασχοληθώ μαζί τους σιγά-σιγά...

ps. Οκ... και πριν απο μερικά χρόνια κάποιοι συμπολίτες μας έλεγαν... "Ελα μωρε, μια παραλία έκλεισαν, πάμε στην δίπλα... " και αυτή τη στιγμή σχεδόν οι περισσότερες παραλίες τις αττικής είναι με συνδρομή και μάλιστα αρκετά μεγάλη!!!

ps2. Τωρα που το λες το έχω αμελήσει το θεμα με τα δελφίνια... θα το ψαξω αυριο και θα σας πω!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 00:57, 30-05-07:

απλα ειναι οτι οι περισσοτεροι βαριουνται να κουνηθουν...
οπως και εγω,νομιζω....δεν κανω κατι απο μονη μου αλλα αμα το βρω στημενο, το υποστηριζω...
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,364 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 17:39, 30-05-07:

Πιστέυω ότι θα κάνει κάτι, όταν ο μπεμπάκιας δεί χάρτινο άυτοκόλητο στο χρωμα του, όταν όλοι μας το κάνουμε συνέχεια και χωρίς να σταματημό ναι, του κερατά κάποια στιγμή θα το κόψουν έστω κάποιοι, πάντος εγώ γουστάρω να το βάλω στο μπλόγκ και να βάλω μλουζάκια και να κολήσω αμα λάχει, προκειμένου να κάνουμε έστω 1% και αυτό καλό είναι, εγώ δεν έχω πρόβλημα, συμφωνώ και συγχέρω αυτά τα παιδιά.

Πώς μπορώ να το βάλω στο μπλόγκ μου;, μπορώ να ζητήσω άδεια για το λογότυπο; πώς θα γίνει;
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 00:01, 31-05-07:

μπορεις απλά να βάλεις ενα λινκ ή να βάλεις μικρό το αυτοκόλλητο με ενα λινκ στο site... σιγά την άδεια, ισα ισα που θέλουν να διαδοθεί η ιδέα!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 08:19, 31-05-07:

τι λε ρε μανια!!! αδεια λεει!
(btw εκεινο τον καφε που λεγαμε... ...?)

βαλε κει ενα λινκ πιδι μ!
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,364 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 10:08, 31-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
μπορεις απλά να βάλεις ενα λινκ ή να βάλεις μικρό το αυτοκόλλητο με ενα λινκ στο site... σιγά την άδεια, ισα ισα που θέλουν να διαδοθεί η ιδέα!
δεν θέλω να κάνω κάτι χωρίς να το ξέρουν, τι να κάνω είμαι απο τους ελάχιστούς έλληνες που σέβομαι τους ανθρώπους και τα προσωπικά δεδομένα τι να κάνω;, άν είναι έτσι θα βάλω μετα την μια του μήνα γιατί τώρα δεν θέλω κανένα άλλο δημοσίευμα ή ανανέωση έχω αφιερώσει το μπλόγκ μέχρι την πρώτη του Ιούνι
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 12:14, 31-05-07:

φουνες, αυτο που λες για παραλιες, εχει ηδη γινει και σημερα ειναι δημοσιευμενο στο μετροραμα!!!!
Παράθεση

Χαμόγελο (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Χαμόγελο έγραψε: στις 13:06, 31-05-07:

Όλη η ιδεολογία των street panthers ουσιαστικά δεν ενθαρρύνει ένα είδος αυτοδικίας;
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 17:24, 31-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστινάκι
Όλη η ιδεολογία των street panthers ουσιαστικά δεν ενθαρρύνει ένα είδος αυτοδικίας;
όχι απαρέτητα, δεν σκοτώνεις κανέναν απλά προσπαθεις να κάνεις τα μικρά και καθημερινά πράγματα καλύτερα, άλλο κάτι βαρή άλλα αυτό αφορά όλους μας και περισσότερο ανθρώπους με κινητικά προβλήματα
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε: στις 00:20, 01-06-07:

εγω θα συμφωνήσω με το Χριστινάκι... ναι, κατα κάποιο τρόπο ενθαρρύνει ενα είδος αυτοδικίας... είναι ομως μια μορφή αντίδρασης απέναντι σε συνθήκες που δημιουργούνται απο ανθρώπους που δεν σκέφτονται και προπάντων δεν σέβονται τους συνανθρώπους τους!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,891 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 00:29, 01-06-07:

Για μένα αυτοδικία θα ήταν να του σπάς κανένα καθρέφτη. Το αυτοκόλλητο είναι ένας χιουμοριστικός τρόπος για να πεις στον οδηγό "Μεγάλε, είσαι λάθος!"
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,639 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 08:01, 01-06-07:

από τη στιγμή που το αυτοκόλλητο είναι η "ποινή" ενός "εγκλήματος" που "κρίθηκε από απλό ιδιώτη" ναι είναι αυτοδικία
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 11:54, 01-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
από τη στιγμή που το αυτοκόλλητο είναι η "ποινή" ενός "εγκλήματος" που "κρίθηκε από απλό ιδιώτη" ναι είναι αυτοδικία
Μα δεν είναι ποινή..

Μακάρι να μου κολλούσαν και εμένα οι αστυνομικοί αυτοκόλλητα για το δίπλωμα
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 11:59, 01-06-07:

Είναι ποινή εντός εισαγωγικών.... είναι η τιμωρία που δίνει ένας απλός πολίτης σε έναν άλλον
Η αυτοδικία δεν σημαίνει κάνω ζημιά...
Εξώδικη προστασία ή Αυτοδικία: Χαρακτηρίζεται η δια ιδίων δυνάμεων του θιγομένου προστασία του δικαιώματός του. Σήμερα η αυτοδύναμος αυτή προστασία αποδοκιμάζεται από το σύγχρονο δίκαιο ως προσβάλλουσα τις δικαστικές Αρχές ευνομούμενων Πολιτειών (Χωρών). Πέραν όμως του γενικού κανόνα αυτού υπάρχουν περιπτώσεις που η "αυτοδικία" συγχωρείται π.χ. η αυτοδικία ως άμυνα ή ως ικανοποίηση δικαιώματος.
πηγή
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,891 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 12:13, 01-06-07:

Εάν αντί να του κολλήσεις αυτόκόλλητο τον πιάσεις και του πεις: "ρε φίλε, τι παρκάρισμα είναι αυτό που έκανες? Είσαι γαϊδούρι?" το θεωρείς αυτό αυτοδικία?
Εγώ αυτή την κίνηση έτσι την βλέπω, σαν έναν άτυπο διάλογο με κάποιον που δεν μπορείς να έχεις διάλογο έτσι κι αλλιώς.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:18, 01-06-07:

δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο Ισι...
αν ίσχυε αυτό που λες, δεν θα μιλάγαμε για αυτοκόλλητα στο τζάμι αλλά θα μπορούσε να είναι κι ένα σημείωμα στον καθαριστήρα του παρμπριζ

Η ουσία του αυτοκόλλητου είναι ότι είναι "τιμωρία"
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,524 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 12:43, 01-06-07:

Ναι, αλλά είναι δικαιολογημένη γιατί όπως είπες ΚΕ "Πέραν όμως του γενικού κανόνα αυτού υπάρχουν περιπτώσεις που η "αυτοδικία" συγχωρείται π.χ. η αυτοδικία ως άμυνα ή ως ικανοποίηση δικαιώματος."
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Alzheimer και άλλες μορφές άνοιας - Από roccohooshie
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-01-15 στις 23:19.
    • Εναλλακτικές μορφές τέχνης - Από Niyia
      Το θέμα έχει λάβει 152 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εικαστικές τέχνες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-11-13 στις 08:25.
    • Μορφές Τέχνης: Βιογραφικόν - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 39 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τέχνες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-08-11 στις 10:34.
    • Νέες μορφές εθνικισμού - Από A propos
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-08-09 στις 21:24.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα